medicine.lv skaitļos

Lietotāji online32
Aktīvie uzņēmumi12615
Nozares raksti4797
Ekspertu atbildes20696
Bērnu rehabilitācija bronhiālās astmas gadījumā : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Bērnu rehabilitācija bronhiālās astmas gadījumā

   Ārste pediatre alergoloģe Lidija Boroduška Fizikālās medicīnas ārste Solveiga Rubule,sertificētas fizioterapeites Inga Ērgle un Ina Petrova

 Slimība un tās rehabilitācijas uzdevumi Astma ir viena no visbiežākajām bērnu hroniskām elpošanas ceļu slimībām. Dažādās pasaules valstīs tās biežums ir atšķirīgs un svārstās no 3 līdz 8,5%. Pēdējo 10 gadu laikā Anglijā un Velsā to pacientu skaits, kas apmeklē ārstu bronhiālās astmas dēļ, ir pieaudzis par 139%. Arī Latvijā saslimstība ar bronhiālo astmu katru gadu pieaug.

   Bronhiālā astma ir hroniska elpceļu iekaisuma slimība. Hroniski iekaisuši elpceļi ir hiperreaktīvi. Dažādu riska faktoru ietekmē elpceļi sašaurinās. Bronhokonstrukcijas, gļotu un pastiprināta iekaisuma dēļ gaisa plūsma bronhos tiek ierobežota. Progresējoša alerģiska iekaisuma sekas bronhos ir neatgriezenisks to sašaurinājums. Rehabilitācijas galvenie uzdevumi ir likvidēt slimības simptomus vai mazināt tos, uzlabot bērna dzīves kvalitāti, t.i., saglabāt bērna fizisko aktivitāti un uzlabot psihoemocionālo stāvokli. Ārstēšanas mērķi ir iekaisuma likvidēšana, ventilācijas un oksigenizācijas traucējumu mazināšana, elpošanas ceļu attīrīšana no uzkrātiem sekrētiem, efektīva elpošanas stereotipa apgūšana, organisma fiziskās tolerances paaugstināšana. Lai nodrošinātu rehabilitācijas efektivitāti, šajā procesā ir jāiesaistās speciālistu komandai, ko veido ģimenes ārsts, alergologs vai pneimonologs, rehabilitologs, fizioterapeits u.c. speciālisti. Katra ārstniecības plānaveidošana ir individuāla katram bērnam, nospraužot mērķi sekmīgai astmas terapijai. 

Diagnoze un terapijas programma Lai sastādītu pēc iespējas efektīvāku bronhiālās astmas ārstēšanas, tai skaitā arī rehabilitācijas, programmu, ļoti svarīgi ir precīzi noteikt astmas diagnozi un smaguma pakāpi. Šādā novērtēšanā ļoti svarīgi ir ārējās elpošanas funkcionālie mērījumi. Simptomu smaguma nepietiekama novērtēšana var būt galvenais cēlonis nokavētai astmas ārstēšanai. Svarīga ir precīza spirogrāfijas datu interpretācija. Atbilstoši slimības smaguma pakāpei jānosaka medikamentu deva un lietošanas ilgums. Svarīga ir plaušu ventilācijas mērījumu kontrole, novērojot astmas gaitu un slimnieku reakciju uz terapiju.Veicamie pasākumi ir kompleksi: ·       * labvēlīga vide un hipoalergēns uzturs,  ·        *fizioterapija (speciālie drenāžas, elpošanas un stāju koriģējošie vingrojumi, krūškurvja un muguras masāža, diafragmālā elpošana, relaksācija), ·       * fizikālā terapija (siltuma un gaismas terapija, inhalācijas, ultraskaņas terapija, elektroforēze u.c.), ·       * pacienta un viņa piederīgo apmācība. 

Fizioterapija Galvenie fizioterapijas mērķi bronhiālās astmas rehabilitācijā ir nostiprināt un attīstīt elpošanas orgānu sistēmas funkcionālās spējas, veidot pareizu elpošanas stereotipu, iemācīt pacientam relaksācijas metodes, koriģēt stāju. Pie bronhiālas astmas novēro stājas izmaiņas – rigīds krūškurvis, var būt patoloģisks krūšu kaula izvelvējums, pleci ir iefiksēti, krūškurvis ieņem mucveida formu, ir samazināts krūškurvja elastīgums, stāja galvenokārt ir kifolordotiska tipa, bieži novēro mugurkaula C vai S skoliotiskus izliekumus. Stāju koriģē ar kakla, muguras un vēdera muskuļu vingrinājumiem, kā arī ar lokanības vingrinājumiem. Speciālie drenāžas vingrinājumi nodrošina maksimālu elpošanas ceļu drenāžu, jo pacients vingrinājumu laikā ieņem katra plaušu segmenta drenāžai atbilstošu pozu un fizioterapeits izelpas laikā izdara krūškurvja kompresiju, savukārt diafragmāla elpošana uzlabo plaušu apakšējo daivu ventilāciju un palielina krūškurvja kustīgumu. Kopējais elpošanas vingrinājumu mērķis ir iemācīt pareizu elpošanas stereotipu ar pagarinātu izelpu. Masāža uzlabo ādas elpošanas funkciju, samazina ribstarpu muskulatūras tonusu, uzlabo plaušu asinsriti, veicina atkrēpošanu, samazina bronhu gludās muskulatūras tonusu. 

Fizikālā terapija Fizikālā terapija ir ļoti svarīgs posms respiratorās sistēmas slimību rehabilitācijā, tādēļ ir jāzina fizikālo faktoru iedarbības mehānisms un reizes, kad tos drīkst izmantot. Jāatceras, ka fizikālie faktori ir centrālās nervu sistēmas kairinātāji. Visbiežāk caur ādu vai gļotādu fizikālo faktoru kairinājums tiek novadīts uz dažādiem nervu sistēmas līmeņiem. Reflekss var noslēgties gan muguras smadzenēs un to veģetatīvajos ganglijos, gan galvas smadzenēs. Kairinājums iedarbojas uz termoreceptoriem, mehanoreceptoriem, sāpju receptoriem, baroreceptoriem, kas maina asinsvadu stāvokli un asinsriti. Mainās Na, Ca, K, Mg jonu attiecības. Fizikālo faktoru ietekmē ādā un gļotādā atbrīvojas daudzas bioloģiski aktīvas vielas, kas gan tieši, gan humorāli ietekmē neiroregulējošos mehānismus un līdz ar to arī vielu maiņu. Fizikālie faktori mobilizē organisma aizsargmehānismus un stimulē nespecifiskās imunitātes procesus. Šiem faktoriem piemīt izteikta pretiekaisuma iedarbība, jo tie veicina iekaisuma procesa uzsūkšanos, mazina sāpes, kā arī uzlabo vielmaiņu, asins un limfas cirkulāciju.Fizikālo faktoru iedarbības rezultātā samazinās elpošanas ceļu gļotādas sekrēcija, samazinās iekaisums, tiek veicināta atklepošana un uzlabotas drenāžas funkcijas, normalizējas neiroendokrīnās sistēmas funkcijas, uzlabojas centrālās un veģetatīvās nervu sistēmas funkcionālais stāvolis, paaugstinās organisma vispārējā rezistence, tiek aizkavēti slimības recidīvi.Katram fizikālas terapijas faktoram piemīt tikai tam specifiskas īpašības, kas iedarbojas uz noteiktu sistēmu. Organisma atbildes reakcija ir atkarīga no noteikta kairinātāja iedarbības laika, intensitātes un aplikācijas vietas. Tādēļ ir ļoti svarīgi zināt fizikālās terapijas iedarbības mehānismus un kā tie iedarbojas uz organismu noteiktā slimības stadijā. Pareizi lietojot fizikālās terapijas metodes, var panākt izteiktu uzlabošanos, savukārt, lietojot tās aplamās devās, nepareizā vietā un neatbilstošā intensitātē, var panākt slimības uzliesmojumu un vispārēju pasliktināšanos. 

Fizikālās terapijas veidi Viena no svarīgākajām respiratorās sistēmas fizikālās terapijas metodēm ir endobronhiālā metode – aerosolu terapija, kas iedarbojas uz lielu elpošanas ceļu virsmu. Šo metodi bieži kombinē ar posturālo drenāžu. Slimības uzliesmojuma periodā efektīva ir ultraīsviļņu terapija, kas ļoti labi samazina iekaisumu un gļotādas tūsku; tai ir arī izteikta antispastiska iedarbība.Subakūtā slimības periodā lieto induktotermiju, kas uzlabo gļotādas trofiku un veicina iekaisuma procesa uzsūkšanos.Ļoti efektīva ir procedūru kombinācija – ultraīsviļņi vai induktotermija ar aerosolu terapiju un sekojošu posturālo drenāžu un elpceļu vingrojumiem. Slimības remisijas fāzē fizikālās terapijas mērķis ir paaugstināt organisma vispārējo rezistenci un novērst recidīvus. Pie ieilgušām traheobronhiālām disfunkcijām efektīvas ir sinusoidālās modulētās strāvas, ar kurām iedarbojas gan uz krūškurvi, gan virsnierēm. Tas stimulē glikokortikoīdu izdalīšanos, uzlabo vielu maiņu, veicina atklepošanu un uzlabo bronhu kinētiku. Glikokortikoīdu sintēzi virsnierēs veicina arī mikroviļņu terapija, kas ir ļoti ieteicama bronhiālās astmas slimniekiem. Šiem slimniekiem fizikālā terapija ir vajadzīga jau agrīnā periodā. Atkarībā no simptomātikas tā ir atšķirīga, taču tās mērķis ir vienāds: *      pazemināt organisma reaktivitāti uz alergēnu, *     uzlabot nervu sistēmas funkcionālo stāvokli, *      veicināt virsnieru stimulāciju, *     uzlabot asinsrites un bronhu gļotādas funkcijas. Svarīgu vietu bronhiālās astmas terapijā ieņem aerosolu kombinācija ar citām fizikālās medicīnas terapijas metodēm. Elektroforēze ar Mg joniem iedarbojas sedatīvi, spazmolītiski, tiek uzlabota virsnieru garozas funkcija, samazinās uzbudināmība un uzlabojas ārējā elpošana. Ca joni iedarbojas hiposensibilizējoši. Pie bronhospazmām efektīva ir sinusoidālo modulēto strāvu un ultraskaņas kombinācija. Rudenī un ziemā ieteicama vispārējā ultravioletā apstarošana pēc shēmas. Procedūras kombinē ar masāžu, zemūdens masāžu, vannām, sāls istabu, taču strikti ievērojot procedūru secību un saderību.  

Citi pasākumi efektīvai rehabilitācijai Rehabilitācijas efektivitāte ir augstāka, ja to uzsāk jau pie vieglas pakāpes astmas gaitas. Ļoti svarīgi slimības sākumā ir precizēt diagnozi, koriģēt uzturošo terapiju, apmācīt bērnus un bērnu vecākus pareizi izprast slimību un medikamentu lietošanas tehniku, kā arī veikt elpošanas vingrojumus mājas apstākļos. Lai sasniegtu nospraustos mērķus, ļoti svarīgi ir atkārtoti rehabilitācijas kursi. Pēc atkārtotiem kursiem ir iespējams panākt ilgstošāku un stabilāku slimības remisiju. Bērna vecāki tad labāk izprot sava bērna slimību un kvalitatīvāk iesaistās: *-         medikamentu lietošanā, *-         slimību provocējošo faktoru atklāšanā un novēršanā, *-         paškontrolē (lietojot izelpas maksimumplūsmas mērītāju). Bērna prombūtnes laikā ir iespējama mājas vides sanācija (novēršot mitrumu, pelējumu – sadzīves alerģijas izraisītājus). Uzskatām, ka bērniem ar bronhiālo astmu līdz stabilas remisijas panākšanai ir jāatrodas patstāvīgā pediatra alergologa kontrolē, un šādu uzraudzību un novērošanu dinamikā visefektīvāk var veikt stacionāra tipa rehabilitācijas centrā, kur tiek nodrošināts multidisciplināras komandas darbs. 

Rehabilitācijas centrs Baltezers Rehabilitācijas centrs Baltezers ir viens no lielākajiem rehabilitācijas stacionāriem valstī un ieņem vadošo lomu bronhiālās astmas un citu elpošanas orgānu slimību rehabilitācijā. Kā plaušu slimību rehabilitācijas iestāde centrs Baltezers darbojas jau 12 gadu. Pa šiem gadiem ir uzkrāta pieredze, izveidota stabila un profesionāla speciālistu komanda, iegādātas atbilstošas ārstniecības, diagnostikas un rehabilitācijas tehnoloģijas. Pēdējo gadu laikā ir izveidota pacientu novērtēšanas un novērošanas sistēma, kas ļauj sniegt vērtīgu informāciju arī ģimenes ārstiem, lai kopējiem spēkiem uzlabotu pacientu dzīves kvalitāti.Rehabilitācijas centram Baltezers ir noslēgti sadarbības līgumiar visām Latvijas slimokasēm un VOAVA. Pacienti ar ģimenes ārsta nosūtījumu tiek uzņemti valsts programmas ietvaros rindas kārtībā, tāpēc pacienti ir iepriekš jāpiesaka.Visu nepieciešamo informāciju var iegūt pa tālruņiem 7990289un 7990209.

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Uzņēmumi, saistīti ar raksta tematiku nozarē "Rehabilitācija":

Uzņēmumi nozarē "Rehabilitācija"

"Rehabilitācijas centrs Līgatne", SIA

"Rehabilitācijas centrs Līgatne", SIA

Pirmatnīgas dabas ieskauts Rehabilitācijas centrs “Līgatne” – veselības atgūšanai un profilaksei, veselīgai atpūtai, garšīgām brīvdabas maltītēm, aktīvai izklaidei un piedzīvojumiem meža takās! Centru ieskauj kupls mežs, kuru caurvij gleznainām ainavām rotātas un dabas dzīvības caurstrāvotas pastaigu takas. Taču lielākā uzņēmuma vērtība ir augsti kvalificētais un pieredzes bagātais personāls, kas strādā multifunkcionālā medicīniskās rehabilitācijas komandā (fizikālās un medicīniskās rehabilitācijas ārsti, fizioterapeiti, ergoterapeiti, audiologopēds, psihologs, deju terapeits, fizikālās medicīnas un ūdensdziedniecības procedūras, masieri u.c. speciālisti). Centrs ir piemērota ārstēšanās vieta gan pacientiem ar mugurkaula, kaulu locītavau un palielināta svara problēmām, gan psihoemocionālas pārslodzes, gan daudzu citu slimību ārstēšanai un profilaksei.

Nedēļas tēma

Asarošana. Vai tā ir ārstējama?

Asarošana. Vai tā ir ārstējama?

Viena no sūdzībām, ar ko pacienti vēršas pie oftalmologa, ir asarošana. Par diagnozi, simptomiem un ārstēšanas paņēmieniem stāsta otorinolaringoloģe Jekaterina Kondratiško.

Aktuālie piedāvājumi

Dabiskā skaistuma uzplaukums

Dabiskā skaistuma uzplaukums

Mūsdienās ir veikti pētījumi un eksperimenti, kuri apliecina, ka medicīnisko dēļu terapija palīdz uzlabot vispārējo veselību un ādas stāvokli. 

Veselība pandēmijas laikā

Veselība pandēmijas laikā

Uzņēmums "MedProf" nepārtraukti attīstās un seko līdzi valstī noteiktajiem ierobežojumiem, lai turpinātu sniegt pakalpojumus drošā veidā. Šajā rakstā lasiet par būtiskākajiem izaicinājumiem, ar kuriem uzņēmums ir saskāries pēdējā gada laikā, un kā tas ir pielāgojies, lai būtu draudzīgs klientiem un konkurētspējīgs. 

Video

Aicinājums reto slimību pacientiem un viņu tuviniekiem "Kopā vieglāk! Pievienojies! Nenoslēdzies!" (VIDEO)

Aicinājums reto slimību pacientiem un viņu tuviniekiem "Kopā vieglāk! Pievienojies! Nenoslēdzies!" (VIDEO)<b></b>

Dr. med. Viktorija Ķēniņa, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Reto slimību koordinācijas centra atbalsta vienības vadītāja aicina ikvienu reto slimību pacientu: "Tavs dzīvesstāsts, kā tu pārvari grūtības, pieredze, sadzīvojot ar reto slimību, kādu citu pacientu var iedvesmot. Ja jūti, ka nevēlies palikt viens un gribi satikt citus, kuriem ir līdzīgi dzīves izaicinājumi, tad pievienojies kādai biedrībai..."

Produktu testi

Testa rezultāti: H Drop Kaņepju (CBD) eļļa H Drop miega ritma un emocionālā stāvokļa līdzsvaram

Testa rezultāti: H Drop Kaņepju (CBD) eļļa H Drop miega ritma un emocionālā stāvokļa līdzsvaram

Martā medicine.lv sadarbībā ar "H Drop Latvia" piedāvāja testēt kaņepju eļļu miega ritma un emocionālā stāvokļa līdzsvaram.

Hair-Vit® uztura bagātinātājs stipriem, bieziem un spīdīgiem matiem

Hair-Vit® uztura bagātinātājs stipriem, bieziem un spīdīgiem matiem

Aprīlī medicine.lv sadarbībā ar SIA "HealthAid Baltics" piedāvā testēt uztura bagātinātāju veselīgiem matiem.

Kaņepju (CBD) eļļa H Drop miega ritma un emocionālā stāvokļa līdzsvaram

Kaņepju (CBD) eļļa H Drop miega ritma un emocionālā stāvokļa līdzsvaram

Martā medicine.lv sadarbībā ar "H Drop Latvia" piedāvā testēt kaņepju eļļu miega ritma un emocionālā stāvokļa līdzsvaram.

Uzņēmējs runā

Dabiskā skaistuma uzplaukums

pexels_dew

Mūsdienās ir veikti pētījumi un eksperimenti, kuri apliecina, ka medicīnisko dēļu terapija palīdz uzlabot vispārējo veselību un ādas stāvokli. 

Uzņēmums, kura darbības sfēra var būt līdziga raksta tematikai:

Kontakti

 1. 64161915
 2. 26467747
 3. 64161917
 4. 26431450
 5. 64161912
 6. ligatne.rehcentrs@gmail.com

Darba laiks

 • P.800-1700
 • O.800-1700
 • T.800-1700
 • C.800-1700
 • P.800-1700
 • S.900-1600
 • Sv.900-1600
 • MEDICĪNA: P.-Pk. no 8:00-17:00; S.-Sv. no 9:00-16:00

Juridiskie dati

 1. 40003273506
 2. LV40003273506
 3. 20.11.1995
 4. Līgatnes nov., Līgatnes pag., "Skaļupes", LV-4110
 5. 2020

Apraksts

Pirmatnīgas dabas ieskauts Rehabilitācijas centrs “Līgatne” – veselības atgūšanai un profilaksei, veselīgai atpūtai, garšīgām brīvdabas maltītēm, aktīvai izklaidei un piedzīvojumiem meža takās! Centru ieskauj kupls mežs, kuru caurvij gleznainām ainavām rotātas un dabas dzīvības caurstrāvotas pastaigu takas. Taču lielākā uzņēmuma vērtība ir augsti kvalificētais un pieredzes bagātais personāls, kas strādā multifunkcionālā medicīniskās rehabilitācijas komandā (fizikālās un medicīniskās rehabilitācijas ārsti, fizioterapeiti, ergoterapeiti, audiologopēds, psihologs, deju terapeits, fizikālās medicīnas un ūdensdziedniecības procedūras, masieri u.c. speciālisti). Centrs ir piemērota ārstēšanās vieta gan pacientiem ar mugurkaula, kaulu locītavau un palielināta svara problēmām, gan psihoemocionālas pārslodzes, gan daudzu citu slimību ārstēšanai un profilaksei. 
Vairāk

Atslēgvārdi

Rehabilitācijas programmas, rehabilitācijas ārsti, veselības uzlabošanas programmas,
veselības uzlabošana, skaistumkopšanas programmas, ēdināšanas pakalpojumi,
ēdināšana, viesnīcas pakalpojumi, telpas semināriem, telpas konferencēm,
konferenču telpas, ballīšu telpas, telpas ballītēm, telpas svinībām,
telpas vecpuišu ballītei, telpas vecmeitu ballītei, pazemes bunkura apskate,
centrālās nervu sistēmas slimības, centrālās nervu sistēmas
slimības ārstēšana, perifērās nervu sistēmas slimības, perifērās
nervu sistēmas slimību ārstēšana, sirds un asinsvadu sistēmas slimības,
sirds un asinsvadu sistēmas slimību ārstēšana, plaušu slimības,
mugurkaula slimības, locītavu slimības, muskuļu slimības, vielmaiņas traucējumi,
palielināts svars, psihoemocionāla pārslodze, stress, hronisks sāpju sindroms,
rehabilitācija pēc operācijas, ārstu konsultācijas, speciālistu konsultācijas,
rehabilitologs, fizikālās medicīnas ārsts, rehabilitācijas medicīnas ārsts,
internists, funkcionālo speciālistu konsultācijas, nodarbības,
fizioterapeits, ergoterapeits audiologopēds, psihologs, ajūrveida,
podologs, krioterapija, baseins, vingrošana baseinā, arodslimības,
arodslimību ārstēšana, medicīniskā palīdzība rehabilitācija,
rehabilitācija, skaistumkopšana, rehabilitācijas centrs, muguras ārstēšana,
rehabilitalogs, fizioterapeita konsultācijas, muguras masāža,
zemūdens masāža, dūņas, dūņu aplikācijas, pērļu vannas,
nūjošana, kaulu locītavu ārstēšana, muskuļu slimību ārstēšana,
cīpslu traumu ārstēšana, artrozes, artrīti, kāju vannas, roku vannas,
rehabilitācija pēc insulta, insults, pēc miokarda infarkta, rehabilitācija
pēc miokarda infarkta, valsts apmaksāta programma, sirds un asinsvadu,
slimību ārstēšana, pēc sirds operācijām, paaugstināta asinsspiediena
ārstēšana, palielināta cukura līmeņa ārstēšana, palielināta
svara ārstēšanai, vielmaiņas uzlabošana, elektrokardiogramma,
enerģijas atjaunošana, pacienti ar izsīkuma sindromu, ajūrvēda,
Leilani masāža, karsto akmeņu terapija, apkakles masāža, krustu masāža,
pēdu masāža, augšstilbu masāža, plaukstu masāža, apakšdelmu masāža,
masāža, ārstnieciskā vingrošana, vingrošana fizioterapeita pavadībā,
SPA, SPA programmas, medicīniskās SPA atpūtas programmas ikvienam,
pirts, pirtis, pirts rituāli, pirts kopā ar pirtnieku, zāļu tējas,
zāļu tēju kūres, sulas, sulu kūres, sauna, SPA diviem, Spa nedēļas nogalei,
medicīniskā atpūtas programma dāmām, medicīnas tūrisms, cirkulārā duša,
riteņbraukšana, distanču slēpošana, kalnu slēpošana, slēpošanas kalns Līgatnē,
telpas svētkiem, telpas atpūtai, telpas banketiem, banketu telpas,
relaksācijai, telpas relaksācijai, svētku galdu klāšana, aukstais galds,
siltais galds, galdu klāšana, konditoreja, tortes, semināru telpas,
teipošana, pīlings, skrubis, sejas ādas attīrīšana, jūras sāls,
vannas skaistumkopšana, vannas procedūras, manikīrs, pedikīrs,
dāvanu kartes, ekskursijas, tūrisms, padomju laika slepenais bunkurs,
ballīte slepenajā bunkurā, realitātes spēle Objekts X, Gaujas Nacionālais parks,
Pastaigu takas, velomaršuti, futbols, volejbols, basketbols, pikniku vietas,
ragavu noma, Vidzeme, Latvia, Cēsis, Valmiera, Limbaži, Madona,
Valka, Smiltene, Gulbene, Balvi, Līgatne, Latvija, Baltija, Rīgas rajons,
Sigulda, viesnīca, fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārsts,
fizioterapija, profesionālitāte, profesionāla palīdzība, uzticama palīdzība,
uzticami speciālisti.
Vairāk

Saistītie resursi

Foto 6

"Rehabilitācijas centrs Līgatne", rehabilitācija, fizioterapija
"Rehabilitācijas centrs Līgatne", rehabilitācija, fizioterapija
"Rehabilitācijas centrs Līgatne", rehabilitācija, fizioterapija
"Rehabilitācijas centrs Līgatne", rehabilitācija, fizioterapija
"Rehabilitācijas centrs Līgatne", rehabilitācija, fizioterapija
"Rehabilitācijas centrs Līgatne", rehabilitācija, fizioterapija

Mājas lapa internetā