Atlaides vēnu ārsta un proktologa konsultācijai un diagnostikai
Jūnija īpašais piedāvājums!
Jūnijā pirmreizējai flebologa konsultācijai un dupleksonogrāfijas izmeklējumam -20%!
https://venucentrs.lv/lv/kaju-venu-diagnostika
Uztrauc kāju vēnu veselība
Jau vairākus gadus strādāju birojā. Man ir sēdošs darbs pie datora. Lai gan pa dienu mēģinu veikt kaut kādus vingrinājumus ar kājām (sēdot turpat krēslā) un dodos pusdienlaikā izkustēties, bet vienalga dienas beigās manas kājas ir pietūkušas un smagas. Turklāt pēdējā laikā esmu pamanījusi blāvus vēnu tīklojumus. Lai gan par regulārām sāpēm nesūdzos, satraucos, vai tas varētu būt saistīts ar vēnu problēmām? Vai pienācis laiks meklēt speciālista palīdzību?
Maruta
Neapšaubāmi, ka ilgstoša stāvēšana vai sēdēšana pie datora nemainīgā pozā nelabvēlīgi ietekmē kāju muskuļus – tie netiek nodarbināti pietiekami bieži un intensīvi, līdz ar to tiek traucēta asins plūsmas virzība augšup. Rezultātā vēnu vārstuļi nespēj pildīt savu funkciju – tie līdz galam nenoslēdzas. Tā ietekmē asinis uzkrājas kāju vēnās, un tās paplašinās. Noguruma sajūta kājās pēc ilgstošas stāvēšanas, krampji pēc slodzes, paplašināti vēnu mezgli – tās ir tikai dažas izpausmes, kas var liecināt par vēnu problēmām. Var būt tāda situācija, ka cilvēkam ir slimas tikai stumbra vēnas – maģistrālās zemādas vēnas un vēnu atzarojumi uz kājām nav redzami –, tāpēc problēmas var konstatēt tikai izmeklēšanā, jāveic ultraskaņas duplekssonogrāfija – nekaitīga vēnu izmeklēšana. Tas nozīmē, ka, pamanot varikozu vēnu simptomus, nevajadzētu vilcināties, bet labāk uzreiz atnākt pie ārsta un kopīgi izlemt, kā rīkoties tālāk. Nereti izrādās, ka sūdzību cēlonis nemaz nav vēnu saslimšanas, bet gan locītavu, muskuļu vai neiroloģiskas problēmas, kas arī var radīt līdzīga rakstura sūdzības kājās.
Autors: kopbilde_tuvpl_1
Jāpatur prātā – lai kāju vēnu ārstēšana būtu veiksmīga, vēnu diagnostika ir jāveic ārstam, kurš veiks ārstēšanu, piemēram, vēnu operāciju vai skleroterapiju. Ultrasonogrāfija tiek izmantota arī vēnu operācijas laikā.
Ja problēma ir tikai kosmētiskajā defektā, ja cilvēkam nav tūskas un nemoka sāpes, bet vienkārši sagādā nepatīkamas emocijas virspusējo vēnu tīkls vai zilas zvaigznītes (redzams kapilāru tīklojums), tad pacientiem tiek nozīmēta skleroterapija.
Ja pacientam ir paplašinātas kāju vēnas un ir nepieciešama operācija, tad tā mūsu klīnikā tiek veikta ar pašu modernāko metodi pasaulē – lāzeroperāciju. Operācija vienai kājai aizņems 25 līdz 35 minūtes, bet abām 40 līdz 55 minūtes. Kopējais laiks, kas būs jāpavada klīnikā, lai veiktu operāciju būs aptuveni stunda 1–2 stundas. Turklāt pēc operācijas pacientam nepaliek gandrīz nekādas pēcoperācijas rētas, tāpēc arī vēlāk nav sāpju un neveidojas kosmētiskie defekti. Lāzeroperācijas laikā ir mazāka iespējamība, ka tiks bojāti nervi un limfvadi. Pēcoperācijas sāpju gandrīz nav.
Jūnijā klīnikas Privilēģiju kartes īpašniekiem -20% atlaide proktologa konsultācijai un izmeklējumam!
Delikāta problēma
Jau kādu laiku pēc tualetes apmeklējuma pa lielam, uz tualetes papīra esmu novērojis asins traipus. Nevienam par šo problēmu neesmu stāstījis un nezinu, pie kāda ārsta vērsties, nevaru sadūšoties runāt par to skaļi. Vai asins traipu parādīšanās ar laiku pāries un kādi iemesli var būt tam, ka šāda problēma mani ir skārusi?
Arnolds, 40 gadi
Ja kaut kas nav kārtībā ar anālo zonu, pirmais solis ir doties pie ārsta. Asins pazīmes pēc tualetes apmeklējuma var būt gan labdabīgu saslimšanu (hemoroīdu, anālās gļotādas plīsuma, polipu), gan arī ļaundabīgu saslimšanu gadījumā. Katrā situācijā ārstēšana var būt ļoti atšķirīga. Taisnība, ka hemoroīdi ir viena no tām veselības problēmām, par kurām nerunā skaļi. Cilvēki nevar sadūšoties vizītei pie ārsta, ciešas, mēģina paši ārstēties ar bezrecepšu preparātiem, daži izmanto tautas vai citas "alternatīvas" medicīnas metodes. Taču cilvēka paša spēkos nav noteikt sev diagnozi, un viņi var noturēt par hemoroīdiem ļaundabīgus zarnu audzējus un citas bīstamākas kaites, kuru ārstēšanai jāpievērš ļoti nopietna uzmanība. Ja kautrējaties iet pie ārsta ar šādām sūdzībām, tad ieteicams vismaz veikt fibrokolonoskopiju, kuras laikā var pārliecināties, vai resnajā zarnā nav kādas nopietnas un dzīvībai bīstamas saslimšanas.
Autors: visi_prokto_tuvplaans_1
Ja fibrokolonoskopijā neuzrādās nekādas nopietnas saslimšanas, tad tāpat ir ieteicams pieteikties vizītei pie speciālista. Vislabāk, ja tas ir proktologs–ķirurgs, kurš specializējies taisnās zarnas slimību diagnostikā un ārstēšanā.
Pieteikties ārsta apmeklējumam šeit – https://lazermedicinasklinika.lv/lv/pieteikties-pie-arsta.