Anita Čodere: Kā notiek psiholoģiskās konsultēšanas process?
Iepazīsimies, mani sauc Anita Čodere, es esmu klīniskā psiholoģe, un es sadarbojos ar «Veselības salonu 888».
Daudziem cilvēkiem rodas jautājumi, kam, un kāpēc ir vajadzīgas psihologa un psihoterapeita konsultācijas ? Kā tās var palīdzēt?
Balstoties uz savu deviņu gadu pieredzi psihologa darbā un personīgajā psihoterapijā, varu atbildēt, ka psihologa konsultācijas ir vajadzīgas tiem cilvēkiem, kuri nav apmierināti ar savu dzīvi vai kādiem tās aspektiem un vēlas tajā kaut ko mainīt. Bet kā var sasniegt pārmaiņas dzīvē? Bieži vien viss sākās no attieksmes maiņas pret cilvēkiem, lietām, notikumiem. Savā darbā un dzīvē es lielā mērā vados pēc principa: "Ja gribi mainīt dzīvi, - mainies pats. " Tomēr jāatzīst, ka dzīvē šo principu ne vienmēr ir viegli īstenot.
Psihoterapijas studijas un personīgā psihoterapija man palīdzēja:
- gūt lielāku prieku no dzīves (iemācīties atrast tajā lielos un mazos priekus),
- mierīgāk un efektīvāk risināt konfliktus un problēmas ar tuviem cilvēkiem, darba kolēģiem u.t.t.,
- apzināties savas robežas attiecībās ar cilvēkiem, nepārdzīvot tajos gadījumos, kad tas ir neveselīgi un nevajadzīgi,
- noteiktās situācijās būt elastīgai un mierīgākai, bet arī mācēt pastāvēt par sevi un ļaut sev dusmoties tad, kad tas ir nepieciešams personīgo mēŗķu sasniegšanai,
- atbrīvoties no citu cilvēku negatīvā viedokļa ietekmes uz sevi,
- iemācīties atšķirt savas ilūzijas no realitātes.
Viss iepriekšminētais ir palīdzējis man kļūt patiesākai un veidot atklātas un uzticības pilnas attiecības ar citiem cilvēkiem. Galvenais, ko es esmu apzinājusies, ir tas, ka visus savas dzīves labos un sliktos momentus veidoju es pati, un tas man dzīvē dod lielāku brīvību. Vienlaikus, protams, arī lielāku atbildību par to, kā es dzīvoju.
Kā notiek psiholoģiskās konsultēšanas process?
Lai pieredzētu un saprastu, kā notiek konsultācijas, piedāvāju Jums atnākt uz personīgo tikšanos, kuras ilgums ir 20-30 minūtes. Šī ir bezmaksas tikšanās, tās mērķis ir iepazīties. Jūs pastāstītu par savām grūtībām un gadījumā, ja mēs atrastu kopīgu valodu, lai risinātu Jūsu grūtības, mēs kopā varētu vienoties par turpmāko sadarbību. Regulāro konsultāciju ilgums ir 50-55 minūtes katra.
Ar kādām grūtībām es strādāju?
- Ar līdzatkarīgām attiecībām,
- ar nepārliecinātību sevī,
- ar perosnīgo robežu veidošanu attiecībās ar citiem cilvēkiem (ģimenē, darbā, ar bērniem),
- ar dzīves bezjēdzīguma sajūtu,
- ar domām un jūtām, kas dzīvē traucē.
Izglītība:
No 2006 gada turpinu izglītību Humānistiskās un eksistenciālās psiholoģijas institūtā, profesionālajā līmenī,
2004. – 2005. gads.
Ieguvu bāzes līmeņa izglītību eksistenciālajā terapijā Humānistiskās un eksistenciālās psiholoģijas institūtā,
2001. -2003. gads.
Ieguvu maģistra grādu psiholoģijā (specializācija – klīniskā psiholoģija), Latvijas Universitātē.
1996.-2000.gads.
Ieguvu bakalaura grādu psiholoģijā un psihologa asistenta kvalifikāciju, Latvijas Universitātē.
Darba pieredze:
No 2000. līdz 2007.gadam es strādāju par skolas psiholoģi 80.vidusskolā.
Mans darbs tajā bija saistīts ar psiholoģiskā atbalsta sniegšanu bērniem, viņu vecākiem, kā arī skolotājiem. Konsultēju bērnus, viņu vecākus un skolotājus, lasīju viņiem lekcijas un vadīju sociāli psiholoģiskos treniņus skolēniem. Tas bija interesants darbs, kurā es daudz guvu kā cilvēks un profesionāle. Strādājot skolā, es arī nonācu pie secinājuma, ka daudzas bērnu problēmas ir saistītas ar vecāku grūtībām. Tāpēc savā pašreizējā praksē dodu priekšroku vispirms sarunai ar bērnu, lai testētu viņu un saprastu grūtības, bet pēc tam runāju par iespējamo rīcības plānu ar vecākiem; palīdzu šo plānu arī īstenot dzīvē.
No 2004. līdz 2007.gadam es strādāju par psihologu bērnu slimnīcā «Gaiļezers», ambulatorā psihiatrijas nodaļā, kur mans darbs bija saistīts ar bērnu psiholoģisko diagnostiku, intelektuālo spēju, personības sfēras un emocionālā stāvokļa noteikšanu.
Kopš 2006.gada strādāju personāla atlases kompānijā "Eiropersonāls" par pasniedzēju, kur vadu seminārus un psiholoģiskos treniņus ar mērķi motivēt darbiniekus, kā arī veicināt saliedētību darbinieku starpā.
Kopš 2007.gada strādāju vienā no Rīgas psihoneiroloģiskās slimnīcas nodaļām, kur mans darbs ir saistīts ar pacientu konsultēšanu un psihoterapeitisko grupu vadīšanu.
Anita Čodere,
Veselības salons 888
Dārzaugļu ielā 1,213 kabinets, Rīga
Tālr.: 67275888,27088877
www.vs888.lv