Bērna fiziskā attīstība.
Kustibas attīstība. Mazuli sākotnēji darbina refleksi, un pakāpeniski tas attīstās līdz kļūst par skolnieku, kurš var brīvi kustēties un apzināti darbināt savus locekļus. Bērns prot velties, rāpot, lekt, staigāt, skriet, spert bumbu...
Kustibas attīstība. Mazuli sākotnēji darbina refleksi, un pakāpeniski tas attīstās līdz kļūst par skolnieku, kurš var brīvi kustēties un apzināti darbināt savus locekļus. Bērns prot velties, rāpot, lekt, staigāt, skriet, spert bumbu...
Uztvert nozīme saprastto, ko redz acs, ko dzird auss un ko jūt ar tausti. Uztvere ir redzes, dzirdes vai jušanas iespaidu interpritācija, kas norisinās smadzenēs.
Lai varētu attīstīties, starp kustību aktivitāti un dažādām uztveres sferām ir jābūt savstarpējai mijiedarbībai. Tas vislabāk norisinās bērnam spēlējoties un viņam vēloties saprast un izpētīt. Visiem bērniem patīk rotaļas un to loma ir Lotinozīmīga. Ar rotaļu palīdzību bērns attīsta kustības, valodu, sajūtas un spējas saprast un saprasties ar citiem bērniem un pieaugušajiem.
Visi bērni attīstās secīgi, tomēr dažādā ātrumā. Daži bērni dažādu iemeslu dēļ var tikt aizkavēti savā attīstībā un mums viņiem ir jāpalīdz ar papildus stimulēšanu atbilstoši viņu attīstibas līmenim.
Paralēli kustību un uztveres attīstibai notiek bērna emocionāla un sociālā attīstība, kas veido pamatu tam, kā bērns jūtas un darbojas.
Pirmsskolas vecumposms.
Bērna attīstiba līdz 7 gadiem ir personības attīstības nozīmīgākais posms. Šajā periodā raksturīga liela kustibu aktivitāte, augšana, koordinācijas spēju pilnveidošanās. Bērni spēj veikt sarežģītas kustibas: lēkāt uz vienas kājas, izdarīt dažādus palēcienus un rapties pa stieņiem. Tāpēc pirsskolas vecuma bērnus iesaista dažādās sporta nodarbībās. Iesaka bērniem dot iespēju skriet, rāpties un lēkt, taču vienlaikus ierobežojot un kontrolējot bērnu neaprēķināmās kustibas, jo bieži ir traumas. Bērnu dabisko aktivitāti iesaka kontrolēt, organizējot dažādas kustibu rotaļas.
Attīstīt paškontroli ir viens no galvenajiem šī periodaaudzināšanas uzdevumiem.
Bērnu muskuļi šajā periodā ir labāk attīstīti nekā bērnu spēja tos kontrolēt. Sīkā pirkstu muskulatura vēl tikai attīstās, tāpēc 4-5 gadu vecumā bērniem var būt grūtības griezt ar šķērēm, līmēt papīra aplikācijas, precīzi nokrāsot malu... Šīs darbibas ir jāattīsta.
Vēl šajā vecumā pilnveidojas bērnu prasmes un iemaņas koncentrēt skatienu uz sīkām lietām un vienlaikus uz vairākām, jo acu un roku koordinācija pilnveidojas, acu attīstīšanās vēl nav beigusies.
Cienījamie vecāki!
Aicinām Jūsu bērnus (vecumā no 4 līdz 12 gadiem) uz sporta nodarbībām fiziskās attīstības veicināšanai un veselības stiprināšanai uz sporta centru "THE HUNDRED" Marijas iela 16.
Kontakta telefoni t:7242030, mob. 28815759, 26831711.
Jautājumus var sūtīt uz e-pastu: thehundred@mail.ru
Sporta nodarbībās iekļauti fiziskie vingrinājumi un spēļu elementi, kas attīsta:
- spēku, ātrumu, lokanību, izturību;
- veiklību, reakcijas ātrumu;
- koncentrēšanas spēju;
- aktivitāti un pašdisciplīnu;
- pretošanās spējas stresa apstakļos;
- spēju darboties kolektīvā un patstāvīgi.
Nodarbībās bērni mācās pareizi elpot fizisko aktivitāšu laikā. Bērni piedalās speciāli organizētos bērnu svētkos un sacensībās.