9 ieradumi, kas veicina grumbu veidošanos
Foto: Stock.XCHNG
Dažādas grumbiņas un krunciņas, kas laika gaitā neizbēgami parādās tavā sejā, atspoguļo ne tikai tavu ģenētisko mantojumu, bet arī pārdzīvojumus, dzīvesveidu un sejas kopšanas ieradumus. Grumbu veidošanos ietekmē visdažādākie faktori – apkārtējā vide, sejas mīmika, emocionālie pārdzīvojumi, ādas tips, ģenētika un daudzi citi. Labā ziņa ir tāda, ka pirmo grumbiņu parādīšanos iespējams attālināt, atmetot dažus kaitīgus ikdienas ieradumus.
Tu traumē ādu, uzklājot acu kosmētiku
Ja ikdienā izmanto acu kontūrzīmuli vai laineri, pārliecinies par tā kvalitāti. Āda ap acīm ir ļoti plāna – ja regulāri to nostiepsi, velkot līniju ar zīmuli, ap acīm var parādīties uztūkums, plīst mikroskopiski asinsvadiņi un rasties grumbas. Izvēloties kontūrzīmuli, pārliecinies, ka tas labi slīdēs pa ādas virsmu un nebūs jāvelk, tādā veidā ādu nostiepjot.
Tu lieto pārlieku daudz kopšanas līdzekļu
Būtisks sejas ādas kopšanas priekšnoteikums – dažādi kopšanas līdzekļi ir jālieto samērīgā daudzumā. Ja ik dienu uzklāsi uz ādas toniku, serumu, mitrinātāju, sejas eļļu, acu krēmu, saules aizsargkrēmu un līdzekli pret grumbām, tu pārslogosi ādu, tā tiks nevajadzīgi kairināta un var pat iekaist.
Sejas ādas kopšanai izvēlies dažus kvalitatīvus produktus, kuru kombinācija sniegs nepieciešamo efektu. Ja neesi droša par to, kādi līdzekļi tev būtu vispiemērotākie, konsultējies ar savu dermatologu vai kosmetologu.
Tu nelieto saules aizsargkrēmu, braucot automobilī
Spožie saules stari, kā zināms, ir viens no galvenajiem faktoriem, kas veicina grumbiņu parādīšanos. Turklāt regulāra uzturēšanās saulē var izraisīt arī daudz nopietnākas problēmas, piemēram, ādas vēzi. Rūpējoties par savu veselību, tu uzklāj aizsargkrēmu, dodoties uz pludmali, taču maldīgi uzskati, ka tas nav nepieciešams, braucot automobilī. Taču patiesībā stikls neaiztur sauli – ja vēlies pasargāt savu ādu, vienmēr izmanto aizsargkrēmu.
Tu aizmirsti, ka acu kosmētiku nepieciešams noņemt īpaši saudzīgi
Noņemot kosmētiku, dari to piesardzīgi un saudzīgi – ja berzēsi acis, lai atbrīvotos no pēdējām kosmētikas paliekām, āda pietūks un drīz vien pie tavām acīm parādīsies sīkas krunciņas.
Tu guli uz vēdera
Guļot uz vēdera vai sāna, tava seja nemitīgi berzējas gar spilvenu, tādējādi vecinot grumbu veidošanos. Ja nevēlies visu laiku gulēt uz muguras, iegādājies satīna gultasveļu – šis materiāls tavai sejai būs piemērotāks nekā kokvilna vai citi audumi.
Sejas tīrīšanai tu izmanto ziepes vai raupju skrubi
Pēc garas darba dienas tu vēlies attīrīt sagurušo sejas ādu no kosmētikas un netīrumiem, tāpēc izmanto visus iespējamos līdzekļus. Taču, šādi rīkojoties, tava āda drīz vien zaudēs elastību un mirdzumu. Izmantojot ziepes vai asu skrubi, sejas āda zaudē tās dabiskās aizsargājošās eļļas.
Tu sēdi pārāk tuvu vai pārāk tālu datora ekrānam
Ja ilgstoši sēdi pie datora, pārliecinies, ka tā monitors novietots atbilstošā attālumā. Pastāvīgi miedzot un sasprindzinot acis, lai saskatītu ekrānu, ap acīm veidosies sīkas krunciņas. Tāpat ekrānam jābūt novietotam tā, lai tavs kakls atrastos taisni – pretējā gadījumā pozīcija kaitē tavai stājai un rada horizontālas grumbas kakla rajonā.
Neaizmirsti, ka vismaz divas vai trīs reizes stundā tev vajadzētu ieturēt nelielu pārtraukumu – piecelies no darbavietas, izstaipies, veic acu vingrojumus. Tā tu pasargāsi ne tikai savu sejas ādu, bet arī veselību kopumā.
Tu neapmeklē acu ārstu
Ja tev ir kādi redzes traucējumi, bet tu nenēsā brilles vai kontaktlēcas, ap acīm un uz pieres parādīsies grumbas. Regulāri apmeklē acu ārstu arī tāpēc, lai pārliecinātos, ka tavas brilles vai lēcas vēl joprojām ir atbilstošas un tava redze nav mainījusies.
Tu uzskati, ka pietiks ar vienu brīnumlīdzekli, lai novērstu novecošanās pazīmes
Lai novērstu grumbiņu veidošanos, tev nepietiks ar pareizu sejas ādas kopšanu vai dažiem efektīviem krēmiem – veselīga sejas āda ir lielā mērā atkarīga no dzīvesveida. Tev jālieto sabalansēts un veselīgs uzturs, kā arī jāvelta pietiekami daudz laika miegam. Neaizmirsti arī par regulārām fiziskām aktivitātēm.