VM: Apgalvojumi, ka aprēķini par ārpakalpojuma izmantošanas izmaksām nav patiesi, ir spekulācijas
AS "Rīgas sanitārā transporta autobāze" (RSTA) apgalvojumi, ka Veselības ministrijas (VM) aprēķini par ārpakalpojuma izmantošanas izmaksām ir maldinoši, nav nekas vairāk kā spekulācijas, aģentūrai LETA pastāstīja VM pārstāvis Oskars Šneiders.
Vakar RSTA rīkotajā konferencē juridiskā biroja "Varul" vadošais partneris zvērināts advokāts Jānis Zelmenis medijiem skaidroja, ka VM aprēķini ir maldinoši, jo RSTA aprēķini sniegti septiņu gadu laika periodam - tieši par tādu termiņu iepriekš bijis izsludināts konkurss. Savukārt ministrija operējot ar faktiskajiem skaitļiem, kad līgums ticis slēgts tikai uz pieciem gadiem.
Šneiders skaidroja, ka pagājušajā gadā valdība ar atsevišķu lēmumu atbalstīja konkursa izsludināšanu par līguma slēgšanu ar ārpakalpojuma sniedzēju uz septiņiem gadiem, jo parasti šādus līgumus valsts iestādes nevar slēgt uz ilgāku laika periodu kā pieci gadi. Savukārt vēl spēkā esošais līgums ar RSTA noslēgts uz pieciem gadiem.
Viņš norādīja, ka ministrijas aprēķini par izmaksām, kas veidotos, atstājot ātrās palīdzības mašīnu un to vadītāju nodrošināšanu Rīgas reģionam ārpakalpojuma sniedzēja pārziņā, ne paša Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) ziņā, ir balstīti uz samaksāto līguma apjomu par pēdējiem diviem gadiem.
"Tas, ko kāds varbūt piedāvātu, ja konkurss beigās būtu noticis, ir spekulācijas," uzskata ministrijas pārstāvis. Ministrija savus aprēķinus balsta uz faktiem, bet RSTA pārstāvji arī vakar savā prezentācijā norādīja, ka viņu aprēķini balstīti uz pieņēmumiem, piebilda Šneiders.
LETA jau ziņoja, ka RSTA pārstāvji ir pārliecināti, ka valstij pēc 28.aprīļa ir teju neiespējami sākt sniegt pakalpojumu Rīgas reģionā, nodrošinot ātrās palīdzības mašīnas un to vadītājus, turklāt uzsver, ka privāto uzņēmēju piedāvājums iepriekš izsludinātajā iepirkumā bijis krietni lētāks nekā valsts piedāvātais.
Kā vakar, 11.februārī, preses konferencē atzina Zelmenis, viena kilometra izmaksas gadā RSTA piedāvājumā iepirkumā, kurš gan tika apturēts, bija 1,10 eiro, savukārt NMPD plānā šīs izmaksas sasniedzot 1,39 eiro. Tāpat viņš apgalvoja, ka valsts līdzekļu ietaupījums, slēdzot līgumu ar RSTA, būtu 4,8 miljoni eiro.
Kā ziņots, VM pārstāvji uzskata, ka, valstij pašai nodrošinot ātrās palīdzības mašīnas un to vadītājus Rīgas reģionam, nekas ārkārtējs nenotiks un neatliekamā medicīniskā palīdzība tiks nodrošināta.
VM valsts sekretāres vietniece Daina Mūrmane-Umbraško vakar,11.februārī, skaidroja, ka notiek transportlīdzekļu tehniskā stāvokļa apzināšana un remontdarbu veikšana, lai no 29.aprīļa valsts varētu neatliekamo medicīnisko palīdzību nodrošināt pašas spēkiem Rīgas reģiona iedzīvotājiem. Tāpat Mūrmane-Umbraško uzsvēra, ka izmaiņas attiecas tikai uz transportlīdzekļu un to vadītāju nodrošināšanu, bet mediķu brigāžu sastāvā nekas nemainīsies.
VM pārstāve arī norādīja, ka mašīnu nomaiņa nenotiks pēkšņi, bet gan pakāpeniski.
Kā ziņots, veselības ministrs Guntis Belēvičs (ZZS) uz nenoteiktu laiku apturējis 30 ātrās medicīniskās palīdzības automašīnu iegādi Rīgas reģionam. Iepirkums apturēts, jo atklājies, ka tas izsludināts nepareizi. Iepriekšējais iepirkums tika pārtraukts, jo valdība uzskatīja, ka ārpakalpojuma pirkšana no privātā biznesa ir finansiāli neizdevīga.
Rīga, 12.febr., LETA.