medicine.lv skaitļos

Lietotāji online306
Aktīvie uzņēmumi12805
Nozares raksti1636
Ekspertu atbildes21477
Aptauja: 58 % iedzīvotāju sliecas domāt, ka sliktākais pandēmijas posms ir aiz muguras : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Aptauja: 58 % iedzīvotāju sliecas domāt, ka sliktākais pandēmijas posms ir aiz muguras

Freepik.com/ wirestock
Foto: Freepik.com/ wirestock

Vairāk nekā puse jeb 58 % aptaujāto Latvijas iedzīvotāju sliecas domāt, ka sliktākais Covid-19 posms ir aiz muguras (20 % – jā, 38 % – drīzāk jā), kas ir nedaudz vairāk nekā jūnija sākumā, kad šādu atbildi sniedza 56 % respondentu (21 % – jā, 35 % – drīzāk jā) un ievērojami vairāk nekā šī gada sākumā, kad šādi domāja 34 % respondentu (8 % – jā, 26 % – drīzāk jā), secināts BENU Aptiekas Stresa termometra datos, kas iegūti sadarbībā ar kompāniju GEMIUS, aptaujājot vairāk nekā 1400 respondentu.

Tāpat jūlijā 21 % domā, ka sliktākais pandēmijas posms vēl nav aiz muguras (8 % – nē, 13 % – drīzāk nē), bet vēl katrs piektais jeb 21 % konkrētu viedokli sniegt nevarēja. Tikmēr šī gada sākumā 42 % sliecās piekrist, ka ļaunākais Covid-19 periods vēl nav aiz muguras (11 % – nē, 31 % – drīzāk nē), bet vēl 24 % konkrētu viedokli nesniedza. Tāpat gada sākumā 34 % respondentu (8 % – jā, 26 % – drīzāk jā) sliecās piekrist, ka sliktākais Covid-19 posms ir aiz muguras, bet 24 % konkrētu viedokli nesniedza.

Salīdzinot datus atkarībā no respondentu dzimuma, optimistiskāk noskaņoti ir vīrieši – viņu vidū 62 % domā, ka sliktākais pandēmijas posms ir aiz muguras (23 % – jā, 39 % – drīzāk jā), kamēr sievietēm šis rādītājs ir 53 % (17 % – jā, 36 % – drīzāk jā). Pretēji noskaņoti ir 19 % vīriešu (7 % – nē, 12 % – drīzāk nē) un 24 % sieviešu (7 % – nē, 13 % – drīzāk nē), bet vēl 19 % vīriešu un 22 % sieviešu konkrētu atbildi sniegt nevarēja. Tikmēr šī gada janvārī būtiskas atšķirības starp dzimumiem nebija novērojamas – abās grupās 33 % sliecās domāt, ka sliktākais Covid-19 posms ir aiz muguras, 47 % vīriešu (15 % – nē, 32% – drīzāk nē) un 39 % sieviešu (8 % – nē, 31 % – drīzāk nē) bija pretējās domās, bet vēl 20 % vīriešu un 27 % sieviešu konkrētu atbildi sniegt nevarēja.

Banner 280x280

Pēc ģimenē lietotās sarunvalodas atklājas, ka latvieši nedaudz biežāk sliecas piekrist, ka sliktākais Covid-19 posms ir aiz muguras – viņu vidū šādu viedokli pauž 57 % respondentu (18 % – jā, 39 % – drīzāk jā), kamēr krievvalodīgajiem šis rādītājs ir 55 % (22 % – jā, 33 % – drīzāk jā). Pretēju viedokli pauda 23 % latviešu (9 % – nē, 14 % – drīzāk nē) un 24 % krievvalodīgo (5 % – nē, 19 % – drīzāk nē), bet vēl 21 % latviešu un tikpat krievvalodīgo konkrētu atbildi sniegt nevarēja. Arī šī gada sākumā bija novērojama līdzīga situācija – nedaudz optimistiskāk uz Covid-19 raudzījās latvieši – viņu vidū 34 % domāja, ka sliktākais Covid-19 posms ir aiz muguras (8 % – jā, 26 % – drīzāk jā), kamēr krievvalodīgajiem šis rādītājs bija 32 % (4 % – jā, 28 % – drīzāk jā). Vēl janvārī 41 % krievvalodīgo (17 % – nē, 24 % – drīzāk nē) un 42 % latviešu (10 % – nē, 32 % – drīzāk nē) nepiekrita, ka sliktākais pandēmijas posms ir aiz muguras, bet 28 % krievvalodīgo un 23 % latviešu konkrētu atbildi sniegt nevarēja.

Analizējot datus pēc vecuma, pesimistiskāk noskaņoti ir gados jauni cilvēki – vecumā no 18 līdz 24 gadiem 42 % sliecas domāt, ka sliktākais pandēmijas posms ir Latvijai garām (15 % – jā, 27 % – drīzāk jā), kamēr citās vecuma grupās šis rādītājs ir robežās no 52 % līdz 73 %.

Aptauja veikta sadarbībā ar interneta pētījumu kompāniju GEMIUS, aptaujājot 1478 respondentus.

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Nedēļas tēma

Operēt vai nogaidīt? Ārsti iesaka – operēt!

Operēt vai nogaidīt? Ārsti iesaka – operēt!

Kā rīkoties, ja jums noteikta diagnoze, kas agri vai vēlu prasīs ķirurģisku ārstēšanu, bet pašlaik īpaši netraucē? Doties uz operāciju pēc iespējas drīzāk, nogaidīt vai kaut kā sadzīvot ar simptomiem un cerēt, ka bez operācijas varbūt varēs iztikt? Par to vairāk pastāstīs ķirurgs Dr. Ilmārs Tračums.

Aktuālie piedāvājumi

Jaunības eliksīrs: kompleksa atjaunošanas programma GESR klīnikā

Jaunības eliksīrs: kompleksa atjaunošanas programma GESR klīnikā

Mūsdienu pasaulē rūpes par izskatu un veselību iegūst aizvien lielāku nozīmi, un katra sieviete cenšas pēc iespējas ilgāk saglabāt jaunību un skaistumu. Uzziniet, kā atgūt jaunību un pašpārliecību ar progresīvu pārveidošanās tehnoloģiju palīdzību estētiskās medicīnas un skaistumkopšanas klīnikā GESR!

Baudi svaigu maltīti, gatavojot retāk!

Baudi svaigu maltīti, gatavojot retāk!

Glabājot pārtikas produktus vakuumā, produkti ilgāk ir svaigi, saglabājot savu smaržu un uzturvērtību. Iespēja ilgāk saglabāt svaigus pārtikas produktus ļaus jums retāk apmeklēt veikalu un iegādāties lielāku daudzumu produktu, ieekonomējot gan jūsu laiku, gan finanses. Kas ir VacSy®, un kādas ir VacSy® vakuuma pārtikas uzglabāšanas sistēmas priekšrocības?

Bioptron gaisma cīņā pret novecošanos

Bioptron gaisma cīņā pret novecošanos

Ādas izskatu ietekmē mūsu dzīvesveids, ēšanas paradumi, veselības stāvoklis, kaitīgie ieradumi, ģenētika un daudzi citi faktori. Labā ziņa – ikviena no mums var parūpēties par savu sejas ādu un aizkavēt ādas novecošanos – uzziniet vairāk par gaismas terapiju ar Bioptron!

Video

Kā ergonomiski iekārtot darba vietu, strādājot pie datora? Skaidro ergoterapeiti (VIDEO)

Kā ergonomiski iekārtot darba vietu, strādājot pie datora? Skaidro ergoterapeiti (VIDEO)

Atzīmējot Pasaules ergoterapijas dienu 27. oktobrī, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (Austrumu slimnīca) Rehabilitācijas klīnikas ergoterapeiti ir sagatavojuši padomus un vienkāršus  ieteikumus, kurus būtu ieteicams ņemt vērā ikvienam, kurš, sēžot pie datora, veic darba pienākumus vai arī ikdienā pie datora ekrāna pavada ilgas stundas. 

Produktu testi

Testa rezultāti: "Dr. Leopolds" krēms AMICOS un gels "KERELAST 30+" sausas un sabiezējušas ādas kopšanai

Testa rezultāti:

Jūnijā Medicine.lv sadarbībā ar "Dr. Leopolds" piedāvāja testēt komplektu - krēmu "Amicos" sausai un sabiezējušai ādai un KERELAST 30+" gēlu sabiezējušas ādas un nagu kopšanai.

Testa rezultāti: Aknu sargs

Testa rezultāti: Aknu sargs

Aprīlī Medicine.lv sadarbībā ar SIA “Fito preparāti” piedāvāja izmēģināt dabīgu produktu aknu darbības veicināšanai.

Testa rezultāti: ho-fi® original Na+ hlorofilīns – Latvijas dabas sniegtais spēks organisma restartam

Testa rezultāti: ho-fi® original Na+ hlorofilīns – Latvijas dabas sniegtais spēks organisma restartam

Maijā Medicine.lv sadarbībā ar zīmolu everlab® piedāvāja testēt ho-fi® original Na+ hlorofilīnu organisma restartam.

"Dr. Leopolds" krēms AMICOS un gels "KERELAST 30+" sausas un sabiezējušas ādas kopšanai

Jūnijā Medicine.lv sadarbībā ar "Dr. Leopolds" piedāvā testēt komplektu - krēmu "Amicos" sausai un sabiezējušai ādai un "Keralast 30+" gēlu sabiezējušas ādas un nagu kopšanai.

Izstāsti Latvijai veselības receptes

Jelgavas poliklīnika: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Jelgavas poliklīnika: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Jelgavas poliklīnika nodrošina pieejamus un kvalitatīvus medicīnas pakalpojumus diagnosticēšanā, slimību ārstēšanā, rehabilitācijā, slimību novēršanā un profilaktisku pasākumu veikšanā.

Latvijas mikroķirurgi, programma “Salabo cilvēku, klonē mikroķirurgu”: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Latvijas mikroķirurgi, programma “Salabo cilvēku, klonē mikroķirurgu”: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Latvijas mikroķirurgu komanda jau kopš kara sākuma Ukrainā sniegusi nenovērtējamu palīdzību, glābjot karā ievainotos cilvēkus. Latvijas mikroķirurgi - Olafs Libermanis un Mārtiņš Malzubris - nenogurstoši "labo" ievainotos cilvēkus.