Es veicu pilno pieaugušo difterijas un stingumkrampju vakcināciju. Pirmās divas reizes vakcinējos jūnijā un jūlijā. Trešā reize pēc 6 mēnešiem.
Vai ir iespējams vakcinēties ātrāk- pēc 5 vai 4 mēnešiem- decembrī? Kā tas ietekmē vakcināciju?
Labdien! Vakcinējoties jāievēro vakcinācijas shēma citādi tas var ietekmēt antivielu veidošanos....
Man ir 19 gadi un pirms nepilnas nedēļas sāka sāpēt kājas īkšķis, pat nezinu no kā. Kustinot no augšas uz leju diezgan asas sāpes un pat jocīga "gurkstēšana" pēdas virspusē. Kāju neesmu sasitis un pirksts nav bijis lauzts. Kas tas varētu būt?
Paldies
Labdien! Lai spriestu par problēmām ir nepieciešama izmeklēšana it īpaši, ja šādas problēmas ar locītavu (pirkstu) ir jaunam cilvēkam, kurš ir pārliecināts, ka pirksts nav traumēts....
Man ir 21 gads. Vai jūs man varētu ieteikt pie kāda ārsta griezties ar šādiem simptomiem - biežas galvassāpes, bezspēks, miegainība, reibst galva un pie tā visa nesen parādījušās sāpes krustos, kas it kā pāriet uz kājām.
Anamnēzē ir PCO. Galvassāpes jau man ir vairāk kā 4 gadus. Esmu bijusi pārbaudīties. MRI un CT galvai nekas netika atrasts.
Gribētos, lai kāds nosaka diagnozi, lai varu uzsākt kādu ārstēšanas kursu.
Šobrīd šie simptomi ļoti traucē manām ikdienas gaitām.
Paldies jau iepriekš.
Labdien! Jūsu sūdzībām var būt ļoti daudz un dažādu izskaidrojumu. Sākumā jādodas pie sava ģimenes ārsta, jānodod asins analīzes, jāizmēra asinsspiediens, jāizmeklē, jāizrunājas, lai saprastu kurā virzienā jāmeklē. Ja viss jau ir meklēts, analīzes, MR, CT ir normā. Jādomā vai problēma nav saspringti sprandas muskuļi, stress, mazkustīgs dzīves veids, galu galā depresija ar somatizāciju. Iesaku apmeklēt labu fizioterapeitu, uzsākt vingrošanu, ja to jau nedarat. Ja galvenā pazīme ir nomākts...Labdien! Pašam gan nevajadzētu uzstādīt sev diagnozes. Ar šādiem simptomiem varat griezties pie neirologa....
Uztaisot endoskopiju man atklāja žults refluksu kunģī un vieglu gastrītu. Situācija ir tāda, ka man kunģa sula pilnīgi sēž kaklā, liekas, ka viss barības vads tiek grausts kopā, mutē brīžiem vēmekļu garša, nezinu ko darīt. Ārsts ieteica dzert "Gasec", tas man nelīdzēja, tagad sāku dzert "Nolpaza", bet pagaidām izmaiņu nav. US parādija, ka viss ir labi.
No kā tā skābe rodas kaklā, un kā efektīvi viņu iznīdēt?
Paldies jau iepriekš!
Labdien! Žults refluks, kombinējoties ar kuņģa refluksu jeb atvilni, Jums izsauc pastiprinātas skābes izdali. Svarīgi ne tikai lietot skābi pazeminošus līdzekļus ("Gasec" vai "Raniberl" utt.), bet svarīgi ir arī ievērot saudzējošu diētu, lai neprovicētu skābes pastiprinošu izdali (stipras garšvielas, kafija, alkohols, pārtikas produkti ar skābu garšu utt.). Ar šo problēmu ir jāiemācās sadzīvot ievērojot diētu un paanalizējot produktu iedarbību uz Jūsu gremošanas sistēmu....Labdien! Ārstēšana ar skābes blokatoriem ir pareizais risinājums. "Omeprasols" 20mg x 3 vai "Nexium" 40mg x 1 būtu laba izvēle uz 1 nedēļu. Vēlāk devas var samazināt. Negulēt tūlīt pēc ēšanas, nedzert vīnu vai kafiju tukšā dūšā un nesmēķēt. Fiziskas aktivitātes!...
Man ir 17 gadu. Pirms vairākiem mēnešiem sākās stipras sāpes muguras lejas daļā. Ik pa laikam tās pāriet, tomēr, kad treniņā veicot asu kustību, kur tiek iesaistīta muguras lejas daļa, sāpes sākas no jauna! Aizgāju pie ģimenes ārsta un tika veikta rentgenogrāfija. Tika noskaidrots, ka man ir jostas daļas spondiloze un disku deformācija pārslodzes dēļ.
Ārsts teica, ka nevarēšu vairs trenēties, vai tā tiešām ir? Jo šobrīd ļoti vēlos treniņus turpināt.
Vai ir iespējams kaut kā mazināt sāpes, sāp lejas daļā tieši blakus mugurkaulam un trenējos florbolā un MMA!
Labdien! Sāpju laikā fiziski treniņi netiek atļauti un kustību balsta aparātam ir jāievēro saudzējošs režīms. Bet, lai turpinātu trenēties ir jāizvērtē, kuras muskuļu grupas rada muskulāru disbalansu, kuras ir pārlieku sasprindzinātas un, kuras ir vājas. Mainot muskuļu disbalansu, var novērst muguras sāpes. Noteikti ir jāizmanto teipošanas metode. Bet, lai konkrētāk izvērtētu Jūsu stāvokli, varat griezties pēc konsultācijas pie fizioterapeitiem "Arho Medicīnas serviss"....Labdien! Ja izmaiņas mugurkaulā ir radušās pārslodzes dēļ, tad slodze (tātad- treniņi) līdzšinējā apjomā ir jāpārtrauc. Muguras problēmas šajā vecumā visbiežāk rodas tāpēc, ka augšanas laikā ir neadekvāti liela un/ vai nepareizā režīmā organizēta fiziskā slodze. Lai nerastos lielākas problēmas ir nepieciešams rehabilitācijas kurss (ambulatori vai stacionāra). Tad, kad sāpes būs mazinājušās/ izzudušas, būs pašam skaidrs, kādi vingrojumi jāizpilda ikdienā, tad varēs pakāpeniski treniņus...
Man divus mēnešus atpakaļ bija pēdējās mēnešreizes. Sākās slikta dūša un nespēks. Ultrasonogrāfija neuzrādīja cistu vai ko citu. Daktere, kas veica US teica, ka tas varētu būt dēļ hormoniem, ka jāpadzer hormonālās tabletes.
Vai tā tiešām ir? Pie savas dakteres netieku, jo jāgaida pieraksts. Slikta dūša man parādijās tikai tad, kad pazuda MR.
Paldies
Labdien! Ja mēnešreizes kāvējās par 2 mēnešiem, nepieciešams pārbaudīt vai neesat stāvoklī. To var izdarīt veicot urīna testu mājās, vai nododot asins analīzi uz bHCG hormonu. Ja Jūs neesat stāvoklī, tad ir jāmeklē neregulāru menstruāciju iemeslu. Izmaiņas menstruālajā ciklā var veicināt hormonu līdzsvara traucējumi, paaugstināta fiziska un emocionāla slodze, straujš ķermeņa masas pieaugums, vairogdziedziera darbības traucējumi, arī policistisku olnīcu sindroms. Badošanās un nepilnvērtīgs...Labdien! Mēnešreižu aizkavēšanās var būt dažādu iemeslu dēļ. Neredzot izmeklējumus un bez izmeklēšanas nevar spriest par jūsu veselību. Iesaku drošības labad izdarīt grūtniecības testu un tomēr doties pie ginekologa....
Divus gadus atpakaļ manam bērnam (kam tolaik bija 1 gads 7 mēneši) bērnudārzā rokā stipri iekoda cits bērns.
Pagājuši divi gadi, tomēr joprojām neliek mieru jautājums - vai šādi var inficēties, piemēram, ar C-hepatītu. Jāpiezīmē, ka bērns šo gadu laikā nav sūdzējies par sāpēm, piemēram, neizskatās noguris u.tml. Vai C-hepatīts var norisināties bez simptomiem?
Vai man jāpārbauda bērns (tā cita bērna veselības stāvoklis man nav zināms)?
Labdien! Pie vīrusu hepatītiem var arī nebūt simptomi. Vēlams pārbaudīties - laboratorija paņem asins paraugus uz šīm slimībām. Ja ir neskaidras vai pozitīvas atbildes, tad konsultēties ar bērnu infektologu....Labdien! Jūsu bērns varētu inficēties, ja būtu divas lietas: 1. Otram bērnam ''kodējam'' ir jābūt inficētam ar vīrusa hepatītu C. 2. Kodiena rezultātā ir jābūt asinīm. Jautājumā par hepatīta formām, protams, arī hepatītam ir viegli noritošas slimības formas. Lai Jums būtu mierīgs prāts, nododiet bērna asins paraugu, kur nosaka ir vai nav inficēšanās ar C hepatītu. Ar cieņu Dr.I.Strazds....Labdien! Ar C hepatītu ir iespējams inficēties, ja ar šo infekciju nēsājošs vai slēptā formā slimojošs bērns iekož otram bērnam līdz asinīm, īpaši, ja vēl pašam asiņojusi smagana vai lūpa. Saslimšanas simptomi ilgi var arī nebūt vai var arī nemaz neparādīties. Lai pārliecinātos vai bērns ir vesels, jānodod asinis uz C vīrusa antivielām....
Man pēc stresa un noguruma pilnas nedēļas iekaisa lūpa. Izveidojies uzpampums lūpai pa vidu, bet tas nav kā Herpes vīruss (kā pūslīši u.tml.). Ārēji lūpas izskatās vienkārši sasprēgājušas un lūpa ir uztūkusi, savukārt, lūpas iekšpusē jūtu it kā mazas plaisiņas. Pušumu dēļ, lūpa ļoti sāp.
Pirms 5 gadiem man bija līdzīgs iekaisums, kura rezultātā izveidojās liels pušums, toreiz Dermatologs izrakstīja speciālu ziedi, kas palīdzēja pušumam ātrāk un vieglāk sadzīt.
Vai šis varētu būt Herpess vīrusa paveids un vai man būtu jāgriežas pie Dermatologa?
Paldies
Labdien! Viennozīmīgi ir obligāta dermatologa apskate ( Veselības centrs 4, Ādas un STS centrs A.Briāna 2, Rīgas 1.pol-ka prof.Ināra Ančupāne u.c.) vai dermatoonkologa apmeklējums Onkoloģijas centrā, Hipokrāta ielā 2. Vēlu veiksmi!...Labdien! Noteikti vajadzētu griezties pie ārsta- dermatologa, lai Jūs apskatītu redzētu klātienē, tikai tā var uzstādīt pareizu diagnozi, un attiecīgi nozīmēt atbilstošu ārstēšanu....
Sakiet, lūdzu, vai osteopāts var palīdzēt otosklerozes gadījumā jaunam cilvēkam.
Diagnoze ir, bet cēloņi neskaidri. Cilvēks dzimis, audzis veselīgs un ģimenē nav neviens ar to slimojis.
Labdien! Iespējams var uzlabot stāvokli, iesaku pamēģināt. Taču jārēķinās ar atkārtotiem apmeklējumiem....
Vēlos lūgt konsultāciju vai nelielu padomu. Jau aptuveni mēnesi mokos ar asām sāpēm ceļgalā. Sāpes rodas gan ejot, gan nekustoties. Nekādas traumas kājām nav bijušas. Esmu apmeklējis ārstus, taisījis rentgenu, bet tajā neuzrāda lūzumus, sastiepumus kaulos vai citas vainas. Vēlētos saņemt vēl kādu viedokli.
Paldies
Labdien! Ļoti iespējams, ka sāpes ceļgalā ir saistītas ar reimatoīdā artrīta sākumu. Lai apstiprinātu mūsu varbūtējo diagnozi ir jāveic izmeklēšana un ir jāzina sīkāka informācija par Jums un pārslimotajām slimībām. Veicot izmeklēšanu mūsu medicīnas centrā mēs varētu noskaidrot sāpju cēloni celī....
Sakiet lūdzu ko iesākt,ja man galvā nāk visādas muķīgas domas. Nepārtraukti par kaut ko domāju, piemēram, par neseniem notikumiem. Pie sevis atstāstu sarunas, kas bijušas, acīs nāk redzētais. Vai varat ieteikt kādus medikamentus?
Paldies
Labdien! Varat lietot homeopātiskos miega līdzekļus uz nakti, dzert tēju maisījumus, kas ir nomierinoši, stabilizējoši. Iesaku vairāk pastrādāt ar pozitīvām emocijām un praktizēt vizualizācijas- relaksācijas vingrinājumus....
Esmu ievērojusi, ka manam krustbērnam nu jau vairākus gadus ir tāda kā sausa, rupja ādiņa (ar tādām kā mazām pumpiņām)uz kājām un rokām. Bērna māte ir vairākas reizes bijusi pie ģimenes ārsta, kurš tikai nosūta uz vienām un tām pašām asinsanalīzēm, lai pārbaudītu vai bērnam nav alerģija. Rezultāts parasti ir viens un tas pats, analīzes neuzrāda alerģiju un izmeklējumi ar to beidzas.
Nav ne padomu, ne paplašinātu analīžu. Kā rīkoties? Pie kāda ārsta griezties? Kāds varētu būt iemesls šai sausajai ādiņai?
Labdien! Sausas ādas iemesli var būt dažādi. Vēlams pārbaudīties pie alergologa un reimatologa, lai izslēgtu sistēmas saslimšanas....
Man ir bijušas 5 operācijas ar vispārējo narkozi un 3 gastroskopijas ar vispārējo narkozi. Šobrīd ir plānotas vēl 2-3 operācijas. Man ir 60 gadu un jūtu, ka radušies atmiņas traucējumi. Dzirdēju, ka narkoze ietekmē smadzeņu darbību, galvenokārt atmiņu. Vai tā ir?
Labdien! Ja narkoze ir nepieciešama, tā, protams, ir jāveic. Tieša sakarība ar narkožu skaitu un atmiņas traucējumiem nav pierādīta. 60 gadu vecumā tiem varētu būt arī cits iemesls. Jāveic holesterola analīze, doplerogrāfija galvas smadzenēm, asins vadiem un neirologa konsultācija, jo ir medikamenti, kas Jūsu atmiņas traucējumus var mazināt un apturēt to progresēšanu. Nepieciešams veselīgs dzīves veids, aktivitātes, labs miegs un sabalansētas slodzes...
Man ir 28 gadi un šobrīd sāk izkrist bārda.
Vietā, kur izkritusi bārda, parādās plankumi un ar katru dienu, ar vien lielāki. Vai tā ir kāda slimība, pie kāda ārsta griezties?
Paldies
Labdien! Iesaku pieteikt vizīti pie ģimenes ārsta, lai viņš uzraksta norīkojumu pie dermatologa. Jākonsultējas ne tikai pie ārsta, bet jāveic arī dažādas analīzes (piemēram, uz testosterona hormona līmeni un citas) Varu ieteikt dažādas klīnikas: - Rīgas 1.poliklīnika ( 1.slimnīcas teritorijā), profesore Dr.Ināra Ančupāne - Ādas un STS centrs, A.Briāna 2 - Dermatoloģijas klīnika, Skanstes 50 - Veselības centrs 4, Jeruzalemes 1 Vēlu veiksmi!...> > > >
Problēma - attiecības.
Pēc 22 gadiem nejauši satikāmies ar bijušo (šķīrāmies ne savu vēlmju dēļ). Jau ilgstoši atkal viss ir sirdi plosoši, kaut saprotam, ka abiem ir ģimenes un pagātne. Tāda sajūta, ka esam atkarīgi no šīm attiecībām, tās nevar nobeigt, tās ir sirdī, pie kam vienmēr ir bijušas, un abiem. Ko darīt? Psihoterapeits? Egoisms? Saņemties un sākt visu no jauna, vai apmeklēt psihoterapeitu un mēģināt rast atbildi, kāpēc mēs viens otram tomēr nebūtu vajadzīgi? No šī visa radusies depresija - ik pa laikam gribas raudāt, tāpat vien izjūtu sāpes sirdī, nedrīkstu atrasties vietās, kur esam bijuši utml. Smagi un sāpīgi.
Lūdzu sniedziet padomu
Labdien! Viss ir atkarīgs no uzdrīkstēšanās spējām. Pirms 22 gadiem Jūs nebijāt gatavi uzdrīkstēties saglabāt attiecības un pakļāvāties apstākļiem. Kas ir šodien? Tas ir jautājums, uz kuru jāatrod atbilde katram no Jums savā sirdī. "Depresija" ir Jūsu psiholoģiska reakcija uz nenoteiktību uz savām bailēm godīgi atbildēt: ko es īsti gribu? Vai gribu pakļauties jūtām un sākt veidot jauno dzīvi, vai atstāt visu, kā ir un turpināt dzīvi? Jūs taču nodzīvojāt 22 gadus viens bez otra. Tas noteikti nav egoisms....Labdien! Jūsu situācijā patiešām būtu ieteicama psihologa vai psihoterapieta konsultācija, kas ļautu noskaidrot, vai nepieciešama ilgstošāka psihoterapija un tieši kāda veida. Katrā ziņā neieteiktu uz savu stāvokli attiekties - "gan jau pāries" un ar prātu apspiest radušās emocijas. "Nepabeigtas" attiecības, pirmkārt, nozīmē, emocionāli nepabeigtas un tās neļauj būt šeit un tagad pilnvērtīgai tagadnes nozīmīgajās attiecībās. Šāda ilgstoša iekšēja sadalīšanās var radīt veselības traucējumus,...
Man ir 44 gadi. Vienā dienā sāku slikti redzēt. Redzes pasliktināšanās progresēja. Kādus medikamentus Jūs ieteiktu lietot, lai redze atkal uzlabotos?
Paldies
Labdien! Tam, ka redze pasliktinās, var būt dažādi iemesli, kuri jānoskaidro, lai varētu ieteikt ārstēšanu. Jums vispirms noteikti jāveic acu pārbaude....Labdien! No šādas vēstules grūti spriest par redzes pasliktināšanās iemeslu, bet medikamentus pašrocīgi lietot nevajadzētu. Ja redze ir pasliktinājusies vienā acī, tad noteikti jāgriežas pie ārsta. Taču redzes pasliktināšanās pēc 40 gadu vecuma ir normāla parādība, kaut gan būtu ieteicams apmeklēt acu ārstu, ja tas netiek darīts, lai pārbaudītu redzi un izmērītu acs spiedienu. Ar cieņu, Dr.Kristīne Leimane...
Man jau kādas piecas dienas ļoti sāp krūtis. Nezinu, ko darīt. Parasti man tā ir pirms mēnešreizēm, bet tagad tas ir par ātru, jo MR jābūt ap 21.datumu. Esmu noraizējusies. Lūdzu sniedziet padomu.
Labdien, jūtīgas krūtis liecina par hormonālām svārstībām organismā. Iesaku doties pie ārsta....Labdien! Jūtīgas vai sāpīgas krūtis var liecināt par hormonālu disbalansu, tāpēc iesaku Jums apmeklēt ginekologu. Ar cieņu, Nataļja Mošna...
Jau gadu dzīvoju nepartrauktā stresā un bailēs nomirt. Katru vakaru baidos aizmigt, naktī bieži mostos nosvīdusi, sirds trako, murgoju. Man ir paātrināta sirdsdarbīja, bet sirds kartībā. Man katru dienu sāp galva un katru dienu savādāk. Man ir aizkritušas ausis un kļūst nejūtīga galvas viena daļa, kura ir notirpusi. Es pampstu un tirpst arī rokas un mēle. Pēdējās dienas viss kļuvis vēl sliktāk, ausīs džinkst, galvā nerealitātes sajūta, panika ik pa mirkim un asaru jūra par neziņu.
Diagnoze it kā bija spondiloze un zāles nepalīdz, manuālais terapeits arī nepalīdzēja, masāža mazināja kakla sāpes, bet viss parējais kļūst sliktāk.
Pie kā man griezties vairs nezinu, ģimenes ārstei vairs nav ideju.
Labdien! Jums nepieciešams griezties pie ārsta – psihoterapeita. Situācija, kuru Jūs aprakstiet, ir panikas lēkme. Nereti par iemeslu šādām izjūtām ir kāda tuvinieka negaidīts zaudējums, kāds nelaimes gadījums vai cits spēcīgs satricinājums, kas liek justies bezspēcīgai, ievainojamai. Ir bailes nomirt. Nereti nav neviena, kam pastāstīt, kā jūtieties – visas emocijas krājas ķermenī un „nāk laukā” kā ķermeniskas sajūtas. ...Labdien! Šajā gadījumā ļoti iesaku vērsties pie psihiatra, jo aprakstītie simptomi līdzinās somatoformai veģetatīvai distonijai. Psihiatrs ar Jums aprunāsies un, ja vajadzīgs, nozīmēs nepieciešamos medikamentus....
Man jau vairākas nedēļas ik pa laikam nomoka raustoša sajūta muskuļos vai asinsvados. Nezinu kas tas īsti ir un vai ir pamats uztraukumam.
Pēkšņi vienā rītā sāka raustīties(pulsēt) kaut kas kakla labajā pusē. Tāda sajūta, ka pulsētu asinsvads, ik pēc kāda laika pulsācija atkārtojās. Taustot pulsu, šī nesaprotamā pulsēšana nesakrita ar normālo pulsu. Uz vakarpusi pulsācija pārgāja uz deniņiem, un ne tik ļoti uz kaklu. Šādu pulsāciju sajutu arī nākamajā dienā.
Vēlāk kādas pāris dienas šī sajūta parādījās kreisās acs plakstiņam. Un bija vēl dažas reizes kad tas atkārtojās.
Vai tas ir kas nopietns un ir pamats satraukumam?
Iepriekš jau paldies par atbildi.
Labdien, nepieciešama ģimenes ārsta apskate, iespējams neirologa konsultācija, analīzes un izmeklējumi. Jābūt sabalansētām garīgām un fiziskām slodzēm - pietiekoši daudz atpūtas, darba režīms un veselīga pārtika. Problēmas, kas ilgst veirākas nedēļas ir steidzami jārisina....
Man jau labu laiku dedzina vienu plaukstu. Mēdz būt arī tirpoņa plaukstas pirkstos. Šādas sajūtas nav katru dienu, bet tās atkārtojas.
Vai pie vainas var būt kāda nervu problēma? Un pie kāda ārsta vajadzētu doties lai atrisinātu šo problēmu?
Labdien, labākā izmeklēšanas metode ir neirogrāfija roku nerviem. Ar to griezties pie neirologa - diagnozes precizēšanai....
Manam puisītim šobrīd ir 6 mēneši. Un šķiet, ka ir ierāvušies sēklinieki. Agrāk "maisiņi" bija pilni, bet tagad izskatās, ka sēklinieku tur vairs nav, tie ir tukši un tādi kā sačokurojušies, bet vieta apkārt loceklim un maisiņiem izskatās uztūkusi.
Ne vienmēr varu uzreiz pieskriet, lai mierinātu, kad viņš raud, tāpēc reizēm gadās, ka bļaušana ir ilgāka.
Ko var darīt, ja sēklinieki ir ieslīdējuši? Vai var būt, ka viņi paši ar laiku noslīd atpakaļ? Jo iepriekš tiešām viņi bija vietā.
Labdien, Jums būtu jāapmeklē bērnu ķirurgs, kas to izvērtēs, bet satraukties nevajadzētu....Labdien! Vēlams būtu laicīgi veikt ultrasonogrāfiju vēdera dobuma orgāniem un mazajam iegurnim, kā arī apmeklēt konsultāciju pie bērnu urologa. Urogenitālā sistēma ir svarīga un uz visu ir jāreaģē savlaicīgi, lai tālāk dzīvē nebūtu lieku problēmu un nepatīkamu situāciju....
Mani ir 25 gadi, dzīvoju Īrijā, man ir 2 bērni. Pēc otrā bērna piedzimšanas ievietoju kontracepciju "IMPLANT". Viena no biežāk sastopamajām blakusparādībām ir neregulārs cikls.
Pašā sākumā man bija tā, kad mēnešreizes (MR) bija ik pēc 2 nedēļām (man cikls 30 dienas), bet tā bija tikai 2 reizes. Šoreiz ir savādāk man jau 3 mēnešus nav MR! Bet kā vienmēr 2 nedēļas pirms noteiktā datuma, kad būtu jābūt MR man sāp mugura lejas daļā un ir nepatīkamas velkošas sāpes vēdera lejas daļā. Viss pāriet pēc pāris dienām, bet nav MR!
Biju šeit Īrijā pie ārsta viņš man pateica, ka tas ir normāli un lai neuztraucos! Tomēr man sirsniņa ir nemierīga, tāpēc griežos pēc ieteikuma pie Jums!
Paldies!
Labdien! Tā tik tiešām var būt, ka pie Implant nav MR....
Aptuveni sešus mēnešus man ir līdzsvara traucējumi. Trīs mēnešus atpakaļ man konstatēja, ka ir izslimots Barra-Epšteina vīruss, kas arī varēja izraisījis vestibulāru neirītu.
Cik ilgi vestibulārais neirīts var ilgt un vai var paātrinat tā ārstēšanu? Vēljoprojām no vīrusa ir palielināts limfamezgls, cik ilgi tas var būt palielināts?
Labdien! Ja 6 mēnešus pēc Epšteina Bāra vīrusa ir palielināts limfmezgls tikai vienā
kakla pusē tomēr būtu vēlama limfmezgla USG un varbūt arī CT auss rajonam.
Visprātīgāk būtu griezties P.Stradiņa universitātes slimnīcā pie ausu un
kakla slimību speciālista. Šajā slimnīcā arī ir speciālisti vērtīgo
(reiboņa) diagnostikā un ārstēšanā. Tā kā jūsu problēmai ir jau 6 mēnešu
vēsture, būtu pilnībā jāizslēdz citas diagnozes. Ja tiešām ir tikai
vestibulārā nerva iekaisums, bieži pacientam nozīmē Betaserku...
Meitai (šobrīd 4 gadi) aptuveni 3 gadu vecumā pamanīju, ka stāvot un staigājot, savādi "iet" kājiņa. No aizmugures skatoties, potītes tā kā ieliecas uz iekšu un kājas potītēs ir greizas. Kad viņa stāv uz pirkstgaliem, potītes ieiet savās vietās un kāja izskatās pēc kājas un parādās arī skaista pēdas velvīte. Tā kā neesam Latvijā, tad griezāmies pie vietājā ārsta, kurš teica, ka viss kārtībā - viņa izaugs no šīs problēmas. Kad pajautāju par plakano pēdu, sagaidīju atbildi - viņa ir tikai bērns. Ņemot vērā, ka šiem ārstiem daudzas problēmas, ko Latvijā ārstē, nešķiet problēmas, es nevaru palikt mierā ar šādām atbildēm. Vai tiešām ir tā, ka šis vecums ir par agru, lai uztrauktos par kājiņu izliekšanos un ka augot kāja iztaisnosies?
Liels paldies jau iepriekš!
Labdien, Jums vajadzētu konsultēties ar rehabilitologu, kas rekomendēs ko darīt....Labdien! Vēlams būtu veikt rentgena izmeklēšanu abu pēdu locītavām, konsultēties ar bērnu traumatologu- ortopēdu. Būtu vēlams veikt pēdu podometriju- pēdas velves nospiedumu uz kompjūtera un piemērot vajadzības gadījumā pareizas zolītes apavos. Laicīgi koriģējot, visu var novērst un nepaliks defekts, citādi tas var ietekmēt visu kustību balsta sistēmu- īpaši tālāk - mugurkaulu....
Iepriekš mugura un vedēra kreisais sāns sāpēja tikai pēc ovulācijas un līdz mēnešreizēm.
Brīžiem sāpes bija intensīvākas, brīžiem vieglākas. Vairākkārt griežoties pie ginekologa, tika ieteikts lietot Dr.Tereško sieviešu tēju, kas palīdzēja minimāli, samazinot sāpju intensitāti. Tagad sāpes praktiski ir visu ciklu, sākoties no cikla 5. dienas. Jāpiebilst, ka mēnešreizes ilgst 3 dienas ar minimālu izdalījumu daudzumu, kas ir vairāk ūdeņainas (tā ir bijis pēdējos 5 gadus). Vai ir normāli, ka sāpes ir jūtamas visu cikla laiku un tāda menstruāciju konsistence. Ko darīt, lai varētu justies komfortabli visu cikla laiku un neciest sāpes.
Man ir 43 gadi, 1 dzemdības, ārpusdzemdes grūtniecība, 2 tīrīšanas (pirmreizējā un pēc tam atkārtota) pēc it kā mirušas grūtniecības.
Liels paldies par atbildi.
Labdien! Tas nav normāli, ka visu laiku ir sāpes. Ja esat labi izmeklēta pie ginekologa, tad iemesli jāmeklē citur....