RADZENES LĪDĒJČŪLA
(ulcus corneae serpens)

Mistiskās alerģijas
Kad biju maza, kā sākās vasara, man bija pumpas. No kā? Kurš to lai zina. Tajos laikos tik maznozīmīgām alerģijām uzmanību īpaši nepievēra.
RADIOLOĢIJA
(lat. ra- dius stars + gr. logos mācība)

Jāņu zāles aizaugušās pļavās labāk nelasīt
Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) speciālisti, kuri veic ērču aktivitātes monitoringu novērojuši, ka jūnijā krūmājos un nekoptās pļavās ērču aktivitāte pārsniedz iepriekšējā gada rādītājus 1,4 līdz 3 reizes (ērču daudzums uz 1km ir no 80-150 ērcēm). Savukārt mežos novērotais ērču daudzums bijis zemāks nekā pērn.

Kā savlaicīgi pasargāt bērna redzi?
Ar redzes palīdzību cilvēks saņem visvairāk informācijas par apkārtējo vidi, taču tajā pašā laikā tas ir arī pats trauslākais ārejās pasaules analizators. Attīstības laikā acīm ir būtiska ietekme praktiski uz visām dzīvībai svarīgām struktūrām galvas smadzenēs. Тurklāt redzes attīstībā īpaši svarīgi ir pirmie dzīves gadi, kad acis un bērna organisms kopumā ir īpaši jutīgs gan pret iekšējo, gan pret ārējo faktoru ietekmi.

Mikoze – kur tu rodies?
Mikoze ir nagu sēnīšu infekcija, kurai sastopami dažādi paveidi. Kādi faktori paaugstina mikozes attīstības risku, un kā iespējams ar to inficēties, portāls www.sieviesuklubs.lv jautā Ivetai Skadmanei – Šūmākerei, Veselības Centra 4 podiatrei.

Vannojam jaundzimušo: 10 noderīgi padomi
Pirmā vannošanās reize vecākiem var sagādāt ne mazums raižu un pārdzīvojumu- kā pareizāk, cik ilgi un kur. Māmiņu Klubs kopā ar bērnu māsu Elitu Svarenieci sniedz 10 noderīgus padomus jaundzimušā vannošanā!

Zobārsta izvēle
Kā lai es izārstēju savus zobus, lai tie nav jāpārārstē katrus pāris gadus? Kā lai es beidzot iegūstu smaidu, par ko pašam prieks un gribas uzsmaidīt citiem? Vai tas ir iespējams, ka viss būtu izdarīts maniem zobiem un veselībai visaudzīgākā veidā un zobi varētu kalpotu nevis gadus, bet gadu desmitus?

Vairogdziedzera darbības traucējumi un grūtniecība
Dzirdēts, ka daudzās Eiropas valstīs sievietēm, stājoties grūtniecības uzskaitē, pārbauda, kā strādā vairogdziedzeris? Pie mums - ne! Kāpēc? Vai mēs būtu citādas? Vai mums to nevajag?

Japiņš: kā pareizi sagatavoties sacensībām?
Šo svētdien, 17.jūnijā, Cēsīs notiks SEB MTB kalnu divriteņu maratonu seriāla trešais posms ar aizraujošu, interesantu un tajā paša laikā grūtu trasi. Gatavojoties sacensībām, organizators un vadošu riteņbraucēju treneris Igo Japiņš sniedz profesionālus padomus veiksmīgam startam un drošai braukšanai.