6 pazīmes, kas liecina – tu lieto sev nepiemērotu hormonālo kontracepciju
Hormonālā kontracepcija ir drošs un ērts veids, kā izvairīties no nevēlamas grūtniecības, turklāt daudzveidīgais sortiments ļauj ikvienai sievietei atrast sev piemērotāko risinājumu.
Ņem vērā, ka ne visi hormonālās kontracepcijas veidi ir piemēroti katrai! Ja piedzīvo kādu no šiem nepatīkamajiem simptomiem, pastāsti par tiem savam ginekologam – visticamāk tev nepieciešams izvēlēties citu kontracepcijas metodi.
Neregulāra, stipra asiņošana
Uzsākot jauna hormonālās kontracepcijas veida lietošanu, sievietes nereti sūdzas par neregulāru, stipru asiņošanu un smērēšanos. Šī ir salīdzinoši bieži sastopama blakusparādība visiem hormonālās kontracepcijas veidiem, tai skaitā tabletēm, plāksteriem, riņķiem un injekcijām. Tomēr gadījumā, ja simptomi turpinās ilgāk nekā divus trīs mēnešus, dodies vizītē pie speciālista.
Slikta dūša
Ikvienas sievietes organisms ir atšķirīgs, līdz ar to mākslīgie hormoni uz to iedarbojas dažādi. Ja, lietojot kontracepcijas tabletes, piedzīvo sliktu dūšu un nelabumu, iespējams, tev jāsāk ar mazāku hormonu devu, to pakāpeniski palielinot. Pārrunā situāciju ar savu ginekologu – varbūt tavs kuņģis ir pārlieku jutīgs, un piemērotāka būs kāda cita izsargāšanās metode, vaginālais riņķītis vai zemādas kontracepcija.
Garastāvokļa svārstības
Atsevišķas sievietes ir īpaši jutīgas pret sintētiskajiem hormoniem estrogēnu un progesteronu, ko izmanto teju visos hormonālās kontracepcijas līdzekļos. Ja pastāvīgi piedzīvo garastāvokļa svārstības, jūti skumjas, nomāktību, neizskaidrojamas dusmas un trauksmi, ir vērts izmēģināt cita veida izsargāšanās metodi vai dot priekšroku nehormonālajai kontracepcijai.
Galvassāpes
Katrai izsargāšanās metodei ir neskaitāmas variācijas – dažādi zīmoli, kas satur atšķirīgu hormonu devu. Ja konkrētais kontracepcijas veids tev nav piemērots, vari piedzīvot dažādas blakusparādības, piemēram, galvassāpes, tostarp migrēnu.
Svara pieaugums
Par spīti samērā izplatītam mītam, hormonālajai kontracepcijai nebūt nevajadzētu izraisīt svara pieaugumu. Ja pamani, ka pēc kontracepcijas tablešu lietošanas pēkšņi parādījušies liekie kilogrami, izmēģini citas metodes.
Vēdera pūšanās
Lietojot hormonālo kontracepciju, tu vari piedzīvot nelielu vēdera pūšanos, taču tai vajadzētu būt īslaicīgai un vieglai. Par to, ka izvēlētā kontracepcijas metode nav tev piemērota, liecina dažādi nopietni kuņģa-zarnu trakta darbības traucējumi, piemēram, izteikta vēdera pūšanās, aizcietējumi, pastiprināta gāzu veidošanās un pat kairinātu zarnu sindroms.