7 dabīgi veidi, kā uzlabot vairogdziedzera veselību
Vairogdziedzeris ir pavisam neliels orgāns, taču tam ir būtiska ietekme uz visu tava organisma darbību. Tas piedalās enerģijas radīšanas procesā, kā arī tas spēj regulēt miega režīmu. Veicot tikai dažas izmaiņas savā dzīvesveidā, tu vari palīdzēt vairogdziedzerim funkcionēt efektīvāk, tā uzlabojot savu pašsajūtu kopumā. Izmēģini šos septiņus dabīgos veidus, kā to paveikt.
1. Iekļauj uzturā jodu
Cilvēka ķermenis neizstrādā jodu pats, tādēļ ir svarīgi to iekļaut uzturā. Joda nepietiekamība organismā ir viens no galvenajiem vairogdziedzera darbības problēmu iemesliem. Produkti, kas satur daudz joda, ir, piemēram, olas, zivis un siers. Parastās sāls vietā izvēlies joda sāli.
2. Izmēģini selēnu
Selēns uztur normālu vairogdziedzera darbību, vienlaikus to atjaunojot. Selēns ir, piemēram, riekstu, saulespuķu sēklu, olu, kuskusa un sēņu sastāvā.
Selēns regulē hormonu sintēzi, kas tādā veidā palīdz kontrolēt vielmaiņu un to, kā ķermenis veido enerģiju.
3. Iekļauj cinku
Cinka nepietiekamība uzturā var izraisīt problēmas hormonu ražošanas procesā. Cinku atradīsi liellopa gaļas, vistas, spinātu, sēklu, Indijas riekstu un melnās šokolādes sastāvā.
4. Papildini uzturu ar magniju
Magnijs ir vēl viens būtisks elements, kas ļauj ķermenim darboties korekti, taču daudziem cilvēkiem ir nepietiekams tā daudzums organismā. Turklāt, ja tu bieži dzer kofeīnu saturošus dzērienus un uzņem uzturā cukurotus produktus, tu laika gaitā samazini magnija rezerves savā organismā.
Nepietiekams magnija daudzums organismā var rosināt svara pieaugumu, izraisīt nogurumu, sausināt ādu un pat palielināt depresijas rašanās risku.
Magniju atradīsi spinātu, kukurūzas, avokado, garneļu, rozīņu, banānu un brokoļu sastāvā.
5. Samazini stresu
Lai arī to, iespējams, ir vieglāk pateikt nekā izdarīt, taču centies izvairīties no situācijām, kas varētu izraisīt stresu. Fiziskas aktivitātes dabīgā veidā palīdz regulēt stresa līmeni, tādēļ regulāri atvēli laiku vismaz nelielai pastaigai vai skrējienam.
Stress izdala hormonu kortizolu, kurš liedz vairogdziedzera izdalītajiem hormoniem iekļūt tava ķermeņa šūnās, tā aizkavējot to normālu darbību.
6. Izvairies no sojas produktiem
Sojas produkti traucē normālai hormonu darbībai, jo to sastāvā ir daudz flavonoīdu, kas kaitē vairogdziedzera darbībai. Flavonoīdi palēnina tā darbību.
7. Pievieno ēdienam kokosriekstu eļļu
Kokosriekstu eļļa tiek izmantota, lai uzlabotu vairogdziedzera darbību, paātrinot hormonu veidošanās procesu. Eļļas sastāvā ir veselīgās taukskābes, kas palīdz regulēt vielmaiņu.