7 vingrinājumi nogurušiem pleciem un sprandai
Sēdošs darbs ātri vien nogurdina plecus un sprandu, kādēļ var rasties pašsajūtas un veselības problēmas. Dažus no Norbekova programmas locītavu vingrinājumiem, kas palīdzēs atslābināties pleciem un sprandai, iesaka Norbekova atveseļošanās kursu pasniedzēja Svetlana Sapožņikova.
•Spalviņu tīrīšana
Šo vingrinājumu var veikt gan stāvus, gan sēdus. Nolieciet zodu uz leju un slīdiniet uz galvu virzienā uz nabas pusi. Nedaudz atslābiniet galvu (neatgriežoties pilnībā sākotnējā stāvoklī) un virziet galvu vēl uz leju, it kā jūs būtu putns, kurš tīra spalviņas. Sprandas rajonā vajadzētu rasties patīkamai pavilkšanai, bet ne sāpēm. Lēnām (lēnām, līgani!) atgriezieties sākotnējā stāvoklī.
•Bruņurupucis
Paceliet nedaudz uz augšu zodu un kā bruņurupucis "ievelciet" galvu kaklā/plecos un tad "izbāziet ārā" - paceliet augšup. Un tā vairākas reizes. Līgani. Izbaudiet katru kustību ar prieku. Pasmaidiet - tad no vingrinājumiem ir daudz lielāks ieguvums.
•Pastiepšanās uz sāniem
Nolieciet galvu (bet negrieziet) pret labo plecu, it kā mēģinot ausi nolikt atpūsties uz pleca. Taču dariet tikai tik, lai rastos patīkama pavilkšanas sajūta. To pašu izdariet uz otru pusi.
•Pūce
Maigi pagrieziet galvu uz labo pusi un ar acīm it kā mēģiniet redzēt aiz muguras, vai kāds jums neseko. Nedaudz atslābinieties un tad pavirziet galvu vēl vairāk, taču bez sāpēm. Lēnām atgriezieties sākumstāvoklī un pildiet vingrinājumu uz otru pusi.
•Pleci grīdā
Nākamos divus vingrinājumus jāpilda stāvus. Stāviet taisni, asteskaulu pavirzot uz priekšu, rokas gar sāniem. Iedomājieties, ka jūsu plecus kāds iesūc grīdā - pavelciet tos uz leju, it kā cenšoties aizsniegt grīdu. Nedaudz atslābinieties un mēģiniet plecus pavirzīt vēl zemāk.
•Pleci pie ausīm
Tad lēnām virziet plecus uz augšu, līdz pat ausīm vai tik, cik ir komfortabli, savukārt ar pakausi mēģināt it kā aizsniegt griestus. Atslābiniet un vēl mazliet paceliet. Iztēlojieties, ka visi skriemeļi sastājas savās vietās!
•Vilciens
Apļojiet plecus uz vienu un tad otru pusi. Mēģiniet izjust katru kustības niansi un uzmanību koncentrēt plecos, izbaudot, ka ķermenis var izkustēties un atslābināties caur kustību.
Beigās lēnām paelpojiet, vēlams arī pastiept rokas uz augšu, līdz ar lēnu ieelpu un nolaist rimti lejā, līdz ar izelpu.
Lielāks ieguvums no vingrinājumiem būs, ja tos pildīsiet, iejūtoties Vesela un jauneklīga cilvēka tēlā - atcerieties, kāds jūs bijāt, kad tāds jutāties - kā stāvējāt, kāda bija gaita, domas. Ar šādu attieksmi vingrinājumi ir iedarbīgāki.
"Sēdoša darba veicējiem vēlams ik pēc 30-40 minūtēm piecelties un mazliet izkustēties, veikt šos un citus vingrinājumus, iesaka Svetlana Sapožņikova, kura novērojusi, ka pildot pilnu vingrojumu kompleksu, kursos cilvēki sākt "augt". "Tā mēs jokojam. Patiesībā cilvēki kursos patiešām mēdz kļūt garāki līdz pat trīs centimetriem, jo normalizējas atstatums starp mugurkaula skriemeļiem," skaidro Svetlana Sapožņikova.