medicine.lv skaitļos

Lietotāji online132
Aktīvie uzņēmumi12589
Nozares raksti4712
Ekspertu atbildes20634
Adatu terapija : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Adatu terapija

Adatu terapija


Akupunktūra nav atdalāma no austrumu filozofijas un dabiska, garīgās vērtībās balstīta dzīvesveida.

Jau vairāk nekā 19 gadus strādāju pēc austrumu medicīnas metodēm, kas uz cilvēku lūkojas kā nedalītu veselu sistēmu, cieši saistītu ar apkārtējo pasauli. Viedie austrumnieki uzskata, ka dzīvības enerģija (Ci) organismā pārvietojas un apgādā ar spēku tā šūnas, pateicoties komplicētam meridiānu tīklam. Viena orgāna veselība ir atkarīga no kopējās organisma vitalitātes. Ja dzīvības enerģija Ci ir traucēta, nav sabalansēta vai kāda iemesla pēc tie sagrauta, rodas veselības traucējumi. Lai noregulētu Ci plūsmu, austrumu medicīnas speciālisti iedarbojas uz jutīgiem punktiem, ko sauc par akupunktūras punktiem. 

Kur un kad radās refleksoterapija – iedarbošanās uz bioloģiski aktīviem punktiem –, neviens īsti nezina, vien skaidrs, ka piededzināšana, punktu masāža un sekojošā adatu terapija ir ārkārtīgi senas ārstēšanas metodes, kas, iespējams, radās vēl pirms cilvēks sevi sāka apzināties kā homo sapiens.

Pirmatnējais cilvēks instinktīvi paberzēja sāpošo vietu, un lieta darīta – sāpes mazinājās. Ticot varenajam uguns spēkam, cilvēki sāka piededzināt brūces un koduma vietas. Starp citu, čūlas un asiņojošas brūces dažas tautas piededzina arī mūsdienās. Senie cilvēki pamanīja, ka īslaicīga, aktīva iedarbība uz noteiktiem punktiem, lai arī reizēm ļoti nepatīkama, mazināja turpmākās sāpes, respektīvi, viņi atrada veidu kā ar mazām sāpēm uzveikt lielās. Viņi lika lietā to, kas bija pie rokas – akmens lauskas, koka gabaliņus, gliemežvākus.

Pētnieki saka, ka akupunktūras pirmsākumi meklējami 10 000 gadu pirms mūsu ēras. Tieši tik senas adatas no akmens un zivju asakām, kas kalpojušas akupunktūrai, arheologi ir atraduši Korejas pussalā. Tulkojumā no latīņu valodas saliktenis "akupunktūra" nozīme "adatu terapija". Jau tuvāk mūsdienām, 2000  gadu pirms mūsu ēras adatu terapija uzplauka Ķīnas imperatora galmā. Tūkstošgadīgie traktāti atklāj punktu karti uz cilvēka ķermeņa un akupunktūras iedarbību. No tiem mēs uzzinām par organisma enerģijas ceļiem – meridiāniem.

Pirmajā adatu terapijai veltītajā grāmatā, kas tapa Ķīnā 221. gadā pirms mūsu ēras, ir aprakstīti deviņi metāla adatu veidi un 295 punktu topogrāfija. Aizraujošus stāstus par brīnumainu atveseļošanos no dažiem adatu dūrieniem uz Eiropu 12. gs. atveda Marko Polo. Nopietnāk austrumos praktizētajai atveseļošanai ar adatām pievērsās franču jezuītu misionāri. Viduslaiku Eiropā aizmirstības periodiem sekoja pastiprināta interese par refleksoterapiju. Lai gan par adatu terapijas dzimteni tiek uzskatīta Ķīna, mūsdienu pētnieki domā, ka tā nebūt nebija ķīniešu īpašums. Vienā no Londonas muzejiem glabājas senās Ēģiptes papiruss, kurā redzama adatu ieduršanas punktu shēma. Zīmējums datēts ar 1550. gadu pirms mūsu ēras. Adatu terapija līdzās piededzināšanai eksistēja arī Nepālā, Indijā un Tibetā. Par akupunktūras atmodas periodu var uzskatīt 20.gs. 20.–30. gadus, kad neparastā, veselību dāvājošā durstīšanās ar adatām no Francijas izplatījās pa visu Eiropu un Ameriku.

Īpaša loma akupunktūras ienākšanai Eiropā bija franču ārstam Žoržam Sulī de Moranam (1878–1955), kurš jau bērnībā iemācījās ķīniešu valodu un rakstību un 20 gadus Pekinā apguva akupunktūru un austrumu kultūru. Atgriezies Francijā, viņš ar unikālajām zinībām aizrāva rietumu mediķus, mudinot uzsākt svešādās, bet acīmredzami efektīvās metodes izpēti. Tā radās pasaulē pazīstamā franču akupunktūras skola.

Latvijā pirmais akupunktūras kabinets tika atvērts 1960. gadā Rīgas 1. poliklīnikā. Akupunktūras attīstības veicināšanā vislielākie nopelni pieder profesoram Nikolajam Nikolajevam, kura skolniece  esmu. Senās Ķīnas medicīnu An turpināju apgūt Maskavā un Ļeņingradā, aurikulārajā  terapijā specializējos pie pazīstamā pašmāju daktera Jura Vecvagara, bet ājurvedu  apguva SRI LANKĀ.  No senatnes nākusī austrumu medicīna līdz pat 20. gs. 60. gadiem Ķīnā bija vienīgā oficiālā un tā ar labiem panākumiem atveseļoja miljards ķīniešu. Tikmēr materiālistiski noskaņotajos rietumos uz to ilgus gadus lūkojās ar aizdomām, līdz beidzot 1979. gadā Pasaules Veselības organizācija izveidoja sarakstu ar slimībām slimības, kuras sekmīgi ārstē ar akupunktūru, to vidū ir bronhiālā astma, nātrene, deguna gļotādas slimības, sejas nerva paralīzes, jostas-krustu osteohondrozes, sāpes no nervu iekaisuma, miega traucējumi, migrēnas, potences traucējumi vīriešiem utt. PVO akupunktūras efektivitāti atzinusi 43 gadījumos.

Akupunktūra tiek izmantota arī grumbu izlīdzināšanai, turklāt ne tikai sejai, bet arī visam ķermenim. Metodei ir grumbu izlīdzinošs un liftinga (noslīdējušo vaibstu pacelšanas) efekts. Iedarbība ir jaušamāka, ja papildus tiek izmantota masāža un citas kosmētiskās procedūras. Mūsdienās aizvien biežāk tiek runāts par to, ka tūkstošiem gadu senā akupunktūra ir nākotnes medicīnas virziens, jo praksē apliecina mūsdienu kvantu fizikas atklājumus un minējumus. Tā liek darboties dabas enerģijai, kas ir visur – Kosmosā, mums apkārt un mūsos. Enerģija plūst un rada, turklāt katrai šūnai ir starojums. Emocijas, atmiņas un domas ir piepildītas ar sīkiem elektriskiem impulsiem. Ķermeņa enerģētiskā sistēma izdala elektromagnētisko gaismas enerģiju. Akupunktūra darbojas enerģētiskā līmenī, radot mijiedarbību starp fizisko un ēterisko plānu. Austrumu medicīnas filozofijā enerģija ir Visuma uzbūves pamatā – matērija bez enerģijas nevar pastāvēt, tās ir cieši saistītas, tāpat kā pastāv saikne starp fizisko un smalko ķermeni. Akupunktūra tāpat kā citi enerģētiskās medicīnas veidi, piemēram, lūgšana, distancētā dziedniecība, fitoterapija, aromterapija, krāsu un kristālu terapija, homeopātija, strādā ar organisma smalko enerģētisko sistēmu. Tieši tāpēc adatu terapija (komplektā ar citu metodi) spēj iedarboties uz enerģētisko nelīdzsvarotību mūsos, palīdzot atbrīvoties no sāpēm, arī fobijām, bailēm, stresa, psiholoģiskām traumā un sāpīgām bērnības atmiņām. Brīnumaini, bet adatas palīdz mums tikt galā ar baktērijām, vīrusiem un alerģijām.
 

Austrumnieki savā domāšanā un uzvedībā ir lēni un pamatīgi. Kopš seniem laikiem viņi vēroja izmaiņas dabā un prātoja, kāpēc gan zieds nevarētu uzziedēt mēnesi agrāk nekā parasti. Stimulējot augus, izdevās panākt, ka tā atdzīvojas agrāk. Austrumnieki pamanīja, ka primāri cilvēkus ietekmē emocijas, kas enerģētiskā līmenī iekļūst mūsu ķermenī. Ikviena emocija rada enerģētisku pacēlumu, pasivitāti vai bloku, kas iesprosto negācijas cilvēka ķermenī, ilgstoši liedzot izkļūt no situācijas. Austrumnieki uzskatīja, ka, tāpat kā ir asinsvadi un limfvadi, kas enerģijas vadi – meridiāni, kas caurstrāvo visu ķermeni, un ir savstarpēji saistīti.  Senā ķīniešu medicīna pauž, ka cilvēks ir enerģētiska būtne, kura pastāv, pateicoties dzīvības enerģijas Ci plūsmai ķermenī. Tā nu negatīvās emocijas - rūpesti, stress, bailes, dusmas, naids – lēni caur meridiāniem iekļūst mūsos un orgānos veidojas pataloģijas. Tātad, pirms ārstēt, ir jāsaprot, kad un kāpēc izveidojies enerģētiskais bloks, kas noticis cilvēka dzīvē? Ja netiek identificēts saslimšanas cēlonis, pirmavots, ārstēšana nedos gaidīto rezultātu.

Tradicionālajā rietumu medicīnā primāri tiek noņemts simptoms. Piemēram, cilvēkam sāp galva. Ārsts izraksta zāles. Kamēr cilvēks gaida garā rindā uz diagnostiku, viņš turpina lietot medikamentus, kas nepalīdz, bet vaina netiek diagnosticēta. Akupunktūra kompleksā ar aromterapiju, psihoterapiju – metodēm, ko speciālists izvēlas rūpīgi izpētot pacientu, atver enerģijas vārtus, kas slimības laikā ir aizvērušies, līdz ar to slimība netiek ārā no ķermeņa, un medikamenti nepalīdz. Vizītes laikā akupunktūras speciālists noskaidro, kādām negatīvajām emocijām cilvēks bijis pakļauts – skumjām, rūpēm, raizēm, bailēm utt. Pēc tam emocijas tiek salīdzinātas ar sistēmām, kuras tās ietekmē. No malas varētu šķist, ka akupunktūras speciālists ir brīnumdaris, bet diagnostika apvīta ar mistikas elementu. Patiesībā tā ir tradicionālajā ķīniešu medicīnā balstīta, dziļa un sarežģīta cilvēka fiziskās, emocionālās un garīgās būtības izpēte. 

"Anitas veselības salons", SIA
Lāčplēša 61, Rīga, LV-1011
Talrunis 29413017
E-pasts: salons_anita@inbox.lv

Foto: sophiawilliam299.deviantart.com
 

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Uzņēmumi, saistīti ar raksta tematiku nozarē "Komplementārā un alternatīvā medicīna":

Uzņēmumi nozarē "Komplementārā un alternatīvā medicīna"

"Scenar Baltic", SIA

"Scenar Baltic", SIA

Esam Scenar rūpnīcas OKB RITM (Krievija) oficiālie pārstāvji Latvijā un Baltijas valstīs. Scenar terapija ir holistiska metode, kas ar energo impulsu palīdzību, iedarbojoties uz mūsu nervu šūnām, koriģē un atjauno bojātās ķermeņa struktūras un funkcijas. Tā nevis atbrīvo no slimībām, bet, iedarbojoties uz ķermeņa adaptācijas sistēmām, iemāca atjaunot veselību un harmoniju. Ar šo metodi veicam rehabilitāciju pēc operācijām, dažādām traumām, lietojam kosmetoloģijā un sevis dziedniecībā. Pie mums iespējams iegādāties Scenar aparatūru, medicīniskās segas, saites un elektrodus.

Nedēļas tēma

PRP-terapija: jauna metode cīņā ar neauglību

PRP-terapija: jauna metode cīņā ar neauglību

Cilvēkiem, kuri saskaras ar neauglību un visiem spēkiem cenšas to pārvarēt, ir pieejama vēl viena iespēja piepildīt loloto sapni kļūt par vecākiem. Tā ir jauna, progresīva sieviešu un vīriešu neauglības ārstēšanas metode – PRP-terapija.

Aktuālie piedāvājumi

EVOLU bezkontakta infrasarkanais termometrs, kas palīdz ātri noteikt ķermeņa temperatūru uz pieres, ausī, telpā un šķidrumā

EVOLU bezkontakta infrasarkanais termometrs, kas palīdz ātri noteikt ķermeņa temperatūru uz pieres, ausī, telpā un šķidrumā

EVOLU non-contact termometrs, kas funkciju ziņā palīdz noteikt temperatūru ātri, ērti, droši dažādās situācijās jau 1 sekundes laikā – nenotiek nekāda termometra saskare ar cilveku, objektu un virsmu, kam tiek noteikta temperatūra.

Covid-19 noteikšana 15 minūšu laikā! 

Covid-19 noteikšana 15 minūšu laikā! 

Covid-19 noteikšana 15 minūšu laikā! Ekspress tests jūsu uzņēmuma personāla pārbaudei – 97% precizitāte!

Video

Aicinājums reto slimību pacientiem un viņu tuviniekiem "Kopā vieglāk! Pievienojies! Nenoslēdzies!" (VIDEO)

Aicinājums reto slimību pacientiem un viņu tuviniekiem "Kopā vieglāk! Pievienojies! Nenoslēdzies!" (VIDEO)<b></b>

Dr. med. Viktorija Ķēniņa, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Reto slimību koordinācijas centra atbalsta vienības vadītāja aicina ikvienu reto slimību pacientu: "Tavs dzīvesstāsts, kā tu pārvari grūtības, pieredze, sadzīvojot ar reto slimību, kādu citu pacientu var iedvesmot. Ja jūti, ka nevēlies palikt viens un gribi satikt citus, kuriem ir līdzīgi dzīves izaicinājumi, tad pievienojies kādai biedrībai..."

Produktu testi

Testa rezultāti: GoRelax – jauna dabīgu nomierinošu produktu līnija aktīviem cilvēkiem no Silvanols

Testa rezultāti: GoRelax – jauna dabīgu nomierinošu produktu līnija aktīviem cilvēkiem no Silvanols

Janvārī medicine.lv sadarbībā ar Latvijas ražotāju SIA "Silvanols" piedāvāja testēt divus dabīgus līdzekļus ar nomierinošu iedarbību – uztura bagātinātājus GoRelax Day (lietošanai dienā) un GoRelax Night (lietošanai uz nakti) pieaugušajiem.

Testa rezultāti: HealthAid Wintervits® – imūnās sistēmas atbalstam ziemā

Testa rezultāti: HealthAid Wintervits® – imūnās sistēmas atbalstam ziemā

Janvārī medicine.lv sadarbībā ar SIA "HealthAid Baltics" piedāvāja testēt HealthAid Wintervits® – uztura bagātinātāju imūnās sistēmas atbalstam ziemas laikā.

Testa rezultāti: Pilna spektra CBD (kaņepju) eļļas pilieni – mieram, relaksācijai un sāpju mazināšanai

Testa rezultāti: Pilna spektra CBD (kaņepju) eļļas pilieni – mieram, relaksācijai un sāpju mazināšanai

Novembrī medicine.lv sadarbībā ar SIA CBD MED piedāvāja testēt pilna spektra CBD eļļas pilienus mieram, relaksācijai un sāpju remdēšanai.

Uzņēmējs runā

PRP-terapija: jauna metode cīņā ar neauglību

iVFRiga_PRP_medicine.lv

Cilvēkiem, kuri saskaras ar neauglību un visiem spēkiem cenšas to pārvarēt, ir pieejama vēl viena iespēja piepildīt loloto sapni kļūt par vecākiem. Tā ir jauna, progresīva sieviešu un vīriešu neauglības ārstēšanas metode – PRP-terapija.

Uzņēmums, kura darbības sfēra var būt līdziga raksta tematikai:

Kontakti

 1. 27060705
 2. info@scenar-baltic.lv

Darba laiks

 • P.900-1900
 • O.900-1900
 • T.900-1900
 • C.900-1900
 • P.900-1900
 • S.-
 • Sv.-

Juridiskie dati

 1. LV40103444401
 2. Siguldas nov., Sigulda, Riekstu iela 7, LV-2150
 3. 2019
 4. 4

Apraksts

Esam Scenar rūpnīcas OKB RITM (Krievija) oficiālie pārstāvji Latvijā un Baltijas valstīs. Scenar terapija ir holistiska metode, kas ar energo impulsu palīdzību, iedarbojoties uz mūsu nervu šūnām, koriģē un atjauno bojātās ķermeņa struktūras un funkcijas. Tā nevis atbrīvo no slimībām, bet, iedarbojoties uz ķermeņa adaptācijas sistēmām, iemāca atjaunot veselību un harmoniju. Ar šo metodi veicam rehabilitāciju pēc operācijām, dažādām traumām, lietojam kosmetoloģijā un sevis dziedniecībā. Pie mums iespējams iegādāties Scenar aparatūru, medicīniskās segas, saites un elektrodus. 
Vairāk

Atslēgvārdi

Sāpes, Scenar terapija, Traumas
Sāpes, sāpju terapija, veselība, imunitāte, inovatīvās tehnoloģijas medicīnā,
rehabilitācija, netradicionālā medicīna, ķīniešu medicīna,
ķīnas medicīna, neirofunkcionālā diagnostika, Nakatani, Nakatani diagnostika,
Nakatani neirofunkcionālā diagnostika, pašpalīdzības apmācība,
medicīniskā palīdzība, dziedniecība, klasiska Scenar terapija,
Scenar estētika, Scenar fizio procedūras, Scenar procedūras, Scenar terapija,
terapija, muguras sāpes, akupunktūra, aurikuloterapija, algoloģija,
kosmetoloģija, mugurkaula deformācija, ateroskleroze, polineiropātija,
radikulīts, neirīts, artrīts, miozīts, atrofijas, parēzes, bronhīts,
astma, asinsspiediens, aritmija, gastrīts, hepatīts, čūlas, varikozās vēnas,
cistīts, cikla traucējumi, neauglība, iekaisums, prostatīts,
prostata, grūtniecības toksikozes, onkoloģija, vairogdziedzeris,
neiroloģija, svara samazināšana, svara korekcija, celuloīds,
Una Brosova, Unda Avota, unikāla sāpju noņemšanas metode, unikāla
sāpju noņemšanas metode Nakatani neirofunkcionālā diagnostika,
gerontoloģija, enerģijas sabalansēšana, nervu sistēmas saslimšanas,
sirds – asinsvadu sistēmas saslimšanas, gastroenteroloģijas saslimšanas,
elpošanas sistēmas saslimšanas, uroģenitālās sistēmas saslimšanas,
kaulu saslimšanas, muskuļu sistēmas saslimšanas, elektrodi, depresijas ārstēšana,
kaulu lūzumu ārstēšana, aparāti, aparātu tirdzniecība, Scenar terapijas aparāts,
ķemme elektrods, brilles elektrods, kombinētais elektrods, rektālais elektrods,
vaginālais elektrods, elektrodi, spinālais elektrods, sejas elektrods,
tekstilelektrodi, čens Scenar, Scenar NT, saites, fizioterapeitiskās saites,
medicīniski ārstnieciskās segas, segu pārvalki, fizioterapeitiskā saite,
gultas veļa, medicīniski ārstnieciskās sejas procedūras, kosmetologs,
kosmētika, skaistumkopšana, Scenar kosmetoloģija BYAS, BYAS, sejas attīrīšana,
sejas maskas, sejas izlīdzināšana, sejas masāža, liftings, sejas liftings,
celulīta likvidācija, svara normalizēšana, Scenar masāža, masāžas,
traumu ārstēšana, miega traucējumi, veģetodistonijas ārstēšana,
veģetodistonija, veģetatīvo nervu sistēmu ārstēšana, veģetatīvā distonija,
veģetatīvā distonija ārstēšana, veģetatīvās distonijas ārstēšana,
panikas lēkmes, somatoforma veģetatīva disfunkcija ārstēšana,
treapeits, terapeiti, fizioterapeits, fizioterapija, diagnostika,
izmeklējumi, rehabilitologs, dziedniecība, stresa mazināšana,
stresa pārvarēšana, muguras sāpju ārstēšana, locītavu sāpes ārstēšana,
ārstnieciskā sega, paškontrolējošs energo neiro adaptīvais regulētājs,
ķīniešu tradicionālā medicīna, cigun, harmonija, holistisks,
ārstnieciskā masāža, ārstnieciskā terapija, iekaisuma ārstēšana,
tūskas mazināšana, alerģijas, alerģija, alerģijas ārstēšana,
astmas ārstēšana, uzlabo limfodrenāžu, cilvēka enerģija, Scenar
terapija dzīvniekiem, veterinārija, Scenar akadēmija, Scenar terapeits,
netradicionālās medicīnas terapeits, terapeita izglītība, terapeita apmācības,
mājas vizītes, atlaides pensionāriem, atlaides 1. un 2. grupas invalīdiem.
Vairāk

Saistītie resursi

Foto 10

Traumu ārstēšana, rehabilitācija
Netradicionālā medicīna, neirofunkcionālā diagnostika
Nakatani, nakatani diagnostika
Pašpalīdzības apmācība
Scenar, Scenar procedūras
Terapija, muguras sāpēs, muguras sāpju ārstēšana
Kosmetoloģija, kosmetologs, sejas maskas
Veģetatīvā distonija ārstēšana
Terapeits, terapeiti
Holistiskas procedūras, iekaisuma ārstēšana

Mājas lapa internetā