7 kļūdas, ko pieļauj cilvēki, kas cenšas notievēt
Ja vēlies stiprināt veselību un iegūt kārotās ķermeņa aprises, ir svarīgi, lai tavs uzturs būtu pilnvērtīgs un sabalansēts. Ieklausies savā ķermenī un pārliecinies, ka tavi priekšstati par to, kas tam nepieciešams, ir pareizi.
Tu neuzņem pietiekami daudz olbaltumvielu brokastīs
Brokastis, kā zināms, ir īpaši svarīga dienas daļa. Rīta maltītei ir jānodrošina tevi ar vajadzīgo enerģiju un jābūt pietiekami sātīgai, pretējā gadījumā tu drīz vien jutīsi izsalkumu un sāksi našķoties vēl pirms pusdienlaika vai apēdīsi pārmērīgi lielu porciju nākamajā ēdienreizē. Pat tad, ja izvēlies veselīgus produktus, piemēram, graudaugu pārslas ar pienu, tev jābūt drošam, ka uzņem arī pietiekami daudz olbaltumvielu un veselīgo tauku. Pievieno pārslām riekstus, piemēram, mandeļu skaidiņas, vai apēd cieti novārītu olu. Uzturvielas palīdzēs tev ilgāk saglabāt sāta sajūtu un turpināt ēst veselīgi visas dienas garumā.
Tu aizraujies ar uzkodām starp ēdienreizēm
Ja starp brokastīm un pusdienām gaidāmas vairāk nekā četras stundas, tu droši vari apēst kādu veselīgu našķi, kas satur olbaltumvielas vai veselīgus taukus. Ja šo vērtīgo uzturvielu nebūs, tu visticamāk atkal jutīsies izsalcis jau pēc stundas, kā rezultātā apēdīsi pārlieku daudz. Tāpat atceries, ka uzkoda nedrīkst būt papildu maltīte – tās uzturvērtībai būtu jābūt ne vairāk kā 200 kalorijām.
Tu neskaiti kalorijas, ko uzņem, dzerot alkoholu
Ja visu nedēļu būsi ēdis veselīgi, taču brīvdienās pārmērīgos daudzumos lietosi alkoholu, ķermeņa svars nekritīsies. Neaizraujies ar alu un citiem alkoholiskajiem dzērieniem, kā arī īpaši uzmanies no saldajiem kokteiļiem – viena glāze var saturēt pat 800 kalorijas.
Tu ēd salātus pusdienās
Svaigu dārzeņu salāti ar olīveļļu nenoliedzami ir veselīgi, taču, pievienojot tiem grauzdiņus, sieru vai krējuma mērci, maltīte kļūst ievērojami barojošāka. Tāpat neaizraujies ar olīveļļu un citām kalorijām bagātām sastāvdaļām, piemēram, gaļu vai avokado.
Tu izslēdz no ēdienkartes ogļhidrātus
Svarīgākais veselīga uztura priekšnoteikums – sabalansētība. Ogļhidrātu galvenā funkcija ir nodrošināt ķermeni ar enerģiju, savukārt, atsakoties no šīs vērtīgās uzturvielas, tu nesniedz organismam to, kas tam nepieciešams. Ja uzņemsi pietiekami daudz ogļhidrātu un tos visus iztērēsi lietderīgi, tie palīdzēs novērst tauku uzkrāšanos organismā. Neatsakies no ogļhidrātiem! Kombinē tos ar olbaltumvielām un citām vērtīgām vielām, un rezultāts būs daudz efektīvāks.
Tu atsakies no pilnīgi visa, kas nav veselīgs
Tev nav jāpārstāj ēst savi mīļākie produkti pat tad, ja tie ir neveselīgi. Atļaujies tos reizi pa reizei un nelielos daudzumos. Ja izslēgsi iecienītos ēdienus no uztura pavisam, visticamāk jutīsies slikti, un risks atmest ar roku veselīgai ēšanai būs lielāks. Piemēram, ja nespēj dzīvot bez saldumiem, palutini sevi ar kādu našķi īpašos gadījumos – daži gabaliņi šokolādes tavam svaram nenodarīs kaitējumu.
Tu izmēģini populāras diētas
Diētas, kas sola rezultātu pēc desmit dienām, vai uztura plāni, kas paredz ierobežot noteiktas pārtikas grupas, tev nodarīs vairāk kaitējuma nekā labuma. Lai sasniegtu veselīgu svaru un nekaitētu pašsajūtai, tavam uzturam jābūt pilnvērtīgam. Tikai, ieviešot izmaiņas ikdienas ritmā un ieradumos, tev izdosies nomest liekos kilogramus un iegūto svaru saglabāt ilgstoši.