Veidi, kā uzlabot vairogdziedzera darbību
Vairogdziedzeris regulē tavu hormonu darbību un miega ciklu, rūpējas par to, lai pilnvērtīgi darbotos orgāni un vielmaiņa, kā arī veic citas nozīmīgas funkcijas, kuru norise ietekmē tavu pašsajūtu un veselību.
Vairogdziedzera darbības traucējumi saistāmi ar virkni veselības problēmu. Ja dziedzeris izdala pārlieku maz hormonu, tu jutīsies noguris un miegains, pieņemsies svarā un būsi nomākts, savukārt, ja hormoni tiks izdalīti pastiprināti, tevi piemeklēs trauksme un aizkaitināmība. Tāpat vairogdziedzera traucējumi veicina dažādas saslimšanas – gremošanas traucējumus, kaulu un locītavu problēmas, ginekoloģiskas kaites un holesterīna līmeņa svārstības.
Lai uzlabotu vairogdziedzera darbību, pievērs uzmanību savai ēdienkartei un ikdienas ieradumiem. Ja nepatīkamie simptomi nepazūd, vērsies pēc palīdzības pie speciālista. Viņš veiks nepieciešamos izmeklējumus, noteiks diagnozi un ieteiks labāko terapiju.
Ēd produktus, kuru sastāvā ir jods
Jodam ir būtiska loma vairogdziedzera hormonu veidošanā un sintēzē. Ja organismam šīs svarīgās vielas trūkst, vairogdziedzeris izstrādā mazāk hormonus, kā rezultātā ievērojami pasliktinās tava pašsajūta. Organisms jodu nespēj izstrādāt, tāpēc vienīgais veids, kā nodrošināt ķermeni ar šo ķīmisko vielu, ir pilnvērtīgs un sabalansēts uzturs. Iekļauj ēdienkartē jūras un okeāna zivis, ūdensaugus un olas.
Iekļauj uzturā produktus, kas bagāti ar selēnu
Dažādi pētījumi apliecina, ka pilnvērtīgai vairogdziedzera darbībai tāpat nepieciešams selēns – ķīmiska viela, kas atrodama riekstos, sēklās, olās, jogurtā, sēnēs un citos produktos. Selēns palīdz aktivizēt hormonus un veidot antivielas, piedalās vielmaiņas procesos, kā arī pasargā vairogdziedzeri no kancerogēnu iedarbības.
Uzņem cinku
Cinks piedalās vielu sintēzē un šūnu augšanas un dalīšanas procesā. Līdz ar citām vērtīgajām vielām tas palīdz vairogdziedzerim darboties optimāli un nodrošina pilnvērtīgu hormonu izstrādi. Cinks atrodams liesā liellopu gaļā, cūkgaļā, vistas gaļā, spinātos, austerēs, sēklās, Indijas riekstos, sēnēs, pupās un maizes izstrādājumos. Nelielu daudzumu cinka satur arī tumšā šokolāde.
Papildini ēdienkarti ar magniju saturošiem produktiem
Ja organismam trūkst magnija, uzņemtais jods nespēj pilnvērtīgi funkcionēt, tādā veidā radot vairogdziedzera darbības traucējumus. Magnija deficīts var izraisīt vairogdziedzera novājināšanos, kam notiekot, tu vari justies noguris un miegains, var palielināties tavs svars un pasliktināties ādas stāvoklis. Magnijs atrodams spinātos, kukurūzā, avokado, garnelēs, rozīnēs, banānos un brokoļos.
Kontrolē stresa līmeni
Stresa laikā ķermenis pastiprināti izdala kortizolu – stresa hormonu, kas kaitē tavai veselībai un izjauc citu hormonu līdzsvaru. Kortizols neļauj vairogdziedzera izstrādātajiem hormoniem nokļūt ķermeņa šūnās, tādējādi traucējot tā pilnvērtīgai darbībai. Atrodi veidu, kā kontrolēt savu stresa līmeni un velti pienācīgu laiku atpūtai. Tāpat neaizmirsti par fiziskajām aktivitātēm – tās ne tikai uzlabos tavu pašsajūtu un veselību, bet samazinās trauksmi un nemieru.