10 veselībai kaitīgi ieradumi, ko ik dienu pieļauj biroju darbinieki
Slēgtas telpas, garas darba stundas un ilgstoša sēdēšana pie datora, kā zināms, nav labvēlīga vide veselībai. Turklāt vairums biroju darbinieku pastāvīgi pieļauj virkni kaitīgu ieradumu, tādējādi nopietni apdraudot savu pašsajūtu un veicinot dažādas saslimšanas. Pievērs uzmanību savai darba rutīnai un parūpējies par savu drošību darbavietā!
Tu atsakies no brokastīm
Tu labprātāk paguli nedaudz ilgāk un pēc tam, steidzoties uz darbu, tev nereti neatliek laika brokastīm. Iespējams, tev šķiet, ka no rītiem nejūti izsalkumu un droši spēj iztikt bez maltītes līdz pat pusdienlaikam. Tomēr, ja visu rīta cēlienu iztiksi ar vienu kafijas tasi vai neēdīsi nemaz, tas ietekmēs ne tikai tavā pašsajūtu, bet arī darbaspējās. Brokastis atmodina tavu vielmaiņu un sniedz enerģiju, savukārt, izlaižot šo svarīgo ēdienreizi, tu jutīsies noguris un miegains. Turklāt ilgtermiņā tu šādi veicini liekā svara veidošanos un citas veselības problēmas.
Ja brokastis nav tava mīļākā ēdienreize, izvēlies kaut ko ātri un viegli pagatavojamu, piemēram, pilngraudu musli vai grieķu jogurtu ar augļiem. Īpaši veselīga būs auzu pārslu putra – ja steidzies, to iespējams pagatavot, paralēli veicot citus darbus.
Tu atbalsti seju rokās
Atsevišķi pētījumi apliecina, ka liela daļa biroju darbinieku pieskaras sejai vidēji 18 reizes stundā. Šis ieradums ļauj uz sejas nokļūt neskaitāmiem kaitīgiem mikroorganismiem un baktērijām, kas var viegli radīt dažādas sejas ādas problēmas, piemēram, izsitumus.
Tu pusdieno pie darbagalda
Tavam prātam ir nepieciešams atpūsties. Ja pusdienosi turpat, pie datora, jau pavisam drīz ievērojami mazināsies tavs enerģijas līmenis un produktivitāte. Turklāt šādi tu veicini aptaukošanos, kāju vēnu problēmas, kā arī citas veselības problēmas. Izmanto pusdienlaiku īsai pastaigai vai vismaz daļu laika pavadi ārpus biroja telpām – nedaudz atpūtinot saspringtās smadzenes, tev pēc tam izdosies paveikt daudz vairāk.
Tu ieņem nepareizu sēdēšanas pozu
Ja pastāvīgi esi saliecies, tavi pleci atrodas uz priekšu, bet dators ir zemāk nekā acu augstumā, tava strādāšanas poza kaitē tavai veselībai. Tava ķermeņa augšdaļa nemitīgi ir saspringta, tādējādi veicinot dažādas kakla, plecu un sprandas problēmas. Turklāt zinātnieki norāda, ka sakumpusi poza spēj pasliktināt tavu noskaņojumu.
Tu pieskaries acīm
Berzējot acis vai ar pirkstiem tīrot izsmērēto kosmētiku, tu traumē plāno ādu ap acīm. Berzes rezultātā acs audos rodas mikroskopiskas asaras, kas veicina novecošanos, tiek bojāti plakstiņu kapilāri, kā rezultātā šeit pēc kāda laika var parādīties nelielas, sīkiem diedziņiem līdzīgas vēnas, un traumēti kapilāri, kas atrodas zem acīm, radot tumšus lokus.
Tu visu dienu sēdi
Mazkustīgs dzīvesveids, proti, astoņas stundas pie biroja galda, palielina diabēta un sirds slimību risku, veicina aptaukošanos, kā arī nodara kaitējumu tavai mugurai.
Celies no galda, cik vien bieži iespējams. Ja tev ar kādu jārunā, aizej pie viņa, nevis izmanto tālruni, ik pēc noteikta laika centies piecelties, lai nedaudz izkustinātu saspringtos muskuļus, stāvi kājās, runājot pa tālruni, un veic citas darbības.
Apmeklējot labierīcības, tu ņem līdzi viedtālruni
Interneta portāla Huffington Post aptauja, apliecina, ka puse respondentu vecumā no 18-29 gadiem, apmeklējot labierīcības, ņem līdzi savu tālruni. Tādējādi uz tavām rokām, tālruņa un vēlāk uz darba galda nonāk milzīga papildu deva baktēriju, kas var veicināt dažādas saslimšanas.
Tu nepaliec mājās, ja jūties slikti
Ja esi slims, bet tik un tā dodies uz darbu, tu ne tikai apdraudi savus kolēģus, bet arī nodari kaitējumu pats sev. Neļaujot ķermenim atpūsties, tas ar slimību cīnīsies daudz ilgāk, turklāt šādi palielinās dažādu nepatīkamu komplikāciju iespējamība.
Tu sēdi ar sakrustotām kājām
Pārāk ilga sēdēšana ar sakrustotām kājām var izraisīt muguras un kakla sāpes, paaugstināt asinsspiedienu un radīt kāju vēnu problēmas. Cik bieži vien iespējams, centies ieņemt tādu pozu, lai tavi ceļgali un potītes veidotu 90 grādu leņķi.
Tu ņem darbu līdzi uz mājām
Ja strādājot pavadi arī visu vakaru, regulāri veic ar darbu saistītus telefona zvanus un pastāvīgi pārbaudi savu e-pastu arī vakaros un brīvdienās, tev draud izdegšana. Ķermenis nespēj darboties nepārtrauktā režīmā un paciest hronisku stresu, ko rada nemitīgais stress. Atvēli atpūtai vismaz pāris vakarus nedēļā.