medicine.lv skaitļos

Lietotāji online130
Aktīvie uzņēmumi12206
Nozares raksti1448
Ekspertu atbildes21477
27. novembrī notiks izglītojošs vebinārs ārstniecības personām "Rehabilitācijas nozīme onkoloģisko pacientu aprūpē" : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

27. novembrī notiks izglītojošs vebinārs ārstniecības personām "Rehabilitācijas nozīme onkoloģisko pacientu aprūpē"

Freepik.com/ freepik
Foto: Freepik.com/ freepik

“Neatvēlot budžeta līdzekļus efektīvai vēža pacientu rehabilitācijai, kā tas jau gadiem notiek Latvijā, samazinās diganostikā un ārstēšanā ieguldītās valsts naudas atdeve, ko nedrīkst pieļaut,” atzīst Latvijas Onkoloģijas pacientu organizāciju apvienības Onkoalianse valdes locekle Olga Valciņa.

Kaut gan Veselības ministrija onkoloģiju ir noteikusi par prioritāti un notiek uzlabojumi, situācija onkoloģisko pacientu rehabilitācijā joprojām ir kritiska. Jaunajā vēža ārstēšanas plānā jeb Onkoplānā 2022.-2024. gadam papildu finansējums šim mērķim nav paredzēts. Tāpēc daudziem tūkstošiem vēža pacientu arī turpmāk tiek liegta iespēja pilnvērtīgi atgriezties dzīvē pēc slimības, operācijas vai uzlabot dzīves kvalitāti slimības laikā, norāda O. Valciņa.

Lai sekmētu izpratni par rehabilitācijas nozīmi onkoloģisko pacientu aprūpē un diskutētu par šī procesa efektīvu organizēšanu, Onkoalianse, Latvijas Rehabilitācijas profesionālo organizāciju apvienība (LRPOA) un Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) Rehabilitācijas klīnika 27. novembrī organizē izglītojošu vebināru tiešsaistē veselības aprūpes profesionāļiem "Rehabilitācijas nozīme onkoloģisko pacientu aprūpē".

“Onkoloģisko pacientu rehabilitācija ir ļoti svarīgs sabiedrības veselības jautājums visās attīstītajās valstīs. Vēža pacientu skaits pieaug gan globāli, gan Latvijā, jo vēzi mūsdienu medicīna spēj atklāt arvien agrāk, uzlabojas ārstēšanas rezultāti un  vēža pacientu mūža ilgums. Taču vienlaikus palielinās onkoloģisko pacientu skaits ar ļoti daudzveidīgiem funkcionēšanas traucējumiem - fiziskiem, emocionāliem, kognitīviem u.c. Ja šiem pacientiem valsts nespēj nodrošināt efektīvu rehabilitāciju, diemžēl diagnostikā un ārstēšanā ieguldītās naudas atdeve samazinās. Valsts vēža slimnieku ārstē un daudzos gadījumos veiksmīgi, bet pēc tam liedz pilnvērtīgi atgriezties sabiedrībā - strādāt, maksāt nodokļus, audzināt bērnus,” uzsver O.Valciņa.

Kā norāda RSU prof. Aivars Vētra, LRPOA prezidents, gan onkoloģisko slimību ārstēšanas laikā, gan ļoti bieži  pēc ārstēšanas dzīves kvalitāte vēža slimniekiem ierobežoto funkcionēšanas spēju dēļ vairs nav tik augsta kā pirms saslimšanas. Ļaundabīgie audzēji ir arī viens no galvenajiem invaliditātes cēloņiem - Latvijā 24% pieaugušo pirmreizējās invaliditātes cēlonis 2019. gadā bija ļaundabīgie audzēji, liecina Veselības ministrijas dati.

Lai uzlabotu rehabilitācijas pieejamību onkoloģiskajiem pacientiem, svarīgs ir netikai finansējums, bet arī zināšanas, kas Latvijā vēža pacientu ārstniecības procesā iesaistītajiem pietrūkst, atzīst A. Vētra.

Tāpēc Latvijas II Nacionālā rehabilitācijas kongresa laikā 27. novembrī no plkst. 9-13 tiek plānots īpaša sēde – tiešsaistes bezmaksas vebinārs par to, kas ir onkoloģiskā rehabilitācija, kāpēc tā ir svarīga un kā šo procesu būtu jāorganizē Latvijā. Uz pasākumu aicināti ne tikai rehabilitācijas speciālisti, bet arī onkologi, ģimenes ārsti un pacientu pārstāvji.

“Latvijā ir jāpanāk tāda sistēma, lai, izrakstoties no stacionāra, nevis pacientam vai viņa tuviniekiem jāsāk meklēt, kur iet un kā turpināt atlabšanu, bet pacients nonāk profesionālas multidisciplināras komandas uzraudzībā, saņem saskaņotu ārstēšanas un rehabilitācijas plānu vismaz nākamajiem 3-6 mēnešiem ar koordinatoru, kas uzrauga procesu, ja vajag, piezvana, atgādina un palīdz ātrāk atveseļoties,” uzsver O. Valciņa.

Vairāk par vebināru "Rehabilitācijas nozīme onkoloģisko pacientu aprūpē" var uzzināt šeit.

Lai pieteiktos dalībai vebinārā un saņemtu pieejas saiti, reģistrēties var līdz 27. novembrim pulksten 9.00 šeit, izvēloties kategoriju “Citi interesenti” un promocode ailē ievadot kodu: onkorehab.

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Haimorīts – deguna blakusdobuma iekaisums

Haimorīts – deguna blakusdobuma iekaisums

Mūsdienās visus akūtus deguna blakusdobuma iekaisumus apzīmē ar terminu "akūts rinosinusīts", ko tautā vairāk atpazīst kā haimorītu, taču "haimorīts" apzīmē tikai augšžokļa dobuma iekaisumu. Par haimorīta simptomiem un ārstēšanu stāsta LOR Klīnikas otolaringologs Kristaps Dambergs.

Lai pacients viegli atrod ārstu: SEO medicīnas pakalpojumu vietnēm

Lai pacients viegli atrod ārstu: SEO medicīnas pakalpojumu vietnēm

Jebkuram veselības aprūpes uzņēmumam vai ārstu praksei vieglāk komunicēt ar saviem pacientiem, izveidojot tīmekļa vietni. Pastāstīsim, kādai tai jābūt, lai pēc iespējas ātrāk jūs atrastu ne vien klienti, kuri jau zina par jums, bet arī tie, kuri meklētājprogrammās ieraksta noteiktus atslēgvārdus.

Video

Izglītojošā video aicina pievērst uzmanību ādas veselībai (VIDEO)

Izglītojošā video aicina pievērst uzmanību ādas veselībai (VIDEO)

Noslēdzot šī gada melanomas modrības kampaņu “Dzimumzīmei vajag uzmanību”, melanomas pacientu atbalsta biedrība “Soli priekšā melanomai” ir sagatavojusi izglītojošu video, kāpēc ikvienam ir svarīgi veikt ķermeņa ādas pašpārbaudes un kā laikus atklāt bīstamo ādas vēzi.

Produktu testi

Testa rezultāti: GLYCOMUNE IMMUNO imūnsistēmas stiprināšanai

Testa rezultāti: GLYCOMUNE IMMUNO imūnsistēmas stiprināšanai

Oktobrī/ novembrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Honestum" piedāvāja testēt GLYCOMUNE IMMUNO – uztura bagātinātāju imūnsistēmas stiprināšanai. 

Maska sejas un kakla ādai Riox NEO CO2 Carbon Mask

Maska sejas un kakla ādai Riox NEO CO2 Carbon Mask

Decembrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Baltic Beauty Prof" piedāvā testēt masku sejas un kakla ādai Riox NEO CO2 Carbon Mask.

CELLTERMI PEPTOSOME REPAIR ESSENCE MIST – izsmidzināms līdzeklis ādas atjaunošanai un intensīvai mitrināšanai

CELLTERMI PEPTOSOME REPAIR ESSENCE MIST – izsmidzināms līdzeklis ādas atjaunošanai un intensīvai mitrināšanai

Novembrī un decembrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Baltic Beauty Prof" piedāvā testēt ādu atjaunojošu izsmidzināmo līdzekli CELLTERMI PEPTOSOME REPAIR ESSENCE MIST.

"BestBerry Skincare" ādas labsajūtai, skaistumam un veselībai

Novembrī un decembrī Medicine.lv sadarbībā ar "BestBerry" piedāvā testēt "BestBerry Skincare" kosmētiku ādas labsajūtai, skaistumam un veselībai.

Izstāsti Latvijai veselības receptes

"Unifarma Herbals": Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

UNIFARMA HERBALS – tradicionāli un dabiski produkti jūsu veselībai! Mūsdienu pasaulē skaistums un labsajūta ir būtiskas sastāvdaļas. Skaistums, tā ir iekšēja sajūta, kas ir jūsu labākais pārliecības avots. Jūs esat savas iekšējās pasaules veidotājs un, ietekmējot savu iekšējo pasauli, jūs ietekmēsiet arī apkārtējo.

 

AS "Sirowa Rīga": Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

AS

AS "Sirowa Rīga", kas ir lielākais profesionālās matu kosmētikas vairumtirgotājs, pārstāv tādus pasaulē zināmus zīmolus kā "Wella Professionals", "Kadus Professional", "Nioxin", "Sebastian Professional" un "System Professional".