Viedoklis: Rūpes par darbinieka mentālo veselību – vai un ko iegūst darba devējs?
Mentālās veselības jautājums nereti tiek aktualizēts rudenī – gada tumšākajā laikā, kad laikapstākļi Latvijā nelutina, un tas tiešā veidā ietekmē arī mūsu mentālo labsajūtu. Tomēr arī vasaras sākums ir piemērots laiks, lai uzsāktu veselīgus ieradumus.
Kurā vecumā olbaltumvielas ir svarīgākas? Skaidro eksperti
Līdz ar vecumu cilvēka ķermenim ir nepieciešams par aptuveni 50% vairāk olbaltumvielu nekā jaunībā, jo tās palīdz saglabāt muskuļu masu un palēnināt kaulu masas zudumu, vienlaikus pietiekams proteīna daudzums palīdz saglabāt imunitāti un paātrināt atveseļošanos, skaidro eksperti.
Latvijas Reto slimību alianse izveidojusi Izaicinājumu spēli un mācību materiālu par pacientu tiesībām un pienākumiem
Lai atvieglotu pacientu un ārstniecības personu sadarbību, Latvijas Reto slimību alianse izveidojusi izglītojošu nodarbību – Izaicinājumu spēli “Pacientu tiesības un pienākumi” un laidusi klajā tāda paša nosaukuma mācību materiālu.
Miermīlīgi, bet dzīvībai bīstami – kā vasaras sezonā sadzīvot ar iršiem, lapsenēm un citiem dzelošiem kukaiņiem?
Klāt vasara, un līdz ar to arī dārza darbi, atpūta brīvā dabā, atvērti logi un basas kājas. Teju katram ir gadījies savā ceļā sastapt izbiedētu biti, lapseni vai irsi, kuru dzēliens var būt ne vien sāpīgs, bet alerģiskiem cilvēkiem – arī dzīvībai bīstams.
Prestižo Ilmāra Lazovska balvu par nozīmīgu ieguldījumu medicīnas attīstībā saņēmusi profesore Dace Gardovska
Latvijas Ārstu biedrības (LĀB) prestižo apbalvojumu par nozīmīgu ieguldījumu medicīnas attīstībā – Profesora Ilmāra Lazovska balvu vakar Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) aulā saņēma Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) Bērnu slimību klīnikas vadītāja, pediatre prof. Dace Gardovska.
VIEDOKLIS: Latvijas veselības apdrošināšanas nozare – aktuālās tendences un inflācijas ietekme
Inflācijas dēļ pagājušajā gadā piedzīvojām rekordlielu cenu kāpumu, kas ietekmējis nevienu vien darbības sfēru. Cenu kāpums novērojams arī veselības aprūpes nozarē, kas, savukārt, ietekmējis apdrošinātāju piedāvātās veselības apdrošināšanas polises.
Rīgas Austrumu slimnīcā diskutē un dalās pieredzē par tuberkulozes pacientu ārstēšanu un aprūpi
Pagājušajā nedēļā, divas dienas - 29. un 30. maijā Rīgas Austrumu slimnīcas Pasaules Veselības organizācijas (PVO) sadarbības centra multirezistentas tuberkulozes ārstēšanas pētniecībā un izglītības veicināšanā pārstāvji piedalījās starptautiskā seminārā par tuberkulozes pacientu aprūpes kaskādi un ārstēšanas līdzestības veicināšanu...
Kas ir pseidomiopija un kā mazināt tās simptomus? Skaidro farmaceite
Konstatējot, ka redze pēdējā laikā ir pasliktinājusies un, tālumā skatoties, attēls rādās miglains un izplūdis, cilvēks dodas pie optometrista vai oftalmologa, speciālists veic dažādus testus un secina – jums ir pseidomiopija! Kas ir pseidomiopija, kādu ietekmi uz redzi atstāj pārslodze un kā mazināt nepatīkamos ...
Medicīniskais papilduzturs – palīgs vēža pacientiem cīņā ar smago slimību
Slimību profilakses un kontroles centra dati liecina, ka Latvijā šobrīd dzīvo vairāk nekā 80 000 cilvēku, kuriem viņu dzīves laikā noteikta diagnoze – vēzis. Vēža ārstēšanas efektivitāte, kā arī cilvēka mūža paildzināšana, galvenokārt atkarīgi no atbilstoši piemērotas terapijas.
Kā palīdzēt, ja ir ļoti sausa roku āda? Reklāmraksts
Dažkārt roku āda ikdienā tiek pakļauta nevajadzīgiem mehāniskiem un ķīmiskiem kairinājumiem, kā rezultātā āda var kļūt sausa, sākt sprēgāt un lobīties. Kā kopt roku ādu ikdienā?
Aptauja: Pusei aptaujāto iedzīvotāju sociālās aktivitātes aizvadītajos piecos gados ir samazinājušās; gados jaunākie jūtas vientuļāki
Pandēmijas laikā dažādu iedzīvotāju grupu vidū sociālā izolācija un vientulība varētu būt pieaugusi. Veicamas aptaujas un pētījumi, lai veidotu un īstenotu sabiedrības veselības pasākumus, kuri šīs nevēlamās tendences ietekmi uz veselību mazinātu.
Ko darīt, ja pazudusi balss, un kā profilaktiski parūpēties par kakla veselību?
Hokeja čempionāts spoži aizvadīts, jūtot līdzi gan ar sirdi, gan balsi. Tiesa gan, daudziem līdzi jušanas priekā to sanācis stipri pārslogot. Taču vasaras sezona ar Dziesmu svētkiem, kas vienos tūkstošiem balsu, un daudziem mūzikas festivāliem vēl tikai priekšā. Kā atkal nepazaudēt balsi un ...
Medicīnas, IT un inženierzinātņu studenti sāk izstrādāt inovatīvus risinājumus vēža diagnoastikai
2023. gada 6. jūnijā–7. jūnijā pulksten 16.00 Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) tiks atklāta jaunā medicīnas tehnoloģiju attīstības programma INNO HEALTH HUB, kurā septiņu mēnešu laikā studenti attīstīt inovatīvus risinājumus lielo datu vai genomu datu izmantošanai vēža diagnostikā.
VM: Mediķu piesaistei darba vietām reģionos papildus novirza 1,4 miljonus eiro, prioritāri ģimenes ārstu praksēm
Ņemot vērā ārstniecības personu izrādīto interesi, kā arī aktuālo cilvēkresursu trūkumu ārstniecības iestādēs ārpus Rīgas, mediķu piesaistei darba vietām reģionos papildus novirzīti 1,4 miljonus eiro, prioritāri ģimenes ārstu praksēm.
VM: Jaunajā mācību gadā ”Māszinību” programmā augstskolās būs papildu budžeta vietas
Jaunajā mācību gadā augstskolās “Māszinību” programmā būs par 296 valsts budžeta apmācību vietām vairāk, nodrošinot iespēju lielākam studentu skaitam apgūt māsas profesiju. 2023.gadā papildus piešķirtais valsts budžeta finansējums ļaus uzņemt kopumā 718 studējošos “Māszinību” programmā.
Tiesībsargs: Valdība kavējas izskatīt Veselības ministrijas piedāvātos risinājumus zāļu cenu samazināšanai
Zāļu cenas Latvijā ir vidēji augstākas nekā citās Eiropas Savienības valstīs. Valdība, neskaidrojot iemeslus, kavējas izskatīt un apstiprināt Veselības ministrijas piedāvātos risinājumus zāļu cenu samazināšanai.
Viedoklis: Pacienta datu nepieejamība – kāpēc turpinām ar to samierināties?
Vai jūs kā pacients apzināties savu vērtību? Un vajadzības? Vai protat pajautāt, palūgt, ja vajadzīgs - pat pieprasīt to, kas jums nepieciešams? Un vēl - vai orientējaties medicīnas terminos un stresa situācijās labi uztverat jaunu informāciju? Vai jums patīk, ja lēmumi tiek ...
Padomi drošākam vasaras brīvlaikam: Iesaka ģimenes ārste un farmaceits
Skolēnu ilgi gaidītais vasaras brīvlaiks ir klāt! Laiks, kad vairāk kustēties, priecāties, sportot un piedalīties visdažādākajās aktivitātēs. Vienlaikus vecākiem šis periods var sagādāt papildu bažas un satraukumus, jo aktivitātes var palielināt dažādus traumu riskus.
Rīgas Austrumu slimnīcā norisinājās vērienīgas civilmilitārās mācības PANACEJA 2023 (FOTO)
Piektdien, 2. jūnijā, Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā norisinājās civilmilitārās mācības, kuru ietvaros saskaņā ar mācību scenāriju - pēc vairākām secīgām liela mēroga katastrofām Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikā tika nogādāti 79 cietuš...
Kāpēc bērnam svarīgi veikt redzes skrīningu? Skaidro optometriste (INTERVIJA)
Īstenojot bērnu redzes skrīningu, iespējams savlaicīgi konstatēt redzes veselības problēmas, kuras bieži atspoguļojas pārmaiņās bērna uzvedībā. Tāpat tas ļauj pētīt un analizēt tendences dažāda vecuma sabiedrībā, un bērniem tāda laikmeta sērga ir pārspīlēta viedierīču ...
100% alvejas gels un izsmidzināms nomierinošais losjons “Aloe First” Reklāmraksts
Jūnijā Medicine.lv sadarbībā ar Alveja.lv piedāvā testet alvejas gelu pret ādas apdegumiem un nomierinošu alvejas losjonu ādas nomierināšanai un šūnu atjaunošanai pie dažādiem ādas bojājumiem.
MARUSHA Rozmarīna un Nīma matu eļļa matu augšanas veicināšanai Reklāmraksts
Jūnijā Medicine.lv sadarbībā ar "MARUSHA Nord Ecosmetic" piedāvā testēt MARUSHA Rozmarīna un Nīma matu eļļu matu augšanas un ataugšanas stimulēšanai un sausas galvas ādas barošanai un mitrināšanai.
Dziedinošs uzturs veselībai Reklāmraksts
Meklējot veselīga uztura vadlīnijas, cilvēks nereti jūtas pazudis informācijas pārbagātībā, jo ir tik daudz dažādu diētu un brīžam pilnīgi pretēju ieteikumu. Uztura speciāliste un uzturzinātniece Silvija Ābele iepazīstinās ar GAPS uztura terapiju!
Kā plānot vasaras brīvlaiku, lai tas paietu bez raizēm gan bērniem, gan vecākiem? Iesaka psihoterapeite
Bērnu vasaras brīvlaiks vecākiem nereti sagādā raizes: atvaļinājums darbā ir vien dažas nedēļas, bet bērni mājās veselus trīs mēnešus. Ar ko viņi nodarbosies, kas pieskatīs? Kā plānot vasaru, lai tā būtu bez raizēm gan bērniem, gan vecākiem? Konsultē ārste ...
Cukura diabēta attīstības risks un D vitamīns: Ko mēs vēl nezinām?
Jau labu laiku ir zināmi tādi otrā tipa cukura diabēta attīstības riska faktori kā palielināts ķermeņa svars, mazkustīgs dzīvesveids un palielināts ogļhidrātu daudzums uzturā. Tomēr, arī samazinot ķermeņa svaru un ievērojot ārsta noteiktu diētu, var neizdoties izvairīties no saslimšanas ar cukura diabē...