Akupunktūra Tavai veselībai
Mūsdienu straujajā ikdienas ritmā nereti nākas veselības aprūpi atstāt otrajā plānā. Tomēr jāatceras, ka veselība ir dārgākais, kas cilvēkam ir, un rūpes par to ir nepieciešamas. Ne vienmēr tas nozīmē vizītes pie ārstiem, garus un ilglaicīgus izmeklējumus un lielas izmaksas – veselības aprūpe var būt arī patīkama un nomierinoša. Lielisks piemērs tam ir akupunktūra. Lasi tālāk un uzzini, kas tā ir un kā tā var palīdzēt Tavai veselībai!
Akupunktūra – adatu terapija
Akupunktūra plašākai sabiedrības grupai ir pazīstama kā adatu terapija. Attīstīties sākusi jau gandrīz 2500 gadus pirms mūsu ēras, tādējādi klasificējoties kā viena no senākajām ārstniecības metodēm, kas saglabājusies līdz mūsdienām. Tās pirmsākumi meklējami ķīniešu medicīnā, un, saskaņā ar to, akupunktūra līdzsvaro un normalizē enerģijas plūsmu ķermenī, un ar adatu palīdzību stimulē punktus, kas atrodas uz ādas.
Vai tas ir droši?
Jā! Adatu terapija ir droša, jo:
• to veikt nevar kurš katrs, bet gan akupunktūras ārsts, kurš ieguvis sertifikātu;
• tās blakusparādību risks ir ļoti zems;
• ievērojot noteikumus akupunktūras kursa laikā – izgulēties, nepārpūlēties un nelietot alkoholu –, risks nesasniegt vēlamo rezultātu samazinās;
• katram pacientam tiek izmantots cits adatu komplekts, kas nozīmē, ka nav iespējama infekciju veidošanās.
Papildus jautājumam par drošību šaubas nereti rada arī mīts par sāpēm, taču, kopumā vērtējot, akupunktūra ir nesāpīga ārstēšanas metode, jo procedūras laikā tiek pielietotas ļoti smalkas adatas (apmēram 0,12-0,3 mm diametrā), un tās tiek veidotas nevis no parasta metāla, bet gan sakausējot zeltu, sudrabu u.c. kvalitatīvus metālus. Turklāt ne tikai ārsti, bet arī paši pacienti to raksturo kā relaksējošu procedūru.
Akupunktūras ietekme uz organismu
Cilvēka organisms spēj veiksmīgi pats sevi atjaunot un uzturēt nepieciešamos pašregulācijas procesus, tomēr svarīgi to organismam ik pa laikam atgādināt – tas arī ir akupunktūras galvenais uzdevums. Akupunktūras rezultātā organisms uz kairinātāju reaģē gan vietēji, gan vispārēji un segmentāri. Adatu terapija stimulē organismu, lai tas spētu uzveikt dažādas slimības un nepilnības. Lasi un uzzini, kādas tās ir!
Foto: Foto: Pixabay.com / WaltiGoegner
Kuņģa sāpes
Pirmkārt, nepieciešams noskaidrot, vai sāpes tiešām ir kuņģī, nevis vēdera dobumā, kurā atrodas ne vien kuņģis, bet arī resnā zarna, aizkuņģa dziedzeris, tievā zarna, žultspūslis un aknas. Ja tiešām sāpju avots ir meklējams kuņģī, var vērsties pie adatu terapeita pēc palīdzības.
Noskaidro cēloni
Sāpju cēloņi var būt dažādi, biežākie no tiem ir:
• asi ēdieni;
• stress;
• alkohola lietošana lielos daudzumos;
• ilgstoša medikamentu lietošana.
Taču kuņģa sāpes ir iespējams ārstēt, izmantojot akupunktūru. Ārstēšana, izmantojot adatu terapiju, ir ar mērķi noņemt kuņģa enerģijas bloku. Ārstēšanas kursā, atkarībā no saslimšanas nopietnības, tiek izmantota ne tikai adatu terapija, bet arī piededzināšana, lāzerterapija un fitoterapija. Ārstēšanas kursa ilgums ir individuāls.
Atkarību ārstēšana – smēķēšana
Viens no interesantākajiem akupunktūras iedarbības efektiem ir atkarību, piemēram, smēķēšanas ārstēšana, kas nozīmē, ka pacientam samazināsies vēlme pēc atkarību izraisošās vielas. Pirmie pētījumi, kad akupunktūra tika pielietota smēķēšanas terapijā, bija 70. gadu sākumā. 1986. gadā Vispasaules Akupunktūras federācija apstiprināja šīs atkarības korekcijas programmu, un tās pamatprincipus joprojām izmanto visā pasaulē.
Kā tas notiek?
Ārsts, uzsākot kursu, izskaidro pacientam, kā tas notiks, uz kādiem punktiem iedarbosies adatas, un rezultāts ir pārsteidzošs – ja sākotnēji pacients dienā smēķējis ap 30 cigaretēm dienā, tad adatu terapijas laikā šīs skaits tiek samazināts līdz 10 cigaretēm, vēlāk līdz pat trim vai četrām. Tas, vai smēķētājs atteiksies no cigaretēm pavisam, gan ir atkarīgs no paša gribasspēka.
Ārstēšanas kursa ilgums ir 7 dienas, tad seko pārtraukums, un pēc tam terapija atkārtoti turpinās 7 dienas.
Sāpes locītavās
Akupunktūra spēj palīdzēt:
• ceļgalu;
• gūžu;
• pēdu;
• plecu;
• elkoņu u.c. locītavām, kā arī novērš radušās sāpes tajās.
Sāpes locītavās ir tikai viens no daudzajiem saslimšanu simptomiem, kurus spēj ārstēt adatu terapija. Ķīniešu medicīnā jebkādas locītavu slimības tiek sauktas par "Bi" sindromu. Ar to tiek apzīmēti enerģijas kustības traucējumi – "sastrēgums", kas dažādu faktoru ietekmē radies locītavās.
Kas šādos gadījumos palīdz?
Papildus adatu terapijai, palīdzēt var arī piededzināšana un elektropunktūra, kā arī lāzerterapija. Ārstēšanas kursā, visticamāk, tiks iekļauta gan adatu terapija, gan, piemēram, piededzināšana, lai iegūtu vēlamo rezultātu.
Kursa ilgums – vismaz 10 procedūras.
Impotence
Šīs slimības iemesli ir dažādi – rietumu medicīna uzskata, ka tie ir, piemēram, psihiskie faktori, ģenitāliju slimības, dažādi hormonālie traucējumi, bet Ķīnas tradicionālā medicīna pauž viedokli, ka impotenci rada vājā enerģija sirdī un gremošanas traktā. To veicināt var arī traucējumi nierēs un aknās.
Nepieciešamais kursa ilgums impotences gadījumā ir individuāls.
Vai var ārstēt?
Jā, adatu terapijas piekritēji ir pārliecināti, ka, izmantojot akupunktūru, impotenci iespējams izārstēt. Papildus akupunktūrai var tikt izmantota:
• lāzerterapija;
• piededzināšana;
• dažādu veidu masāža, kas veikta pēc rūpīgas izmeklēšanas un patiesā sindroma noteikšanas.
Vielmaiņa
Lai uzlabotu vielmaiņas darbību, nereti tiek izmantota tieši adatu palīdzība. Tas nenozīmē, ka liekais svars zudīs pats no sevis, tomēr tiks mainīta organisma darbība un uzņemtās vielas tiks pārstrādātas efektīvāk, neuzkrājot nevēlamo organismā.
Kā adatu terapija palīdz?
Ārsti uzsver, ka adatu terapija ir tikai palīgs skaistāka auguma iegūšanai. Tā palīdz trijos veidos:
• tiek radīta sāta sajūta. Mēdz būt, ka cilvēkam tās nav, kā rezultātā viņš apēd vairāk, nekā vajadzētu;
• tiek samazināts kuņģis. Ķermenī ir tādi punkti, uz kuriem adatām iedarbojoties, tiek samazināts kuņģis un tā sieniņās esošie receptori laicīgi cilvēkam signalizē, ka viņš ir apēdis pietiekami;
• tiek samazināts ķermeņa masas indekss. Tad, ja pēc adatu terapijas veikšanas zaudēsi lieko svaru, tiks stabilizēta vielmaiņas sistēma, un pēcāk liekais svars neatgriezīsies.
Papildus adatu terapijai nepieciešams arī ievērot dažādus uztura ieteikumus, kā arī nodarboties ar fiziskām aktivitātēm.
Tāpat adatu terapija tiek lietota arī šādu saslimšanu gadījumos:
• menstruālā cikla vai sirds ritma traucējumi;
• pazemināts/paaugstināts asinsspiediens;
• dažādas elpceļu slimības – bronhīts, astma;
• nogurums muskuļos;
• gastrīts;
• nervu slimības u.c.
Foto: Foto: Shutterstock.com
Ja esi nolēmis ar adatu terapijas palīdzību stimulēt ķermeņa darbību un uzlabot savu veselību, atceries veikt šīs darbības:
• pārbaudīt, vai terapeits, pie kura dodies uz procedūru, ir sertificēts to darīt. Nekautrējies lūgt viņam uzrādīt savu sertifikātu;
• neuztraukties par to. Ja Tevi māc bažas par kursa norisi, izrunā to ar ārstu, un viņš sniegs atbildes uz visiem ar terapijas kursu saistītajiem jautājumiem;
• izbaudīt procesu. Tas ir nesāpīgs, un nereti pacientiem terapijas laikā pat gadās iemigt, jo process ir mierīgs un atslābinošs.
Cilvēku viedokļi ir dažādi, tāpēc pieņemt vai noliegt akupunktūru kā vienu no ārstēšanas veidiem ir Tevis paša ziņā. Tomēr der atcerēties, ka daudziem tā ir palīdzējusi ikdienu vadīt bez sāpēm!
Raksts tapis sadarbībā ar ātro kredītu aizdevēju Viasms.lv.