medicine.lv skaitļos

Lietotāji online132
Aktīvie uzņēmumi12195
Nozares raksti1447
Ekspertu atbildes21477
Aptauja: Pakalpojumu klāsts aptiekās būtu jāpaplašina : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Aptauja: Pakalpojumu klāsts aptiekās būtu jāpaplašina

Freepik.com/ senivpetro
Foto: Freepik.com/ senivpetro

Aptiekās Latvijā pašlaik ir pieejami daži vienkāršākie veselības aprūpes pakalpojumi, bet iedzīvotāji atzīst, ka pakalpojumu klāstu aptiekās būtu nepieciešams paplašināt.

Pieprasītākais pakalpojums 56% iedzīvotāju ieskatā būtu iespēja aptiekā “pagarināt” recepti hroniskajiem pacientiem, pēc ārsta norādes izsniedzot iepriekš izrakstītos medikamentus atkārtoti, liecina pēc Latvijas farmaceitiskās aprūpes asociācijas pasūtījuma veiktā aģentūras “Norstat” aptauja*. Šo ierosinājumu īpaši atbalsta cilvēki vecuma grupā no 60 līdz 74 gadiem, jo tieši starp senioriem ir visvairāk hronisko pacientu, līdz ar to ir paaugstināta nepieciešamība pēc ārsta nozīmētiem recepšu medikamentiem. Pašlaik katras receptes “pagarināšanai” ir nepieciešams ģimenes ārsta vai cita speciālista apmeklējums.

Kā svarīgu pakalpojumu 42% aptaujāto norāda iespēju aptiekā veikt dažādus eksprestestus, piemēram, C hepatīta, HIV testus un citus. Pašlaik aptiekās jau ir iespējams veikt Covid-19 eksprestestus, asinsspiediena un cukura līmeņa mērījumus.

“Iedzīvotāju ieinteresētība pakalpojumu saņemšanai aptiekā nav pārsteidzoša: aptiekas Latvijā nereti ir cilvēkiem tuvākā un pieejamākā vieta, kas saistīta ar veselības aprūpi – aptiekas bija atvērtas arī pandēmijas laikā, kad bija slēgtas citas veselības aprūpes iestādes. Pašlaik vēlamies tuvināties Eiropai, kur aptiekās pieejams plašāks pakalpojumu klāsts, un aicinām mūsu valsti pilnvērtīgi un efektīvi izmantot aptieku resursu iedzīvotāju veselības un farmaceitiskajai aprūpei,” saka Kristīne Jučkoviča, Latvijas farmaceitiskās aprūpes asociācijas izpilddirektore.

Teju ceturtdaļai – 25% iedzīvotāju būtu svarīgi, ka aptiekā varētu saņemt visu veidu vakcinēšanas pakalpojumus (pašlaik atsevišķās aptiekās ir pieejama vakcinācija pret Covid-19). Savukārt gandrīz piektdaļa sabiedrības – 19% – gribētu, lai aptiekās varētu noteikt arī kaulu blīvumu ar ultraskaņu. Vienāds skaits respondentu – 14% uzskata, ka aptiekās vajadzētu būt pieejamai alkohola līmeņa noteikšanai izelpā un helikobaktēriju testa veikšanai, bet 13% aptaujāto kā nepieciešamu pakalpojumu norāda izelpas gaisa plūsmas mērīšanu. Desmitā daļa iedzīvotāju – 10% farmaceitiskās aprūpes pakalpojumus gribētu saņemt mājās.

*Aptauja veikta sadarbībā ar pētījumu aģentūra “Norstat” 2022. gada septembrī, aptaujājot 1051 respondentus.

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Lai pacients viegli atrod ārstu: SEO medicīnas pakalpojumu vietnēm

Lai pacients viegli atrod ārstu: SEO medicīnas pakalpojumu vietnēm

Jebkuram veselības aprūpes uzņēmumam vai ārstu praksei vieglāk komunicēt ar saviem pacientiem, izveidojot tīmekļa vietni. Pastāstīsim, kādai tai jābūt, lai pēc iespējas ātrāk jūs atrastu ne vien klienti, kuri jau zina par jums, bet arī tie, kuri meklētājprogrammās ieraksta noteiktus atslēgvārdus.

Nakts hormons melatonīns – labam miegam

Nakts hormons melatonīns – labam miegam

Slikts miegs un neizgulēšanās rada nogurumu, pazemina produktivitāti un paaugstina slimību risku, kā arī paātrina ādas novecošanās procesus. Noskaidrosim, kas ir melatonīns un kā tas var palīdzēt atrisināt miega problēmas! 

Video

Izglītojošā video aicina pievērst uzmanību ādas veselībai (VIDEO)

Izglītojošā video aicina pievērst uzmanību ādas veselībai (VIDEO)

Noslēdzot šī gada melanomas modrības kampaņu “Dzimumzīmei vajag uzmanību”, melanomas pacientu atbalsta biedrība “Soli priekšā melanomai” ir sagatavojusi izglītojošu video, kāpēc ikvienam ir svarīgi veikt ķermeņa ādas pašpārbaudes un kā laikus atklāt bīstamo ādas vēzi.

Produktu testi

CELLTERMI PEPTOSOME REPAIR ESSENCE MIST – izsmidzināms līdzeklis ādas atjaunošanai un intensīvai mitrināšanai

CELLTERMI PEPTOSOME REPAIR ESSENCE MIST – izsmidzināms līdzeklis ādas atjaunošanai un intensīvai mitrināšanai

Novembrī un decembrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Baltic Beauty Prof" piedāvā testēt ādu atjaunojošu izsmidzināmo līdzekli CELLTERMI PEPTOSOME REPAIR ESSENCE MIST.

"BestBerry Skincare" ādas labsajūtai, skaistumam un veselībai

Novembrī un decembrī Medicine.lv sadarbībā ar "BestBerry" piedāvā testēt "BestBerry Skincare" kosmētiku ādas labsajūtai, skaistumam un veselībai.

Testa rezultāti: "Vegan Fox" kafijas skrubis ķermenim

Testa rezultāti:

Oktobrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Amber Cosmetics" piedāvāja testēt "Vegan Fox" kafijas skrubi ķermenim.

"Acorus Balance Fiber" – šķiedrvielu kompleksi gremošanas sistēmai

Novembrī, decembrī un janvārī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Dabas tēja" piedāvā izmēģināt "Acorus Balance Fiber" – šķiedrvielu kompleksu gremošanas sistēmai.

Izstāsti Latvijai veselības receptes

"Unifarma Herbals": Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

UNIFARMA HERBALS – tradicionāli un dabiski produkti jūsu veselībai! Mūsdienu pasaulē skaistums un labsajūta ir būtiskas sastāvdaļas. Skaistums, tā ir iekšēja sajūta, kas ir jūsu labākais pārliecības avots. Jūs esat savas iekšējās pasaules veidotājs un, ietekmējot savu iekšējo pasauli, jūs ietekmēsiet arī apkārtējo.

 

AS "Sirowa Rīga": Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

AS

AS "Sirowa Rīga", kas ir lielākais profesionālās matu kosmētikas vairumtirgotājs, pārstāv tādus pasaulē zināmus zīmolus kā "Wella Professionals", "Kadus Professional", "Nioxin", "Sebastian Professional" un "System Professional".