Ādas kopšana vasarā.
Pienākot vasarai ar vilinošo jūras smaržu, saules stariem un sulīgiem augļiem, mūsu ādai ir nepieciešama īpaša kopšana. Pirmkārt – pārāk spoža saule un UV starojums – šo faktoru ietekme mūsu āda zaudē mitrumu, bet UV stari pie tam aktivizē brīvo radikāļu izstrādes procesu, tas ir viens no faktoriem kas izsauc priekšlaicīgo ādas novecošanu...
Pienākot vasarai ar vilinošo jūras smaržu, saules stariem un sulīgiem augļiem, mūsu ādai ir nepieciešama īpaša kopšana. Pirmkārt – pārāk spoža saule un UV starojums – šo faktoru ietekme mūsu āda zaudē mitrumu, bet UV stari pie tam aktivizē brīvo radikāļu izstrādes procesu, tas ir viens no faktoriem kas izsauc priekšlaicīgo ādas novecošanu. Putekļi, sviedri un dubļi (īpaši pilsētas džungļu apstākļos) un kvēpi nosēžas uz ādas un aizsārņo poras. Tveices apstākļos tiek palielināts ādas tauku izdalīšanās process, bet ciņa ar pārmērīgu taukainību arī noved pie tā, ka āda zaudē mitrumu. Lai mūsu ādas spētu iesūkt sevi visus vasaras labumus bez jebkādām nelabvēlīgām blakus parādībām ir nepieciešams ādu kopt.
Ādas skaistuma pamatā ir tās tīrība. Tāpēc karstos vasaras mēnešos atsvaidzinošo dušu ir jāpieņem pie pirmās nepieciešamības. Ūdens atsvaidzinās un uzmundrinās jūs, bet jūsu ādu atiris no putekļiem un sviedriem. Kas attiecas uz dažādu sejas ādas tipu attīrīšanu, tad atgādināsim jums dažus noteikumus. Veicot šo procedūru ir svarīgi neatņemt ādas dzīvībai svarīgo mitrumu. Izmantojot līdzekļus uz dabīgo sastāvdaļu pamata āda attīrās bez lipīdās plēves noņemšanas un ādas segas skābju traucējumiem. Īpaši saudzīgas vielas ir uz balto vīnogu, kivi, zemeņu, brūkleņu un zaļās tējas pamata. Uzklājiet uz ādas līdzekli ar kosmetoloģiskās salvetes, vates tampona vai diska palīdzību , sakot no kakla pamata virzoties uz zodu, muti, degumu, vaigiem, deniņiem un pieris. Tālāk, atkarība no jūsu ādas tipa un vēlmēm, atirošais līdzeklis tiek noņemts ar vates diska palīdzību, kas ir samitrināts ar toniku-losjonu, vai vienkārši nomazgājiet to ar ūdeni. Ja gatavais līdzeklis nav pa rokai, var uztaisīt masku no svaigām zemenēm, kivi augļiem vai nu pamasējiet ādu ar uz pusēm sagriezto vīnogu.
Taukaina āda labi panes mazgāšanos ar auksto ūdeni vai kumelīšu uzlējumu. Lai veiktu dziļāku ādas attīrīšanu var izmantot parasto kosmetoloģisko pieniņu, pēc kura seju vajag noskalot ar minerālūdeni un obligāti nosusināt ar papīra salveti. Ļoti taukainu ādu ir ieteicam mazgāt ar ziepēm vienu reizi dienā ar to pašu principu.
Sausu ādu ir ieteicams attīrīt divas reizes dienā – no rīta un vakarā. Ūdenim, ar kuru mazgā seju, jābūt vai nu vārītam vai mineralizētam, ieteicams istabas temperatūras. No ziepēm ieteicam atteikties vispār un izmantot speciālas putas ar aktīvo mitrinošo iedarbību (to sastāvā ir iekļauti kokosu vai sojas eļļas). Ja āda ir ļoti sausa, tad mazgāšanas vietā ieteicams attīrīt ādu ar pieniņu un noņemt to atlikumus ar bezalkoholisko toniku.
Tonizējošie līdzekļi noņem visus netīrumus, putekļus un taukus pēdas, kas ir palikušas pēc pirmās attīrīšanas procedūras. Tie noņem atirošā līdzekļa paliekas, stimulē asinsriti un atjauno skābju slāni. Nosacīti tos var sadalīt uz mīkstinošiem (kas ir piemēroti sausai un jūtīgai ādai), tonizējošiem (normālai ādai) un savelkošiem (taukainai ādai). Uzklājiet toniku uz vates tampona, ar kuru tīrāt seju, sākot no kakla pamata un virzoties tajā pašā virzienā kā pie ādas attīrīšanas procedūras, izvairoties no vietām ap acīm. Neļaujiet sejas ādai izžūt pašai. Tajā gadījumā āda zaudē mitrumu, kas noved pie grumbu izveidošanas.
Pats svarīgākais – šajās karstajās dienās nepārsusināt ādu, saglabāt to elastīgu. Tāpēc galvenais ir – mitrināt ādu no rīta, pa dienu un vakarā. Mitrinošo līdzekļu ir daudz: ūdens un eļļas šķidrumi, emulsijas, krēmi.
Labāko efektu sniedz šķidrie krēmi-emulsijas. Tie veido uz ādas plānu plēves kārtu, kas novērš mitruma izgarošanu un pasargā ādu no kaitīgo ārējo faktoru iedarbības. Uz tīras ādas uzklājiet mitrinošo līdzekli ar pirkstu galiņiem ādas līniju virzienā un iemasējiet ar apļveidīgām kustībām, sākot no kakla pamata un virzoties augstāk, izvairoties no ādas apkārt acīm.
Svarīgi atcerēties, ka ādas barošana tiek veikta ne tikai ar tauku komponentu palīdzību. Ādas barošanai vasaras mēnešos labāk neizmantot taukainos krēmus.
Vasaras mēnešos mums ir iespēja bagātināt savu uzturu ar augļiem un dārzeņiem, kas momentāni uzlabo mūsu ādas stāvokli. Labs vasaras resurss ir ogu, augļu un dārzeņu maskas.
Izvēloties kosmetoloģiskos ādas kopšanas līdzekļus noteikti pievērsiet uzmanību to konsistencei. Pat ja jums ir sausa āda , vasaras krēma konsistencei ir jābūt maksimāli vieglai. Krēmam ir ātri jāiesūcas ādā , neatstājot taukaino spīdumu uz ādas un neaizdambē poras.
Vasara, lielā karstumā, āda pastiprināti svīst, tāpēc mazgāšanos ar ūdeni var aizstāt ar ādas attīrīšanu ar asinszāles un ozola mizas uzlējumiem (1 ēdam karotei zāles uzliet glāzi ūdens un varīt uz mazas uguns 20 minūtes). Šīm zālēm ir pretiekaisuma un stiprinoša iedarbība.
Loti iedarbīgi ir slaucīt seju ar pienu, par cik piena olbaltumviela nomierina un izlīdzina ādu, piena skābe aiztur mitrumu, bet piena tauki atjauno ādas mantijas aizsarg spēju.
Labi attīra ādu arī svaigas dabīgās sulas: tomātu, gurķu, arbūzu, vīnogu. Tiem, kuriem ir taukaina āda var ieteikt pēc tam kad āda notīrīta ar sulas palīdzību uzklājiet uz tas augļu vai dārzeņu putru (zemenes, avenes, aprikozes, arbūzu, tomātus, burkānus vai gurķus), sajauktus ar olu baltumu. Tomātu pielieto arī kā kompresi. Salveti kas piesūcināta ar tomātu sulu pieliek pie sejas ādas.
Ja ada pamatīgi apdegusi, tad palīdzēs sekojošie losjoni un maskas.
1. 2 ēdam karotes ozola mizas uzlietas ar ūdeni, tiek uzvārīts un vara 10 minūšu laikā. Mitra komprese tiek uzlikta ik pēc pusotras – divām stundām.
2. Smalki sagrieztas salātu lapas un sajauktas ar rūgušpienu. Maisījums diezgan bieza slānī tiek uzklāts uz sejas ādas un turēts 15-20 minūtes. Šī maska ne tikai noņem iekaisumu, bet arī labi atsvaidzina ādu un to var lietot vienu divas reizes nedēļā.
3. 2 ēdam karotes piparmētras tiek uzlietas ar vienu glāzi ūdens un atstats uz 20-30 minūtēm, tālāk šķidrums tiek filtrēts un pieliek cieti, kamēr neizveidojas masa līdzīga krējumam. Masa tiek uzklāta uz apdegušam vietām uz 20 minūtēm, pēc tam to vajag nomazgāt ar siltu ūdeni un noskalo ar piparmētras uzlējumu.
4. Kāpostu lapas tiek iemērcētas verdošā ūdenī uz 2-3 minūtēm, izņemtas un atdzesētas, tālāk lapas tiek pieliktas pie ādas uz 20 minūtēm un pēc tam noskalot ādu ar piparmētras uzlējumu.
5. Kāpostu lapas tiek sasmalcinātas līdz putras konsistencei un tai pieliek klāt olu dzeltenumu. Ja maisījums sanāk šķidrs tam var pielikt klāt cieti. Maska tiek uzklāta biezā kārtā uz sejas un kakla ādas. Pēc 15-20 minūtēm nomazgāt ar siltu ūdeni. Šī maska ne tikai noņem iekaisumu no saules, bet arī sausuma sajutu.
Krēmi un toniki kas ir veidoti uz jūras aļģu, zaļās tējas, greipfrūta sulas bāzes, īpaši labi lietošanai
no rītiem karstā laikā. Tie nodrošina komplekso iedarbību – tonizē, baro, mitrina ādu, aizsargā no toksīniem. Uz sejas paliek patīkama vēsuma un svaiguma sajūta, kas tik ļoti trūkst karstā laikā.
Protams, daudz ilgāku efektu sniedz procedūras veiktas skaistumkopšanas salonos, kur speciālists noteiks jūsu ādas tipu un speciāli piemeklēs tieši jums procedūru. Tas var būt intensīvas mitrināšanas procedūras (piemēram, Algomask ar jūras aļģu ekstraktiem).
Vasaras periodā eksistē problēma, ar kuru sastopas darījumu cilvēki, kuriem jāpieturas pie lietišķajā etiķetē paredzētā ģērbšanās stila karstās vasaras dienās – tā ir pārmērīga padušu un plaukstu svīšana. Ar Dispota injekciju palīdzību , kuru iedarbība saglabājas 6-8 mēnešu garumā var tik vajā no šīm nepatīkamajām sajūtām.
Ādas aizsardzība.
Par labvēlīgu un nelabvēlīgu iedeguma ietekme ir laikam pateikts viss gandrīz viss. Katram gadījumam dažas rekomendācijas tiem, kuri tik uzticīgi pakļauj savu sejiņu saules stariem, piemirstot garos ziemas mēnešos par tas viltību. Ja jūs veselām dienām pastaigājaties pa ielām bez tumšam brillēm un cepures ar platam malām, jūsu dienas krēmam noteikti jāsatur UV filtrus. Ar vecumu ādas pigmentācija pastiprinās un jo vecāki mes paliekam jo lielāka mūsu ādai ir nepieciešamība pēc kosmētiskiem līdzekļiem tieši ar UV filtriem.
Izvairieties no ilgstošas uzturēšanas saulē laika posma no 12.00 līdz 14.00. Tajā laikā saules staru stiprums ir īpaši liels.
Ja jūs sauļojieties, uzklājiet uz ādas aizsargkrēmus kā minimums 20 minūtes pirms iziešanas saulē un neaizmirstiet atkārtoti uzklāt aizsargkrēmu pēc peldēšanās. Nepieciešamais aizsarg efekts ir norādīts uz sauļošanas līdzekļa iepakojuma (SPF), ir atkarīgs no ādas tipa un laikā, kurā ādas spēj atrasties saules staru iedarbībā bez apdegumiem. Vidēji šis laiks sastāda 15 minūtes. Piemēram, līdzekļi, kuriem ir aizsarg līmenis ar koeficentu 4, nodrošina aizsardzību no saules stariem aptuveni 1 stundas laikā.
Vasarā ir ieteicams lietots gaišo vai oranžo toņu lupu krāsas. Sarkanas lupu krāsas spožas saules ietekmē var sakairināt sarkano lupu malu, provocēt sausumu un plaisu rašanos.
Pie abscesa, pinņu un taukainas ādas ir jāsauļojas loti uzmanīgi – labāk ne katru dienu, bet ik pēc dienas, sākot no 2-3 minūtēm un pakāpeniski palielinot atrašanās laiku saulē līdz 15 minūtēm. Un pēc tam saulē pavadīto laiku ir jāsamazina ( 12, 10, 7 minūtes utt.). Pie tam seju nepieciešams pagriezt pret sauli gan ar vienu gan ar otru pusi.
Bet galvenais vasaras ādas kopšanas noteikums ir izmantot krēmus ar UV filtriem. UV starojums ir viens no galvenajiem faktoriem kas noved pie ādas priekšlaicīgas novecošanas. Epidermas paplašināšanas, mainīta elastīna uzkaršanas, kolagēna līmeņa samazināšanās ādā – tie ir tikai daži no pārmērīgas sauļošanas nelabvēlīgām sekām. Nepatīkamākais ir tas, ka šīs ādas izmaiņas tikai uzkrājas ar gadiem. Vienā nepatīkamā brīdī visas šis problēmas parādās, ka uz fotofilmiņas.