Ārkārtējo situāciju Latvijā plāno pagarināt līdz februāra beigām
Sakarā ar pieaugošo Covid-19 vīrusa paveida Omikrona izplatību ārkārtējā situācija valstī var tikt pagarināta līdz 28. februārim - tā otrdien, 4. janvārī, nolemts valdošās koalīcijas partiju sadarbības sēdē. Šobrīd ārkārtējā situācija ir spēkā līdz 11. janvārim, galējo lēmumu vēl pieņems Ministru kabineta sēdē, kas notiks ceturtdien, 6. janvārī.
Kā liecina 2021. gada 28. decembrī publicētais Operatīvās vadības grupas (OVG) sēdes protokols, Veselības ministrija, ņemot vērā arvien straujāku Omikrona izplatību, bija rosinājusi pagarināt ārkārtējo situāciju valstī vismaz par trim līdz četrām nedēļām, vienlaikus saglabājot esošos un ieviešot arī papildu epidemioloģiskās drošības pasākumus, taču šobrīd koalīcijas partijas lēmušas par to, lai ārkārtējo situāciju pagarinātu līdz februāra beigām.
Plānots, ka valstī tiks saglabāti esošie ierobežojumi (vairuma pakalpojumu pieejamība "zaļajā režīmā", pulcēšanās telpās līdz 10 personām un līdz 20 personām ārā u. c.) un vienlaikus ieviesīs papildu drošības pasākumus, piemēram, nosakot, ka publiskās vietās vairs nedrīkstēs valkāt vairākkārt lietojamās auduma sejas maskas, bet gan būs obligāti jālieto medicīniskās maskas vai FFP2 respiratorus. Tāpat plānots, ka derīguma termiņš Covid-19 sertifikātam varētu būt deviņi mēneši vai pieci mēneši, ja persona vakcinējusies ar "Johnson&Johnson" vakcīnu. Termiņš Covid-19 sertifikātiem varētu stāties spēkā no 2022. gada 15. februāra. Paredzēta arī obligāta darbinieku testēšana ar antigēnu testiem kritiskajās nozarēs, plašāka testēšana, izmantojot paštestus, lai varētu piedalīties aktivitātēs, kur kopā pulcējas personas no vairākām mājsaimniecībām (piemēram, pirms amatieru sporta nodarbībām un treniņiem, koru un deju kolektīvu nodarbībābam u. tml.). Šonedēļ valdības sēdē tiks izvērtēti arī priekšlikumi par stingrākiem ierobežojumiem pie noteiktiem infekcijas rādītājiem, kā arī tiks aktualizētas drošas darba vides rekomendācijas.