medicine.lv skaitļos

Lietotāji online146
Aktīvie uzņēmumi12737
Nozares raksti12102
Ekspertu atbildes21477
Aicina vecākus uz ekspertu diskusiju par bērnu digitālo drošību un veselību : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Aicina vecākus uz ekspertu diskusiju par bērnu digitālo drošību un veselību

Lai palīdzētu vecākiem un pedagogiem rūpēties par bērnu drošību un veselību digitālajā vidē, tehnoloģiju uzņēmums "Tet" un TV raidījums vecākiem "Māmiņu Klubs" sadarbībā ar speciālistiem rīko bērnu digitālās veselības dienu – tiešsaistes izglītojošu vebināru “Kā pasargāt mūsu bērnus digitālajā laikmetā”, kas norisināsies piektdien, 4. novembrī no pulksten 12.00 līdz 15.00 tiešsaistē. Pasākums ir daļa no sociālās iniciatīvas “Tet skoliņa bērniem”, kad aicina runāt ar jaunākajiem interneta lietotājiem par drošu un atbildīgu interneta lietošanu (www.digitaladrosiba.lv). Vebinārs pieejams bez maksas un to būs iespējams vērot tiešraidē – "Māmiņu Kluba" un "Tet" Facebook lapā.

Diskusijā no pulksten 12.00-13.00 piedalīsies Drossinternets.lv vadītāja Maija Katkovska, "Tet" ilgtspējas attīstības direktore Adriana Kauliņa un psihoterapeits Nils Sakss Konstantinovs, lai sniegtu vecākiem nozīmīgu atbalstu, svarīgus pieturas punktus un izpratni – kā parūpēties par bērnu digitālo drošību un veselību laikā, kad modernās tehnoloģijas un internets ienāk kā vecāku, tā arī bērnu ikdienā arvien vairāk.

Tāpat sarunās no pulksten 13.00-15.00 ar Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas psihiatri Karīnu Beinerti būs iespēja uzzināt vairāk par viedierīču lietošanas ietekmi uz bērna smadzeņu attīstību un psihisko veselību, apcelšanu un datorspēļu atkarību. Pediatre-miega speciāliste Marta Celmiņa vecākiem atklās digitālās vides ietekmi uz bērna miegu un režīmu, savukārt, klīniskā psiholoģe Kristiāna Kalniņa, runās par to, kā saprast savu bērnu digitālajā laikmetā un iedibināt veselīgas robežas. Ar savām zināšanām un pieredzi par bērnu valodas attīstību digitālajā laikmetā, par ko satraucas daļa vecāku, bērnu veselības dienā dalīsies arī, mikrologopēde Anastasija Irbe un viena no grāmatas “Bērns mācās runāt ģimenē” autorēm. Diskusiju un sarunas vadīs Līva Spurava, "Māmiņu Kluba" TV raidījuma vadītāja, divu bērnu mamma.

Tikai nedaudz vairāk kā puse jeb 63% vecāku ir runājuši ar saviem bērniem vecumā no četriem līdz septiņiem gadiem par drošu un atbildīgu interneta lietošanu, savukārt lielākā daļa (76%) no vecākiem norāda, ka par to ir būtiski runāt arī pirmsskolas izglītības iestāžu vecākajās grupās un sākumskolās, liecina rudenī veiktā "Tet" aptauja [1].

Banner 280x280

TOP 3 tēmas par digitālo drošību, kas visvairāk tiek pārrunātas ģimenēs ar četrus līdz septiņus gadus veciem bērniem [1]:

  1. ar kādu informāciju drīkst dalīties internetā (79%),
  2. kāds saturs internetā ir labs, bet kāds slikts (74%),
  3. kā internetā atšķirt melus no patiesības, kādai informācijai drīkst ticēt (72%).

TOP 3 tēmas, kas visvairāk tiek pārrunātas mācību iestādēs – pirmsskolā un sākumskolā [2] :

  1. kā internetu izmantot, lai mācītos un uzzinātu kaut ko jaunu (72%),
  2. kas ir interneta atkarība, cik daudz laika drīkst pavadīt internetā (71%),
  3. kam paredzēts internets – ko drīkst un nedrīkst darīt internetā (67%).

Sarunas par droša interneta lietošanas galvenajiem priekšnosacījumiem ir viens no veidiem, kā veicināt bērnu digitālo drošību. Tehnoloģiju uzņēmums "Tet" sadarbībā ar Drošāka interneta centru "Drossinternets.lv" ir apkopojis astoņas digitālās drošības tēmas, kas aktuālas četrus līdz septiņus gadus veciem bērniem, kuri tikai uzsāk digitālo ierīču un interneta lietošanu, un aicina tās pārrunāt ar bērniem gan mājās, gan mācību iestādēs: kas ir internets un kā tas darbojas; jēgpilna interneta izmantošana – kādas iespējas rada dators un internets; pārmērīga aizraušanās ar ierīču izmantošanu; vai viss, ko redzam un piedzīvojam virtuālajā realitātē ir īsts; kā pareizi un pieklājīgi komunicēt internetā; sarakstes ar svešiniekiem un sava privātuma saglabāšana; nesaprotamie vēstījumi internetā un to radītie riski; aizraujošas, noderīgas un izglītojošas nodarbes internetā. 

Tāpat vecāki aicināti kopā ar bērniem iepazīties ar sociālajā iniciatīvā “Tet skoliņa bērniem” radītajiem radošajiem materiāliem – jauno izglītojošo raidījumu “Ričijs Rū un internets”, ko papildina radoši uzdevumi, darba lapas, idejas ierosmei un citi noderīgi resursi, kas bērniem vieglā un saistošā veidā ļauj izzināt vairāk drošu un atbildīgu interneta lietošanu – tas viss pieejams ikvienam digitālajā platformā www.digitaladrosiba.lv.

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "heise marketing" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "heise marketing" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Nedēļas tēma

Kāpēc jūtamies noguruši, pat ja labi gulējām?

Kāpēc jūtamies noguruši, pat ja labi gulējām?

2024. gada rudenī “IKEA Group” uzdevumā tika veikta tiešsaistes aptauja 57 valstīs, tostarp arī Latvijā, lai noskaidrotu, kāda ir miega kvalitāte šo valstu iedzīvotājiem. Tika secināts, ka apmēram 40% Latvijas iedzīvotāju vismaz 3-4 dienas nedēļā pamostas noguruši. Tā ir kļuvusi par ikdienu daudziem – modinātājs noskan, ķermenis it kā ir pamodies, bet ir jūtams nogurums pēc miega. 

Raksta turpinājumā apskatīsim, kas ietekmē mūsu enerģijas līmeni un kāpēc pat “labs miegs” ne vienmēr nozīmē pilnvērtīgu atpūtu. 

Aktuālie piedāvājumi

Produkti un ieradumi, kas palīdz aknām tikt galā ar ikdienas slodzi 

Produkti un ieradumi, kas palīdz aknām tikt galā ar ikdienas slodzi 

Mūsu organisms katru dienu saskaras ar slēptu, taču ievērojamu slodzi. Taukvielām bagāta un pārstrādāta pārtika, medikamenti, slikta ekoloģija, hronisks stress, mazkustīgs dzīvesveids – tas viss iziet cauri mūsu ķermeņa galvenajam filtram: aknām. Tās nepārtraukti neitralizē toksīnus, sašķeļ taukus un regulē vielmaiņu. 

5 zinātniski fakti par enzīmiem un vitamīniem, kas palīdz uzlabot gremošanu 

5 zinātniski fakti par enzīmiem un vitamīniem, kas palīdz uzlabot gremošanu 

Gremošanas enzīmi un A un D vitamīni ir svarīgi palīgi cilvēka organismam. Tie ir iesaistīti pārtikas sadalīšanā, barības vielu asimilācijā un kuņģa-zarnu trakta veselības uzturēšanā. Ja pēc ēšanas bieži rodas smaguma sajūta, vēdera uzpūšanās vai citas gremošanas problēmas, iespējams, ka organismā trūkst šo komponentu. 

Reducel – efektīva pretcelulīta programma

Reducel – efektīva pretcelulīta programma

Reducel ir ķermeņa neirokosmētiskā līnija, kas satur aktīvās sastāvdaļas un radīta, izmantojot progresīvas modernās biotehnoloģijas. Līnijas aktīvās sastāvdaļas veicina ādas tonizēšanu, piedalās šūnu antioksidantu mehānismā, palīdz atbrīvoties no celulīta un “pāraudzina” adipocītu vielmaiņu. 

Video

Raidieraksts ''Inovācijas veselībā'': veselības tehnoloģijas un to pieejamība

Raidieraksts ''Inovācijas veselībā'': veselības tehnoloģijas un to pieejamība

Kā notiek veselības tehnoloģiju izvērtēšana? Kādas Eiropas labās prakses veselības jomā būtu vērtīgi ieviest Latvijā? Un vai Latvija aktīvi pārņem dažādas inovācijas, tai skaitā veselības tehnoloģiju jomā? Uz šiem un citiem jautājumiem raidieraksta "Inovācijas veselībā" sērijā atbildēja Zāļu valsts aģentūras direktorei Indra Dreika.

Produktu testi

SILMACHY sejas attīrītāji – efektīva un videi draudzīga ādas kopšana jutīgai un taukainai ādai

SILMACHY sejas attīrītāji – efektīva un videi draudzīga ādas kopšana jutīgai un taukainai ādai

Jūlijā Medicine.lv sadarbībā ar SIA “Silmachy remedies” piedāvā testēt cietos sejas attīrītājus – rozā mālu sejas attīrītāju normālai un jutīgai ādai un attīrītāju ar tējas koka eļļu kombinētai un taukainai ādai.

Testa rezultāti: VIZEO – atbalsts nogurušām acīm

Testa rezultāti: VIZEO – atbalsts nogurušām acīm

Jūnijā Medicine.lv sadarbībā ar Latvijas farmācijas uzņēmumu SIA SAGITUS piedāvāja testēt pavisam jaunu zīmolu un produktu – VIZEO, kas atbalsta acis mūsdienu digitālajā laikmetā. Medicine.lv lasītājiem bija unikāla iespēja būt vieniem no pirmajiem, kuri iepazīstas ar šo produktu.

Testa rezultāti: Coral Artichoke – augu komplekss maigam aknu un gremošanas sistēmas atbalstam

Testa rezultāti: Coral Artichoke – augu komplekss maigam aknu un gremošanas sistēmas atbalstam

Maijā redakcija sadarbībā ar starptautisko zīmolu Coral Club piedāvāja testēt Coral Artichoke – augu kompleksu maigam aknu un gremošanas sistēmas atbalstam, kas izveidots, balstoties uz artišoka, mārdadža, cigoriņa un kukurūzas zīda ekstraktiem.

VIZEO – atbalsts nogurušām acīm 

VIZEO – atbalsts nogurušām acīm 

Jūnijā Medicine.lv sadarbībā ar Latvijas farmācijas uzņēmumu SIA SAGITUS piedāvā testēt pavisam jaunu zīmolu un produktu – VIZEO, kas atbalsta acis mūsdienu digitālajā laikmetā. Medicine.lv lasītājiem ir unikāla iespēja būt vieniem no pirmajiem, kuri iepazīstas ar šo produktu.

Izstāsti Latvijai veselības receptes

“TZMO Fonds Kopā mainām pasauli”: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

“TZMO Fonds Kopā mainām pasauli”: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Ar brīnišķīgām emocijām un jauku kopā būšanu 5. un 6. jūnijā LFF Sporta un atpūtas bāzē ir noslēdzies jau 19 Seni Cup 2025 futbola turnīrs, kuru TZMO Fonds rīko cilvēkiem ar īpašām vajadzībām no visiem Latvijas valsts un pašvaldību sociālās aprūpes centriem, kā arī dienas centriem.

LU RMK NRC Vaivari: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

LU RMK NRC Vaivari: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Ceļš uz masiera profesiju sākas LU Rīgas Medicīnas koledžā. Te nākamie masieri apgūst zināšanas, ko papildina reāla prakse – NRC "Vaivari" klīnikā. Nacionālais rehabilitācijas centrs "Vaivari" ir vieta, kur cilvēki ne tikai atveseļojas, bet arī iedvesmo. Te ir vajadzīgi aizrautīgi speciālisti – tādi, kas izvēlas masāžu kā sirdslietu.