medicine.lv skaitļos

Lietotāji online99
Aktīvie uzņēmumi12740
Nozares raksti12093
Ekspertu atbildes21477
Austrumu slimnīca sāk inovatīvā pakalpojuma “Slimnīca mājās” ieviešanu : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Austrumu slimnīca sāk inovatīvā pakalpojuma “Slimnīca mājās” ieviešanu

Publicitātes foto
Foto: Publicitātes foto

Lai efektīvāk izmantotu resursus un uzlabotu to pacientu ārstēšanu, kam nav nepieciešama ilgstoša uzturēšanās slimnīcā, Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca (Austrumu slimnīca) sākusi inovatīva pilotprojekta “Slimnīca mājās” īstenošanu. Tā mērķis ir sniegt pacientiem nepieciešamo ārstēšanu un aprūpi mājas vidē, saglabājot augstākos ārstniecības standartus. Patlaban notiek projekta realizācijai nepieciešamie iepirkumi, lai nodrošinātu vajadzīgo IT infrastruktūru un kompetenci, kā arī tiek izsludinātas ārstniecības personu vakances darbam projekta ietvaros. Pilotprojekts paredz nodrošināt pakalpojumu 300 pacientiem, un tā rezultāti parādīs, vai šāds modelis ir rentabls un pieņemams Latvijas iedzīvotājiem.

"Slimnīca mājās" ir inovatīvs veselības aprūpes pakalpojums, kas ļauj pacientiem saņemt kvalitatīvu un efektīvu aprūpi pazīstamā, ērtā vidē, vienlaikus mazinot stresu un diskomfortu, ko bieži izraisa uzturēšanās slimnīcā, un nodrošinot ārstniecības kvalitāti un rezultātus optimālā līmenī. Pilotprojekts "Slimnīca mājās", kas tiks īstenots Austrumu slimnīcā, piedāvās ārstēšanu, aprūpi un medicīnisko uzraudzību pacientiem ar hroniskām slimībām, kuriem ir paaugstināts atkārtotas hospitalizācijas risks. Pakalpojums būs piemērots arī akūtu, bet stabilu pacientu ārstēšanai mājās gadījumos, kad ir pieejamas efektīvas ārstēšanas vadlīnijas. "Slimnīca mājās" koncepta ieviešana ietvers pacientu veselības stāvokļa attālinātu novērošanu un komunikāciju ar pacientu visu diennakti, izmantojot digitālos rīkus un sertificētas medicīniskās iekārtas. Īpašos gadījumos būs pieejamas arī klātienes ārsta vai māsas vizītes pacienta dzīvesvietā.

“Slimnīca mājās” koncepts veiksmīgi tiek realizēts Skandināvijas valstīs, ASV, Kanādā un cituviet, kur šāds pacientu aprūpes un ārstēšanas modelis īpaši attīstījās Covid-19 pandēmijas apstākļos, uzskatāmi parādot, kā, saglabājot ārstēšanas kvalitāti, iespējams nodrošināt ārstniecību mājas apstākļos. Turklāt veselības aprūpes jomā arvien aktīvāk ienāk digitālie rīki, mākslīgais intelekts un telemedicīna, un tas nozīmē, ka, pieaugot digitālajām prasmēm, daudzi pacienti labprātāk izvēlētos ārstēties mājas apstākļos, ja vien tas būtu iespējams un viņu kopējais veselības stāvoklis to ļautu.

Kā skaidro Austrumu slimnīcas ilgtspējas un attīstības plānošanas eksperte Dr. med. Rita Konstante, palielinoties iedzīvotāju dzīves ilgumam, pieaug vecāka gadagājuma cilvēku īpatsvars sabiedrībā un līdz ar to – arī hronisku slimību skarto pacientu skaits. Tas savukārt var radīt papildu slodzi veselības aprūpes sistēmai un tās budžetam, īpaši situācijās, kad veselības aprūpes pakalpojumu pieejamība ārpus slimnīcas visu diennakti ir ierobežota, izņemot Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta pakalpojumus. Tas nozīmē, ka jau tuvākajā laikā noteiktām pacientu grupām ir jāattīsta droši veselības aprūpes pakalpojumi, kas kvalitātes un ārstniecības rezultātu ziņā ir līdzvērtīgi slimnīcā sniegtajiem pakalpojumiem.

Banner 280x280

“Kā Latvijas lielākā slimnīca mēs vēlamies izmēģināt šo projektu, jo mūsu pacientu plūsma ir ļoti intensīva. Īpaši noslogota ir Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnika, kur vidēji diennaktī uzņem vairāk nekā 250 pacientu. Lai efektīvāk izmantotu slimnīcas resursus un atvieglotu klīnikas darbu, mēs vēlamies identificēt pacientu grupas, kuras pēc stāvokļa stabilizēšanās var tikt ātrāk izrakstītas un turpināt ārstēšanos mājas apstākļos, vienlaikus nodrošinot tām nepieciešamo medicīnisko uzraudzību. Šāda pieeja ļautu optimizēt slimnīcas kapacitāti un uzlabot pacientu aprūpes procesu,” uzsver Rita Konstante.

Latvijā īstenojamais “Slimnīca mājās” modelis darbosies tādējādi, ka, piemēram, pacients, kuram nepieciešams sekot spiediena rādītāju dinamikai, tiek izrakstīts no slimnīcas. Pacientam līdzi tiek izsniegta konkrēta medicīnas iekārta mērījumu veikšanai, ja nepieciešams, arī medikamenti, kā arī rādījumu nodošanas individuālais plāns. Iekārtas tiks piesaistītas vienotai sistēmai: slimnīcas pusē rādītājiem varēs sekot līdzi interneta versijā, bet pacientam būs speciāla mobilā lietotne, kurā šos rādītājus iesniegt. Pacienti tiks apmācīti, kā rīkoties ar izsniegtajām medicīniskajām iekārtām un lietotni. Par iekārtām netiks prasīta samaksa, taču pacientu līgumā tiks atrunāti punkti, lai iekārtas netiktu bojātas apzināti. Ārsti un māsas pakalpojuma ietvaros pacientam būs pieejami nepārtraukti – 24 stundas diennaktī. Pacientiem būs iespēja sazināties sarakstē, tālruņa vai video zvanā. Pacientus uzraudzīs un attālināto ārstēšanu un uzraudzību maiņās nodrošinās divas komandas – divas māsas un divi ārsti. Nepieciešamības gadījumā kāds no komandas varēs doties izbraukumā pie pacienta.

Viens no būtiskākajiem faktoriem modeļa veiksmīgai funkcionēšanai ir pacientu atlase pakalpojuma nodrošināšanai. Paredzams, ka pilotprojekta ietvaros tie būs plaušu slimību pacienti, piemēram, hroniskas obstruktīvas plaušu slimības gadījumos; Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikas akūti pacienti, kas ir stabili un kam nav dzīvībai bīstamu stāvokļu, taču nepieciešama veselības stāvokļa uzraudzība, kuru varētu realizēt attālināti; neiroloģiskie pacienti ar sāpēm, kas slimnīcā jau ir izmeklēti un kam noteikta konkrēta atsāpinoša terapija; hroniskie pacienti ar kardioloģiskām saslimšanām, piemēram, sirds mazspēju, asinsspiediena problēmām u.tml. Pacientiem pakalpojums tiks nodrošināts neatkarīgi no vecuma.

Kritēriji pacientu identificēšanai projekta ietvaros tiks definēti ļoti rūpīgi, minimizējot iespējamos riskus, kas saistīti, piemēram, ar komplikācijām vai krasu veselības stāvokļa pasliktinājumu, un pacientam būs jāsniedz piekrišana šāda pakalpojuma saņemšanai. Ja projekts būs veiksmīgs, pacientu grupas iespējams paplašināt, iekļaujot arī pacientus ar ginekoloģiskām, uroloģiskām un cita veida saslimšanām.

“Norvēģijas valsts ziņojums no 2018. gada līdz 2021. gadam, kur atspoguļoti dati par dažādām pašvaldībām, kur pacienti ārstējušies mājās, liecina, ka ārstēšanas kvalitāte saglabājas, samazinās arī atkārtotas hospitalizācijas riski un pacienta apmierinātība pieaug,” saka Rita Konstante.

Pilotprojekts ilgs 12 mēnešus: aptuveni sešus mēnešus prasīs sagatavošanās process, un otri seši mēneši tiks veltīti reālajam “Slimnīca mājās” pakalpojuma sniegšanas procesam – pacientu digitālajai uzraudzībai un ārstēšanai mājās. Pakalpojums pilotprojekta ietvaros tiks nodrošināts 300 pacientiem Rīgā.

Pilotprojekta rezultāti parādīs, vai šāds modelis patiešām ir rentabls, kā arī to, vai tas Latvijas iedzīvotājiem ir pieņemams. Ja pilotprojekts būs veiksmīgs, Austrumu slimnīca “Slimnīca mājās” modeļa ieviešanai varētu apmācīt arī reģionālās slimnīcas, daloties ar kompetenci un savu pieredzi šī pakalpojuma organizēšanā un nodrošināšanā.

Projektu uzraugošā valsts iestāde ir Veselības ministrija.

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "heise marketing" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "heise marketing" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Uzņēmumi, saistīti ar raksta tematiku nozarē "Slimnīcas / stacionārā ārstēšana":

Uzņēmumi nozarē "Slimnīcas / stacionārā ārstēšana"

Stereotaktiskās radioķirurģijas centrs SIGULDA, SIA

Stereotaktiskās radioķirurģijas centrs SIGULDA, SIA

Moderna diagnostika. Inovatīvas tehnoloģijas. Profesionāla komanda. Mājīga atmosfēra. Radioķirurģijas centrs Sigulda piedāvā labdabīgu un ļaundabīgu audzēju ārstēšanu ar Austrumeiropā modernāko robotu – CyberKnife® M6. Ar šo metodi var ārstēt primārus audzējus un metastāzes cilvēka ķermenī – galvā, mugurkaulā, prostatā, aknās, nierēs, plaušās un citur. CyberKnife robotizēto radioķirurģiju iespējams kombinēt ar citām audzēju ārstēšanas metodēm - ķirurģiju, staru terapiju un ķīmijterapiju. Mūsu speciālisti ir gatavi jums palīdzēt!

Nedēļas tēma

Padomi sejas ādas kopšanai atvaļinājuma laikā

Padomi sejas ādas kopšanai atvaļinājuma laikā

Jūlijs ir mēnesis, kad daudzi no mums dodas ilgi gaidītajā atvaļinājumā – kāds bauda sauli pie Baltijas jūras, cits izvēlas doties tālākos ceļojumos. Lai kur arī tu šovasar atpūstos, parūpēties par sejas ādu ir tikpat svarīgi kā ikdienā.

Aktuālie piedāvājumi

Produkti un ieradumi, kas palīdz aknām tikt galā ar ikdienas slodzi 

Produkti un ieradumi, kas palīdz aknām tikt galā ar ikdienas slodzi 

Mūsu organisms katru dienu saskaras ar slēptu, taču ievērojamu slodzi. Taukvielām bagāta un pārstrādāta pārtika, medikamenti, slikta ekoloģija, hronisks stress, mazkustīgs dzīvesveids – tas viss iziet cauri mūsu ķermeņa galvenajam filtram: aknām. Tās nepārtraukti neitralizē toksīnus, sašķeļ taukus un regulē vielmaiņu. 

5 zinātniski fakti par enzīmiem un vitamīniem, kas palīdz uzlabot gremošanu 

5 zinātniski fakti par enzīmiem un vitamīniem, kas palīdz uzlabot gremošanu 

Gremošanas enzīmi un A un D vitamīni ir svarīgi palīgi cilvēka organismam. Tie ir iesaistīti pārtikas sadalīšanā, barības vielu asimilācijā un kuņģa-zarnu trakta veselības uzturēšanā. Ja pēc ēšanas bieži rodas smaguma sajūta, vēdera uzpūšanās vai citas gremošanas problēmas, iespējams, ka organismā trūkst šo komponentu. 

Reducel – efektīva pretcelulīta programma

Reducel – efektīva pretcelulīta programma

Reducel ir ķermeņa neirokosmētiskā līnija, kas satur aktīvās sastāvdaļas un radīta, izmantojot progresīvas modernās biotehnoloģijas. Līnijas aktīvās sastāvdaļas veicina ādas tonizēšanu, piedalās šūnu antioksidantu mehānismā, palīdz atbrīvoties no celulīta un “pāraudzina” adipocītu vielmaiņu. 

Video

Raidieraksts ''Inovācijas veselībā'': veselības tehnoloģijas un to pieejamība

Raidieraksts ''Inovācijas veselībā'': veselības tehnoloģijas un to pieejamība

Kā notiek veselības tehnoloģiju izvērtēšana? Kādas Eiropas labās prakses veselības jomā būtu vērtīgi ieviest Latvijā? Un vai Latvija aktīvi pārņem dažādas inovācijas, tai skaitā veselības tehnoloģiju jomā? Uz šiem un citiem jautājumiem raidieraksta "Inovācijas veselībā" sērijā atbildēja Zāļu valsts aģentūras direktorei Indra Dreika.

Produktu testi

SILMACHY sejas attīrītāji – efektīva un videi draudzīga ādas kopšana jutīgai un taukainai ādai

SILMACHY sejas attīrītāji – efektīva un videi draudzīga ādas kopšana jutīgai un taukainai ādai

Jūlijā Medicine.lv sadarbībā ar SIA “Silmachy remedies” piedāvā testēt cietos sejas attīrītājus – rozā mālu sejas attīrītāju normālai un jutīgai ādai un attīrītāju ar tējas koka eļļu kombinētai un taukainai ādai.

Testa rezultāti: VIZEO – atbalsts nogurušām acīm

Testa rezultāti: VIZEO – atbalsts nogurušām acīm

Jūnijā Medicine.lv sadarbībā ar Latvijas farmācijas uzņēmumu SIA SAGITUS piedāvāja testēt pavisam jaunu zīmolu un produktu – VIZEO, kas atbalsta acis mūsdienu digitālajā laikmetā. Medicine.lv lasītājiem bija unikāla iespēja būt vieniem no pirmajiem, kuri iepazīstas ar šo produktu.

Testa rezultāti: Coral Artichoke – augu komplekss maigam aknu un gremošanas sistēmas atbalstam

Testa rezultāti: Coral Artichoke – augu komplekss maigam aknu un gremošanas sistēmas atbalstam

Maijā redakcija sadarbībā ar starptautisko zīmolu Coral Club piedāvāja testēt Coral Artichoke – augu kompleksu maigam aknu un gremošanas sistēmas atbalstam, kas izveidots, balstoties uz artišoka, mārdadža, cigoriņa un kukurūzas zīda ekstraktiem.

VIZEO – atbalsts nogurušām acīm 

VIZEO – atbalsts nogurušām acīm 

Jūnijā Medicine.lv sadarbībā ar Latvijas farmācijas uzņēmumu SIA SAGITUS piedāvā testēt pavisam jaunu zīmolu un produktu – VIZEO, kas atbalsta acis mūsdienu digitālajā laikmetā. Medicine.lv lasītājiem ir unikāla iespēja būt vieniem no pirmajiem, kuri iepazīstas ar šo produktu.

Izstāsti Latvijai veselības receptes

“TZMO Fonds Kopā mainām pasauli”: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

“TZMO Fonds Kopā mainām pasauli”: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Ar brīnišķīgām emocijām un jauku kopā būšanu 5. un 6. jūnijā LFF Sporta un atpūtas bāzē ir noslēdzies jau 19 Seni Cup 2025 futbola turnīrs, kuru TZMO Fonds rīko cilvēkiem ar īpašām vajadzībām no visiem Latvijas valsts un pašvaldību sociālās aprūpes centriem, kā arī dienas centriem.

LU RMK NRC Vaivari: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

LU RMK NRC Vaivari: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Ceļš uz masiera profesiju sākas LU Rīgas Medicīnas koledžā. Te nākamie masieri apgūst zināšanas, ko papildina reāla prakse – NRC "Vaivari" klīnikā. Nacionālais rehabilitācijas centrs "Vaivari" ir vieta, kur cilvēki ne tikai atveseļojas, bet arī iedvesmo. Te ir vajadzīgi aizrautīgi speciālisti – tādi, kas izvēlas masāžu kā sirdslietu.

Uzņēmums, kura darbības sfēra var būt līdziga raksta tematikai:

Stereotaktiskās radioķirurģijas centrs SIGULDA, SIA

Stereotaktiskās radioķirurģijas centrs SIGULDA, SIA

Kontakti

  1. +371 20270077
  2. info@cyberknife-sigulda.com
  3. request@cyberknife-sigulda.com
  4. https://cyberknife-sigulda.com/

Darba laiks

  • P.900-1800
  • O.900-1800
  • T.900-1800
  • C.900-1800
  • P.900-1800
  • S.-
  • Sv.-

Juridiskie dati

  1. 40103771667
  2. LV40103771667
  3. 21.03.2014
  4. Lakstīgalas iela 13, Sigulda, Siguldas nov., LV-2150
  5. 2024

Apraksts

Moderna diagnostika. Inovatīvas tehnoloģijas. Profesionāla komanda. Mājīga atmosfēra. Radioķirurģijas centrs Sigulda piedāvā labdabīgu un ļaundabīgu audzēju ārstēšanu ar Austrumeiropā modernāko robotu – CyberKnife® M6. Ar šo metodi var ārstēt primārus audzējus un metastāzes cilvēka ķermenī – galvā, mugurkaulā, prostatā, aknās, nierēs, plaušās un citur. CyberKnife robotizēto radioķirurģiju iespējams kombinēt ar citām audzēju ārstēšanas metodēm - ķirurģiju, staru terapiju un ķīmijterapiju. Mūsu speciālisti ir gatavi jums palīdzēt!

 
Vairāk

Atslēgvārdi

Cyberknife, Cyberknife priekšrocības, kibernazis, robotizētā radioķirurģija, stereotaktiskā radioķirurģija, vēža ārstēšana, meningioma, neirinoma, Švanoma, auss nerva meningioma, acs melanoma, uveālā melanoma, trigeminālā neiralģija, vēža metastāzes galvā, prostatas vēzis, oligometastātisks prostatas vēzis, prostatas audzējs, prostatas vēža metastāzes, prostatas vēža recidīvs, vēža ārstēšana Siguldā, Radioķirurģijas centrs Sigulda, vēža ārstēšana ar Cyberknife, AVM, Arterio-venozā malformācija, galvas audzēju ārstešana, audzēju ārstēšana, SRC Sigulda, Siguldas slimnīcas radioķirurģijas centrs, metastāzes aknās, metastāzes plaušās, metastāzes galvas smadzenēs, metastāzes mugurkaulā, metastāzes limfmezglos, ķīmijterapeita konsultācijas, audzējs, audzēji, ļaundabīgs audzējs, vēzis, ķirurgs, radioķirurģija, staru terapija, ķīmijterapija.


Vairāk

Foto 5

Siguldas slimnīcas Radioķirurģijas centrs
Vēža ārstēšana
Audzēju ārstēšana
Ķīmijterapeita konsultācijas
Metastāžu ārstēšana

Mājas lapa internetā