medicine.lv skaitļos

Lietotāji online222
Aktīvie uzņēmumi12757
Nozares raksti11969
Ekspertu atbildes21477
Aptauja: Lielākos risku bērnu drošībai vecāki saskata satiksmē un aktīvās atpūtas vietās; realitātē – traumas biežāk tiek gūtas mājās : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Aptauja: Lielākos risku bērnu drošībai vecāki saskata satiksmē un aktīvās atpūtas vietās; realitātē – traumas biežāk tiek gūtas mājās

Tuvojoties skolēnu vasaras brīvlaikam, jādomā ne tikai par aizraujošu brīvā laika pavadīšanu, bet arī par drošību – vasaras mēnešos ik gadu strauji pieaug nelaimes gadījumu apdrošināšanas atlīdzību pieteikumu skaits saistībā ar traumām, ko guvuši bērni. Kā liecina apdrošināšanas sabiedrības BALTA (PZU grupa) pieredze, lielākoties tie ir kaulu lūzumi, taču bērni mēdz iekulties visdažādākajās likstās. Tāpēc jau vairākus gadus BALTA kampaņā “Traki droša vasara” aicina vecākus pārrunāt ar bērniem drošu rīcību un pieteikties bezmaksas bērnu nelaimes gadījumu apdrošināšanai.

Traumas bieži tiek gūtas visdrošākajā vidē – mājās

Kā liecina apdrošinātāja veiktā aptauja,* Latvijā 28% vecāku, kuriem ir bērni līdz 18 gadu vecumam, uzskata, ka lielākais traumu gūšanas risks bērniem ir ceļu satiksmē un atrodoties uz ceļa, bet 24% par riskantākajām uzskata aktīvās atpūtas vietas – skeitparkus, rodeļus, šķēršļu trases utt. Tomēr apdrošinātāja novērojumi par pieteikto atlīdzību raksturu un arī oficiālā statistika rāda, ka bērni daudz biežāk savainojas mājās – paslīd, paklūp, krīt, sasitas, applaucējas, gūst mājdzīvnieku kodumus un skrāpējumus. Slimību profilakses un kontroles centra dati par 2021. gadu liecina, ka 36% bērnu gūst traumas tieši mājās, kamēr ar transportu ir saistīti tikai 14% traumu gūšanas gadījumu, 11% reģistrēti sporta laukumos, bet 9% – brīvā dabā.

Uz jautājumu nepilngadīgu bērnu vecākiem, kur, viņuprāt, bērni lielākoties gūst traumas, sievietes biežāk (12%) nekā vīrieši (8%) norādījušas, ka traumas var gūt arī mājas apstākļos. Arī rotaļlaukumus kā potenciāli traumatisku vietu biežāk saredz sievietes (13% pret 8% vīriešu). Savukārt vīrieši biežāk norāda uz riskiem, kas saistīti ar aktīvo atpūtu (28% pret 20% sieviešu).

“Bērni ir aktīvi un enerģiski, viņiem gribas visu izzināt un izpētīt, tomēr viņi ne vienmēr pareizi novērtē savus spēkus, prasmes un kopējo situāciju. Nav brīnums, ka rotaļas nereti beidzas ar traumām – visbiežāk apakšdelmu un pirkstu lūzumiem, saišu sastiepumiem, brūcēm un nobrāzumiem. Ja skrituļslidas, velosipēdi, šūpoles, batuts vai skrejritenis pieaugušo apziņā ir aktīvās atpūtas rīki, kas rada lielu traumatisma risku, bieži vien vecāki aizmirst, ka vairums negadījumu ar bērniem notiek gluži ikdienišķās situācijās šķietami visdrošākajā vidē – mājās. Bērni sasitas pret mēbeļu stūriem, paklūp, apdedzinās, applaucējas, uzrauj sev virsū priekšmetus. Diemžēl mēs nevaram pasargāt bērnus no visiem apdraudējumiem, tomēr varam darīt visu iespējamo, lai mājās radītu pēc iespējas drošu vidi, un arī apdrošināšana sniedz papildu finansiālo atbalstu, ja kāda nelaime tomēr notikusi,” stāsta BALTA personu produktu vadītāja un risku parakstītāja Ludmila Ščegoļeva.

Pat vismīlošākie vecāki nevar paredzēt visu

Banner 280x280

Izteikts traumu skaita pieaugums vērojams jau līdz ar pirmajām jūnija dienām, sākoties skolēnu brīvlaikam, kad daudzi bērni vairāk laika pavada ārā. Vasaras periodā vairāk nekā trešā daļa – 34% procenti – apdrošināšanas gadījumu saistīti ar lūzumiem un mežģījumiem – traumētām kājām, potītēm, rokām, pirkstiem utt. Tam seko dažādas brūces, sasitumi, mežģījumi. Taču negadījumi, kas piemeklē bērnus, ir visdažādākie jeb, kā mēdz teikt, – domādams neizdomāsi. Piemēram, kāds mazulis, spēlējoties bērnu laukumiņā, atsitis ausi pret metālu. Kāds cits vizinājies ar riteni pa piemājas ceļu kopā ar draugu, pārāk ilgi skatījies atpakaļ pār plecu, uztriecies stāvošai mašīnai, kritis un lauzis plaukstas kaulu. Bērni izkrīt no šūpolēm un šūpuļtīkliem, krīt no velosipēdiem un skrejriteņiem, paslīd slapjā zālē, atsit un pat salauž kāju pirkstus pret akmeņiem peldvietās. Šādos gadījumos var atviegloti uzelpot, ja viss beidzas tikai ar izbīli un sasitumu, taču diemžēl nereti nākas meklēt ārsta palīdzību.

Kopumā apdrošinātāj izmaksāto atlīdzību apjoms par bērnu gūtām traumām vasaras periodā ir vairāk nekā 10 000 eiro ik mēnesi. Atlīdzības apmērs ir atkarīgs ne tikai no traumas, bet arī no apdrošinājuma summas, ārstēšanas procesa un citiem faktoriem, kas galarezultātā veido kopējo atlīdzības summu un var svārstīties no dažiem desmitiem līdz vairākiem simtiem eiro.

“Traki droša vasara” – arī šovasar!

“Lai vasara bērniem būtu pozitīvi trakulīga, tomēr droša, jau vairākus gadus turpinās kampaņa “Traki droša vasara”, aicinot pieteikt skolas vecuma bērnus nelaimes gadījumu bezmaksas apdrošināšanai uz periodu no 1. jūnija līdz 31. augustam. Vecāki to aktīvi izmanto – pērn bez maksas apdrošināti 24 000 bērnu, kas ir par 32% vairāk nekā 2021. gadā. Apdrošinājuma summa ir 1000 eiro, un apdrošināšana stājas spēkā, bērnam gūstot kaulu lūzumus, smagas traumas vai apdegumus. Tāpat arī šovasar bez maksas apdrošināsim bērnus, kas devušies bēgļu gaitās no Ukrainas,” skaidro L. Ščegoļeva.

Polisei var pieteikties no 17. līdz 30. aprīlim vai kamēr pieejamas bezmaksas polises. Plašāka informācija pieejama interneta vietnē www.balta.lv.

* Aptauju veicis "Norstat" 2023. gada aprīlī, aptaujājot 340 vecākus, kuriem ir bērni līdz 18 gadu vecumam.

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Nedēļas tēma

Kas ir varikoze, un kāpēc tās ārstēšana ir būtiska?

Kas ir varikoze, un kāpēc tās ārstēšana ir būtiska?

Varikoze ir apakšējo ekstremitāšu slimība, kas var skart cilvēkus jebkurā vecumā. Lauma Medical sortimentā ir dažādu modeļu kompresijas izstrādājumi, un tos noteikti var izmantot varikozes gadījumā. Kompresijas izstrādājumi palīdz uzlabot asins plūsmu un samazināt diskomfortu, kas saistīts ar šo slimību. Uzzināsim vairāk! 

Aktuālie piedāvājumi

Reducel – efektīva pretcelulīta programma

Reducel – efektīva pretcelulīta programma

Reducel ir ķermeņa neirokosmētiskā līnija, kas satur aktīvās sastāvdaļas un radīta, izmantojot progresīvas modernās biotehnoloģijas. Līnijas aktīvās sastāvdaļas veicina ādas tonizēšanu, piedalās šūnu antioksidantu mehānismā, palīdz atbrīvoties no celulīta un “pāraudzina” adipocītu vielmaiņu. 

Aicinājums piedalīties pētījumā par sieviešu veselības pratību 

Aicinājums piedalīties pētījumā par sieviešu veselības pratību 

Lai izprastu, cik liela nozīme bijusi veselības mācības apguvei izglītības iestādēs un kā tā ietekmē sieviešu veselības pratību reproduktīvā vecumā, tiek veikts medicīnas pētījums, kura ietvaros tiek aicinātas piedalīties sievietes reproduktīvā vecumā. Uzzināsim vairāk! 

La Vie Clinic: mūsdienīga pieeja skaistumkopšanai un veselībai bez ķirurģijas

La Vie Clinic: mūsdienīga pieeja skaistumkopšanai un veselībai bez ķirurģijas

Pateicoties mūsdienu tehnoloģijām, daudzas estētiskās problēmas tagad var atrisināt bez ķirurģiskas iejaukšanās. La Vie Clinic filiālē Jaunajā Teikā pieejams plašs sertificētu un efektīvu aparātu klāsts, kas ļauj pielāgot procedūras individuāli katra klienta vajadzībām. No lāzeratjaunošanas līdz aparātmasāžai un ķermeņa konturēšanai – katrai metodei ir savas priekšrocības. 

Video

Raidieraksts ''Inovācijas veselībā'': veselības tehnoloģijas un to pieejamība

Raidieraksts ''Inovācijas veselībā'': veselības tehnoloģijas un to pieejamība

Kā notiek veselības tehnoloģiju izvērtēšana? Kādas Eiropas labās prakses veselības jomā būtu vērtīgi ieviest Latvijā? Un vai Latvija aktīvi pārņem dažādas inovācijas, tai skaitā veselības tehnoloģiju jomā? Uz šiem un citiem jautājumiem raidieraksta "Inovācijas veselībā" sērijā atbildēja Zāļu valsts aģentūras direktorei Indra Dreika.

Produktu testi

Testa rezultāti: Acorus Balance Collagen – kolagēns Tavam skaistumam un veselībai!

Testa rezultāti: Acorus Balance Collagen – kolagēns Tavam skaistumam un veselībai!

Martā Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Dabas Tēja" piedāvāja izmēģināt "Acorus Balance Collagen" komplektu skaistumam un veselībai.

Testa rezultāti: HealthAid® A to Z Multivit vitamīnu un minerālvielu komplekss

Testa rezultāti: HealthAid® A to Z Multivit vitamīnu un minerālvielu komplekss

Martā Medicine.lv sadarbībā ar SIA "HealthAid Baltics" piedāvāja izmēģināt HealthAid® A to Z Multivit vitamīnu un minerālvielu kompleksu.

Testa rezultāti: MARUSHA Dabīgs dezodorants ar citronzāli un saldo apelsīnu

Testa rezultāti: MARUSHA Dabīgs dezodorants ar citronzāli un saldo apelsīnu

Martā Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Eirobaltik" zīmolu "MARUSHA Nord Ecosmetic" piedāvāja testēt dabīgu pretsviedru dezodorantu.

 "Gusto" putas sejas mazgāšanai

 

Aprīlī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Gusto" piedāvā izmēģināt putas sejas mazgāšanai.

Izstāsti Latvijai veselības receptes

Baltic Beach Hotel & SPA medicīnas SPA centrs: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Baltic Beach Hotel & SPA medicīnas SPA centrs: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Jūrmalas kūrortviesnīca “Baltic Beach Hotel & SPA” priecē ar unikāliem piedāvājumiem! 

Jūrmalas slimnīca - augsta līmeņa ultrasonogrāfiski izmeklējumi grūtniecēm: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Jūrmalas slimnīca - augsta līmeņa ultrasonogrāfiski izmeklējumi grūtniecēm: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Augsta līmeņa ultrasonogrāfiski izmeklējumi grūtniecēm - Jūrmalas slimnīca nodrošina augļa izmeklējumus grūtniecēm, izmantojot jaunākās paaudzes premium klases ultrasonogrāfijas (USG) iekārtu Volusan Expert 22.