Antidopinga biroja komisijās locekļus izvirzīs uz četriem gadiem
Rīga, 24.jūl., LETA. Disciplinārās antidopinga un Terapeitiskās lietošanas izņēmumu komisijās locekļus izvirzīs uz četriem gadiem, paredz šodien valdības atbalstītie noteikumi "Disciplinārās antidopinga komisijas un Terapeitiskās lietošanas izņēmumu komisijas izveidošanas kārtība un to locekļu pilnvaru termiņi".
Šie noteikumi izdoti saskaņā ar Sporta likumu un nosaka kārtību, kādā Latvijas Antidopinga birojs izveido Disciplināro antidopinga komisiju un Terapeitiskās lietošanas izņēmumu komisiju, kā arī nosaka abu komisiju locekļu pilnvaru termiņu.
Runājot par Disciplināro antidopinga komisijas izveidi, noteikumi paredz, ka Antidopinga birojs rakstveidā nosūta vēstuli tādām organizācijām kā Latvijas Ārstu biedrība, biedrība "Latvijas Olimpiskā komiteja", biedrība "Latvijas Sporta federāciju padome", SIA "Latvijas Olimpiskā vienība" un Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija ar lūgumu katrai izvirzīt divas personas dalībai komisijā. Organizācija desmit darba dienu laikā pēc vēstules saņemšanas nosūta rakstveida atbildi, informējot par divām izvirzītajām personām.
Saskaņā ar noteikumiem katra organizācija izvirza personas dalībai Disciplinārajā antidopinga komisijā uz pilnvaru termiņu, kas nepārsniedz četrus gadus. Viena un tā pati persona var tikt izvirzīta ne vairāk kā divus pilnvaru termiņus pēc kārtas. Organizācijas šai komisijai nedrīkst izvirzīt personu, kas jau iekļauta Pārsūdzības komisijas vai Terapeitiskās lietošanas izņēmumu komisijas sastāvā.
Līdzīga kārtība paredzēta arī Terapeitiskās lietošanas izņēmumu komisijas izveidē. Antidopinga birojs rakstveidā nosūta vēstuli Latvijas Ārstu biedrībai ar lūgumu izvirzīt vismaz trīs ārstus dalībai Terapeitiskajā lietošanas izņēmumu komisijā. Ārstu biedrība desmit darba dienu laikā pēc vēstules saņemšanas nosūta rakstveida atbildi, informējot par izvirzītajām personām.
Arī Ārstu biedrība izvirza personas dalībai Terapeitiskajā lietošanas izņēmumu komisijā uz pilnvaru termiņu, kas nepārsniedz četrus gadus, un arī šajā gadījumā viena un tā pati persona var tikt izvirzīta dalībai Terapeitiskajā lietošanas izņēmumu komisijā ne vairāk kā divus pilnvaru termiņus pēc kārtas. Biedrība nedrīkst izvirzīt darbam komisijā personu, kas jau iekļauta Pārsūdzības komisijas vai Disciplinārās antidopinga komisijas sastāvā.
Jau ziņots, ka no 1.jūlija sākusies VM iecerētā padotības iestāžu reorganizācija, kas paredz, ka turpmāk Latvijā darbosies Antidopinga birojs.
Līdz šim darbojās Valsts sporta medicīnas centrs (VSMC), kuram bija divi darbības virzieni - nodrošināt iedzīvotāju fiziskās veselības aprūpi un koordinēt fiziskās veselības aprūpes pasākumu īstenošanu, kā arī veikt nepieciešamos pasākumus, lai nodrošinātu Starptautiskajā konvencijā pret dopingu sportā un Eiropas Padomes Antidopinga konvencijā minēto prasību izpildi.
Pirmais VSMC darbības virziens, proti, iedzīvotāju fiziskās veselības aprūpe, tika nodota Bērnu slimnīcai, savukārt ar antidopingu saistītie jautājumi saglabāti pašam VSMC, kuram gan mainīts nosaukums uz Latvijas Antidopinga biroju, kā arī mainīta valsts pārvaldes padotības forma no pakļautības uz pārraudzību, lai nodrošinātu starptautiski pieprasīto šis iestādes autonomiju.