kādu kosmētikas līdzekli var izmantot skropstu tušas noņemšanai? Varbūt ir kādi dabiskie līdzekļi, piemēram, kumelīšu tēja?
Vai skropstas nebojājas, ja es skropstu tušu nomazgāju ar ūdeni?
Labdien, ja uzsvars tiek likts uz to, lai nebojājas skropstas, tad, pirmkārt, skropstas bojāsies no tušas. Ja pieņemam versiju, kas mazinātu bojāšanos, tad skropstu tušas noņemšanai katrai ražotājfirmai ir skropstu tušas noņemšanai paredzēts speciāls līdzeklis. Tas arī būs tas labākais. Ūdens un citas alternatīvas lietas nebūs labas, jo skropstas būs jāberzē un tas veicinās to lūšanu....
Vai ir iespējams palikt stāvoklī, lai gan tika veikta izsargāšanās ar prezervatīvu, kas arī nepārplīsa, bet iztrūkst mēnešreizes. Vai tests, kas veikts pēc 9 dienām var būt pareizs? Labdien, Vajadzētu nodot asins analīzes uz HCG. Dzīvē viss var gadīties....
Esmu grūtniece apmēram piecas nedēļas un man jau vairākas dienas ir temperatūra. Pa dienu tā ir 36,7, bet uz vakaru jau 37,2.
Sakiet, vai tiesām pie tā ir vainīgs progetorons, tā vismaz lasīju?
Paldies jau iepriekš.
Labdien, grūtniecei tik tiešām var būt paaugstināta temperatūra līdz 37.5. To nosaka ne tikai progesterons, to nosaka pati grūtniecība ar grandiozajām izmaiņām visās sievietes organisma sistēmās. Tāpēc nav jāuztraucas....
žurnālā Ieva lasīju par portālu, kurā ielogojoties no savas ibankas, ievadot datus, var apskatīt kādi nosūtījumi man bijuši (pie kādiem ārstiem, uz kādām procedūrām utt).
Vai varat man pateikt šī portāla adresi?
Labdien, pēc Medicine.lv rīcībā esošās informācijas, nav tāda portāla, kas aptvertu visu Latvijas pacientu datus, tai skaitā par nosūtījumiem. Dažādām ārstniecības iestādēm ir atšķirīgas elektroniskās datu uzglabāšanas sistēmas. Attiecībā uz Jūsu minēto publikāciju, žurnāla IEVA redakcija precizēšanas nolūkā lūdz Jūs sazināties ar viņiem un nosaukt žurnāla numuru un raksta nosaukumu, jo pēdējā laikā IEVĀ šāds materiāls neesot publicēts. Redakcijas tālruņa numurs ir 67006102,...
man ir 26 gadi. Vai bildē redzamo var uzskatīt par matu izskrišanu?
http://i55.tinypic.com/103da1t.jpg
http://i56.tinypic.com/29mt4du.jpg
Lieta ir tāda, ka ja matus mazgāju retāk nekā vienu reizi nedēļā, tad vienā mazgāšanas reizē man nākas šķirties no apmēram 250-400 matiem.
Iedzimtība tā diez vai varētu būt, jo no tēva/vectēva puses visiem ir bijuši mati pat 70 gadu vecumā biezi un kupli kā krūmi.
Uztrauc tas, ka galvas centrālajā daļā viņi ir itkā atkāpušies un palikuši plānāki. Līdz šim es tam nebiju pievērsis pastiprinātu uzmanību, jo mazgāšanas laikā man ar izkrišanu nebija problēmu, kā arī pēdējos 10 gadus nēsāju īsu griezumu un tikai nepilnu gadu ataudzētus.
Jautājumi būtu sekojoši:
1.Ja to var uzskatīt par matu izkrišanu, vai cēlonis varētu būt neregulāra režīms (nakts laikā nomods, bet pa dienu gulēšana, ilgstoša sēdēšanas pie datora (14h) un reta uzturēšanās svaigā gaisā?
2.Vai izkritušie mati ataug?
3.Ko jūs, kā speciālisti, ieteiktu?
Paldies.
Labdien, matus iesaka mazgāt 2-3 reizes nedēļā. Iespējams, ka matu izkrišanas cēlonis ir tads, ka mati tiek nēsāti astē vai stipras fiksācijas frizurā, tad izkritušo matu norma ir 80-100 mati dienā. Tātad, Jūsu izkritušo matu skaits ir normas robežās. Ja galvu regulāri mazgājat retāk kā vienu reizi nedēļā, tad galvas ādas šūnas vairs nestrādā tik aktīvi, uzkrājas tauku dziedzeru izdalītais sekrets, matu saknēm nepiekļūst skābeklis un mati izkrīt. Tāpat arī cēlonis var būt nepilnvērtīgs uzturs...
gribēju jautāt, pie kā lai vēršos ar žokļa locītavas problēmu?
Pagājušo gadu biju stomatoloģijs institutā pie žokļu - sejas ķirurga, neko tas nedeva.
Uz šo brīdi kļuvis ir tikai sliktāk, nevaru pilnvērtīgi nožāvāties, grūtības pat sagādā ēšana, guļot žoklis iziet no vietas un attaisīt muti vispār nevaru.
Kādos gadījumos nepieciešama ķirurģiskā iejaukšanās?
Paldies.
Labdien, žokļa locītavas problēmu gadījumā noteikti būtu jāgriežas pēc palīdzības pie mutes, sejas un žokļu ķirurga, kas klātienē izvērtēs Jūsu problēmu un noteikts nepieciešamos izmeklējumus un piemērotāko ārstēšanu....
Paldies.
Labdien, lipomas ir labdabīgi taukaudu veidojumi, kuri pamatā atrodas zemādā, taču iespējama to lokalizācija arī citās organisma vietās, kur ir taukaudi. Par ārstēšanu - pamatā ir ķirurģijas likums, ja ir kāds norobežots veidojums kaut kur tas jāoperē. Tiesa, lipomas ļoti reti pārtop par ļaundabīgiem veidojumiem, tomēr tāda iespēja teorētiski pastāv. Jāņem vērā, ka, augot lielākām, lipomām ir tendence iespraukties starp muskuļu šķiedrām, fascijām u.c., kas operāciju ķirurgam padara...
vēlos zināt, vai limfadenopātija ir veidā jāārstē?
Man aizauss rajonā ir vairāki ilgstoši palielināti limfmezgli, veica ultrasonoskopiju, ārste teica, ka izskatās pēc limfadenopātijas.
Vai limfmezgli nebūtu jāoperē? Tie neizraisa lielas sāpes, taču pastāvīgi ir nepatīkama sajūta.
Pateicos par atbildi.
Labdien, ja asinsainā nav atrastas izmaiņas un veicot sonogrāfiju konstatēti palielināti limfmezgli, tie visdrīzāk ir radušies kādas vīrusinfekcijas vai bakteriālas infekcijas rezultātā, kas jau ir izārstēta. Limfadenopātijai nav nepieciešama īpaša ārstēšana, dažu mēnešu rezultātā tie samazināsies un, iespējams, pilnībā izzudīs....
pirms gada man bija urīnpūšļa problēmas. Tās sekmīgi izārstēju un šogad ziemā atkal atkārtojās, tās arī izārstēju, bet vasarā atkal paradījās dedzinošā sajūta.
Nodevu asins un urīna analīzes, tajās neko neatklāja. Aizgāju pie ginekologa, vinš uztaisīja sonogrāfiju, paņēma analīzes un arī neko neatklāja, bet kad izmerīja maksts PH līmeni, atklājās, ka tas ir ļoti skābs un ārste teica, ka tā dedzinošā sajūta urīnpūslī rodas no tās skābās vides, jo kairina to.
Tad it kā tas viss nomierinājās, bet kad man sakās mēnešreizes, tā atkal parādās tā riebigā dedzinosā sajūta un gribās apmeklēt tualeti.
Vai atkal to esmu apsaldējusi, vai tā ir tā skābā vide, kas pastiprinās mēnešreižu laika? Vai man ir kairināts pūslis, kurš aktivizējas pie mazākajām izmaiņām?
Liels paldies.
Labdien, atbildot uz šo jautājumu, var teikt, ka var būt gan tā, gan tā. Tikai parasti ar "sasaldēšanos" apzīmē infekcijas uzliesmojumu. Tomēr jārunā ar savu ārstējošo ārstu, lai precizētu situāciju. Visticamāk jāveic papildu izmeklējumi. Problēma ir grūta un nav viegli stabilizējama....
man ir 36 gadi, ir ļoti regulāras mēnešreizes 24-26 dienās, ilgst 3 - 4 dienas.
Pamazām gatavojos otrajam bērniņam (vēl izsargājamies). Intereses pēc veicu hormonu analīzes cikla 21.dienā.
PG - 36.6, bet estradiols 219. Visi pārējie hormoni ideālā normā. USG apskate tajā pat dienā - viss kārtībā, viss ļoti labi.
Ko varētu nozīmēt šāda progesterona un estradiola dinamika?
Ovulācija tā arī nebija notikusi?
Ļoti gaidīšu komentārus.
Labdien, par to, vai notikusi ovulācija, informatīva ir veikta USG cikla vidū. Jūsu gadījumā no 11.-13. cikla dienai vai bazālās t* mērīšana. Ir svarīgi zināt, kādā laboratorijā noteiktas hormonu analīzes, kādās mērvienībās un kādas ir noteiktās normas folikulārā un luteīnā fāzē konkrētā laboratorijā....
Ir draugs nu jau desmit gadus. Taisnības labad jāsaka, kā sākām, ļoti jauniņi braukājām ciemos viens pie otra, bet dzīvē izvērtās tā, ka tomēr beigu beigās nesanāca dzīvot vienā vietā, un atkal braukājam.
Man šis modelis nomāc, raudu, krītu izmisumā, bet izšķirties grūti, jo pa šiem gadiem sarasts. Esam kopā izgājuši cauri ugunij un ūdenim. Runājam, bet draugs vienmēr nostāda visu tā, kuram šajos laikos vieglāk, iedzen mani galīgā izmisumā, ka nav iespējas, nav variantu, jāpaciešas utt. Tas mani var traku padarīt.
Nav tā, ka viņu nemīlu. Tāpēc, ka mīlu, esmu visus šos gadus pacietusies, piedevusi daudz, ko nevajag piedot, bijusi uzticama, jo esmu tāds cilvēks. Dzimtā, vecāku ģimenē ir tāds paraugs. Bet tagad visu izvērtējot ar pieaugušas sievietes acīm, saprotu, ka tas nav tas ko vēlos, draugs man nesniedz ģimeni, nebildina mani, mums nav bērniņa, kaut to ļoti vēlos (ir bijis smags trieciens - esam vienu bērniņu zaudējuši).
Draugam ir arī alkohola problēmas ko viņš neatzīst. Es esmu sākusi nedzīvot kā līdzatkarīgā, agrāk ļoti pārdzīvoju katra viņa uzvedību, dzeršanu, cerēju izmainīt, aptekāju, uztraucos sargāju.
Tagad pilnveidoju pati sevi. Bet kā es varu būt laimīga, ja man nav pilnvērtīgas attiecības, ja nesaņemu to ko vēlos, ja visu laiku piedodu līdz nākamajai reizei, ciešu, apmānu sevi, ceru. Kā lai izraujos no visa apburtā loka, kā lai izmainu savu dzīvi?
Daudz lūdzos, es vēlos mainīt savu dzīvi. Un vēlētos, lai draugs arī mainās, visa tā mīļā un labā vārdā, kas ir mūsu starpā, bet ja viņš to neprot atrast sevī, spēku izšķirties un veidot jaunas un pilnvērtīgas attiecības. Bez alkoholisma. Ar sarunām. Ar izpratni pret otra garīgajām vajadzībām, izpratni par ģimeni.
Reizēm man vispār vairs nav spēka dzīvot, man cilvēki liekas tik vienaldzīgi viens pret otru, visi skrien un rauš, bet uz kurieni mēs skrienam? Kam tas vajadzīgs?
Darbā arī jūtos izsmelta, jo vēlos pati strādāt, nodibināt savu sia, būt īpašniece, bet tam man trūkst līdzekļu. Savā sirdī esmu brīvdomātāja un man kaitina priekšnieku - padoto attiecības, sabiedrības normas. Gribu būt es pati un brīva, materiāli stabilāka, lai varu atļauties nestrādāt to, kas nepatīk.
Vēl man kaitina sevī, ka vēlos visiem izpatiki, būt laba. Un ko par mani citi padomās. Daudz ko neatļaujos un uztraucos. Ciešu no mazvērtības kompleksiem, kaut esmu stipri piestrādājusi pie sava pašvērtējuma.
Jūtos vainīga, ja iedomājos, ko citi no manis sagaida, bet to nedaru, piemēram, neapciemoju kādu radinieku, tāpēc izjūtu diskomfortu, ka vienkārši guļu mājās.
Vēlos dzīvot ideālā un pareizā pasaulē, bet tādas nav. Es visu saprotu ar prātu, bet kā lai reāli izmainu savu dzīvi? To nezinu un pati dusmojos uz sevi.
Labdien, acīmredzot šo vēstuli esat rakstījusi grūtā pārdomu brīdī. Tajā izskan konflikts starp vēlēšanos dzīvot savu dzīvi - būt pašai, īstai, saskaņā ar sevi un tajā pašā laikā sevis noliegšana, nepieņemšana, nemitīgas šaubas par sevi, līdz ar to atkarība no citiem. Jūs rakstāt, ka esat sākusi sevi pilnveidot, taču tas nav devis panākumus. Var pilnveidot tikai "virskārtu", atstājot dvēseli salauztu. Tādā gadījumā, tā ir kā maska sāpēm, kas agri vai vēlu ar vēl lielāku spēku izlauzīsies ārā....
deguna traumas rezultātā man ir apgrūtināta un traucēta elpošana caur degunu, hroniskas iesnas un vismaz divreiz gadā slimoju ar deguna blakusdobumu iekaisumu.
Esmu vērsusies pie LOR lai veiktu deguna starpsienas operāciju. Diemžēl, iztaisot visas nepieciešamās analīzes operācijai, atklājās, ka man ir sliktas asinsanalīzes - par maz trombocītu un leikocītu.
LOR mani uz operāciju ar šādām analīzēm neņem un norīkoja pie hemotologa, kas konstatēja, ka asins sastāvs ir izmaīnīts deguna hroniskā iekaisuma dēļ.
Sanāk, ka nevaru uztaisīt operāciju lai atbrīvotos no hroniskā iekaisuma, jo dēļ hroniskā iekaisuma man ir sliktas asinsanalīzes, kas nepaliks labākas, ja netikšu vaļā no hroniskā iekaisuma, no kura varu tik vaļā, tikai uztaisot operāciju.
Ko man darīt?
Labdien, jums būtu jāpaņem hematologa slēdziens un atkārtoti jāgriežas pie LOR, kuram būtu jāizprot Jūsu situācija un jāmēģina rast iespēju operēt. Pirmsoperācijas periodā profilaktiski varat lietot medikamentus asinsainas uzlabošanai, piemēram, Ehinacejas preparātus, Tab. Wobenzym u.c. Varat vērsties pēc palīdzības arī pie homeopāta, kurš bieži var palīdzēt gadījumos, kad klasiskā medicīna tādu iespēju neatrod....
es zāles pret skābi dzeru jau 5 nedēļas, vienu brīdi it kā nejutu, bet tagad atkal sākas.
Kādi var būt iemesli tam, ka palielinās kuņģa skābe? Vai no saldumu ēšanas skābe var palielināties?
Cik ilgā laikā var samazināt skābes daudzumu? Kādi ir tautas līdzekļi lai to samazinātu?
Paldies.
Labdien, kuņģa skābe var palielināties dažādu apstākļu dēļ (sākot no dažādiem produktiem un beidzot ar hroniskām kuņģa zarna trakta slimībām). Daži saldumi tiešām var paaugstināt salskābes sekreciju. Skēbi mazinošos medikamentus jālieto tikai tad, ja cilvēks ir izmeklēts un ir zināma diagnoze, pie tam dažādām slimībam ir dažāds ārstēšanas kurss. Jūsu gadījumā būtu nepieciešama gastroenterologa konsultācija diagnozes noteikšanai....
man gandrīz katru dienu ir uzpmapuši acu plakstiņi, it īpaši vienai acij (no sākuma labajā acī visvairāk bijs, tagad ir kreisajai).
Uzpampušais plakstiņs biezi vien ir sarkanīgs un ar sausu ādu virsū. Otrs plakstiņs ir ar nevienmērīgu ādu, tāds kā grumbuļains, tomēr pampums daudz mazāks nekā otrajai acij.
Kas tas varētu būt un pie kāda ārsta vajadzētu vērsties? Vai Jūs varētu ieteikt kaut ko, kas palīdzētu pret pampumu, pagaidām, kamēr netieku pie ārsta?
Alerģiju man nekādu nav, varbūt kaut kāda ādas sēnīte?
Esmu bijusi pie dermatologa, lai gan, ne jau acs sakarā, bet ārste neteica kā lai to ārstēju .
Paldies.
Labdien, Jums noteikti jāiet pie acu ārsta. Līdz ārsta apmeklējumam pašai nekāda ārstēšana nebūtu vēlama, jo Jūsu sūdzībām var būt dažādi iemesli un attiecīgi arī atšķirīga ārstēšana....
skrīninga mammogrāfijā saņēmu šādu aprakstu: fons fibrolipomatozs, fibroglandulārie audi šķiedraini homogenizētu struktūru lokalizēti retroareolāri.
Labās krūts augšējā ārējā kvadrātā intramamārs I.m. un gluda veidojuma ēna, ticamāk ādas, jādiferencē benignoma. Kreisā krūtī ieprojicējas dzimumzīme vai kārpa.
Secinājumi: Retroareolāra fibroze.
Vēlētos uzzināt, ko tas nozīmē?
Labdien, retroareolāra fibroze - nozīmē, ka Jums aiz areolas (aiz tumšā gredzena) ir saauguši saistaudi, ko, iespējams, var izskaidrot ar vecuma īpatnībām un izmaiņām piena dziedzeros un hormonālā sistēmā. Par to nav jāuztraucas, bet Jums ir jāapmeklē ģimenes ārsts un visticamāk arī ārsts onkologs un jāprecizē, kas par ēnu ir redzama labās krūts augšējā ārējā kvadrātā ar limfmezgliņu piena dziedzerī. Pēc sniegtā apraksta ir jādomā, ka veidojums ir labdabīgs (benignoms), bet tomēr precizēt ir...
man ir uzradušās sāpes kreisajā pusē - mugurpusē. Pie vai aiz iegurņa kaula, grūti pateikt,mazliet zemāk par jostas vietu.
Parasti sāp dienas beigās, sāpes nav asas, tomēr ļoti jūtamas. Citreiz sāpes traucē pārvietoties.
Zinu, ka ir grūti pateikt pēc šāda apraksta, bet būšu pateicīga par jebkuru informāciju kuru varēsiet sniegt.
Jau iepriekš paldies.
Labdien, no Jūsu sniegtās informācijas var domāt, ka Jums ir problēmas ar mugurkaula jostas - krustu daļu un inervacijas traucējumiem. Viss lielā mērā ir atkarīgs arī no Jūsu vecuma, dzimuma un fiziskās aktivitātes. Tāpēc ir nepieciešams apmeklēt savu ģimenes ārstu un vai ārstu neirologu. Iespējams, arī vertebrologu, kuri veicot Jūsu objektīvo izmeklēšanu un nepieciešamos papildizmeklējumus, kā datortomogrāfiju un/ vai magnētiskās rezonanses izmeklējumus precizēs slimības diagnozi un...
šogad no 15.marta līdz 14.aprīlim lietoju "Nootropil" kapsulas (800), t.i., 30 kapsulas - vienu kursu.
Pašlaik man ir 47 gadi. Sakiet, lūdzu, vai oktobra beigās es varētu iziet vēl vienu nelielu profilakses kursu - 30 kapsulas (800)?
Man šķiet, vai arī tā ir patiesība, ka šīs zālītes kaut kā mani emocionāli līdzsvaro un to ir ļoti patīkami izjust, kad rodas sarežģītas situācijas.
Patiesā cieņā, Olga.
Labdien, Ja Jūs esat lietojusi šādas zāles, tātad, kāds ārsts Jums tās izrakstīja, rekomendēja. Ja rezultāts bijis pozitīvs, kursu var atkārtot, bet precīzi Jums domāto devu, zāļu lietošanas biežumu un ilgumu tomēr var noteikt tikai Jūsu ārstējošais ārsts, ņemot vērā veselības vispārējos rādītājus un slimības, ja tāda ir, vēsturi....
Kad ir slēgtas telpas, klusas apspriedes, mācību process, kursu nodarbības, manī tas rada diskomfortu, jūtos slikti, noslēgti. Sāku uztraukties un sākas problēmas ar vēderu.
Kad jūtu, ka sākas sajūta, ka gribas uz tualeti, sirds nenormāli sāk dauzīties, ir neērti, paātrinās sirds darbība. Pati apzinos, ka tas nav normāli, pārdzīvoju.
Pirms sēdēšanām kopā, pasākumiem aizslēgtām durvīm, vienmēr aizeju uz tualeti, mājās nekad tādas problēmas nav, domāju tā ir psiholoģiska reakcija.
Kauns iet uz viesībām. Teātros, operās pasākumos sēžu tikai rindas galos, nepanesu sēdēt pa vidu.
Vienmēr, jebkurās situācijās, kad jūtos neērti, izjūtu diskomfortu, reaģēju ar vēderu, saules pinumu, satraucos. Tas man traucē dzīvot, jo ne jau vienmēr varu nesēdēt pa vidu, darba dēļ izvairīties no apspriedēm pie aizvērtām durvīm utt.
Gribu mācīties, uzzināt ko jaunu, bet šādi jau esmu pārtraukusi vienus kursus. Kad iestājas klusums un jādomā klusumā, man ir neērti, baukšķ vēders un nezinu kur lai aiz kauna liekos.
Lūdzu, palīdziet.
Labdien, pirmais, ko mēs Jums ieteiktu, pārbaudīt visu kuņģa zarnu traktu, lai pārliecinātos vai nav patoloģiskas mikrofloras un iekaisuma procesu, kas varētu būt pie vainas Jūsu vēdera burkšķēšanai. Otrkārt Jums vajadzētu meklēt palīdzību pie psihiatra, jo tie var būt neirotiskie traucējumi, kurus vislabāk atpazīs un ārstēs psihiatrs....
Pacientam ir konstatēts paaugstināts holesterīna daudzums, kas ietekmē sirdi un asinsvadus. Ģimenes ārsts iesaka atturēties no trekniem produktiem, arī no sviesta vai margarīna.
Ja dažkārt tomēr ļoti gribas kaut ko uzziest uz maizes, kas ir mazāk kaitīgs - sviests vai margarīns?
Kādus rādītājus var nolasīt uz iepakojuma, kas liecinātu - šo sviestu vai margarīnu izvēlēties droši, bet to nolikt atpakaļ plauktā?
Jau ieprieks paldies par atbildi.
Ar cieņu, Alise.
Labdien, Jūsu ģimenes ārsts ir pareizi rekomendējis, ka jāatturas no trekniem produktiem, tai skaitā sviesta vai margarīna, jo abi produkti ir dzīvnieku izcelsmes tauki, kas veicina holesterīna veidošanos. Iesakam lietot augu izcelsmes taukus, piemēram, avokādo....