Faktori, kas dabiski pazemina sievietes libido
Veselīga dzimumtieksme ir nozīmīga cilvēka dzīves daļa, un zems libido var liecināt par depresiju, sirdsslimībām un citām nopietnām kaitēm. Tomēr ir situācijas, kurās libido pazeminās dabiski un uztraukumam nav pamata.
Katram cilvēkam dzimumtieksme mēdz būt atšķirīga. Vēlme un nepieciešamība pēc seksa ir individuāla, tāpēc to nevar saukt par nepietiekamu, kamēr abi partneri ir apmierināti un spēj brīvi par to komunicēt. Ja tavs libido ilgstoši ir zemāks nekā ierasts, konsultējies ar speciālistu, tomēr ņem vērā, ka noteiktos apstākļos libido samazinās dabiski.
Dažas dienas pirms menstruāciju sākuma
Menstruālais cikls spēj būtiski ietekmēt tavu libido – visticamāk tas būs pastiprināts pirms ovulācijas, bet pazemināsies dažas dienas pirms menstruācijām. Tas saistāms ne tikai ar hormonu svārstībām, ko tavs ķermenis piedzīvo šajā laikā, bet arī ar pirmsmenstruālajiem simptomiem – vēdera uzpūšanās, nervozitāte un nogurums mazina vēlmi pēc seksa.
Grūtniecība
Pirmajā grūtniecības trimestrī sievietes bieži nomoka slikta dūša un spēku izsīkums, kas var veicināt libido pazemināšanos. Pēc tam dzimumtieksme visticamāk paaugstināsies un tad atkal pazemināsies trešajā trimestrī, kad bērniņš būs kļuvis lielāks un tu fiziski jutīsies neērtāk.
Periods pirms menopauzes
Periodā pirms menopauzes būtiski krītas estrogēna un testosterona līmenis, līdz ar to pazeminās arī dzimumtieksme. Tāpat zemu libido veicina citi pirmsmenopauzes simptomi – karstuma viļņi, svīšana un bezmiegs.
Laiks pēc dzemdībām vai, barojot bērniņu ar krūti
Pēc dzemdībām tavs ķermenis ražo mazāk dzimumhormonu – tevi mazāk interesē sekss un tu atvēli vairāk laika, lai izveidotu saikni ar mazuli. Savukārt, barojot bērnu ar krūti, izdalās prolaktīns – hormons, kas palīdz radīt pienu, taču pazemina tavu libido. Tāpat dzimumtieksmi nomāc neregulārais miegs, svara svārstības un stress, ko izjūti šajā laikā.
Laika periods, kas nepieciešams, līdz libido atgriežas normā, katrai sievietei var būt atšķirīgs – no dažiem mēnešiem līdz pat gadam. Galvenais ir pārrunāt savas sajūtas ar partneri un vienoties par abiem pieņemamu risinājumu.
Stress un aizņemtība
Hormoni nav vienīgais faktors, kas nosaka libido – tāpat to ietekmē tavas domas un emocijas. Laikā, kad izjūti pastiprinātu stresu, tavas smadzenes ir aizņemtas, meklējot risinājumu, un tās nespēj koncentrēties kam citam. Pastāvīgs stress tāpat liek tavam ķermenim izdalīt kortizolu – stresa hormonu, kas spēj bloķēt dzimumhormonus. Tavs libido atjaunosies, kad atgriezīsies ierastajā ritmā.
Hormonālā kontracepcija
Atsevišķi pētījumi apliecina, ka hormonālās kontracepcijas lietošana saistīta ar pazeminātu androgēno hormonu daudzumu, kas ietekmē tavu dzimumdzīvi. Tā kā, lietojot hormonālo kontracepciju, mainās hormonu līmenis, pilnīgi iespējams, ka mainīsies arī tava dzimumtieksme. Konsultējies ar savu ginekologu, lai atrastu sev piemērotāko kontracepciju.
Atsevišķi medikamenti
Pirms lieto medikamentus, rūpīgi izpēti tiem pievienoto instrukciju. Atsevišķi medikamenti var pazemināt tavu dzimumtieksmi. Īpaši bieži šī parādība novērojama antidepresantiem, kā arī vairogdziedzera un augsta asinsspiediena medikamentiem. Noteikti pārrunā šo problēmu ar savu ārstu – iespējams, viņš nozīmēs tev citas zāles.
Komentāri
-
Libido uzlabošana sievietēm - http://tonzes.com/libidolv.htm