8 iemesli, kāpēc tev vairs nekad nevajadzētu vilkt pludmales iešļūcenes ikdienā
Straujiem soļiem tuvojas vasara un laiks, kad arvien populārākas kļūst pludmales čības – šie apavi ir gana ērti un viegli, tāpēc abu dzimumu pārstāvji tos labprāt iecienījuši valkāšanai ikdienas gaitās. Tomēr, ja nevēlies nodarīt nopietnu kaitējumu savai veselībai, iešļūcenes labāk atstāj pludmalei, baseinam un dušai.
Tavas pēdas tiek pakļautas baktērijām, vīrusiem un sēnīšu infekcijām
Pārvietojoties pludmales čībās, tavas kājas neizbēgami kļūs netīras, un līdz ar to uz tām nokļūs ievērojams daudzums dažādu baktēriju. Tavu pēdu āda būs pakļauta nepatīkamam kairinājumam, savukārt, ja uz pēdām būs pušumi, brūces vai pat nelielas mikrotraumas, baktērijas var izraisīt bīstamas infekcijas. Turklāt ņem vērā, ka mikrotraumas iegūstamas pavisam viegli – pat veicot pedikīru.
Tās kaitē taviem papēžiem
Starp tavu papēdi un zemi ir tikai plāna materiāla kārtiņa, līdz ar to pārvietojoties tavi papēži atsitas pret zemi ar daudz lielāku spēku nekā tas notiktu, valkājot cita veida apavus. Ja šādos apavos pārvietosies ilgstoši, papēžos radīsies nepatīkamas sāpes.
Tās var radīt nopietnas tulznas
Katru reizi, kad tu sper soli, pludmales čības rada pastāvīgu berzi starp tavas pēdas lielo un otro pirkstu. Kairinājums var radīt ādas sabiezējumus vai tulznas, kurām pārplīstot, tu tiec pakļauts nopietnam infekciju riskam.
Palielinās traumu risks
Valkājot iešļūcenes, mainās tava gaita, un tu nemanot sper mazākus soļus – ar šādiem apaviem ir pavisam viegli paklupt un iegūt dažādus nepatīkamus savainojumus.
Tavi pirksti var deformēties
Iešļūcenes rada papildu slodzi taviem pirkstiem – lai noturētu apavus vietā, tie nemitīgi tiek sasprindzināti. Ilgtermiņā šis efekts var izraisīt deformāciju.
Tās kaitē tavai stājai
Apavi ar plakanu zoli, kas, tev ejot, nepielāgojas pēdas izliekumam, maina ķermeņa mehāniku un nodara kaitējumu tavai stājai un mugurkaulam.
Tās var radīt dažādas traumas tavam ķermenim
Lai saglabātu līdzsvaru starp ceļgaliem, gurniem un mugurkaulu, kurpes ar plakanu zoli rada papildu slodzi tavām locītavām. Tas var veicināt dažādas cīpslu traumas, saspiestus muguras nervus un citas veselības problēmas.
Tās var būt ražotas no toksiskiem materiāliem
Pludmales čības, kuru materiālā ir plastmasa, visdrīzāk satur BPA – toksīnu, kas saistāms ar dažādām veselības problēmām, piemēram, audzējiem. Izvēlies sandales, kuru siksniņas ir no auduma vai ādas – dabīgi materiāli būs daudz drošāki.