Tiesībsargam lūdz izvērtēt, vai "Veselības centra 11" ēkas slēgšana neapdraud pacientu tiesības
Latvijas Ārstu biedrība (LĀB) lūgusi tiesībsargam un nodibinājumam "Pacientu Ombuds" pārbaudīt, vai Rīgas domes atbildīgo amatpersonu rīcība, uz nenoteiktu laiku slēdzot ēku Mednieku ielā 7, kurā līdz šim bez nomas līguma darbojies SIA "Veselības centrs 11", ir atbilstoša spēkā esošiem normatīvajiem aktiem un neapdraud pacientu tiesības.
Kā paziņojumā plašsaziņas līdzekļiem norāda LĀB prezidents Pēteris Apinis, biedrība šajā situācijā redz apdraudējumu ārstu profesionālajām interesēm un pienākumiem, kā arī pacientu tiesībām saņemt pilnvērtīgu aprūpi. Proti, ārstiem neesot iespējas piekļūt pacientu medicīniskajām kartēm, tādējādi nav iespēju nodrošināt pacientam pilnīgu medicīnisko aprūpi, kā arī garantēt, ka viņu personas dati un informācija par veselības stāvokli nekļūs zināma trešajām personām.
Apinis pauž neizpratni par to, ka ēka slēgta, nebrīdinot medicīnas personālu. Savukārt oficiālo iemeslu tās slēgšanai - slikto tehnisko stāvokli - viņš dēvē par aizbildinājumu.
Kā ziņots, ņemot vērā bažas par nekustamā īpašuma tehnisko stāvokli un apmeklētāju drošību, no šodienas uz nenoteiktu laiku slēgta ēka Mednieku ielā 7, kurā līdz šim bez nomas līguma darbojies "Veselības centrs 11", aģentūru LETA informēja pašvaldības SIA "Rīgas nami" pārstāve Liene Pētersone.
Veicot objekta vizuālo apsekošanu, atklāts, ka atsevišķas telpas ēkā atrodas sliktā tehniskā stāvoklī - fiksēti būtiski bojājumi būvkonstrukcijās un starpstāvu pārsegumos ēkas augšējos stāvos, tāpat daļā telpu konstatēti neapmierinoši sanitārie apstākļi, piemēram, brants un sēnīšu baktērijas, kam par cēloni varētu būt paaugstināts mitrums, slikta hidroizolācija, iespējams, arī neprofesionāla ēkas apsaimniekošana un komunikāciju šahtas, kas pastāvīgi atrodas ūdenī.
"Rīgas namu" valdes loceklis Ervīns Straupe (GKR) aģentūrai LETA pastāstīja, ka "Veselības centrs 11" iepriekš solījies ēkas tehnisko apsekošanu veikt pusgada laikā, taču "Rīgas nami" kā īpašuma valdītājs nolēmis šādu risku neuzņemties - lai netiktu apdraudēti pacienti, ēka slēgta.
Ārsti, kas šodien vēlējušies savākt savas mantas no ēkas, to varējuši darīt, pirms ieiešanas noklausoties drošības instrukciju un saņemot ķiveres. Patlaban ēka ir aizzīmogota un tai norīkota apsardze.
Straupe norādīja, ka līdz pirmdienai ēkā neviens netiks ielaists. Nākamnedēļ "Rīgas nami" plāno saņemt sertificētu speciālistu slēdzienu par ēkas tehnisko stāvokli un sāks risināt jautājumus par ēkas drošību. Tā kā nams Mednieku ielā 7 ir pašvaldības īpašums, par tā turpmāko nākotni būs jālemj Rīgas domei.
"Veselības centrā 11" līdz šim praktizēja pieci speciālisti, no tiem arī četri ģimenes ārsti - Ilzes Dziļumas ģimenes ārsta prakse ar 1322 pacientiem, Dainas Lustikas ģimenes ārsta un pediatra prakse ar 1142 pacientiem, Irinas Paņinas ģimenes ārsta prakse ar 1744 pacientiem, Jolantas Martinsones-Bičevskas ģimenes ārsta prakse ar 1250 pacientiem -, kā arī "Veselības centra 11" ārste Irēna Ruža ar 711 pacientiem.
Centrā praktizējošo ārstu pacienti valsts apmaksātos ambulatoros pakalpojumus var saņemt tuvējās veselības aprūpes iestādēs Rīgas Centra rajonā - SIA "Rīgas 1.slimnīca" poliklīnikās "Bruņinieku" un "Šarlotes", kas atrodas Bruņinieku ielā 5, kā arī veselības centrā "Možums -1", Bruņinieku ielā 8, un Medicīnas centrā "Pulss 5", Lāčplēša ielā 38.
Ar pilnu ambulatoro veselības aprūpes iestāžu un sniegto pakalpojumu sarakstu var iepazīties Nacionālā veselības dienesta mājaslapā vai zvanot pa bezmaksas informatīvo tālruni - 80001234.
Komentāri
-
vismaz tādas kā I.Ružas pacienti tikai iegūs - pierakstīsies pie citiem normāliem ārstiem. I.Ružai tak pašai nav viss ar galvu kārtībā, kā viņa var ārstēt citus.
-
vismaz tādas kā I.Ružas pacienti tikai iegūs - pierakstīsies pie citiem normāliem ārstiem. I.Ružai tak pašai nav viss ar galvu kārtībā, kā viņa var ārstēt citus.