Sāpju kabinets aicina pieteikties hronisko sāpju pacientus
Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcā tiek attīstīts "Sāpju kabinets" ar mērķi apzināt hronisko sāpju pacientus un meklēt iespējamos risinājumus sāpju mazināšanai.
Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcas "Sāpju kabinets" atrodas slimnīcas pirmsoperācijas izmeklēšanas nodaļā. Konsultācijas veic sertificēti algologi jeb sāpju speciālisti Dr. Iveta Golubovska un Dr. Aleksejs Miščuks, kuri abi bija iesaistīti arī Baltijas pirmajā muguras smadzeņu stimulācijas operācijā.
Pirmo muguras smadzeņu stimulatora implantācijas operāciju Latvijā un Baltijā veica 25 gadus vecai pacientei ar ilgstošu pēctraumatisko sāpju sindromu. Pacientei hroniskas spēcīgas sāpes bija vairāk nekā 8 gadus – jau no 16 gadu vecuma, kad meitene cieta autoavārijā. Pacientei pēc autoavārijas bija labās puses jostas un iegurņa nervu saknīšu pilnīgs pārrāvums, kurš izraisīja izteikto hronisko sāpju sindromu. Lai varētu izturēt mokošās sāpes labajā kājā, visus šos gadus paciente saņēma narkotiskus sāpju remdinošus līdzekļus. Minhenē (Vācija) 2008. gadā veiktais smadzeņu stimulatora implantācijas mēģinājums bija nesekmīgs. Paciente atgriezās Latvijā un turpināja saņemt narkotiskos analgētiķus, kas bija vienīgā iespējamā alternatīva, lai sadzīvotu ar sāpēm. Pēc veiksmīgās operācijas Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcā paciente ārstējās Rīgas Psihiatrijas un Narkoloģijas centrā, lai atbrīvotos no narkotisko sāpju remdinošo līdzekļu atkarības.
"Sāpju kabinets" atrodas Rīgā, Duntes ielā 22 (Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīca), un tas darbojas katru trešdienu no plkst. 16.30 līdz 20.00. Pirms "Sāpju kabineta" apmeklējuma TOS poliklīnikā jāpaņem kartiņa. Ir jāierodas 20 minūtes pirms paredzētā pieņemšanas laika un jāaizpilda pacienta anketa. "Sāpju kabineta" konsultācijas ir slimnīcas maksas pakalpojums. Tālrunis kabinetā – 67399402.
Laura Zvirbule,
Divi gani - sabiedriskās attiecības