Alvejas dziednieciskās īpašības
Alveja – viens no populārākajiem un vieglāk kopjamajiem ārstniecības augiem – jau kopš seniem laikiem uzskatīta par efektīvu tautas medicīnas līdzekli. Izmanto šī auga vērtīgās īpašības, lai stiprinātu savu veselību!
Ziņas par alvejas izmantošanu ārstnieciskos nolūkos sniedzas 5000 gadu tālā pagātnē. 96% alvejas sulas veido ūdens, savukārt pārējie 4% ir vērtīgu vielu avots – tajā ir vairāk nekā 200 aktīvo vielu, tai skaitā visi vērtīgie vitamīni, virkne minerālvielu, fermentu un taukskābju. Bioloģiskās aktivitātes dēļ alvejas sula tiek plaši izmantota cīņā ar iekaisumu, sāpēm, infekcijām un citām kaitēm, tomēr ņem vērā, ka alvejas sulu nav ieteicams lietot vēža slimniekiem un grūtniecēm.
Alvejas sula ir vērtīgs vitamīnu un minerālvielu avots
Alvejas sula satur A, C un E vitamīnu, folijskābi, holīnu, B1, B2, B3 un B6 vitamīnu. Alveja ir viens no retajiem augiem, kura sulas sastāvā tāpat atrodams arī vitamīns B12 – vērtīga viela, kuras deficīts var izraisīt anēmiju un nervu sistēmas bojājumus.
Tāpat alvejas sula satur aptuveni 20 minerālvielu – kalciju, magniju, cinku, hromu, selēnu, nātriju, dzelzi, kāliju, varu, mangānu un citas.
Alvejas sulā ir augsts aminoskābju un taukskābju sastāvs
Alvejas sulas sastāvā ir aptuveni 20 no pavisam 22 cilvēka organismam nepieciešamajām aminoskābēm. Tāpat tā satur ievērojamu daudzumu taukskābju – sula palīdz samazināt tauku līmeni asinīs, novērš alerģijas simptomus un gremošanas traucējumus.
Alveja ir spēcīgs adaptogēns
Alvejai piemīt adaptogēniskas īpašības – tā veicina ķermeņa spēju pielāgoties ārējām izmaiņām un pretoties slimībām. Tiek uzskatīts, ka alveja stimulē organisma aizsardzības un adaptācijas mehānismus, tādējādi ļaujot pārvarēt stresu.
Alveja veicina gremošanas sistēmas darbību
Gremošanas sistēmas traucējumi var būt dažādu veselības problēmu cēlonis. Alveja nomierina un attīra gremošanas traktu, cīnās ar nelabvēlīgajām baktērijām un palīdz līdzsvarot zarnu mikrofloru. Tāpat, pateicoties tās adaptīvajām īpašībām, alvejas sula spēj palīdzēt arī gadījumos, kad ir traucēta vēdera izeja.
Alveja palīdz atbrīvoties no toksīniem
Līdzīgi kā dažādas jūras veltes, alvejas sula ir želejveidīga. Pārvietojoties pa zarnu traktu, tā absorbē toksīnus un palīdz tos izvadīt no ķermeņa.
Alveja uztur sārmainu ķermeņa vidi
Vairums cilvēku uzturā lieto pārlieku maz svaigu un dabisku augu valsts produktu, kas palīdz uzturēt sārmainu organisma vidi. Alveja palīdzēs līdzsvarot ēšanas paradumus.
Alvejas sula stiprina imūnsistēmu
Alvejas sula stimulē imūnsistēmas baltos asinsķermenīšus, un tās sastāvā ir spēcīgi antioksidanti, kas cīnās ar brīvajiem radikāļiem, palēlinot novecošanās procesus.
Alveja – veselīgai ādai
Alveja palīdz dziedēt brūces, apdegumus, nobrāzumus, kukaiņu kodumus un psoriāzi. Tā mazina sāpes, novērš niezi un nomierinoši iedarbojas uz ādu. Tāpat to iespējams pielietot, lai mazinātu asiņošanu, apstrādājot nelielas brūces.
Tā kā alvejas sulas sastāvā ir ievērojams daudzums ūdens, to iespējams izmantot, lai mitrinātu un atjaunotu ādu. Tā veicina ādas elastību, mīkstina to un palīdz piegādāt skābekli ādas šūnām.
Alvejas sulai piemīt antibakteriālas īpašības
Alvejas sula satur virkni aktīvo sastāvdaļu, kas neļauj augt slimības izraisošajiem mikroorganismiem un spēj cīnīties ar baktērijām. Tāpat tā palīdz ārstēt sēnīšu un vīrusu infekcijas.