medicine.lv skaitļos

Lietotāji online0
Aktīvie uzņēmumi12209
Nozares raksti1420
Ekspertu atbildes21477
Bērnu slimnīcā pirmo reizi bērnam veikta “augošu” implantu ievietošana : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Bērnu slimnīcā pirmo reizi bērnam veikta “augošu” implantu ievietošana

Bērnu slimnīcā, šī gada janvāra beigās, notika Latvijā unikāla operācija, kuras laikā bērnam ar Osteogenesis imperfecta diagnozi tika ievietoti īpaša dizaina teleskopiskie stieņi. Šiem pacientiem ir īpaši trausli kauli, tāpēc implanti ir nepieciešami, lai bērns varētu izvairīties no biežiem lūzumiem. Turklāt tie ir veidoti tā, lai, bērnam augot, stieņi augtu līdz ar viņu, un situācijās, ja lūzums tomēr noticis, to īpašais dizains palīdz stabilizēt un noturēt kaulu. Operācija norisinājās nepilnas četras stundas, paciente pēc operācijas jūtas labi, un notiek atveseļošanās process.

Osteogenesis imperfecta (OI) ir ģenētiska slimība, kas neļauj organismam veidot spēcīgus kaulus. Cilvēkiem ar OI kauli lūzt bieži, tāpēc šo stāvokli mēdz dēvēt par trauslo kaulu slimību. Pirmajos dzīves gados mēdz būt pat desmitiem lūzumi, tādēļ tas var sagādāt būtiskas problēmas gan pacientiem, gan pacienta aprūpē iesaistītajām atbalsta personām. Pašreiz Reto slimību uzskaitē ir ap 50 pacientiem ar OI diagnozi. OI iedalās vairākos tipos, bet ne visiem tipiem būs vajadzīga stieņu ievietošana.

“Kopā ar mūsu kolēģi no Polijas pacientei veicām augšstilbu kaulu koriģējošu osteotomiju un osteosintēzi ar teleskopiskiem intramedulāriem stieņiem (Fassier-Duval). Šī metode ļauj palīdzēt bērniem jau no 18 mēnešu vecuma. Līdz šim šādas operācijas Latvijā neveica, bērni brauca ārstēties uz ārvalstīm. Apzinoties, ka šo bērnu vecākiem ir ļoti smaga ikdiena, jo daudz laika aizņem īpašas rūpes par bērnu, esam gandarīti, ka šādas operācijas turpmāk spēsim veikt arī Latvijā, tādējādi palīdzēt OI pacientiem un kaut nedaudz atvieglot ikdienu viņu tuviniekiem,” stāsta Bērnu slimnīcas Bērnu ķirurģijas klīnikas virsārsts Dr.Uldis Bergmanis.

Pacientes mamma un Latvijas Osteogenesis Imperfecta biedrības valdes priekšsēdētāja Dace Liepiņa izsaka pateicību: “Šī ir bijusi ļoti nozīmīga operācija Latvijas Osteogenesis Imperfecta biedrībai un mūsu ģimenei. Mums ir liels prieks, ka tagad arī Latvijā bērniem būs iespēja saņemt mūsdienīgas ārstēšanas iespējas. Ar šo stieņu palīdzību tiks samazināts operāciju skaits nākotnē bērniem, jo stienis stiepsies līdz ar kaulu. Lielu pateicību gribam izteikt 3. nodaļas ķirurgu komandai, kura šo noorganizēja, jo īpaši dr. Uldim Bergmanim. “

“Šādi piemēri iedvesmo, un parāda, cik ļoti svarīgi ir Bērnu slimnīcai turpināt augt, gan uzlabojot infrastruktūru, gan paplašinot sniegto pakalpojumu klāstu arī pacientiem ar retām slimībām. Dr.Bergmanis kopā ar kolēģiem mērķtiecīgi ievieš ar vien jaunas ārstniecības iespējas un praktiski parāda, ka izcils ārstniecības rezultāts un rūpes par pacientiem ir mūsu slimnīcas prioritāte. Mēs esam pateicīgi par sabiedrības, valdības un arī uzņēmēju atbalstu, kas mums ļauj turpināt pilnveidoties un palīdzēt mazajiem pacientiem dzīvot veselīgāku un iespējami pilnvērtīgāku dzīvi,” komentē Bērnu slimnīcas valdes locekle Zane Straume.

Operācijā piedalījās Bērnu slimnīcas ārstu komanda – Bērnu ķirurģijas klīnikas virsārsts dr. Uldis Bergmanis, ķirurgs dr. Jānis Upenieks, ķirurgs dr. Ģirts Salmiņš, ķirurģe dr. Agnese Rekēviča kopā ar profesoru Marek Jóźwiak no "Orthopedic and Rehabilitation Clinical Hospital Wiktor Dega Poznań", kā arī anesteziologs dr. Agris Ančupāns (Anestezioloģijas un intensīvās terapijas klīnikas virsārsts), anestēzijas māsa Agnese Ivanova, operācijas māsas Karīna Brunovska un Inga Liepniece.

Osteogenesis imperfecta ir tikai viena no plašā Reto slimību diagnozēm. Pašlaik Latvijā ir reģistrēti 16053 no aptuveni 90000 cilvēku, kam ir kāda reta slimība. Reģistrā iekļautas 1500 dažādas diagnozes. 28. februārī atzīmēsim Reto slimību dienu, kurā izgaismosim BKUS Ģenētikas mājas sienu gaiši zilā cerību krāsā, lai atbalstītu cilvēkus ar retām slimībām un viņu ģimenes, lai pateiktu sirsnīgu paldies mediķiem, kuru aprūpē ir pacienti ar retām slimībām.

 

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Veselīgs uzturs – tas ir lēti!

Veselīgs uzturs – tas ir lēti!

Uzzināsim par 7 vietējiem pārtikas produktiem, kas ir pieejami tepat Latvijā un padarīs šķīvja saturu vērtīgāku jūsu skaistumam, veselībai un labsajūtai!

Aktuālie piedāvājumi

Jostas daļa – īpaši saudzējams mugurkaula posms

Jostas daļa – īpaši saudzējams mugurkaula posms

Mugurkauls ir svarīgākā cilvēka balsta aparāta daļa, savukārt skriemeļi ir smalks locītavu mehānisms, kas ir īpaši jāsaudzē. Dzīves laikā ļoti bieži cieš mugurkaula jostas daļa, tam iemesli var būt visdažādākie. Noskaidrosim, kādi ir jostas daļas sāpju rašanās iemesli, ārstēšana un profilakse.

Profesionālie medicīnas apavi

Profesionālie medicīnas apavi

Ērti apavi medicīnas personālam ir svarīga sastāvdaļa, kas atvieglos darba laiku un mazinās kājām radīto slodzi. Noskaidrosim, kāpēc sabo kurpes ir tik populāras mūsdienu veselības aprūpes speciālistu vidū?

Video

Izglītojošā video aicina pievērst uzmanību ādas veselībai (VIDEO)

Izglītojošā video aicina pievērst uzmanību ādas veselībai (VIDEO)

Noslēdzot šī gada melanomas modrības kampaņu “Dzimumzīmei vajag uzmanību”, melanomas pacientu atbalsta biedrība “Soli priekšā melanomai” ir sagatavojusi izglītojošu video, kāpēc ikvienam ir svarīgi veikt ķermeņa ādas pašpārbaudes un kā laikus atklāt bīstamo ādas vēzi.

Produktu testi

"Green Wing Paleo Skincare" – eļļa sejai, kas ideāli piemērota lietošanai rudenī

Septembrī un oktobrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Green Wing Paleo Skincare" piedāvā izmēģināt 100% dabīgu paleo kosmētiku – eļļu sejai. 

MARUSHA atjaunojošs serums sejai un acu ādai pret grumbām ar koenzīmu Q10

MARUSHA atjaunojošs serums sejai un acu ādai pret grumbām ar koenzīmu Q10

Septembrī un oktobrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Eirobaltik" zīmolu "MARUSHA Nord Ecosmetic" piedāvā testēt atjaunojošu pretgrumbu serumu sejai un acu ādai.

Testa rezultāti: "ApiMi" Ķermeņa losjons ar propolisu un sarkanā āboliņa ekstraktu

Testa rezultāti:

Augustā Medicine.lv sadarbībā ar SIA "ApiMI" piedāvāja izmēģināt Ķermeņa losjonu ar propolisu un sarkanā āboliņa ekstraktu.

D vitamīns ar magniju un B6 vitamīnu vienā kapsulā

D vitamīns ar magniju un B6 vitamīnu vienā kapsulā

Septembrī un oktobrī Medicine.lv sadarbībā ar Latvijas farmācijas uzņēmumu SIA "Sagitus" piedāvā testēt jaunumu no NATEO D vitamīna – “NATEO D + Magnijs B6” kapsulas.

Izstāsti Latvijai veselības receptes

Daktera Mauriņa Vēnu klīnika: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Daktera Mauriņa Vēnu klīnika: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Septembris Dr. Mauriņa Vēnu klīnikā – Senioru mēnesis! Tiek nodrošināta 20% atlaide flebologa konsultācijai, izmeklējumam un vēnu lāzeroperācijām. Veselas kājas – ātri un bez sāpēm!

D vitamīna nedēļas deva, eksperta viedoklis: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

D vitamīna nedēļas deva, eksperta viedoklis: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Mūsu organisma funkciju normālai norisei D vitamīna nepieciešamība ir jau zinātniski pierādīta. Latvijā aptiekās D vitamīns pieejams gan kā uztura bagātinātājs, gan kā recepšu zāles.