Kāpēc nepieciešama zivju eļļa un kā to lietot? Skaidro uztura speciāliste
Daudzi cilvēki uzskata, ka imunitāte ir jāstiprina tikai aukstajā gada laikā, bet vasarā organisms tiek galā pats – mēs ēdam vairāk salātu, dārzeņu un ogu. Tomēr omega-3 taukskābes, ar kurām ir bagātas jūras zivis, ir jālieto neatkarīgi no gadalaika, jo mūsu organisms tās neražo.
Svarīgākās minerālvielas aktīvai vasarai: Iesaka farmaceits
Tuvojoties vasaras sezonai, ir svarīgi saprast, kādas minerālvielas ir nepieciešams uzņemt, lai vasarā justos enerģijas pilni, īpaši, ja ikdienā tiek veiktas fiziskās aktivitātes. Kuras ir svarīgākās minerālvielas aktīvai vasarai un kā atpazīt, ka organismā minerālvielu trūkst, stāsta farmaceits.
Kā un kāpēc bērna uzturā ieviest pākšaugus? Pavasara zupas un sacepuma recepte
Pākšaugus ir vērtīgi lietot ne tikai pieaugušajiem, bet arī bērniem, ja tos termiski apstrādā un atbilstoši pagatavo. Lēcās un pupiņās ir augstāka dzelzs koncentrācija nekā citos augu valsts produktos, tāpēc mazuļa uzturā pākšaugus rekomendē ieviest samērā agri – jau no 6–8 mēnešu vecuma.
Slavenā Vidusjūras diēta – kas ir tās pamatā? Stāsta speciālisti
Par Vidusjūras diētas ieguvumiem tiek runāts arvien plašāk – tā palīdz uzlabot veselību un pašsajūtu, kā arī ieviest ēdienkartē krāsainākas un daudzveidīgākas vēsmas. Kas ir Vidusjūras diētas veselības ieguvumu pamatā un kā to varam ieviest savā ikdienā? Stāsta ārste-uztura speciāliste un klīniskā farmaceite.
5 veidi, kā sportistu veselībai palīdz zivju eļļa: Stāsta farmaceite
Spēcīgi muskuļi, laba asinsrite un enerģijas pieplūdums – šo iemeslu dēļ sportisti nespēj iedomāties savu dzīvi bez treniņiem. Fiziskās aktivitātes uzlabo pašsajūtu, lai gan reizēm pēc treniņa sāp locītavas un ķermeņa stīvums ir teju nogurdinošs. Lai muskuļu šūnas pēc sportošanas ātrāk atjaunotos, tām ir nepieciešama palīdzība.
Kalorijas dažādos vecuma posmos: Kam pievērst uzmanību?
Tuvojoties 40 gadu slieksnim, pamani pāris liekus kilogramus, lai gan sporto un ēd tieši tāpat kā 20 gadu vecumā? Kas notiek? Organismam nepieciešamo kaloriju daudzums ar gadiem samazinās, kā rezultātā pie optimāla svara uzturēšanas nepieciešams piestrādāt, tomēr vajadzība pēc sabalansēta uztura nemainās.
Kā ikdienā ieviest veselīgāku uzturu? Stāsta eksperte
Visticamāk, teju ikviens no mums kaut reizi dzīvē ir saskāries ar situāciju, kad organisms signalizē – nepieciešama tūlītēja atpūta, spēku un enerģijas atjaunošana un, iespējams, pat esošo ieradumu būtiska izvērtēšana un maiņa. Veicot ikdienas pienākumus un ļaujoties steigai, bieži atstājam novārtā veselību, prāta un ķermeņa pašsajūtu, tomēr ir svarīgi veltīt laiku rūpēm par sevi un izvirzīt to priekšplānā.
Olu vērtība veselīgas pārtikas grozā: Skaidro speciālisti
Ola ir burtiski iekapsulēts ne tikai olbaltumvielu, bet arī makro un mikroelementu avots! Tai ir jāatbilst visām prasībām, lai attīstītu cāli līdz izšķilšanās brīdim. Ideāls līdzsvars un barības vielu daudzveidība, kā arī olu augstā sagremojamība un salīdzinoši pieņemamā cena ir izvirzījušas tās uzmanības centrā. Turklāt ne tikai Lieldienās, bet arī plānojot ikdienas veselīgas pārtikas grozu.
Populārākie mīti par olām un padomi veselīgām Lieldienām: Iesaka speciālisti
Lieldienu neatņemama sastāvdaļa ir olu ēšana un dažādas aktivitātes saistībā ar tām, taču vai zini, kādi ir populārākie mīti par olām un kuri no tiem ir patiesība? Kā pavadīt Lieldienas veselīgi un kas jāzina par olu ēšanu, stāsta sertificēta uztura speciāliste un farmaceite.
Kā dīgstus un zaļumus iekļaut bērna ēdienkartē? Uztura speciālistes padomi un receptes
Zaļumos ir daudz bioloģiski aktīvu vielu, kas palīdz organismam cīnīties pret dažādām vīrusu infekcijām, tāpēc ir ļoti vērtīgi šos produktus iekļaut ne tikai savā, bet arī bērnu ēdienkartē, atgādina sertificēta uztura speciāliste, Rimi Bērniem eksperte Olga Ļubina un iesaka konkrētas receptes.