Slimnīcu infrastruktūras attīstībai nākamajos gados būs pieejami 174 miljoni eiro
Universitāšu un reģionālo slimnīcu infrastruktūras attīstībai nākamajos gados būs pieejami 174 miljoni eiro, teikts valdībā atbalstītajā programmā "Izaugsme un nodarbinātība", kuras mērķis ir uzlabot kvalitatīvu veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību, jo īpaši sociālās, teritoriālās atstumtības un nabadzības riskam pakļautajiem iedzīvotājiem.
Kopumā veselības aprūpes infrastruktūras attīstībai līdz 2020.gadam būs pieejami 194,36 miljoni eiro, tomēr pagaidām valdība apstiprināja projekta pirmās divas kārtas, kurās paredzēts atbalsts lielajām slimnīcām.
Kopumā šim mērķim būs pieejami 194 364 718 eiro, no kuriem 152 136 253 eiro ir Eiropas Reģionālā attīstības fonda finansējums, 31,58 miljoni eiro - nacionālais finansējums, bet 19,6 miljoni eiro - privātais nacionālais finansējums.
Šīs programmas mērķa grupa ir ārstniecības iestādes. Līdz 2023.gadam beigām ar pieejamo finansējumu plānots samazināt ambulatoro pakalpojumu apmeklējumu skaita atšķirību starp iedzīvotājiem novados un lielajās pilsētās.
Tāpat līdz 2023.gada 31.decembrim 775 ārstniecības iestādēs jāuzlabo infrastruktūra veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanai.
Paredzēts, ka atbalstu ārstniecības iestādes saņems ieguldījumiem infrastruktūras attīstībā, kas daļēji vai pilnībā saistīta ar neatliekamās medicīniskās palīdzības un veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanu četrās prioritārajās jomās - sirds un asinsvadu, onkoloģijas, bērnu aprūpes, sākot no perinatālā un neonatālā perioda, kā arī psihiskās veselības aprūpes jomās.
Projekts tiks realizēts četrās kārtās. Pirmajā kārtā paredzēts sniegt atbalstu 82 991 202 eiro apmērā terciārā un reģionālā līmeņa slimnīcām, kā arī monoprofila iestādēm kas nodrošina rehabilitācijas, dzemdību palīdzības un traumatoloģijas pakalpojumu sniegšanu.
Savukārt otrajā kārtā 91 068 678 eiro tiek paredzēti Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīcas jaunā korpusa būvniecībai.
Trešajā un ceturtajā kārtā paredzēts, ka 20,3 miljoni eiro infrastruktūras attīstībai pienāksies zema līmeņa stacionāro veselības aprūpes pakalpojumu sniedzēju attīstībai, stacionāro veselības aprūpes pakalpojumu sniedzēju pārprofilēšanai par ambulatoro pakalpojumu sniedzējiem un ambulatorās aprūpes attīstībai.
Ieviešanas nosacījumi atbalsta saņemšanai šīm ārstniecības iestādēm trešajā un ceturtajā kārtā tiks izstrādāti pēc politikas plānošanas dokumenta izstrādes par veselības nozares attīstību.
LETA
2016.gada 20.decembrī