Valsts kompensējamās ievadāmās ķīmijterapijas zāles nākamgad plānots iepirkt centralizēti

Valsts kompensējamās ievadāmās ķīmijterapijas zāles nākamgad plānots iepirkt centralizēti Rīga, 25.maijs, LETA. Sākot ar 2018.gada 1.janvāri, parenterāli ievadāmās ķīmijterapijas zāles, kuru iegāde apmaksāta no valsts budžeta līdzekļiem, varētu tikt iepirktas centralizēti, liecina šodien Valsts sekretāru sanāksmē izsludinātie Veselības ministrijas (VM) grozījumi Veselības aprūpes organizēšanas un finansēšanas kārtībā.

Veselības ziņas

Latvijā kontrolējamo vielu sarakstu plāno papildināt ar divām sevišķi bīstamām narkotiskām vielām

Latvijā kontrolējamo vielu sarakstu plāno papildināt ar divām sevišķi bīstamām narkotiskām vielām Rīga, 25.maijs, LETA. Latvijā kontrolējamo narkotisko vielu un psihotropo vielu sarakstu plānots papildināt ar divām sevišķi bīstamām narkotiskām vielām U-51754 un dihlorpānu, liecina valsts sekretāru sanāksmē izsludinātie grozījumi likumā "Par Krimināllikuma spēkā stāšanās un piemērošanas kārtību".

Veselības ziņas

"Grindeks" dividendes no pagājušā gada peļņas neplāno maksāt

Rīga, 25.maijs, LETA. Latvijas zāļu ražotājs "Grindeks" dividendes no pagājušā gada peļņas neplāno maksāt, liecina kompānijas sniegtā informācija biržai "Nasdaq Riga" par akcionāru kārtējās sapulces lēmumu projektiem.

Veselības ziņas

Pirtnieku festivālā Jelgavas novadā apvienosies pirtnieki no Latvijas un citām valstīm

Pirtnieku festivālā Jelgavas novadā apvienosies pirtnieki no Latvijas un citām valstīm Jelgava, 25.maijs, LETA. Izbaudīt uz savas ādas un gūt jaunas zināšanas par pirts tradīcijām, miesas un dvēseles dziedinošiem rituāliem šogad trīs dienu garumā - no 28.jūlija līdz 30. jūlijam piedāvā pirtnieku festivāls "Latvju pirts un veselības pasākums 2017" Jelgavas novada Glūdas pagasta Nākotnē, aģentūru LETA informēja Jelgavas novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Dace Kaņepone.

Veselības ziņas

Parlaments ratificē konvenciju par dzīvsudraba izmantošanas ierobežošanu

Parlaments ratificē konvenciju par dzīvsudraba izmantošanas ierobežošanu Rīga, 25.maijs, LETA. Saeima šodien ratificēja Minamatas konvenciju par dzīvsudraba izmantošanas ierobežošanu.

Veselības ziņas

Notiks jāšanas sporta sacensības bērniem ar īpašām vajadzībām

Notiks jāšanas sporta sacensības bērniem ar īpašām vajadzībām Rīga, 25.maijs, LETA. Šodien plkst.10 sporta kompleksā "Tīraines staļļi", Mārupē, notiks jāšanas sporta sacensības bērniem ar īpašām vajadzībām.

Veselības ziņas

Vējonis: Valdībai jāmeklē skaidrs un ilgtspējīgs papildu finansējuma avots veselības aprūpei

Vējonis: Valdībai jāmeklē skaidrs un ilgtspējīgs papildu finansējuma avots veselības aprūpei Rīga, 24.maijs, LETA. Valstij ir jānodrošina iedzīvotāju vajadzības pēc kvalitatīvas un pieejamas veselības aprūpes, tāpēc valdībai jāmeklē skaidrs un ilgtspējīgs papildu finansējuma avots, tiekoties ar veselības ministri Andu Čakšu, sacīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Veselības ziņas

LM ar reformu cer būtiski samazināt gaidīšanas laiku pēc tehniskajiem palīglīdzekļiem

LM ar reformu cer būtiski samazināt gaidīšanas laiku pēc tehniskajiem palīglīdzekļiem Rīga, 24.maijs, LETA. Labklājības ministrijas (LM) izstrādātā Tehnisko palīglīdzekļu pakalpojuma modeļa reforma varētu uz pusi samazināt gaidīšanu laiku pēc palīglīdzekļa, šodien preses konferencē teica LM Sociālo pakalpojumu departamenta direktors Maksims Ivanovs.

Veselības ziņas

CSP: Latvijā 35,6% iedzīvotāju ir grūtības samaksāt par veselības aprūpi

CSP: Latvijā 35,6% iedzīvotāju ir grūtības samaksāt par veselības aprūpi Rīga, 24.maijs, LETA. Latvijā 35,6% iedzīvotāju ir grūtības samaksāt par veselības aprūpi, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) aptauja par veselības aprūpes pakalpojumu izmantošanu Latvijā 2016.gadā.

Veselības ziņas

Farmācijas uzņēmumu pētījums: Latvija jaunu zāļu pieejamības ziņā Eiropā ieņem pēdējo vietu

Farmācijas uzņēmumu pētījums: Latvija jaunu zāļu pieejamības ziņā Eiropā ieņem pēdējo vietu Rīga, 24.maijs, LETA. Latvija jaunu un efektīvu zāļu pieejamības un valsts kompensācijas ziņā Eiropā ieņem pēdējo vietu, liecina Eiropas Farmaceitisko rūpniecību un asociāciju federācijas (EFPIA) aprīļa beigās publiskotā analīze par zāļu pieejamību un kompensāciju.

Veselības ziņas

Rehabilitācijas organizācijas: Nepalielinot nodokļus vai pensionēšanās vecumu, rast finansēšanas avotu veselībai nav iespējams

Rehabilitācijas organizācijas: Nepalielinot nodokļus vai pensionēšanās vecumu, rast finansēšanas avotu veselībai nav iespējams Rīga, 24.maijs, LETA. Patlaban meklēt finansēšanas avotus valsts apmaksāto veselības aprūpes pakalpojumu daļas palielināšanai valsts budžetā un vienlaikus nepalielināt nodokļus vai iedzīvotāju pensionēšanās vecumu nav iespējams, uzskata Latvijas Rehabilitācijas profesionālo organizāciju apvienība (LRPOA).

Veselības ziņas