medicine.lv skaitļos

Lietotāji online175
Aktīvie uzņēmumi12206
Nozares raksti1447
Ekspertu atbildes21477
Asarošana. Vai tā ir ārstējama? : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Asarošana. Vai tā ir ārstējama?

Pastiprināta asarošana bez acīmredzama iemesla – ir slimība. Bieži pacienti ar tādu sūdzību vēršas pie oftalmologa. Un tas ir pareizi. Bet ne visi zina, kā šo hronisko saslimšanu var ārstēt LOR speciālists. Kāpēc? Protams, asarošana bieži saistīta ar acu saslimšanām un pastiprinātu asaru sekrēciju. Tādos gadījumos oftalmologs noteiks iemeslu un risinās šo problēmu. Bet, ja asarošana ir saistīta ar asaru drenāžas sistēmas traucējumiem, šo problēmu ne vienmēr var novērst acu ārsts, jo 80% no šīs noplūdes sistēmas atrodas deguna dobumā.


Kādi simptomi bieži sastopami asaru atteces traucējumu gadījumā?
Pastiprināta asarošana visbiežāk ir no vienas acs. Periodiski var būt strutaini iekaisumi un izdalījumi iekšējā acs kaktiņā. Reizēm ir sāpes, apsārtums un pietūkums iekšējā acs kaktiņā. Tas jau nozīmē, ka iekaisums ir asaru maisā.


Kā ārstēt?
Kad asarošana tikai sākas un drenāžas sistēma nav nosprostota pilnīgi, var mēģināt ārstēt ar pilieniem un skalošanām. Bet, ja process ilgst mēnešiem, tad bieži novērst šo patoloģiju ar konservatīvu ārstēšanu nav iespējams. Bet var palīdzēt ar ķirurģisku ārstēšanu: endoskopiski caur degunu var atvērt asaru maisu vai asaru kanālu un atjaunot asaru atteci dabiskā ceļā – deguna dobumā. Operācija (DCR – dakriocistorinostomija) notiek bez sāpēm, vispārējā narkozē, un uz sejas nepaliek nekādas sekas. Pastiprināta asarošana beidzas jau nākamajā dienā.

Kā izmeklēties, lai tiktu pie pareizas diagnozes?
Oftalmologs vai operējošais LOR speciālists ambulatori var veikt dažus testus, kas dod pareizu diagnozi ar lielāku varbūtību. Datortomogrāfija ar asaru ceļu kontrastēšanu mums palīdz noteikt "nosprostojuma" līmeni un anatomiskās īpatnības.

Kādā vecumā biežāk rodas šādas problēmas?
Ļoti bieži jaundzimušajiem var gadīties tāda kaite, bet nevajag uztraukties, jo pirmajā gadā tā spontāni izārstējas. Otra lielākā vecuma grupa, kam nepieciešama ķirurģiskā ārstēšana, – cilvēki pēc 50 gadu vecuma. Bet jaunākiem cilvēkiem asaru drenāžas traucējumi arī mēdz būt.

Vai operācija tiešām palīdzēs?
Operācijas (DCR) efektivitāte – 95%. Protams, rezultāts ir atkarīgs no diagnozes un ķirurga kvalifikācijas, un mūsu apmierinātie pacienti ir labākais novērtējums mūsu darbam. 


Dr. Jekaterina Kondratiško, LOR speciāliste


Consilium Medicum
Tālrunis 67505047, 29804940
conmed.lv

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Lai pacients viegli atrod ārstu: SEO medicīnas pakalpojumu vietnēm

Lai pacients viegli atrod ārstu: SEO medicīnas pakalpojumu vietnēm

Jebkuram veselības aprūpes uzņēmumam vai ārstu praksei vieglāk komunicēt ar saviem pacientiem, izveidojot tīmekļa vietni. Pastāstīsim, kādai tai jābūt, lai pēc iespējas ātrāk jūs atrastu ne vien klienti, kuri jau zina par jums, bet arī tie, kuri meklētājprogrammās ieraksta noteiktus atslēgvārdus.

Nakts hormons melatonīns – labam miegam

Nakts hormons melatonīns – labam miegam

Slikts miegs un neizgulēšanās rada nogurumu, pazemina produktivitāti un paaugstina slimību risku, kā arī paātrina ādas novecošanās procesus. Noskaidrosim, kas ir melatonīns un kā tas var palīdzēt atrisināt miega problēmas! 

Video

Izglītojošā video aicina pievērst uzmanību ādas veselībai (VIDEO)

Izglītojošā video aicina pievērst uzmanību ādas veselībai (VIDEO)

Noslēdzot šī gada melanomas modrības kampaņu “Dzimumzīmei vajag uzmanību”, melanomas pacientu atbalsta biedrība “Soli priekšā melanomai” ir sagatavojusi izglītojošu video, kāpēc ikvienam ir svarīgi veikt ķermeņa ādas pašpārbaudes un kā laikus atklāt bīstamo ādas vēzi.

Produktu testi

CELLTERMI PEPTOSOME REPAIR ESSENCE MIST – izsmidzināms līdzeklis ādas atjaunošanai un intensīvai mitrināšanai

CELLTERMI PEPTOSOME REPAIR ESSENCE MIST – izsmidzināms līdzeklis ādas atjaunošanai un intensīvai mitrināšanai

Novembrī un decembrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Baltic Beauty Prof" piedāvā testēt ādu atjaunojošu izsmidzināmo līdzekli CELLTERMI PEPTOSOME REPAIR ESSENCE MIST.

"BestBerry Skincare" ādas labsajūtai, skaistumam un veselībai

Novembrī un decembrī Medicine.lv sadarbībā ar "BestBerry" piedāvā testēt "BestBerry Skincare" kosmētiku ādas labsajūtai, skaistumam un veselībai.

Testa rezultāti: "Vegan Fox" kafijas skrubis ķermenim

Testa rezultāti:

Oktobrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Amber Cosmetics" piedāvāja testēt "Vegan Fox" kafijas skrubi ķermenim.

"Acorus Balance Fiber" – šķiedrvielu kompleksi gremošanas sistēmai

Novembrī, decembrī un janvārī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Dabas tēja" piedāvā izmēģināt "Acorus Balance Fiber" – šķiedrvielu kompleksu gremošanas sistēmai.

Izstāsti Latvijai veselības receptes

"Unifarma Herbals": Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

UNIFARMA HERBALS – tradicionāli un dabiski produkti jūsu veselībai! Mūsdienu pasaulē skaistums un labsajūta ir būtiskas sastāvdaļas. Skaistums, tā ir iekšēja sajūta, kas ir jūsu labākais pārliecības avots. Jūs esat savas iekšējās pasaules veidotājs un, ietekmējot savu iekšējo pasauli, jūs ietekmēsiet arī apkārtējo.

 

AS "Sirowa Rīga": Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

AS

AS "Sirowa Rīga", kas ir lielākais profesionālās matu kosmētikas vairumtirgotājs, pārstāv tādus pasaulē zināmus zīmolus kā "Wella Professionals", "Kadus Professional", "Nioxin", "Sebastian Professional" un "System Professional".