29. aprīlī notiks tiešsaistes konference "Nieru šūnu karcinoma: diagnoze un ārstēšana 2021"
Šā gada 29. aprīlī no pulkten 14.00 līdz 17.15 notiks tiešsaistes konference "Nieru šūnu karcinoma: diagnoze un ārstēšana 2021", kas domāta visu specialitāšu ārstiem un ko organizē Latvijas Onkologu asociācija un Latvijas Urologu asociācija. Dalība tiešsaistes konferencē ir bez maksas un tās apmeklētājiem tiks piešķirti 2,2 Tālākizglītības punkti (TIP).
Konferences tēmas: "Modernā patoloģija. Nieru šūnu karcinomas precīza diagnoze" (Doc., Dr.med. Māris Sperga no RAKUS Patoloģijas centra), "Mūsdienu nieres vēža radioloģiskā diagnostika" (Dr.med. Arta Strazdiņa no RAKUS Latvijas Onkoloģijas centra).
Konferencē piedalīsies arī citu valstu speciālisti: Dr. Aušra Garnelīte no Lietuvas Nacionālā Patoloģijas centra Viļņā sniegs ieskatu par nieru šūnu karcinomu aktuālo stāvokli Lietuvā no patologa perspektīvas. Prof., PhD Milans Hora no Kārļa Universitātes Medicīnas fakultātes un Pilzenes Universitātes slimnīcas Čehijas Republikā dalīsies pieredzē par nieru šūnu karcinomas mūsdienīgu ķirurģiju. Par sistemātiskas nieru šūnu karcinomas ārstēšanas ainu stāstīs Dr. Dāniels Heinrihs no Ākešhūsas Universitātes slimnīcas Norvēģijā.
RAKUS Onkoloģijas centra pārstāvis un Latvijas Onkologu asociācijas vadītājs asoc. prof., Dr. med. Jānis Eglītis skaidro, ka līdztekus onkoloģijas speciālistiem konferences auditorija noteikti varētu būt urologi, kas pamatā ar to nodarbojas, un uroloģijas jomas ļaundabīgie audzēji pamatā ir trīs - nieru vēzis, urīnpūšļa vēzis un priekšdziedzera vēzis. Šie trīs audzēji arī sastāda gandrīz 30% no visiem ļaundabīgajiem audzējiem, un tā ir diezgan nozīmīga daļa. Turklāt tendence ir tāda, ka šo audzēju īpatsvars pieaug.
Līdztekus urologiem noteikti konferences auditorija varētu būt arī veselības aprūpes personāls - medmāsas vai radiologu asistenti, tāpat tie varētu būt ģimenes ārsti, lai pacienti, kam ir metastāstiskā slimība, netiktu norakstīti, bet gan ātrāk tiktu sūtīti uz centriem, tiktu papildus izmeklēti un saņemtu modernos medikamentus un tiktu sekmīgi arī ārstēti. Konference varētu būt saistoši arī citiem ārstiem un speciālistiem.
Autors: Programma
"Baltijas reģions joprojām ir 2. vietā pasaulē aiz Čehijas Republikas nieres vēža saslimstības un mirstības ziņā. Šī starpdisciplinārā konference ir ļoti aktuāla, jo nieres vēža ārstēšana gan ķirurģiskā, gan sistēmiskā pēdējos gados ir ļoti progresējusi - arī Latvijā! Tāpēc domāju, ka nieres vēža aktuālo jautājumu apspriešana dažādu nozoloģijas nozaru pārstāvju vidū sniegs ievērojamus praktiskus padomus un uzlabos Latvijas pacientiem pieejamo ārstēšanu," uzsver Latvijas Urologu asociācijas prezidents, Dr. Pēteris Vaganovs.
"Konferences saturā būs mūsdienīga nieru audzēju diagnostika - ne tikai radioloģiskā, bet arī patoloģiskā, morfoloģiskā. Un otrs virziens - ārstēšanas iespējas, kur līdz šim pamata ārstēšanas metode ir ķirurģiskā, bet mūs interesē arī sistēmiskā jeb ķīmijterapija, kad nieru vēža gadījumā pat pie ceturtās stadijas, kad ir slimības progresija vai novēlota diagnostika, ar medikamentiem pacienti spēj diezgan ilgi būt sabiedrībā, strādāt un darboties. Piemēram, ir zināmi gadījumi ar pacientiem no 2014.gada, kas dzer tabletes un dzīvo, kas agrāk nebija vispār iespējams," informē Dr. med. Jānis Eglītis.
Nieru vēzis ir viens no 10 izplatītākajiem audzējiem valstī, un tā ķirurģiskā ārstēšana ir būtiski izmainījusies vai arī ir samazinājies ir operāciju apjoms, pateicoties tam, ka iedzīvotāji veic profilaktiskus izmeklējumus, kas visbiežāk ir vēdera dobuma ultraskaņa, un tad attiecīgie veidojumi tiek pamanīti asimptomātiski. "Un ja nieru audzēji ir nelieli, lokalizējas ierobežotā nieru apjomā, tad ir iespējams veikt arī orgānus saudzējošas operācijas, kādu ir arvien vairāk, un vairs nav standarta, ka uzreiz nieri izoperē, bet tā vietā veic nieres bojātās daļas izgriešanu, sašūšanu, un šī niere funkcionē," skaidro J. Eglītis.
Viņš papildina, ka vēl viena no iezīmēm ķirurģiskajā ārstēšanā ir tāda, kad arvien vairāk šīs operācijas veic minimāli invazīvi, respektīvi, ar laparoskopisko pieeju. Arī Latvijā nieri saglabājošo operāciju skaits gadu no gada pieaug.
Savu dalību tiešsaistes konferencē "Nieru šūnu karcinoma: diagnoze un ārstēšana 2021" speciālistiem iespējams reģistrēt līdz 28. aprīļa plkst.12.00. Reģistrācijas anketa šeit
Vairāk par pasākumu uzzini: http://www.onkologi.lv/aktualitate/tiessaistes-konference-nieru-sunu-karcinoma-diagnoze-un-arstesana-2021/ un www.facebook.com/onkologilv
Konference notiks failiem.lv konferenču platformā. Pieslēgšanās saite un instrukcijas īsi pirms pasākuma norises tiks izsūtītas tikai reģistrētajiem dalībniekiem.