5 labākās ēteriskās eļļas galvassāpju novēršanai
Ēteriskās eļļas ir dabīgs līdzeklis, ko iespējams izmantot pret daudzām dažādām kaitēm, tajā skaitā arī pret galvassāpēm.
Ēteriskā eļļa ir koncentrēts šķidrums, ko iegūst no kāda auga. Tās izmanto aromterapijā. Aromterapijas speciālisti uzskata, ka katrai ēteriskajai eļļai ir savas dziednieciskās īpašības.
Ikvienam no mums ik pa laikam rodas galvassāpes. Protams, aptiekā nopērkami neskaitāmi līdzekļi to ārstēšanai, taču tabletes ne vienmēr būs labākais risinājums, kā arī tām ir blakusparādības.
Iesakām pamēģināt dabīgu līdzekli – ēteriskās eļļas. Ielūkosimies, kuras no tām ir efektīvākās galvassāpju novēršanai.
1. Lavandas eļļa
Lavandas aromāts palīdz iemigt, mazina stresu, trauksmi un depresiju. Tas mazina arī galvassāpes un migrēnas, ko izraisījis stress.
2. Rozmarīna eļļa
Rozmarīna eļļu tradicionāli lieto galvassāpju ārstēšanai un asinsrites uzlabošanai. Tai piemīt pretiekaisuma un sāpju mazinošas īpašības.
3. Piparmētru eļļa
Piparmētras tiek izmantotas alternatīvajā medicīnā jau tūkstošiem gadu. Tā ir viena no populārākajām ēteriskajām eļļām galvassāpju ārstēšanai.
Iemasējot eļļu uz deniņiem un pieres, iespējams atbrīvoties no sāpēm un spriedzes.
Piparmētru eļļas aktīvā sastāvdaļa ir mentols – ir pierādīts, ka tas efektīvi ārstē migrēnas.
4. Kumelīšu eļļa
Kumelīšu tēja tradicionāli tiek dzerta, lai nomierinātu ķermeni un garu. Kumelīšu eļļai ir līdzīga iedarbība.
Tā var mazināt trauksmes un depresijas simptomus. Tā kā galvassāpes bieži rodas trauksmes iespaidā, tad eļļa var efektīvi tās novērst. Eļļai ir arī pretiekaisuma īpašības.
5. Eikalipta eļļa
Visbiežāk eikaliptu izmanto, lai ārstētu aizliktu degunu un mazinātu iekaisumu. Ja galvassāpes radušās iesnu un aizlikta deguna dēļ, eikalipta aromāta ieelpošana varēs tev palīdzēt.
Eikalipta eļļa mazina sāpes un pazemina asinsspiedienu.
Kā pareizi izmantot ēteriskās eļļas?
Ir vairāki veidi, kā efektīvi pielietot ēteriskās eļļas, piemēram:
• Uz deniņiem un pieres. Ēteriskās eļļas obligāti jāsajauc kopā ar nesējvielas eļļu (piemēram, kokosriekstu eļļu), pirms tās uzklāt uz ādas. Tad ar to iespējams masēt deniņus un pieri.
• Eļļas ieelpošana. Paņem kabatlakatiņu un uzpilini uz tā pāris pilītes ēteriskās eļļas. Turi lakatiņu zem deguna un dziļi ieelpo.
• Kompreses. Iemērc dvieli aukstā ūdenī, kuram pievienotas dažas pilītes eļļas. Šādu kompresi var likt uz pieres vai kakla.
• Vannas. Pielej dažas ēteriskās eļļas pilītes karstai vannai.
Svarīgi zināt
Ēteriskās eļļas nepieciešams atjaukt ar nesējvielas eļļu pirms izmantošanas uz ādas. Pretējā gadījumā var rasties kairinājums.
Dažiem cilvēkiem iespējama alerģija pret kādu no eļļām, tādēļ vispirms to uzklāj uz neliela ādas laukuma, lai pārbaudītu tās ietekmi uz tavu ādu. Ja 48 stundu laikā nav novērojama nekāda alerģiska reakcija, tad vari droši to izmantot ārstniecībā.