Labdien!
Vasarā izslimoju ar gripu, bet pēc tam nāca dažādas veselības problēmas, ar kurām cīnos jau 4 mēnešus. Trakākais, ka man ir klepus jau vairākus mēnešus, un tagad šķiet, ka viss no krūtīm, ka visu laiku klepoju ir pārvietojies uz mugurkaula sprandas daļu un uz galvu, jo jau nedēļu ir šausmīgas sāpes sprandas labajā daļā, gar mugurkaulu un galvu, kas nelīdzinās sāpēm, ja būtu paaugstināts asinsspiediens, bet ir sajūta, ka esi piedzēries, kā arī ir neliela temperatūra. Dzeru dažādus medikamentus - aspirīnu, paracetamolu, ibuprofenu un citus pretsāpju līdzekļus, sākumā līdzēja, bet nu nekas no tā visa vairs nelīdz. Jāpiemin, ka tas viss sākās, kad biju beigusi dzert antibiotikas. Ko darīt, ja pēc tam, ka izslimoju parādās citi simptomi?
Jautājums par gripu - Latvijas gripas sezona ir ziema. Skaidrs, ka tas bija kaut kāds vīruss, pēc tā klepus pāriet 1-2 nedēļu laika. Klepum, kas ilgst 4 mēnešus jāmeklē citi iemesli. Rentgens krūšu kurvim, asins analīzes, alerģiju testi. Tā kā Latvijā tagad plosās HINI vīruss, iespējams, ka tas skāris arī Jūs (antibiotikas uz vīrusu nedarbojas). iesaku doties pie ģimenes ārsta, lai noteiktu pareizo diagnozi....
Labdien.
Man ir 30 g. un sportoju regulāri jau diezgan ilgi. Pirms kāda laika bija diezgan specifiski vingrinājumi ar lielu slodzi tieši ahilleja cīpslām, dēļ kuriem domājams visa šī problēma arī sākās. Tātad: pēc pirmo sāpju parādīšanās netrenējos vēl 2 mēnešus, pirms aizgāju pie ārsta. Sāp pati cīpsla ~3-4 cm virs papēža kaula, un uz beigām sāpēja jau pat vienkārši staigājot, it īpaši no rītiem, kamēr mazliet iesildījās kājas. Vārdu sakot, diezgan ielaidu to iekaisumu, pirms sāku ārstēties.
Pēc ultrasonogrāfijas izmeklējuma un diagnozes - ahilleja cīpslu tendonīts, ārsts nozīmēja saudzējošo režīmu (netrenējos vispār), dzēru pretiekaisuma zāles (Nimesil), smērēju ar Dolobene smēri. Pagāja 2 nedēļas, sāpes nebija vairs tik asas, bet tāpat nepārgāja (sāpēja arī vienkārši staigājot). Nosūtīja mani uz ultraskaņas procedūrām, izgāju kursu 10 reizes. Tāpat sāp. Tagad jau ir pagājis pusotrs mēnesis, vairs nesāp staigājot, bet mazliet uzspiežot ahilleja cīpslai sāpes ir joprojām, tātad iekaisums nav pārgājis un izskatās jau hronisks, ja jau 3.5 mēneši un joprojām nepāriet. Pie tā paša ārsta neredzu īpašu jēgu iet, jo vienīgais, ko vēl varētu darīt, viņa vārdiem ir kortizona injekcija, bet cik palasīju internetā to neiesaka, jo cīpsla paliek vājāka un var to saraut un lai arī sāpes uz laiku pāriet, nav teikts, ka iekaisums izbeigsies.
Tāpēc jautājums Jums: Vai ir vēl kaut kas ko varētu darīt, lai šo iekaisumu izārstētu?
P.S.
Internetā atradu šādu rakstiņu par jaunām metodēm hroniskā tendonīta ārstēšanu, bet no mūs ārstiem neko tādu neesmu dzirdējis.
"So what can be done to treat chronic tendonitis? What can you do if you’ve tried all of the above treatments and still have a problem?
The first new approach, particularly with tendons that are balky is to use hydrodissection. This is a form of treatment where a small gauge needle is introduced into the tendon sheath and a large volume of saline, glucocorticoid, and lidocaine are used to dissect the sheath away from the tendon. Often chronic inflammation causes the sheath and tendon to stick together and this can cause pain as well as loss of function. This type of therapy is particularly effective for the small tendons in the hand.
Another new form of therapy called tenotomy is now being used. This almost always negates the need for an open surgical procedure. With tenotomy, a small gauge needle is introduced with local anesthetic and used to “irritate” the insertion of the tendon where the site of inflammation is located. The needle is inserted using direct ultrasound visualization. After the needling, injection of a small amount of platelet rich plasma (PRP) is performed at the site of needling, again using direct ultrasound visualization. PRP is rich in growth factors that stimulate healing. The process of healing takes only a few days to weeks as opposed to the several weeks to months that an open surgical procedure takes.
Tenotomy can be performed at almost any site where there is chronic tendon inflammation. Results are usually excellent."
Vai šādas metodes tiek Latvijā pielietotas un pie kādiem speciālistiem var griezties, lai šādu iespēju izskatītu?
Cik liela atšķirība ir starp Microgynon 30 un Yasminelle? Kuras, jūsuprāt, ir labākas? Halunda sindroms vai Halunda deformācija? Iekaisums virs Ahilleja cīpslas, piestiprināšanas vietā, pie papēžkaula, tā saucamais papēžkaula brusits. biezākais iemesls - pārslodze dažādu sporta nodarbību laikā, nēsājot šaurus apavus ar augstu papēdi pie papēžkaula izauguma vietā attīstās brusas iekaisums, kas rada asas sāpes. Ārstēšanas pamatprincips - novērst cēloni. Nomainīt apavus uz mīkstāku kapi, nenēsāt apavus...
Labvakar!
manam dēlam 8 gadi, traki baidās no zobārsta. Vakar gribējām parādīt ārstam sāpošu zobu, puika parādīja, bet, kad vajadzēja sākt ārstēt, aizmuka.
Ar varu negribētos piespiest (pēdējo reizi nācās to darīt), viņš krēslā iesēžas, bet tikko ieslēdz lampu tā prom. Vai varētu ieteikt kādu "burvju" dakteri, kurš prot ar tādiem bērniem, kuriem bail no zobārsta, sarunāt? Un otrs jautājums - zobu labošana bērnam vispārējā narkozē, vai 8g. vecumā tas ir iespējams, un cik tas ir kaitīgi.
Paldies!
Burvju - dakteru nav. Pirmkārt vajadzētu noskaidrot no kā tieši bērns baidās. Bailes var pārvarēt lietojot nomierinošus medikamentus, kurus var ieteikt psihoterapeits. Jā, zobu labošana bērniem vispārējā narkozē ir iespējama. Ja tas būtu kaitīgi, tad medicīnā to nepraktizētu. Dažreiz daudz kaitīgāks ir lielais stress, kas bērnam jāpārvar nelietojot vienu vai otru no šīm minētajām iespējām. Lauvas zobs SIA zobārsti Rīga, Meža iela 3 Tālr. 67615422
Labdien!
Sakiet lūdzu, ko varētu nozīmēt, ja uz ādas uzziesta joda tinktūra paliek zaļa? Sievietei ir arī cista vairogdziedzerī, vai tas varētu būt saistīts un, ja nē, tad kur varētu griezties pēc papildus informācijas?
Jūsu gadījumā ir jāgriežas pie ārsta-endokrinologa, kas izmeklēs vairogdziedzera funkcionālo darbību un noskaidros, kādēļ joda krāsa paliek zaļa. Homeopātijas praksē daudzi vairogdziedzera slimību ārstēšanas preparāti satur jodu, jo ir traucēta joda vielmaiņa organismā.
Labdien!
Man ļoti bieži pa dienām raustas acs apakšējā plakstiņa nervs. Ko tas varētu nozīmēt?
Jums jāgriežas pie neirologa. Viņš noteiks iemeslu. Medicine.lv Moderators
Sveiki!
Man katru dienu ļoti daudz ir jāatraugājas, vai tas ir normāli? Ko tas varētu nozīmēt?
Jāprecizē iemesls! Varat konsultēties Veselības salonā 888, Rīgā, Dārzaugļu ielā 1, tālr. 67275888, vai veselības centrā Aparmita, Rīgā, A. Deglava ielā 26b, 67298039 / Tomsona ielā 39, 67371515. Medicine.lv Moderators
Labdien!
Kas ir - bradikardija?
Bradikardija ir klīnisks termins, kad sirdsdarbības frekvence ir mazāka kā 60 sit/min; citiem vārdiem, ir palēnināta sirds darbība. Tā mēdz būt sportistiem, savukārt netrenētām personām bradikardija parasti rodas traucētu kardioloģisko funkciju vai slimas sirds rezultātā. Tādēļ ir svarīgi nošķirt trenējoties panāktu bradikardiju no patoloģiskas bradikardijas, kas var izraisīt nopietnus veselības traucējumus. Medicine.lv Moderators
Labdien!
Man bieži sāp galva, arī viss ķermenis, kad pieskaras, ir sāpīgs. Šoruden galva sāka sāpēt biežāk, bija pat tādi reiboņi, ka 3 dienas nespēju iziet uz ielas, jo gāju kā kārtīgi piedzēries cilvēks. Ausīs zvana, bieži sarunājoties ar cilvēkiem viņu balsis griež ausīs, arī citas skaļākas skaņas skaņas nespēju izturēt, šķiet, ka galva plīst pušu. Man galvai veica mangnētisko rezonansi, kuras slēdzienā rakstīts, - liela varbūtība, ka ir sinovīts, jo uzrādās šķidrums vairākās vietās galvā. Un ieteikums griezties pie reimatologa. Sakiet, lūdzu, kurš reimatologs ir specializējies galvas slimībās, un vai man tiešām ir nepieciešams reimatologs?
Jums noteikti ir jāgriežas pie reimatologa. Augsti kvalificēti reimatologi strādā Stradiņu slimnīcas konsultatīvajā poliklīnikā. Ir iepriekš jāpiesakās pa telefonu. Dr.med.Guna Blumberga Ārste - homeopāte G.Blumbergas ārsta prakse Rīgā, Bīskapa gātē 6-1a Tālr. 28805158
Labdien,
es gribētu zināt,vai Jelgavā ir iespējams veikt abortu? Ja ir, tad kur un cik tas varētu maksāt?
Jelgavas pilsētas slimnīca, Brīvības bulvāris 6, tālrunis 63027606. Par cenām jautājiet slimnīcā. Medicine.lv Moderators
Labdien!
Man jau sešus gadus niez ausis. Esmu apmeklējusi gan vietējo ausu ārstu, gan uz Rīgu braukusi, taču viena atbilde bija, ka tur neko nevar darīt, tā būšot visu mūžu. Otrs ārsta tik izrakstīja zāles, kaut ko sarkanu ko smērēt iekšā, tomēr nekas nelīdz. Nekāda sēnīte tā neesot, vienkārši sakairinātas ausis. Lietoju kaut kādu tautas līdzekli, kamēr lietoju neniezēja. Teica, tad pāries nieze, taču nekā.
Jūsu gadījums ir ārsta-homeopāta ikdienas darbs, jo šādos gadījumos tradicionālā medicīna nevar atrast saslimšanas iemeslu un tātad ir arī grūti noņemt traucējošo simptomu. Homeopātija novērtē cilvēku kopumā un, lietojot homeopātiskos preparātus, tiek veicinātas organisma pašregulācijas spējas izveseļoties.
Esmu saslimusi ar kādu STS vai tamlīdzīgu kaiti - balti izdalījumi, no sākuma bija apsārtums un neliela nieze, diskomforts un nepatīkama smaka. Tagad tikai baltie izdalījumi, inficēts ir arī partneris. Kas tas varētu būt?
Visdrīzāk - vaginālā kandidoze, saukta arī par piena sēni. Uzziņai: www.pienasene.lv . Taču, lai saņemtu precīzu diagnozi, Jums jādodas pie ginekologa! Medicine.lv Moderators
Sveicināti!
Parasti viens no depresijas simptomiem ir aizcietējumi, bet vai var būt arī pilnīgi otrādi - visu laiku caureja? Paldies!
Viens no depresijas simptomiem ir kūtra zarnu darbība. Medicine.lv Moderators
Labdien!
Jau kopš bērnības man mandeļu rajonā niez kakls (iekšpusē). Un tad es pavisam neapzināti to, it kā kasu ar mēles palīdzību. Brīžiem tas pāriet, bet tad atkal uznāk. Jūtu, ka tas ir kaut kā saistīts arī ar degunu, jo kad niez kakls no iekšpuses, degunā ir līdzīgas sajūtas. Kas tas varētu būt un vai uztraukumam ir pamats?
Jums jāgriežas pie ārsta neirologa, lai to noskaidrotu. Medicine.lv Moderators
Labdien.
Man uz dzimumorgāniem ir uzmetušās tādas kā čūliņas, vai tas varētu būt tikai sifiliss, vai arī kaut kas cits? Kā to ārstē un kur man griezties sākumā pie ginekologa vai ģimenes ārsta?
"Tikai sifiliss" arī ir ļoti nopietna slimība. Jums nepieciešama venerologa konsultācija. Iesakām griezties pie Tatjanas Mileikas, Ārsta prakse dermatoloģijā un veneroloģijā, A. Čaka 33 - 313, Rīga, tālr. 67283739. Medicine.lv Moderators
Labdien!
Man tāds jautājums, vai mums Latvija ir līdzīga terapija, kā norādīta šinī saitē -
http://www.marshakclinic.ru/reinversionnaya_terapia_i
Cik mums zināms, Latvijā šādu terapiju neviens nepiedāvā. Medicine.lv Moderators
Sveiki!
Man ir problēma - uz dzimumlocekļa stumbra ir pumpa. Tāda, kādas metās uz sejas, it kā izspiežama, ar baltu galu. Ko darīt? Esmu nobijies? Vai tas ir no masturbēšanas un vai tā ir slimība? Jau iepriekš Paldies!
Maz ticams, ka tā ir slimība. Taču, lai varētu to precīzi pateikt, Jums jāgriežas pie dermatovenerologa. Medicine.lv Moderators
Labdien!
Man kādu laiku kreisajā sēkliniekā ir tāds kā kunkulis, bet nesāp, ko lai dara? Pie kā vērsties?
Iesakām konsultēties ar ārstu andrologu Dr. Bahiru, Doktora Mileika klīnikā, tālrunis 67283739 (10-19). Medicine.lv Moderators
Labdien!
Pirms dažiem gadiem man izrāva nedzīvu zobu, jo ik pa laikam tas sāpēja, bet beigās bija sāpīgs arī tieši uz siltu dzērienu. Daktere toreiz teica, ka nedzīvam zobam tā nevarot būt, bet man tā bija. Zobs tika izrauts ar lielām mokām, bet tomēr sastrutojis nebija. Tagad atkal sāp tāds pats dzeroklis, kurā bija noslēpies caurums, kas bija nemanāms. Zobs tika salabots, nervi nav rauti. Pēc labošanas nekā nevarēju pierast pie zoba, jo liekas, ka tas uzplombēts lielāks un ēdot visu laiku tieši kož uz šī zoba. Nu jau vairāk kā 2 nedēļas sāp un tad atkal pāriet, tomēr sāpes ir pakāpeniski pieaugošas un nepatīkamas tieši kožot uz tā zoba. Tagad sāk sāpēt arī uz vēsu (ne aukstu) ēdienu. Nav sapampis, bet liekas, ka sāp tieši žoklī. Tad, kad nesāp, tas liekas, kā kaut kas lieks un gribas visu laiku tā kā aiztikt. Ko varu darīt, lai nebūtu jāizrauj? Varbūt var dzert kādus pretiekaisuma līdzekļus. Zobārsts domā, ka sāp tikai labošanas dēļ, bet man tā nav nekad bijis, arī vienmēr laboju bez potes un tad jūtu, cik sāp vai nesāp.
Par izrauto zobu nevar spriest, neredzot rentgena - uzņēmumu. Plombētam zobam var gadīties, ka plomba traucē sakodienā un tas var būt vienīgais iemesls sāpēm. Otrs variants - zoba nervs pakāpeniski aiziet bojā, jo ir bijis dziļš zoba bojājums. SIA Lauvas zobs stomatologi Rīga, Meža iela 3 Tālr. 67615422
Labdien!
Man ir 21 gads un menstruācijas 10 dienas atpakaļ beidzās, bet nu jau nedēļu man vēdera lejas daļu velk katru dienu! Sākās pēkšņi menstruācijas, kaut ari tām jābūt tikai pēc 10 dienam, nekad tāds nekas nebija bijis. Vienreiz čurājot pamanīju, ka peld 6cm gļotains gabals, galīgi dīvaina sajūta. Krūtis nereaģē! Citas pazīmes nekādas! Tikai tas vēders un pēkšņā asiņošana! Ja kāds var ko ieteikt, vai saprot, kas tas ir, vai ir nojausma- lūdzu palīdziet! Šai situācijā diemžēl neko neklātienē ieteikt nevar. Jums nepieciešama vizīte pie ginekologa. Medicine.lv Moderators
Labdien,
Man ir šāda problēma- man ir 20 gadu, bet jau kādus 5 gadus es nodarbojos ar masturbāciju.Tā jau man ir kā atkarība, ilgākais laika periods, ko es izturu, ir 1 nedēļa, bet tad esmu viegli uzbudināms, aizkaitināms, turklāt, tā kā es nodarbojos ar sportu, tad man hiperaktivitāte ir palielinājusies vismaz 5 x, varu masturbēt pat 5 reizes dienā, nogurumu nejūtu, vēlētos Jūsu palīdzību, jo nezinu, ko darīt, pie kā vērsties. Ko darīt ja mani uztrauc tas, ka nodarbojos ar masturbāciju? Lūdzu, konsultējieties ar ārstu andrologu - seksologu Dr. Bahiru, Doktora Mileika klīnikā, tālrunis 67283739 (10-19). Medicine.lv Moderators
Sveicināti!
Vēlējos zināt, kādi ir iespējamie sāpju iemesli sirds apvidū jaunietim?
Sūdzību par veselību nav, tikai vēlējos zināt, vai liela daļa šī rajona sāpju nav saistīta ar starpribu nerviem?
Ar cieņu, Ģirts
Sāpju iemesli sirds apvidu var būt daudzi gan saistīti ar sirdi, gan plaušām, gan ribām un starpribu nerviem. Jāsaka, ka tomēr biežāk jauniem cilvēkiem ar kustībām vai pozu saistītas sāpēs krūšu kurvī bez citiem simptomiem (klepus, elpas trūkums utt.) ir stājas problēmu izraisītas, jeb tā saucamas funkcionālas sāpēs, jeb starpribu neiralģija, ja ir nerva kairinājuma simptomi.
Labdien!
Vai ir iespējamība, ka HCG analīzes ir neprecīzas?
Viss ir iespējams! Nepieciešama papildus informācija vai analīzes - asinīs vai urīnā, kad bija pēdējas menstruācijas utt.! Ar cienu, Anda Kariņa, ģimenes ārsta prakse Rīgā, Skolas ielā 2, tālr. 67240202, 29119036
Labdien.
Man ir 36.g. un asins analīzēs eozinofīli ir 7,25,bet norma ir (1.00-5.00), par ko tas varētu liecināt un kur griezties pēc palīdzības, jo ģimenes ārsts tam nepievērš uzmanību.
Šādi paaugstināts eozinofilo leikocītu skaits var liecināt par kādu alerģisku reakciju (medikamenti, vitamīni, sadzīves alerģijas utt., ari parazītu invāzija, piemēram, cērmes var dot šādu reakciju. Tomēr analīze jāskata kopuma un konteksta ar konkrēto gadījumu. Acīmredzot ģimenes ārstam nav īpaša satraukuma par jūsu veselību. Ar cieņu, Anda Kariņa, ģimenes ārsta prakse Rīgā, Skolas ielā 2, tālr. 67240202, 29119036
Sveicināti!
Man ļoti bieži pūšas vēders - izskatos kā grūtniece. Nepalīdz Espumizan, ko reklamē. Tad, kad vēders ir uzpūties ir durstošas sāpes nabas apvidū. Biju uz USG un man viss esot kārtībā. Ko jūs man ieteiktu?
Labdien! Vēdera pūšanās, gāzu veidošanās, meteorisms jebkurā gadījumā ir saistīts ar kuņģa zarnu trakta darbības traucējumiem, tikai jāuzzina, konkrēti, kādiem? Jāpārbauda zarnu trakta mikroflora: baktērijas, sēnīte, parazīti. (gļotādu bojājumi, disbakterioze utt.). Svarīgi, kā strādā aizkuņģa dziedzeris: fermentu, enzīmu darbība, funkcija un to daudzums? Kāds ir ēšanas režīms, produkti, kurus lietojam ikdienā, sabalansēts uzturs? Cik daudz šķidrumu dienā lietojam un kādu? Atbildes un risinājumu...