Austrumu slimnīcas Insulta vienība guvusi augstu atzinību no starptautiskiem ekspertiem
Rīga, 23.maijs, LETA. Šodien Itālijas pilsētā Milānā Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Insulta vienība saņēma balvas "Angels Awards" austāko - dimanta - novērtējumu, aģentūru LETA informēja slimnīcas pārstāve Inguna Potetinova.
Šī balva tiek pasniegta insulta vienībām, kuru darbu starptautiski atzīti eksperti novērtējuši kā augstākajiem standartiem atbilstošu. Uz Milānu saņemt balvu devās Neiroloģijas un neiroķirurģijas klīnikas vadītājs Guntis Karelis un Insulta vienības neiroloģe Ilga Ķikule.
Kā norādīja Karelis, salīdzinot ar aizvadīto gadu, šogad vienība pakāpusies soli augstāk un sasnieguši virsotni. "Tas ir novērtējums visai mūsu komandai un ļoti laba ziņa pacientiem - akūta insulta gadījumā Austrumu slimnīcā ir iespēja saņemt kvalitatīvu un jaunākajām insulta aprūpes vadlīnijām atbilstošu ārstēšanu. (..) Cilvēks, kurš saglabā darba spējas un pilnvērtīgs sabiedrības loceklis arī pēc pārciesta insulta, ir mūsu mērķis," sacīja klīnikas vadītājs.
Programmas "Angels Initiative", kura pasniedz šo balvu, projekta vadītāja Rita Rodrigesa norādīja, ka šīs augstākās balvas iegūšana ir Austrumu slimnīcas vienības apņēmības un ieguldījuma rezultāts. "Šī balva ir starptautisks jūsu darba novērtējums," balvas pasniegšanā sacīja Rodrigesa.
Kā informēja Potetinova, pirms gada Austrumu slimnīcā viesojās Eiropas Insulta organizācijas izveidotās programmas "Angels Initiative" eksperti, lai novērotu, kā un cik ātri slimnīcas personāls sniedz neatliekamo palīdzību pacientiem ar akūtu insultu. Šādas vizītes veiktas jau vairāk nekā 1500 slimnīcās Eiropā, Āfrikā un Āzijā. Slimnīcas pārstāve norādīja, ka Eiropas Insulta biedrības pārstāvji Austrumu slimnīcas rezultātus novērtējuši kā vienus no labākajiem.
Programma "Angels Initiative" izveidota ar mērķi uzlabot palīdzības sniegšanu pacientiem ar insultu Eiropā un visā pasaulē, lai pēc iespējas vairāk pacientu pēc insulta pārciešanas veiksmīgi atveseļotos. Programmas eksperti apmeklē slimnīcām visā pasaulē, lai pārbaudītu, cik ātri un veiksmīgi pacientiem tajās tiek sniegta palīdzība, un vajadzības gadījumā sniegtu ieteikumus pacientu aprūpes uzlabošanai.