Manai meitinai nesen palika 2 gadini un vinas svars ir 19 kg. Sakiet, vai tas ir normali priekš 2 gadīga bērna? Ģimenes ārsts nav devis nekādus norādījumus par svara samazināšanos. Es pati nezinu ko lai iesāk, jo manuprāt, tas ir par maz. Sakiet, ko darīt, vai ievērot kādas speciālas diētas vai pie kāda speciālista doties?
Paldies!
Atbild: Inese BārbaleLabdien! Bērnam jābūt normālam dienas režīmam, pilnvērtīgam naktsmieram - 8 stundas, regulārām pilnvērtīgām ēdienreizēm, stabilai nervu sistēmai. Ja tas viss ir traucēts, nepieciešams vērsties konsultācijā pie bernu neirologa....Atbild: Margarita Krauča, pediatreLabdien! Jums noteikti jāiet pie bērnu endokrinologa dr. Dzīvītes....
Man vīram krūtī ir dīvains tāds kā sabiezējums. Viņam ir 43 gadi. Kas tas varētu būt? Ģimenes ārste tikai noraustīja plecus, sakiet, pie kāda speciālista vērsties?
Paldies!
Atbild: Veselības salons 888 Labdien! No sākuma Jūsu vīram būtu jādodas pie ķirurga, jo lai kaut ko spriestu par kādu ādas veidojumu, tas ir jāredz un jāiztausta....Atbild: Anda KariņaLabdien! Ieteiktu veikt USG veidojumam, lai noskaidrotu kas tas ir. Tālāk attiecīgi vērsties pie speciālista....
Man ir 45 gadi un pirms 8 gadiem tika veikta mitrālā sirds vārstuļa operācija, regulāri lietoju "Orfarin" un "Concor". Tikko ar grūtniecības testu noskaidroju, ka esmu stāvoklī, varbūt jau 4 mēnesī.
Vai tas nav parāk bīstami, un ko labāk šajā situācijā darīt? Diemžēl neatrodos Latvijā, un nav pie kā konsultēties!
Paldies!
Atbild: Veselības salons 888 Labdien! Stājoties grūtniecības uzskaitē, šo jautājumu ir nepieciešams izrunāt ar ginekologu. Sīkāk komentēt nevaram, jo mēs pilnīgi nepārzinām Jūsu veselības stāvokli....Atbild: Maija Dace Broša, ginekoloģeLabdien! Grūtniecībai bīstami ir nevis medikamenti, kas palīdz strādāt Jūsu sirdij, bet sirds saslimšana un arī vecums rada zināmu risku. Jums steidzami (!) jādodas pie kardiologa vai ģimenes ārsta, lai izvērtētu sirds stāvokli un iespēju iznēsāt grūtniecību, kā arī noteiktu kādi medikamenti jālieto....
Pēdējos divus gadus netieku ar sevi galā. Man ir vai nu ļoti labs garastāvoklis, kura laikā kaļu milzu plānus un darbojos, vai arī - ļoti slikts, kura laikā visi mani plāni šķiet muļķības un domāju par pašnāvību. Periodi, kad man ir vienkārši - normāli, ir ļoti maz.
Kad esmu atkal milzīgā pacilātības pakāpē, jau zinu - drīz būs kritums. Kādreiz domāju, ka tas ir vienkārši manas, kā radošas personības niķis - nenovest lietas līdz galam, gribasspēka trūkums, kas mijas ar milzu apņemšanās mirkļiem, nemitīgas garastāvokļa maiņas utt.
Tagad tas mani ir izsmēlis. Arvien vairāk dienu mostos ar domu, kaut ātrak pienāktu nakts un es varētu atkal aizmigt. Miega problēmas man ir briesmīgas - bieži guļu padsmit stundas un neesmu izgulējusies, bet tagad, kad jūtos ideāli, nevaru pagulēt vispār. Kāpēc tā notiek? Jūtu, ka tas ir kas vairāk nekā manas personības niķis.
Kādreiz man konstatēja šizofrēniskas noslieces, šobrīd (apmēram 2 gadus) manos sapņos ir tikai murgi un ikdienā māc dažādas muļķīgas mānijas.
Cilvēki mani raksturo, kā aktīvu un radošu, smaidīgu, bet viņi nekad neredz manus kritumus, kad gribu vienkārši nomirt un neredzu jēgu nekam. Galvenais, ka tas notiek neatkarīgi no apstākļiem apkārt, nav tā, ka kāds būtu vainīgs pie tā, ka esmu ļoti labā garastāvoklī vai ļoti sliktā - tā vienkārši notiek. Man ir gandrīz 20 gadu, tas viss man ļoti traucē novest lietas līdz galam un dragā attiecības ar vistuvākajiem.
Man ir izteika perfekcionistes daba, par spīti tam, ka depresijas brīžos esmu vienkārši nožēlojama. es nezinu, kas tas ir, bet nevēlos ārstēties ar zālem, jo uzskatu to par cilvēka sazāļošanu (ir bijusi pieredze), vai dabīgi nevar sakārtot šo visu? Turklāt es nevēlos zaudēt izcilos laimes brīzus, kas mani regulāri piemeklē.
Paldies!
Atbild: Ingrīda Cera, ārste - psihiatreLabdien! To, ko Jūs aprakstījāt, uzskata par bipolārām garastāvokļa svārstībām. Varētu būt arī cita problēma, ja ir vēl kādi Jūsu nepieminēti simptomi, ko neesat minējusi šajā vēstulē. Tam pamats ir vielmaiņas traucējumi smadzeņu šūnu līmenī. Tas nav saistīts ar ēšanu, drīzāk - ar Jūsu dabu un ģenētisko predispozīciju (var būt Jūsu rados bijis kas līdzīgs, piemēram, depresija). Tāpēc Jūsu garastāvokļa svārstības nav sasitītas ar ārējiem apstākļiem. Tās nav rakstura īpatnības vai īpašības, šie...Atbild: Baiba Brokāne - Čekstere, PsihiatreLabdien! Ņemot vērā Jūsu simptomātiku, jādomā par "Bipolāri afektīviem traucējumiem" un diemžēl šajā gadījumā, lai novērstu Jūsu garastāvokļa maiņas - rekomendētu Jums medikamentozo terapiju Jūsu traucējumu cēlonis ir izmaiņas neiromediatoru līmenī, ko nepieciešams sakārtot. Ar cieņu, Baiba Brokāne - Čekstere, Psihiatre Veselības salona 888...Atbild: Elīna Jeļena Zariņa, klīniskā psiholoģe, HipnopsihoterapeiteLabdien! Jūsu aprakstītie veselības traucējumi liek domāt par garastāvokļa svārstībām, kur depresīvā fāze mijas ar pacēluma fāzi. Jūs arī atzīmējat, ka tām nav tieša saistība ar notikumiem Jūsu dzīvē. Iespējams sākotnēji šādas svārstības tomēr izraisīja dzīves notikumi, krīzes u.tml., kurus savlaicīgi nerisinot, psihe var pārkāpt zināmu robežu un tad jau traucējumi notiek it kā paši no sevis, bez īpaša cēloņa. Divi gadi ir vērā ņemams laiks, lai Jūs nopietni apsvērtu iespēju saņemt adekvātu...
Paskaidrojiet, lūdzu, kas ir adneksektomija. Operācijas aprakstā man minēta darbība; labās puses adneksektomija, taču histoloģijas atbildē raksta: olvads ar tūskainu sieniņu un olnīcas teratoma. Finālā man nav saprotams vai man ir izoperēta visa olnīca vai tikai izņemta cista?
Paldies!
Atbild: Medicine.lv Labdien! Izņemts olvads un olnīca, kura saturēja teratomu....
Man ir 21 gads. Šobrīd ir nelīdzena mugura, abas lāpstiņas ir izvirzītas uz āru, viena vairāk, bet otra endaudz mazāk. No malas izskatās kā kuprītis. Vai šajā vecumā to var kā mainīt? Vai to var izdarīt ar nopērkamajām korsetēm stājas koriģēšani?
Paldies!
Atbild: Ilze Bērziņa, Fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārste, Rehabilitācijas centrs "Līgatne"Labdien! Bez vingrošanas, tikai ar korsetēm vien, palīdzēt nevarēs. Jums jākonsultējas pie rehabilitācijas ārsta un/ vai fizioterapeita. Iespējams, ka arī ortoze būs lietojama, bet tikai ar speciālista ieteikumu....Atbild: Olga Dobroserdova, fizioterapeitsLabdien! Jūsu gadījumā iesakām sākotnēji vērsties pie fizioterapeita, lai noteiktu lāpstiņu asimetrijas iemeslus. Stāju koriģēt tikai ar veikalos nopērkamajām korsetēm nav iespējams. Noteikti būtu jāstiprina muskuļu korsete un ikdienā jāievēro ergonomikas pamatprincipi....
Ieskaitot ķeizargriezienu, man ir bijušas 6 operācijas, viena no tām ir miomas mezglu izņemšana laproskopiski. Lieta sekojoša, ginekoloģe konstatēja, ka rētā veidojas rētaudi, tie sāk sāpēt, reizēm ir tāda sajūta, ka tā kā sarauj krampī un tad lēnām atlaiž! Taustot ar roku var sataustīt, ka rētās ir tādi kā sabiezējumi, kuri ir jūtīgi. Kā no šādiem rētaudiem var tikt vaļā?
Ir bijušas:
1 vēdera trūces operācijas
-> apendicīta operācija
-> 1 vēdera trūces kopā ar lipomu (tika ievietots sietiņš)
-> 1 lipomas operācija
-> miomas mezglu laproskopija
-> ķeizargrieziens.
Paldies!
Atbild: Anita Ābelīte, dermatoveneroloģeLabdien! Lai mazinātu rētaudus, ir iespējams izmantot dažādas ārstnieciskas metodes. Ja rētaudi ir blīvi, sāpīgi, tie ir keloīdi: ārstēšana - medikamentu injekcija rētā, regulāra rētas masāža ar silikonu saturošiem gēliem, gaismas lāzeru procedūras, dažādas fizioprocedūras, kā arī silikona adhezīvie daudzreiz lietojamie plāksteri. Ja rētaudi ir "nobrieduši", t.i., nesāpīgi, rēta ir bāla, tādā gadījumā iespējama ir arī rētas slīpēšana un tās kosmētiskā izskata uzlabošana. Katrai rētai jāizvērtē...
Ikdienā lietoju kontracepcijas tabletes. Pagājušajā nedēļā biju pasākumā, kur tikA lietots ne tikai alkohols, bet arī narkotiskās vielas. Šobrīd esmu ļoti sabijusies, jo diemžēl arī es pamēģināju vienu no šīm vielām - amfetamīnu. Esmu lasījusi, ka stipras zāles un antibiotikas traucē kontracepcijas tablešu 100% darbībai. Sakiet, vai tā ir taisnība? Kā man tālāk rīkoties? Vai es varu palikt stāvoklī?
Paldies!
Atbild: Marina Čēma-OzoliņaLabdien! Jums taisnība. Psihotropās vielas var samazināt kontraceptīvo līdzekļu efektivitāti....
Pēdējo 4 mēnešu laikā man ir problēmas ar kuņģi: pilnuma sajūta, ēstgribas trūkums, balta mēle, vakarā – bieži slikta dūša (simptomi nav tieši saistīti ar ēdienreizēm). Esmu arī ļoti satraucies un nervozs, izjūtu trauksmi sevī. Acīmredzami stress ir saistīts ar šīm kuņģa problēmām. Pie tam, nav sajūtas, ka tā ir kuņģa neiroze, vai kāda cita psiholoģiskā rakstura problēma (baltā mēle tomēr liecina par funkcionālu fizioloģisku problēmu kuņģī). Kas tas varētu būt? Var būt kaut kas saistīts ar hormonālo fonu organismā? Esmu 21 g.v. puisis.
Paldies!
Atbild: Veselības salons 888 Labdien! Pēc sūdzībām spriežot, veģetatīvā nervu sistēma noteikti ietekmē Jūsu organismu, bet dotās sūdzības nav tikai neirozes izpausmes. Šādas sūdzības var būt saistītas gan ar elpošanas sistēmas problēmām, gan gremošanas sistēmas problēmām, organisma infekcijām un arī parazītu klātbūtne organismā, tāpēc iesakām izmeklēt visu organismu kopumā, lai noskaidrotu problēmas iemeslus....Atbild: Ingrīda Cera, ārste - psihiatreLabdien! Hronisks stress, neatrisinātas psiholoģiskas problēmas un ilgstoša psihiska spriedze noteikti ietekmē kuņģa fizioloģisko stāvokli un var izsaukt minētās sajūtas. Diez vai tas varētu būt saistīts ar hormonālo problēmu, ja nav citu traucējumu. Ārstēšanai jabūt kopmleksai - gan nomierināt nervozumu, gan noņemt kairinājumu un spazmas kuņģī. Jādodas pie ģimenes ārsta pēc palīdzības un varētu būt lietderīgi apmeklēt psihoterapeitu, lai atrisinātu psiholoģiskās problēmas....
Vēlējos uzzināt, kā risināt ieilgušu problēmu ar alkaholiķi ģimenē. Vīrietis, nu jau pensionārs, alkaholu lieto vairāk nekā 20 gadus, un loģiski - smadzenēs notiek degradācija un cilvēks kļūst slims arī psihiski. Viņam rādās halucinācijas un ir paranoiskas domas, kas traucē cilvēkiem, kas dzīvo ar viņu kopā.
Gribētu lūgt kāda speciālista viedokli, kā rīkoties šajā gadījumā, jo ir pilnīgi skaidrs, ka alkaholiķim ir nepieciešama ārstēšana, kurai viņš labprātīgi nepakļausies, vai arī jāmeklē cits veids kā viņu "izolēt". Vai šādos gadījumos ir iespējams tiesiski noformēt konkrētās personas rīcībnespēju, un attiecīgi pēc tam piespiedu kārtā ievietot slimnīcā? Kāds būtu risinājums šai situācijai?
Paldies, jau iepriekš!
Atbild: Baiba Brokāne Čekstere, PsihiatreLabdien! Ir diezgan ierobežoti līdzekļi kā cīnīties ar šo problēmu. Ja pacients ir akūtā psihozē, viņam ir murgi un halucinācijas un viņš apdraud sevi un apkārtējos jāsauc ĀMP un pacients tik stacionēts slimnīcā neatliekamā kārtā bez viņa piekrišanas. Mūsu valstī alkoholismu ārstē tikai ar pacienta piekrišanu un tas ir maksas pakalpojums. Personas rīcībspēju var atņemt tikai tiesa. Parasti šis process tiek ierosināts pēc piederīgo lūguma, tiek veikta tiesu psihiatriskā ekspertīze, un tad šo jautājumu...Atbild: Anda Kariņa, ģimenes ārstsLabdien! Iesaku sazināties ar anonīmo alkaholiķu radinieku atbalsta grupu. Tur visticamāk atradīsiet atbildes un iespējamos risinājumus saviem jautājumiem. Varat meklēt informāciju mājas lapā www.aa.org.lv...
Man ir 21 gads. Kaklā izjūtu spiedošas sajūtas. Vairogdziedzeris ir pārbaudīts, viss ir kārtībā. Bija neliels mezgliņš, bet speciālists teica, ka tas nevarot izraisīt spiedošu sajūtu. Esmu ievērojusi, ka spiedošā sajūta nav, kamēr lietoju hormonālās zāles (dzēru "Rigevidon" un "Femoston"). Man ir problēmas ar bērniņa ieņemšanu, un hormonus dzeru bieži. Šobrīd lietoju "Clostilbegyt" olnīcu stimulēšanai, un arī tagad spiedošā sajūta nav. Bet parasti atgriežas, kad nelietoju hormonus. Kāpēc tas tā varētu būt? Vai to var ietekmēt iedzimtība, jo arī manai mammai bijusi šī spiedošā sajūta.
Paldies!
Atbild: Vita Švarcberga, internistsLabdien! Iesaku Jums doties pie sava ģimenes ārsta, jo šādas sajūtas var būt pie vairākām saslimšanām....
Par ko liecina mazliet palielināts limfocītu procents asins ainā 42,2% (limfocītu absolūtais skaits 2,36)? Pārējie rādītāji: leikocīti 5,60; neitrofīlie 48,9% (2,74); eozinofīlie 1,6% (0,09); bazofīlie 0,9% (0.05); monocītie 6,4% (0,36).
Paldies!
Atbild: Vita Švarcberga, internistsLabdien! Limfocītu skaits asinīs ir atkarīgs no cilvēka vecuma, limfocīti var paaugstināties pie vīrusinfekcijām, bet katrā individduālā gadījumā ir jāvērtē visa leikocītu formula, kopā ar klīnisko ainu....
Vēlējos uzzināt, kas varētu būt par saslimšanu, ja no rītiem ap lūpām veidojas aplikumi - tās aizlīp, vai tas varētu būt no mandelēm, kas jau ilgāku laiku ir jāņem ārā. Vai strutainas mandeles var būt par iemeslu kakla limfu sapampšanai, biežai caurejai, un pastiprinātai svīšanai, ja tā, kur Rīgā veic to izņemšanu, un apmēram cik tas maksā?
Paldies!
Atbild: Veselības salons 888 Labdien! Atlikumam ap lūpām var būt dažādi iemesli - gremošana, alerģija u.c. Kakla limfmezgli var palielināties sakarā ar strutojošām mandelēm, bet tam gan nav nekāda sakara ar caureju. Jums ir jāizmeklē elpošanas un gremošanas sistēmas orgāni....Atbild: Vita Švarcberga, internistsLabdien! Jūsu situācijā vislabāk būtu konsultēties ar LOR speciālistu, kurš apskatot Jūsu mandeles, spētu atbildēt uz visiem Jūsu uzdotajiem jautājumiem....Atbild: Ligita Kupica, otolaringologsLabdien! Uz lūpām aplikums var veidoties, ja Jūs guliet ar muti vaļā, kāds tam ir iemesls, neapskatot degunu un kaklu, nevaru pateikt. Pārējais Jūsu stāstītais varētu būt hronisku, strutainu mandeļu dēļ. Rīgā, valsts rindā veic Rīgas 1. slimnīcā un Stradiņa slimnīcā, kur gaidīšanas laiks ir aptuveni 1 gads. Ja vēlas ātrāk, tad tā ir maksas operācija. Varu atbildēt par maksu tikai privātklīnikā "Headline" - kopā 425 Ls, citās vietās varētu būt līdzīga cena....
Diemžēl jāgaida rindā pie speciālista, tādēļ vēlos lūgt padomu Jums.
Pagājušajā rudenī, pēc vēdera izejas, uz toletes papīra ievēroju asinis. Sabijos un devos pie ārsta - proktologa. Pārbaudīja un teica, ka noteikti bijis kāds plīsums, bet šobrīd viss sadzijis. Galvenais domāt par ēšanu, lai neveidojas aizcietējumi. Tagad atkal tas ātkārtojies jau dažas reizes. Pēc vēdera izejas, kas bija cieta un sāpīga, uz papīra pamanīju svaigas asinis. Nav daudz, bet mani uztrauc vai tiešām man varētu būt atkal kāds plīsums un ko darīt kamēr gaidu vizīti pie ārsta? Kā ātrāk sadziedēt šo plīsumu? Citu sūdzību nav - nekāda nieze, sāpes vai traucējošu sajūtu. Tikai pie vēdera izejas ir mazliet sāpīgi, it kā kreisajā pusē kāda brūce tur būtu un mazliet asinis. Ko Jūs ieteiktu lietot, ko darīt, ja tā atkārtojās? Daktere tikai paskaidroja, ka jādomā par vēdera izejas normalizēšanu un viss. Lūdzu, iesakiet kā ātrāk šo problēmu sakārtot, jo bail, ka neizveidojās kāds iekaisums vai kas cits.
Paldies!
Atbild: Vita Švarcberga, internistsLabdien! Kā jau ārsti Jums ieteica - ir vēlams nepieļaut aizcietējumus, bet jebkurā gadījumā iespējami ātri nepieciešama vizīte pie ārsta proktologa....
Jau kādu laiku vēlos nomainīt savu ģimenes ārstu. Kā to var izdarīt un kas tam ir vajadzīgs? Vēlos nomainīt dakteri, jo nešķiet pieņemams viņas profesionālais darbības līmenis.
Paldies!
Atbild: Dr. Anda KariņaLabdien! Jādodas pie jaunā ģimenes ārsta un jāaizpilda anketa par stāšanos uzskaitē. Precīzāku informāciju var atrast internetā....
Sakiet, ko darīt, ja man regulāri raustās muskulis kreisajai rokai - no pleca līdz elkonim. To var redzēt ar "aci", tā raustīšanās tiešām ir spēcīga. Domāju, ka tas no sēdošā darba, sāku skriet, un pārvitoties ar velosipēdu, taču raustīšanās pavisam nav pārgājusi.
Vai varu veikt kādus vingrinājumus vai lietot smēres, vai tomēr būtu jādodas pie ģimenes ārsta?
Liels paldies jau iepriekš!
Atbild: Veselības salons 888 Labdien! Dodieties pie neiropatologa....Atbild: Vita Švarcberga, internistsLabdien! Jā, vislabāk būtu doties pie sava ģimenes ārsta, kurš vajadzības gadījumā nosūtīs Jūs uz izmeklējumiem vai pie speciālista....Atbild: Dr. Anda KariņaLabdien! Būtu jākonsultējas ar neirologu....
Man ir PCO. Nesen sāku stimulēt olnīcas ar "Clostilbegyt" zālēm, jo gribu bērniņu, bet nesanāk jau kādu laiku. Sakiet, vai dzerot šīs zāles var saasināties Veģetatīvās distonijas simptomi? Jo VD lēkmes nebija bijušas, un tagad reizēm uznāk pirmsģībšanas sajūta, un neliels spiediens galvā, tā man parasti bija tad, kad bija VD lēkmes. Vai tas var būt no zālēm, vai tomēr tas ir uz nervu pamata, jo ļoti, ļoti uztraucos par to vai stimulēšana būs veiksmīga.
Paldies!
Atbild: Ingrīda Cera, ārste - psihiatreLabdien! "Clostilbegyt" - sintētisks ovulācijas stimulators, medikaments, kurš veicina olšūnas nobriešanu un atbrīvošanos no olnīcām. Ovulācijas stimulēšana dažādu hipofīzes funkcionālo traucējumu gadījumā. Tas nozīmē, ka ietekmē hormonālu funkciju. Diemžēl arī var izprovocēt VD lēkmes. Kā blaknes šīm zālēm mēdz būt: galvassāpes, nogurums, reibonis, krampji, nespēks, aizkaitināmība, depresija un bezmiegs. Visi preparāti, kas ietekmē hormonālo funkciju var izraisīt VD paasinājumu....Atbild: Dr. Marina Čēma - Ozoliņa, ginekologsLabdien! Te nepieciešama vizīte pie ginekologa un tā ārsta, kas ārstē Jūsu VD....
Zīdainim 4 mēneši. Tika veikta neirosonogrāfija, ārste pēc apskates papildus nelika lietot nedz medikamentus, nedz nozīmēja kādu ārstēšanu.
Izrakstā šodien ieraudzīju šādu ierakstu : HOROIDĀLIE PINUMI - fagmentēti, deformēti.
Sakiet, lūdzu, vai ir pamats uztraukumam un būtu jāmeklē cita speciālista konsultācija?
Paldies!
Atbild: Inese BārbaleLabdien! Vēlams konsultēties ar bērnu neirologu un veikt atkārtotu neirosonsgrāgiju pēc 2 mēnešiem....
Esmu ievērojis, ka ceļot kādus smagumus uz ķermeņa izspiežas kaut kādi nelieli bumbuļi. Esmu dzirdējis, ka tie esot it kā kaut kādi tauku dziedzeri. No kā tie varētu rasties un kā tos var likvidēt?
Paldies!
Atbild: Veselības salons 888 Labdien! Runāt par veidojumiem, kuri nav ne redzēti, ne iztaustīti, ne izmeklēti un arī nav zināma lokalizācija uz ķermeņa - nav iespējams. Ja pie slodzes parādās veidojums pie nabas vai cirkšņos, tad tā iespējams ir trūce (bruka)....Atbild: Anda Kariņa, ģimenes ārstsLabdien! Iespējams, ka runājot par lipomām - labdabīgiem veidojumiem, kuru rašanās cēloņi nav zināmi. Lai precizētu, nepieciešams konsultēties ar ārstu klātienē. Jāpiebilst, ka lipomas var sataustīt arī miera stāvoklī un tās neizspiežas ceļot smagumus. Varbūt runa ir par kādu vēdera priekšējās sienas herniju. To, kas ir Jūsu minētais veidojums, pateiks ārsts pēc izmeklējuma....
Man ir 15 gadi. Aptuveni pirms 1,5 mēnešiem sāku nēsāt vienas dienas kontaktlēcas. Ārsts ieteica nenēsāt katru dienu, tāpēc lieku šīs kontaktlēcas 1 - 3 reizes nedēļā, nēsāju aptuveni 7 - 10 stundas, lai gan drīkst tās lietot līdz pat 12 stundām. Šādi nēsājot, esmu iztērējusi nedaudz zem desmit kontaktlēcu pāriem. Gandrīz katru reizi, kad lietoju kontaktlēcas man ik pa laikam ir neliela, pavisam īslaicīga redzes miglošanās - viss paliek miglains, pāris reizes samirkšķinu acis un atkal redzu labi, tā aptuveni 5 - 6 reizes pa visu dienu.
Vai tas ir saistīts ar kādiem netīrumiem, kuri nonākuši acī? Reizēm, kad izņemu kontaktlēcas uz tām ir saskatāmi pavisam nelieli netīrumiņi, lai gan pirms ielikšanas un izņemšanas esmu kārtīgi nomazgājusi un nosusinājusi rokas. Parasti pēc kontaktlēcu izņemšanas manām acīm ir neliela noguruma sajūta. Vai manas acis vēl nav pieradušas pie kontaktlēcām? Vai arī man ir steidzami jādodas pie acu ārsta ar šīm problēmām? Gribēju arī uzzināt vai manā vecumā vēl ir iespējams uzlabot redzi, ja man ir tuvredzība (-1,75 un -2,25)?
Liels paldies jau iepriekš!
Atbild: Kristīne Leimane, acu ārsts - ķirurgsLabdien! Nē, nav pieļaujama redzes miglošanās lietojot kontaktlēcas. Jūsu gadījumā šī miglošanās varētu būt saistīta ar acu sausumu. Tās gadījumā labi palīdzēs mitrinoši pilieni acīm. Bet, protams, lai precizētu šīs parādības iemeslus, ir jādodas pie speciālista vēlreiz uz konsultāciju....
Situācija sekojoša: meitiņai 3 gadi un līdz šim nav saņēmusi nevienu vakcīnu. Tagad vēlos viņu vakcinēt pret konkrētām slimībām. Kā galveno no tām, kas mani uztrauc, varu minēt difteriju. Ģimenes ārsts minēja, ka tagad uzsākot vakcināciju, efekts nebūs vienlīdzīgs, jo pirmā vakcīna ir aprēķināta uz to vecumu un svaru, kas ir paredzētajā vecumā. Vai tiešām nav iespējas iegūt individuālu vakcinēšanas programmu vienai, nevis 4 slimībām uzreiz?
Paldies!
Atbild: Margarita Krauča, pediatreLabdien! Ja Jūs potēsiet bērnu tikai pret vienu infekciju, reakcija uz to var būt tik pat liela kā pret četrām, tāpēc prātīgāk ir potēties uzreiz pret vairākām....Atbild: Inese BārbaleLabdien! Individuālo vakcīnu varat pasūtīt BKUS Vienības gatvē 45 - vakcinācijas kabinetā, bet vai to segs valsts - droši ka nē, varētu būt maksas pakalpojums, ja ir pagājis liels laiks no grafika, ko paredz - sedz valsts....
Man ir 17 gadi un izjūtu sāpes sēkliniekos. Šādas sāpes izjutu arī tad, kad tie attīstījās. Taču pēc šīm sāpēm man kreisais sēklinieks ir ievērojami mazāks par labo, varētu pat teikt dzērvenes lielumā. Lūdzu, palīdziet, kas varētu būt par vainu, pie kāda ārsta vērsties?
Paldies jau iepriekš!
Atbild: Veselības salons 888 Labdien! Dodaties pēc palīdzības pie urologa....Atbild: Margarita Krauča, pediatreLabdien! Jums jādodas pie urologa....Atbild: Inese BārbaleLabdien! Nepieciešams veikt ultrasonogrāfiju šī rajona mīkstajiem audiem un pēc tam doties uz konsultācija pie urologa....
Man ginekologs konstatēja piena sēni. Izrakstīja zāles, kuras jāievada makstī. Uz laiku palīdzēja, bet atkal sākās viss no sākuma. Apkārt vagīnai viss sarkans un sūrst. Dedzinoša sajūta. Vai ir bezrecepšu krēms, kurš var noņemt apsārtumu un dedzināšanu?
Paldies!
Atbild: Ilze Paegle, farmaceiteLabdien! Bez receptes sēnītes ārstēšanai var iegādāties "Canifug cremolum 200 mg" "svecītes" un arī tāda paša nosaukuma medikamentu, kur iepakojumā ir gan "svecītes", gan arī krēms. Diemžēl vaginālā sēnīte ir problēma, kas var atkārtoties. Svarīga ir intīmā higiēna, atbilstošas veļas nēsāšana un normālas maksts mikrofloras uzturēšana ikdienā. Profilaksei var lietot svecītes normāla pH uzturēšanai, kā arī aptiekā nopērkamus intīmās higiēnas līdzekļus....Atbild: Dr. Marina Čēma - Ozoliņa, ginekologsLabdien! Ir bezrecepšu medikamenti, ko izmanto piena sēnītes ārstēšanai - "Klotrimazola" ziede vai svecītes....
Vēlos izprast USG aprakstu, varbūt varat palīdzēt ar skaidrojumu?
USS:
Vairogdziedzeris – struktūra rupjgraudaina, nedaudz hipervaskularizēta.
Lb.daiva 1,7x1,3 cm, gludām kontūrām, augšdaļā 2 hipoehogēni neviendabīga rakstura mezgli ar sīkiem kalcinātiem apm. 4 mm, centrālā daļā hipoehogēna struktūra 2 mm.
Kr.daiva 1,8x1,3 cm, gludām kontūrām, centrālā daļā hipoehogēna struktūra 2 mm.
Istmus 0,5 cm.
Mezgli ar vairāk perifēru vaskularizāciju.
Palielinātus l/m kakla rajonā nekonstatē.
Paldies jau iepriekš!
Atbild: Dr.G.Bērziņa, neirologs, fizikālās medicīnas ārsts, rehabilitologsLabdien! USG aprakstā nav bīstamu pazīmju, taču noteikti jāveic vairogdziedzera hormonu pārbaude un endokrinologa konsultācija, lai nepadziļinātu veselības problēmas un novērotu vairogdziedzera funkciju un stāvokli dinamikā....