Austrumu slimnīcā notiks bezmaksas lekcijas tuviniekiem par mazkustīgu pacientu aprūpi
Rīga, 16.okt., LETA. Atzīmējot Pasaules ergoterapijas dienu, Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā notiks divas bezmaksas lekcijas par ilgstoši mazkustīgu pacientu aprūpes atvieglošanu, ko aicināti apmeklēt šādu pacientu tuvinieki, aģentūru LETA informēja slimnīcā.
Austrumu slimnīcas Rehabilitācijas klīnikas vadītāja, fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārste Illa Mihejeva pastāstīja, ka nelaime, kuras dēļ cilvēks nokļūst ratiņkrēslā vai nespēj piecelties no gultas, nekad nemaina tikai viena cilvēka dzīvi. Tā maina arī viņa tuvinieku dzīvi, un viņi bieži vien ir vēl lielākā izmisumā, jo nezina, kā tuvajam cilvēkam palīdzēt, kā par viņu pareizi rūpēties. Mihejeva uzsvēra, ka ergoterapeits ir speciālists, kas piederīgajiem var sniegt šīs zināšanas.
Izglītojošās lekcijas vadīs Austrumu slimnīcas ergoterapeites Anita Pentjuša, Agnese Kārkliņa un Vita Kurganova, to laikā skaidrojot tuviniekiem, kā par mazkustīgo cilvēku pareizi rūpēties, viņu grozīt un cilāt, tajā pašā laikā nekaitējot savai veselībai, kā izvēlēties piemērotus tehniskus palīglīdzekļus un pielāgot mājokli, lai atvieglotu dzīvi gan mazkustīgajam cilvēkam, gan ģimenes locekļiem, kuri par viņu rūpējas.
Lekcijas par mazkustīgu pacientu aprūpes atvieglošanu norisināsies Austrumu slimnīcas Rehabilitācijas klīnikā stacionārā "Gaiļezers". Viena lekcija notiks 23.oktobrī plkst.10, bet otra - 24.oktobrī plkst.13. Lekcijai var pieteikties, zvanot pa tālruni 67042950. Iepriekšēja pieteikšanās ir obligāta, jo vietu skaits ir ierobežots.
Pasaules ergoterapijas dienu ik gadu atzīmē 27.oktobrī, un tās mērķis ir informēt sabiedrību par ergoterapijas sniegtajām iespējām un nozīmi. Šogad Pasaules Ergoterapijas dienas aktivitātēm Latvijā ir izvēlēts moto "Ergoterapeita 100 minūtes Latvijas simtgadei". Tāpēc Austrumu slimnīcas Rehabilitācijas klīnika mazkustīgu pacientu tuviniekus aicina uz divām 50 minūtes ilgām bezmaksas lekcijām.
Ergoterapija ir veselības aprūpes nozare, kuras galvenais uzdevums ir ar mērķtiecīgām darbībām pēc pārciestas smagas slimības vai traumas uzlabot cilvēka spējas pašam par sevi parūpēties, tikt galā ar ikdienas pienākumiem un iekļauties darba tirgū, kā arī aizkavēt dažādu slimību progresēšanu un invaliditātes veidošanos. Pie ergoterapeita visbiežāk vēršas cilvēki ar kustību traucējumiem un viņu tuvinieki. Ergoterapeits katram pacientam palīdz atgūt un apgūt prasmes, kas ļauj ikdienā kļūt pēc iespējas patstāvīgākam un mazāk atkarīgam no citiem.