Auksta un silta ūdens priekšrocības
Lai sniegtu ķermenim nepieciešamo šķidrumu, cilvēkam ik dienu nepieciešams uzņemt aptuveni divus līdz trīs litrus ūdens. Tomēr ūdens vērtīgās īpašības ietekmē arī tā temperatūra. Kad izvēlēties aukstu, bet, kad siltu ūdeni?
Auksts ūdens
*Dzerot aukstu ūdeni, tu patērēsi vairāk kaloriju. Lai saglabātu normālu ķermeņa temperatūru, tavam organismam būs nepieciešams patērēt vairāk enerģijas, un tādējādi paātrināsies tava vielmaiņa. Lai gan papildus sadedzināto kaloriju daudzums būs niecīgs, tas lieti noderēs, ja ievērosi arī citus veselīga dzīvesveida principus.
*Auksts ūdens pazemina ķermeņa temperatūru, tādā veidā pasargājot tevi no pārkaršanas treniņa laikā vai īpaši karstā dienā. Karstumā tāpat var izplesties tavi asinsvadi, radot papildu slodzi sirdij, bet ķermenis svīstot dehidrēties. Tāpēc neaizmirsti regulāri dzert vēsu ūdeni!
*Auksts ūdens palīdzēs tev pamosties. Tas paātrina tavu sirdsdarbību un rada adrenalīna vilni, tā aizgaiņājot miegainību.
*Glāze vēsa ūdens var uzlabot tavu noskaņojumu. Eksperti norāda, ka, ēdot vai dzerot aukstus produktus, tiek stimulēta atsevišķa smadzeņu daļa, kas kontrolē tavu garastāvokli.
Silts ūdens
Ājurvēdā uzskata, ka silts ūdens uzlabo gremošanu, palīdz izvadīt vielmaiņas galaproduktus, kā arī sekmē dažādus izveseļošanās procesus. Arī uztura speciālisti uzsver, ka siltam ūdenim piemīt virkne vērtīgu īpašību – lai izmantotu tā sniegtās priekšrocības, to vislabāk dzert uzreiz pēc pamošanās.
*Silts ūdens spēj mazināt sāpes. Pirms lieto medikamentus pret galvassāpēm, menstruālajiem krampjiem vai vēdersāpēm, pamēģini izdzert glāzi silta ūdens. Tas atslābinās tavus nervus un muskuļus.
*Silts ūdens aizkavē priekšlaicīgu novecošanos. Tas spēj efektīvāk izvadīt ķermeņa uzkrātos toksīnus, padarot tavu ādu mīkstāku un gludāku. Tāpat silts ūdens veicina kolagēna un elastīna izstrādi, tā mazinot sīkās grumbiņas uz sejas.
*Silta ūdens uzņemšana nodrošina regulāru vēdera izeju. Ūdens palīdz sašķelt pārtiku, ļaujot ķermenim to vieglāk izvadīt. Tāpat silts ūdens mazinās aizcietējumus, vēdera uzpūšanos, gāzes un vēdera krampjus.
*Silts ūdens veicina gremošanu. Ja ēdienreižu laikā vai pēc maltītes, tu dzer aukstu ūdeni, pārtikas taukvielas un eļļas var kļūt cietākas, un tavam ķermenim tās būs grūtāk apstrādāt. Savukārt silts ūdens palīdzēs ātrāk apstrādāt apēstos produktus un efektīvāk absorbēt uzturvielas.