medicine.lv skaitļos

Lietotāji online128
Aktīvie uzņēmumi12859
Nozares raksti12103
Ekspertu atbildes21477
Apdrošinātājs: Ceļojumos atpūtnieki traumas visbiežāk gūst peldbaseina teritorijā : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Apdrošinātājs: Ceļojumos atpūtnieki traumas visbiežāk gūst peldbaseina teritorijā

Vasara ir aktīvākā ceļojumu sezona, un liela daļa Latvijas iedzīvotāju to labprāt bauda arī ārvalstu kūrortos. Daudziem došanās uz ārvalstu kūrortiem saistās ar mierīgu, laisku atpūtu, bet citiem – jaunu pieredzi, adrenalīnu un "eksotisku" sportu silto zemju atpūtas vietās. Šī gada vasaras ceļojumu sezonā – laika posmā kopš maija – apdrošināšanas sabiedrība BALTA (PZU grupa) ceļojumu apdrošināšanas atlīdzībās izmaksājusi jau teju 140 000 eiro. Vidēji katrs piektais ceļojumu apdrošināšanas atlīdzību pieteikums saistīts ar atpūtas laikā gūtiem savainojumiem. Turklāt, kā liecina apdrošinātāju statistika par pieteiktajiem atlīdzību gadījumiem, visbiežāk atpūtnieki gūst traumas nevis riskantās aktivitātēs, bet gan sadzīviskās situācijās pie peldbaseina.

Atpūtniekiem bīstamākais – peldbaseinu slapjās flīzes un slidkalniņi

"Lai gan nenoliedzami tādas ekstrēmās aktivitātes kā niršana, vizināšanās ar ūdens motocikliem un raftings ir ar paaugstinātu bīstamību, apdrošināšanas sabiedrības pieredze liecina, ka visbiežāk traumas kūrortos un ūdens tuvumā tiek gūtas gluži ierastās izklaidēs pludmalēs, viesnīcu baseinos un ūdens atrakciju parkos, kur labprāt uzturas bērni un jaunieši. Pārsvarā tās ir kāju traumas, kas gūtas, šļūcot pa baseinu slidkalniņiem, paslīdot ūdenī vai neveiksmīgi lecot baseinā," stāsta Ludmila Ščegoļeva, apdrošināšanas kompānijas Produktu vadītāja.

Apdrošinātāja atlīdzību statistika liecina, ka atpūtniekiem vienlīdz bīstamas ir gan peldbaseinu slapjās flīzes, uz kurām viegli paslīdēt, gan atpūtnieku pūļi – ik gadu apdrošināšanas sabiedrība saņem vairākus atlīdzības pieteikumus par traumām, kas gūtas pēc nobrauciena pa baseina slidkalniņu, saduroties ar kādu citu atpūtnieku. Apdrošināšanas eksperte atgādina, ka īpaši svarīgi gar baseina teritoriju neskriet, savukārt pašā baseinā neaizmirsties un pamanīt citus atpūtniekus. Protams, nedrīkst aizmirst par drošības pamatprincipiem, tajā skaitā nelēkt ūdenī nepazīstamās vietās, kā arī pārliecināties, ka bērniem atbilstoši viņu peldētprasmei ir nepieciešamais drošības aprīkojums. Eksperte iesaka izveidot labu tradīciju – pirms nodošanās atpūtai vispirms rūpīgi iepazīties ar atpūtas vietas drošības noteikumiem.  

Ceļotājiem, kuri mīl adrenalīnu

Nereti atpūtnieki atvaļinājumu izmanto, lai gūtu kārtīgu adrenalīna devu – speciāliste norāda, ka arvien biežāk ceļotāji savās apdrošināšanas polisēs izvēlas iekļaut dažādas atpūtas aktivitātes, tajā skaitā ekstrēmos sporta veidus. Ar tiem apdrošinātāji saprot paaugstinātas bīstamības aktivitātes, tajā skaitā burāšanu, vindsērfingu, veikbordu, kaitbordu, pārvietošanos ar motocikliem, motorolleriem un kvadracikliem, piedalīšanos maratonā, safari apmeklējumu un daudzus citus elpu aizraujošus piedzīvojumus.

Banner 280x280

Apdrošināšanas sabiedrībā norāda, ka viena no aktivitātēm, kas adrenalīna cienītāju vidū pēdējos gados kļūst arvien populārāka, ir niršana jeb daivings. Daudziem atpūtniekiem tas ir ceļojuma galvenais mērķis, un viņi dodas uz sevišķi gleznainām vietām, lai baudītu dziļūdens ainavas. Lai gan apdrošinātāja pieredzē daivinga negadījumu atlīdzību pieteikumi tiek reģistrēti samērā reti, tas ir ne tikai viens no skaistākajiem, bet arī bīstamākajiem ūdens sporta veidiem, jo saistīts ar risku gūt barotraumas, kas ir dzīvībai bīstamas. Nopietnu barotraumu gadījumā nepieciešama arī steidzama evakuācija un palīdzības sniegšana.

"Mūsu pieredzē lielākā izmaksātā atlīdzība par vienas dienas ārstēšanu saistībā ar barotraumu ir vairāk nekā 11 000 eiro tikai par medicīniskajiem izmeklējumiem vien. Tā bija tikai neatliekamā palīdzība vieglas saslimšanas gadījumā – stacionārs, ehokardiogramma, dekompresijas kamera, kas ir ļoti dārgs pakalpojums, un citi izmeklējumi. Ja būtu radušās nopietnākas veselības problēmas, attiecīgi arī izmaksas izrādītos stipri lielākas. Jārēķinās, ka arī repatriācija atkarībā no transportēšanas veida izmaksā no 4000 eiro un vairāk," norāda eksperte.

Visas situācijas paredzēt nekad nav iespējams, tomēr, apdomājot ceļojuma plānus un iecerētās aktivitātes, noteikti var izvēlēties atbilstošo polises segumu, kas pasargās no finansiāliem zaudējumiem dažādās dzīves situācijās. Eksperte atgādina pirms ceļojuma pārliecināties, ka plānotās brīvdienu aktivitātes iekļautas apdrošināšanas polises segumā. Ne mazāk svarīgi – pirms ekstrēmu izklaižu baudīšanas ieteicams izvērtēt savas spējas, fiziski sagatavoties ceļojumam, ja tas nepieciešams, kā arī veikt visus nepieciešamos drošības pasākumus, lai ceļojuma noslēgumā gūto pieredzi varētu atcerēties ar patīkamām emocijām.

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "heise marketing" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "heise marketing" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Nedēļas tēma

Kāpēc jūtamies noguruši, pat ja labi gulējām?

Kāpēc jūtamies noguruši, pat ja labi gulējām?

2024. gada rudenī “IKEA Group” uzdevumā tika veikta tiešsaistes aptauja 57 valstīs, tostarp arī Latvijā, lai noskaidrotu, kāda ir miega kvalitāte šo valstu iedzīvotājiem. Tika secināts, ka apmēram 40% Latvijas iedzīvotāju vismaz 3-4 dienas nedēļā pamostas noguruši. Tā ir kļuvusi par ikdienu daudziem – modinātājs noskan, ķermenis it kā ir pamodies, bet ir jūtams nogurums pēc miega. 

Raksta turpinājumā apskatīsim, kas ietekmē mūsu enerģijas līmeni un kāpēc pat “labs miegs” ne vienmēr nozīmē pilnvērtīgu atpūtu. 

Aktuālie piedāvājumi

Produkti un ieradumi, kas palīdz aknām tikt galā ar ikdienas slodzi 

Produkti un ieradumi, kas palīdz aknām tikt galā ar ikdienas slodzi 

Mūsu organisms katru dienu saskaras ar slēptu, taču ievērojamu slodzi. Taukvielām bagāta un pārstrādāta pārtika, medikamenti, slikta ekoloģija, hronisks stress, mazkustīgs dzīvesveids – tas viss iziet cauri mūsu ķermeņa galvenajam filtram: aknām. Tās nepārtraukti neitralizē toksīnus, sašķeļ taukus un regulē vielmaiņu. 

5 zinātniski fakti par enzīmiem un vitamīniem, kas palīdz uzlabot gremošanu 

5 zinātniski fakti par enzīmiem un vitamīniem, kas palīdz uzlabot gremošanu 

Gremošanas enzīmi un A un D vitamīni ir svarīgi palīgi cilvēka organismam. Tie ir iesaistīti pārtikas sadalīšanā, barības vielu asimilācijā un kuņģa-zarnu trakta veselības uzturēšanā. Ja pēc ēšanas bieži rodas smaguma sajūta, vēdera uzpūšanās vai citas gremošanas problēmas, iespējams, ka organismā trūkst šo komponentu. 

Reducel – efektīva pretcelulīta programma

Reducel – efektīva pretcelulīta programma

Reducel ir ķermeņa neirokosmētiskā līnija, kas satur aktīvās sastāvdaļas un radīta, izmantojot progresīvas modernās biotehnoloģijas. Līnijas aktīvās sastāvdaļas veicina ādas tonizēšanu, piedalās šūnu antioksidantu mehānismā, palīdz atbrīvoties no celulīta un “pāraudzina” adipocītu vielmaiņu. 

Video

Raidieraksts ''Inovācijas veselībā'': veselības tehnoloģijas un to pieejamība

Raidieraksts ''Inovācijas veselībā'': veselības tehnoloģijas un to pieejamība

Kā notiek veselības tehnoloģiju izvērtēšana? Kādas Eiropas labās prakses veselības jomā būtu vērtīgi ieviest Latvijā? Un vai Latvija aktīvi pārņem dažādas inovācijas, tai skaitā veselības tehnoloģiju jomā? Uz šiem un citiem jautājumiem raidieraksta "Inovācijas veselībā" sērijā atbildēja Zāļu valsts aģentūras direktorei Indra Dreika.

Produktu testi

SILMACHY sejas attīrītāji – efektīva un videi draudzīga ādas kopšana jutīgai un taukainai ādai

SILMACHY sejas attīrītāji – efektīva un videi draudzīga ādas kopšana jutīgai un taukainai ādai

Jūlijā Medicine.lv sadarbībā ar SIA “Silmachy remedies” piedāvā testēt cietos sejas attīrītājus – rozā mālu sejas attīrītāju normālai un jutīgai ādai un attīrītāju ar tējas koka eļļu kombinētai un taukainai ādai.

Testa rezultāti: VIZEO – atbalsts nogurušām acīm

Testa rezultāti: VIZEO – atbalsts nogurušām acīm

Jūnijā Medicine.lv sadarbībā ar Latvijas farmācijas uzņēmumu SIA SAGITUS piedāvāja testēt pavisam jaunu zīmolu un produktu – VIZEO, kas atbalsta acis mūsdienu digitālajā laikmetā. Medicine.lv lasītājiem bija unikāla iespēja būt vieniem no pirmajiem, kuri iepazīstas ar šo produktu.

Testa rezultāti: Coral Artichoke – augu komplekss maigam aknu un gremošanas sistēmas atbalstam

Testa rezultāti: Coral Artichoke – augu komplekss maigam aknu un gremošanas sistēmas atbalstam

Maijā redakcija sadarbībā ar starptautisko zīmolu Coral Club piedāvāja testēt Coral Artichoke – augu kompleksu maigam aknu un gremošanas sistēmas atbalstam, kas izveidots, balstoties uz artišoka, mārdadža, cigoriņa un kukurūzas zīda ekstraktiem.

VIZEO – atbalsts nogurušām acīm 

VIZEO – atbalsts nogurušām acīm 

Jūnijā Medicine.lv sadarbībā ar Latvijas farmācijas uzņēmumu SIA SAGITUS piedāvā testēt pavisam jaunu zīmolu un produktu – VIZEO, kas atbalsta acis mūsdienu digitālajā laikmetā. Medicine.lv lasītājiem ir unikāla iespēja būt vieniem no pirmajiem, kuri iepazīstas ar šo produktu.

Izstāsti Latvijai veselības receptes

“TZMO Fonds Kopā mainām pasauli”: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

“TZMO Fonds Kopā mainām pasauli”: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Ar brīnišķīgām emocijām un jauku kopā būšanu 5. un 6. jūnijā LFF Sporta un atpūtas bāzē ir noslēdzies jau 19 Seni Cup 2025 futbola turnīrs, kuru TZMO Fonds rīko cilvēkiem ar īpašām vajadzībām no visiem Latvijas valsts un pašvaldību sociālās aprūpes centriem, kā arī dienas centriem.

LU RMK NRC Vaivari: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

LU RMK NRC Vaivari: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Ceļš uz masiera profesiju sākas LU Rīgas Medicīnas koledžā. Te nākamie masieri apgūst zināšanas, ko papildina reāla prakse – NRC "Vaivari" klīnikā. Nacionālais rehabilitācijas centrs "Vaivari" ir vieta, kur cilvēki ne tikai atveseļojas, bet arī iedvesmo. Te ir vajadzīgi aizrautīgi speciālisti – tādi, kas izvēlas masāžu kā sirdslietu.