Bērnu slimnīcā atklāta Observācijas un diagnostikas nodaļas
Jaunajās Observācijas un diagnostikas nodaļas telpās turpmāk būs vieta 27 pacientu gultām, un pacienti tiks novēroti līdz 24 stundām, neievietojot slimnīcā. Atsevišķos gadījumos tas nepieciešams, lai izvērtētu pacienta veselības stāvokli, un, ja tas ir atbilstošs, ļautu viņam doties mājās, izpildot ārstu rekomendācijas un iesaistot tālākā ārstniecības procesā ģimenes ārstus. Observācijas un diagnostikas nodaļa Bērnu slimnīcā izveidota 2011.gadā ar mērķi uzlabot medicīnas pakalpojumu kvalitāti un pieejamību. Šādas nodaļas darbojas arī pieaugušo slimnīcās, nodrošinot efektīvāku pacientu plūsmas organizēšanu un sniedzot iespēju pacientus iespējami vairāk ārstēt ambulatori.
Veselības ministre Ingrīda Circene: "Izveidojot Observācijas un diagnostikas nodaļu un ieviešot pacientu šķirošanu, Bērnu slimnīca ir parādījusi priekšzīmi, kā organizēt slimnīcas darbu. Observācijas nodaļas un jaunā dienas stacionāra izveide nodrošinās veselības aprūpei atvēlēto līdzekļu efektīvu izlietošanu un radīs lielāku komfortu mazajiem pacientiem un viņu vecākiem."
BKUS valdes priekšsēdētāja Anda Čakša: "Analizējot Neatliekamās medicīniskās palīdzības nodaļas darbu, redzams, ka liela daļa pacientu slimnīcā vēršas bez ārsta nosūtījuma. Tāpat liela daļa pacientu, kuri atvesti ar "ātro palīdzību", ir vidēji smagi pacienti, kuriem sākotnēji vajadzētu ārstēties ģimenes ārsta uzraudzībā, nevis nokļūt slimnīcā. Gan vienā, gan otrā gadījumā nevēršanās pie ģimenes ārsta tiek pamatota ar šo speciālistu prombūtni, nepieejamību, īsajiem pieņemšanas laikiem un garajām rindām ģimenes ārstu praksēs. Sniedzot palīdzību pacientiem ar slimībām, kuras būtu jāārstē mājās, pagarinās arī gaidīšanas laiks uz nepieciešamo ārstēšanu tiem pacientiem, kuriem adekvāta palīdzība var tikt sniegta tikai specializētā slimnīcā. Rezultātā slimnīcas nodaļas ir pārpildītas un vecāki ir neapmierināti. Pērn atklātā Observācijas nodaļa un pacientu šķirošanas ieviešana Neatliekamās medicīniskās palīdzības nodaļā kaut nedaudz palīdz mazināt šo problēmu un pacientiem, kuriem nav nepieciešams atrasties slimnīcā ilgāk par vienu diennakti, ļauj doties mājās, atbrīvojot vietu kādam, kuram uzturēšanās slimnīcā ir vitāli nepieciešama."
Jau ziņots, ka rekonstrukcijas darbu ietvaros 1973.gadā celtā astoņu stāvu ēka tiks atjaunota gan no iekšpuses, gan no ārpuses, veicot telpu pārplānojumu, nomainot jumtu, siltinot sienas u.c. Rekonstrukcijas darbu norise tiek plānota līdz 2014. gadam, kad tiks pabeigta visu aprūpes nodaļu (nodaļas, kurās tiek ārstēti bērni) renovācija slimnīcas Torņakalna novietnē.
Vērienīgie būvniecības darbi tiek veikti Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansētā projekta "Stacionārās veselības infrastruktūras attīstība VSIA "Bērnu klīniskā universitātes slimnīca". Projekta kopējās izmaksas ir septiņi miljoni latu, no kuriem 85% ir ERAF līdzfinansējums, 13,21% valsts budžeta līdzfinansējums un 1,79% BKUS līdzfinansējums.
Informāciju sagatavoja Elīna Neimane, VSIA Bērnu klīniskā universitātes slimnīcas Sabiedrisko attiecību speciāliste
Ingrīda Circene/ Foto: LETA