Aerobika ūdenī grūtniecēm
Kāpēc grūtniecības laikā vingrošana ūdenī ir īpaši ieteicama un lietderīga?
Pirmkārt, nodarbību laikā pastiprināta uzmanība tiek pievērsta pareizai elpošanai, dzemdībās nodarbināto muskuļu grupu attīstīšanai, fiziskās formas uzturēšanai, saspringtās muskulatūras atbrīvošanai un stiepšanai, pašsajūtas un emocionālā stāvokļa uzlabošanai, kas atvieglo dzemdību procesa gaitu. Kustības tiek izpildītas ļoti saudzīgi, plastiski, vidējā tempā, sekojot tam, lai topošās māmiņas kustību laikā elpotu pareizā ritmā. Tas nozīmē, ka ieelpa tiek veikta pie atbrīvošanās, izelpa- pie sasprindzinājuma. Vai ieelpojot vienas- divu kustību izpildes laikā un izelpojot vienas- divu kustību izpildes laikā. Dzemdības ir ļoti intensīvas muskuļu kustības, tāpēc to attīstībai tāpat kā asinsvadu sistēmas sagatavotībai, ir būtiska loma dzemdību procesa veiksmīgā norisē. Lai atvieglotu dzemdības piedāvājam speciālus vingrojumu kompleksus un individuālu pieeju katrai no jums. Ieklausoties sevī, nevar nodarīt pāri ne sev, ne mazulim!
Otrkārt, vingrojot ūdenī ir vienīgā iespēja grūtniecei pagulēt uz vēdera, jo nevar just sava ķermeņa svaru un ir iespēja atslogot mugurkaulu, pilnībā relaksēties, kas sevišķi būtiski ir grūtniecēm, kurām tieši vēders ir smaguma centrs. Salīdzinot ar vingrojumiem zālē, ūdenī grūtniecei ir vieglāk noturēt līdzsvaru, izpildot kustības ar samazinātu atbalsta laukumu, piemēram, stāvot uz vienas kājas. Iespējamas zālē neizpildāmas pozas un vingrinājumi. Gandrīz nemanāms kļūst mazuļa radītais ķermeņa svara pieaugums, ievērojami samazinās iespēja gūt traumas, tādas kā muskuļu saišu sastiepumi, locītavu mežģījumi u.c.
Treškārt, ūdens sniedz relaksējošu un nomierinošu efektu, aktivizē organisma vielmaiņu, uzlabo miegu, stiprina imunitāti, sirds un asinsvadu sistēmu, līdz ar to pozitīvi ietekmē ķermeņa labsajūtu, veicina asinsriti, kas ir svarīgi, lai mazulim piegādātu skābekli. Vingrošana ūdenī sniedz piepildījumu arī garīgā ziņā, jo palīdz atbrīvoties no stresa, satraukuma un negatīvām emocijām, veicina pašsajūtas un emocionālā stāvokļa uzlabošanos. Tas ir lielisks veids, kā asociatīvi iztēloties vidi, kurā atrodas auglis un tā rezultātā notiek emocionāla satuvināšanās ar vēl nedzimušo mazuli. Ir iespēja ne tikai izvingrināt ķermeni, uzlabot savu un sava mazuļa pašsajūtu, bet arī satikt citas grūtniecītes, apspriest kopīgās problēmas un intereses. Iepriekš konsultējoties ar ārstu, vingrošanu ir iespējams uzsākt no 12. grūtniecības nedēļas un, ja ir laba pašsajūta un vēlēšanās, to var turpināt līdz pat dzemdībām.
Katrā ūdens aerobikas nodarbībā drošības sajūtu Jums sniegs pieredzējusi un kompetenta trenere - Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas doktorante Evita Volkova, kas paskaidros, kā pareizāk izpildīt vingrojumus, lai gūtu maksimālu efektu.
Pieraksts un informācija pa tālr.: 29785626
vai mājas lapā: http://www.udensfitness.lv/