Ventspils slimnīcas 2008.gadā turpinājusi attīstību
Ventspils slimnīca pagājušajā – 2008.gadā ir turpinājusi strauju attīstības ceļu, lai nostiprinātos kā daudzprofilu reģionālā slimnīca Ziemeļkurzemē, uzsākot jaunus ārstēšanas veidus, izveidojot jaunus pakalpojumus, iegādājoties jaunas medicīniskās iekārtas un turpinot slimnīcas renovācijas projektus.
Pagājušajā gadā Ventspils slimnīcā stacionārā kopumā ārstējušies 10 070 pacienti, kas ir par 5,8% jeb 551 pacientu vairāk nekā 2007.gadā. Savukārt ambulatori ārstniecisko palīdzību saņēmuši 16 239 cilvēki, kas ir par 9,7% jeb 1435 pacientiem vairāk nekā iepriekšējā gadā. Slimnīcā par 13% pieaudzis arī veikto operāciju skaits. Kopumā pērn slimnīcas ārsti veikuši 3639 operācijas.
Pateicoties pašvaldības finansiālajam atbalstam 260 tūkstošu latu apjomā, slimnīca pagājušajā gadā iegādājās vairākas jaunas medicīniskās iekārtas, būtiski modernizējot savu materiāltehnisko bāzi.
Par pašvaldības līdzekļiem iegādāts digitālais arkoskops traumatoloģisko operāciju veikšanai, diagnostikas nodaļai divas digitālās iekārtas rentgena aparāta attēlu digitalizācijai, termostats asins sagatavošanas nodaļai, autoklāvs acu operāciju instrumentu sterilizēšanai, narkozes iekārta ar monitoru, acu diagnostikas iekārtas, lai pilnībā aprīkotu ambulatoro okulista pieņemšanas kabinetu, ultrasonogrāfs. Lai sniegtu jaunu kvalitāti slimību diagnostikā ir iegādāta histoloģiskā materiāla apstrādes iekārta laboratorisko izmeklējumu veikšanai. Tāpat ķirurģisko operāciju veikšanai, tai skaitā, lai uzsāktu vairogdziedzera operācijas, iegādāts harmoniskais skalpelis, kā arī aprīkojums ginekologa ambulatorai pieņemšanai. Šo medicīnisko iekārtu prezentācija notiks šī gada 23.janvārī ļaujot slimnīcai 2009.gadu uzsākt jaunā kvalitātē pacientiem piedāvājot daudz plašākas diagnostikas un ārstēšanas iespējas.
2008.gadā Ventspils slimnīca ieviesa vairākus jaunus medicīniskos pakalpojumus. Tai skaitā uzsāka veikt jaunus augstākā līmeņa diagnostikas izmeklējumus ar jauniegādāto Magnētiskās rezonanses iekārtu. Tā ir jauna augsti informatīva vizuālās diagnostikas metode, kurai salīdzinot ar citām diagnostiskas metodēm ir lielāka izmeklējumu precizitāte.
Tāpat slimnīcā pērn darbu sācis Brūču aprūpes kabinets, kas ir vienīgais Kurzemē, bet sadarbībā ar Ventspils reģionālo Diabēta biedrību, slimnīcā izveidots Diabēta informatīvais kabinets. Darbu uzsācis jaunais ambulatorais Acu diagnostikas kabinets, kas ir aprīkots ar augstākā līmeņa tehnoloģijām acu slimību diagnosticēšanai un ārstēšanai.
Lai iedzīvotāji varētu laicīgi rūpēties par savu veselību, ar decembri ieviests jauns maksas pakalpojums, kas ietver sirds un asinsvadu sistēmas slimību agrīnu diagnostiku un profilaksi. Pacientam vienas dienas laikā tiek veikta visaptverošu veselības pārbaude un tiek izsniegts ārsta slēdziens un rekomendācijas. Tāpat slimnīca pilnveidojusi nefroloģisko pacientu aprūpi, pielietojot jaunākās metodes šajā jomā. Nefroloģija ir medicīnas specialitāte, kas ietver jebkuru nieru slimību diagnostiku un terapiju.
2008.gadā Ventspils slimnīcas mediķi pirmo reizi veikuši divu veidu operācijas, kas noritēja ļoti veiksmīgi un pacientiem būs pieejamas arī turpmāk. Tai skaitā veikta pirmā vairogdziedzera operācija, kā arī pirmo reizi veikta ceļa locītavas endoprotezēšanas operācija.
Darbam slimnīcā piesaistīti seši jauni ārsti - radiologs, nefrologs, divi dzemdību speciālisti, ķirurgs un anesteziologs.
Pagājušajā gadā Ventspils slimnīca ieguva jaunu vizuālo veidolu, jo noslēdzās Eiropas Reģionālā Attīstības fonda atbalstītais energoefektivitātes paaugstināšanas projekts, kura ietvaros nosiltināti visi slimnīcas ārstniecības korpusi. Slimnīcai veikta korpusu fasāžu apdare, ieejas mezglu rekonstrukcija, jumtu seguma un logu nomaiņa un citi darbi. Projekta kopējais finansējums ir 763 000 lati, tai skaitā ERAF finansējums - 485 584 lati, no valsts budžeta piesaistīts 161 861 lats, Ventspils pašvaldība piešķīra 53 875 latus, bet Ventspils slimnīca - 61 940 latus.
20.martā Ventspilī notika Latvijas Slimnīcu biedrības pilnsapulce, kurā piedalījās aptuveni 50 Latvijas slimnīcu vadītāji. Ventspils slimnīca kopsapulcei bija izvēlēta, jo pēdējo gadu laikā tajā īstenoti vairāki vērienīgi attīstības projekti.
Ventspils slimnīcas vārds ir izskanējis arī starptautiskā mērogā, jo jūlija sākumā slimnīcas jaunais korpuss saņēma Starptautiskās Arhitektu Savienības diplomu, kā viens no labākajiem vides pieejamības objektiem pasaulē. Tāpat slimnīca iesaistījusies vērienīgā ANO Attīstības programmas un Pasaules vides fonda finansētā pilotprojektā, kas perspektīvā paredz uzlabot medicīnas atkritumu apsaimniekošanu visā Latvijā. Projekta mērķis ir samazināt organisko piesārņotāju un dzīvsudraba nonākšanu apkārtējā vidē.
Turpinot darbu pie rekonstruējamās Bērnu nodaļas projekta, slimnīca pagājušajā gadā rīkoja konkursu, kurā Mākslas skolas audzēkņi veidoja Bērnu nodaļas telpu dizaina elementus. No iesniegtajiem zīmējumiem tika izraudzīti 10 interesantākie darbi, kuros uzzīmētie dzīvnieciņi atdzīvinās Bērnu nodaļas telpas un palātas. Nodaļas rekonstrukciju iecerēts uzsākt šogad.
Darbs pērn ieguldīts arī informāciju tehnoloģiju ieviešanā. Tai skaitā slimnīcā uzsākta vienotās informācijas sistēmas "AB Slimnīca" ieviešana, kas optimizē slimnīcas ikdienas darbu, vienlaicīgi uzlabojot pacientu apkalpošanas kvalitāti. Minētā sistēma ir tieši slimnīcu vajadzībām izveidots E-veselības risinājums. Bet, lai nodrošinātu aktuālās informācijas pieejamību, Ventspils slimnīca atklājusi savu interneta mājas lapu www.ventspilsslimnica.lv, kur atrodama plaša informācija par slimnīcā pieejamo medicīnisko palīdzību gan stacionāriem, gan ambulatoriem pacientiem.