26. novembrī notiks veselības aprūpes datu digitalizācijai veltīts starptautisks tiešsaistes samits
Rīt, 26. novembrī, tiešsaistē ikvienam interesentam būs iespēja vērot veselības aprūpes datu digitalizācijai veltītu samitu "Health Data Summit Riga 2021: Digital Leap For Improved Patient Care”. Tā laikā veselības nozares eksperti, tostarp Latvijas Republikas veselības ministrs Daniels Pavļuts, Dānijas veselības ministrs Magnuss Heunike, "Intel" veselības un dzīvības zinātņu globālais mākslīgā intelekta vadītājs Prašants Šahs un citi diskutēs par nepieciešamību pēc efektīvas, uz pacientu orientētas veselības aprūpes datu stratēģijas. Dalība tiešsaistē ikvienam interesentam ir bez maksas www.healthdatasummitriga.eu.
Pacients un tā intereses vienmēr ir bijušas veselības aprūpes centrā. Tomēr veselības aprūpes procesā bieži tieši pacienti ir tie, kas ne vienmēr saņem pietiekami daudz informācijas, uzmanības un līdzcietības. Covid-19 pandēmija ir izgaismojusi nepieciešamību pēc veselības aprūpes digitalizācijas, kā arī jaunu digitālo risinājumu ieviešanas un to savstarpējas mijiedarbības, uzlabojot visa sektora darbību un sniedzot pilnvērtīgu veselības aprūpi pacientiem tad, kad tas nepieciešams. Tas iespējams, pateicoties mūsdienu tehnoloģijām un pieejai kvalitatīviem datiem. Tieši šie stūrakmeņi palīdz pietuvoties personalizētiem un uz rezultātiem orientētiem pakalpojumiem, kas fokusējas uz to vai ārstēšanas procesā uzlabojusies pacientu veselība, nevis – atspoguļo pakalpojuma sniedzēja produktivitāti un ieteicamās aprūpes standartu ievērošanu.
Latvijas Republikas veselības ministrs Daniels Pavļuts: “Veselības aprūpes galvenais uzdevums ir rūpes par cilvēku veselību. Esam priecīgi, ka jau otro gadu pēc kārtas, piedaloties ekspertiem no visas pasaules, varam diskutēt par to, kā ar tehnoloģiju un inovāciju palīdzību uzlabot pacientu, veselības aprūpes speciālistu un pētnieku ikdienu. Pārdomāta un droša datu izmantošana ir viens no stūrakmeņiem mūsdienīgas veselības aprūpes nozares ilgtermiņa attīstībai.”
Samita dalībnieki vērtēs, kā nodrošināt piekļuvi pacienta veselības datiem, kā tie var atvieglot veselības aprūpes speciālistu darbu un uzlabot sniegto pakalpojumu kvalitāti, kā arī – kā šos datus izmantot veselības inovāciju projektos. Tāpat tiks apskatīts, kā privātā un valsts sektora mijiedarbība var paātrināt inovāciju ieviešanu veselības aprūpes nozarē. Varēsim vērot arī inovatīvas veselības aprūpes piemērus, kas panākti, izmantojot jaunākās tehnoloģijas.
“Mums, pacientiem, ir ļoti svarīgi, lai kvalitatīva veselības aprūpe būtu pieejama efektīvi, ātri un īstajā vietā. Digitālie risinājumi ir veids, kā to panākt. Kopš pagājušā gada samita mēs daudz atklātāk runājam par izaicinājumiem veselības aprūpē un joprojām mācāmies, kā sadarboties, lai rastu labākos risinājumus. Šis samits ir iespēja ikvienam iepazīties ar dažādu medicīnas jomu un valstu speciālistu viedokļiem. Viņi izcels labākos nozares piemērus, cenšoties kopīgi atrisināt lielākās problēmas,” saka Latvijas pacientu organizāciju tīkla dibinātāja un Latvijas Reto slimību alianses prezidente Baiba Ziemele.
Samitā piedalīsies dažādi vietēja un starptautiska līmeņa veselības nozares speciālisti un līderi, tajā skaitā Latvijas Republikas veselības ministrs Daniels Pavļuts, Dānijas veselības ministrs Magnuss Heunike (Magnus Heunicke), Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Valts Ābols, "Intel" korporācijas veselības un dzīvības zinātņu globālais mākslīgā intelekta vadītājs Prašants Šahs (Prashant Shah), "WorldUpstart Corp" dibinātāja un izpilddirektore Karina Sotnika, "Microsoft ETTA" veselības aprūpes nozares vecākais vadītājs Endrū Varingtons (Andrew Warrington), Eiropas Komisijas veselības un pārtikas nekaitīguma ģenerāldirektorāta Veselības sistēmu un produktu nodaļas direktors Andržejs Riss (Andrzej Rys) un daudzi citi.
Ar pacienta pieredzes stāstiem dalīsies Plaušu vēža pacientu un tuvinieku biedrības valdes loceklis Harijs Gals, kā arī Pasaules Hemofilijas federācijas valdes locekle un Latvijas Reto slimību alianses prezidente Baiba Ziemele.
Samitā piedalīsies arī vairākas organizācijas, kas dalīsies pieredzē par digitālo projektu reālo ietekmi uz pacientu dzīvi:
- Latvijā veidotās, digitālās insulta pacientu rehabilitācijas programmas “Vigo Health” izpilddirektors Kristaps Krafte,
- Uzņēmuma “VREACH”, kas palīdz mediķiem ar virtuālo realitāti ārstēt bērnus ar garīgās attīstības traucējumiem, dibinātāja un izpilddirektrore Marina Petrakova,
- Igaunijas uzņēmuma “Health Founders” dibinātājpartneris Sims Sāre (Siim Saare) kas palīdz jaunajiem uzņēmumiem attīstīt inovatīvas idejas veselības aprūpes nozarē.
Dalība tiešsaistes samitā ir bez maksas, ar iepriekšēju reģistrāciju. Plašāka informācija par samitu un tā programmu pieejama vietnē: http://www.healthdatasummitriga.eu.
"Health Data Summit Riga 2021: Digital Leap For Improved Patient Care” tiešsaistes samitu organizē Veselības ministrija, Nacionālais veselības dienests un Amerikas Tirdzniecības palāta Latvijā sadarbībā ar "Novartis Baltics", “Microsoft Latvia“ un "Roche Latvija". Samita partneri: “Janssen Latvia” un “Medtronic”. Notikuma sponsori: “AbbVie” un “Amgen”.