
Turpmāk informāciju par COVID-19 negatīviem rezultātiem iedzīvotāji saņems E-veselības portālā
Nacionālais veselības dienests (NVD) informē, ka turpmāk iedzīvotāji, kuri nodevuši analīzes COVID-19 infekcijas noteikšanai un to rezultāts būs negatīvs, informāciju saņems un varēs apskatīt E-veselības portālā, savukārt, pozitīva rezultāta gadījumā joprojām darbosies iepriekšējā kārtība, kad iedzīvotājiem zvana Slimību un profilakses centra speciālists.

Kardiologs: Sirds un asinsvadu slimības rada īpaši augstu risku saslimt ar Covid-19
Jau zināms, ka jaunais koronavīruss ir īpaši bīstams hroniskiem un vēža slimniekiem, vecāka gadagājuma ļaudīm un grūtniecēm, taču zinātnieki tikai tagad ir ieguvuši datus par to, kam šis vīruss ir visbīstamākais. Izpētot Covid-19 izraisītos nāves gadījumus, kā arī šo pacientu slimības vēstures, ir noskaidrots, ka sevišķi apdraudēti ir pacienti ar sirds un asinsvadu slimībām.

Ko svarīgi zināt par aptiekas apmeklējumu?
Pat Covid-19 smagi skartās valstīs aptiekas joprojām ir atvērtas un veic savus uzdevumus. Īpaši intensīvas pacientu apkalpošanas laikā farmaceiti apkopojuši vairākus būtiskus ieteikumus. Kā pareizi plānot zāļu iegādi un aptiekas apmeklējumu, lai neapdraudētu veselību?

Saistībā ar COVID-19 uz laiku ierobežos plānveida veselības aprūpes pakalpojumus
Lai pasargātu pacientus un mediķus no iespējamas inficēšanās ar COVID-19, ņemot vērā epidemioloģisko situāciju valstī, līdz ārkārtējās situācijas beigām būs daļēji ierobežoti veselības aprūpes pakalpojumi gan valsts, gan privātajās ārstniecības iestādēs. Tas šodien apstiprināts ar veselības ministres Ilzes Viņķeles rīkojumu.

NVD: Paplašinātas iespējas nodot COVID-19 analīzes reģionos
Nacionālais veselības dienests (NVD) informē, ka no pirmdienas, 23.marta, vairākās reģionu pilsētās darbu sākuši jauni papildus izveidoti COVID-19 analīžu nodošanas punkti, kur pēc iepriekšēja pieraksta un ierodoties ar privāto automašīnu pacienti var veikt valsts apmaksātas analīzes, ja radušās aizdomas par saslimšanu.

Kā tiek nodrošināta ambulatorā aprūpe HIV/AIDS pacientiem ārkārtējās situācijas laikā?
Sakarā ar COVID-19 infekcijas izplatības radīto ārkārtējo situāciju aizvien vairāk un biežāk parādās bažas un neziņa, kas notiek ar sekundāro ambulatorās aprūpes pakalpojumu pieejamību – proti, vai un kā tiek nodrošinātas ārstu speciālistu konsultācijas. Šādu jautājumu ir uzdevuši arī vairāki HIV pacienti, pēdējo dienu laikā zvanot uz atbalsta grupas inficētajiem ar HIV un AIDS slimniekiem – konsultāciju telefonu.

Turpmāk testēšana uz COVID-19 būs mērķtiecīgāka, īpašu uzmanību veltot riska grupām
Lai ierobežotu COVID-19 izplatību, īpaši būtiski ir laikus atklāt infekcijas izplatību dažādās riska grupās, tostarp nedrīkst pieļaut slimības izplatību ārstniecības iestādēs. Vienlaikus, ja cilvēkam ir viegli saslimšanas simptomi un viņš ir karantīnā mājās, ārstēšanas piemērošanai nav svarīgi laboratoriski noteikt COVID-19.

Farmaceits nav atbildīgs par dezinfekcijas līdzekļu vai respiratoru trūkumu un nevar izsniegt medikamentus bez receptes
Jau ziņots, ka farmaceiti, tāpat kā citi veselības aprūpes speciālisti, šobrīd strādā pastiprinātā režīmā un ir gatavi to darīt arī turpmāk. Taču, lai tas būtu iespējams, cilvēki tiek aicināti izturēties atbildīgi un vēl jo vairāk – būt iecietīgi un saprotoši. "Mēs esam te, lai palīdzētu, bet neesam pelnījuši jau tā saspringtajā periodā cīnīties ar negācijām," saka farmaceita asistente.

NVD: Pacientiem arī ārpus Rīgas būs iespēja ar savu auto doties nodot valsts apmaksātas COVID-19 analīzes
Nacionālais veselības dienests (NVD) informē, ka no šodienas, 19.marta, pacientiem valsts apmaksātu COVID – 19 analīžu veikšanai pēc iepriekšēja pieraksta ir iespēja ar savu automašīnu doties uz konkrētiem analīžu punktiem arī ārpus Rīgas – Daugavpilī, Liepājā, Valmierā.

No 20. marta Rīgas Austrumu slimnīcā būtiski ierobežos ambulatoro pakalpojumu sniegšanu
Lai ierobežotu Covid-19 slimības izplatību Latvijā un pastiprinātu drošības pasākumus, cenšoties pasargāt mediķus, pacientus, viņu tuviniekus, kā arī slimnīcas stacionāru apmeklētājus un stacionāros strādājošo uzņēmumu darbiniekus, kas sniedz dažādus pakalpojumus, no šī gada 20. marta Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā tiks ierobežoti ambulatorie pakalpojumi.